Teleport

Diskusija je o samoj ideji teleporta, a ne o filozofiji istoga (Ozi, zaista te ne prozivam ovaj put)

Meni se tema jako dopada jer sam veliki SF fan..ali ajde da odvedemo diskusiju u pravcu tehnicke realizacije sa amaterskog stanovista, a i implikacija istih.

Teleprter mora imati i predajnik i prijemnik, znaci uredjaj sa dvostrukom ulogom.

Po nasem slabom poznavanju fizike i biologije (znaci, pricamo o teleportovanju zivih organizama) na koji bi se to nacin moglo izvesti?

Ja sam svoje rekao, ali otvoren sam ka novim idejama..

kad se na racionalan nacin govori o objektu teme, naravno da izgleda sumanuto i nemoguce

ali, to je najobicniji skepticizam, tako i pre sto godina nije bilo moguce racionalno zamisliti najobicniji boing 747, a kamoli dvd, procesor ili nesto jos savremenije

znaci danasnji "racionalisti" samo projektuju svoj nivo shvatanja i gledanja

a ni ja. Mislim da ne kontas sam koncept teleporta.

Kako te nesto moze sabiti u neke cestice, oblikovati te u neki talas (emg, najverovatnije) i odaslati te tamo gde ce te neko ili nesto ponovo sastaviti?

da se ne ponavljam, II deo

a koncept trenutnog putovanja bilo gde, crtanjem mesta a i mesta b na papiru, i jednostavnim presavijanjem papira nema distance izmedju njih

nema dekompozicije i kompozicije, ali da ne duzim. od mene dosta

(nauka je dokazala zakrivnjenje prostora - danas je to tako prosto)

Salim se malo ja sam ziveo na selo do svoje 7 godine imao sam i ovce ali ne i dobro iskustvo sa njima tako da ih ne volim...Nego vratite se na teleport ovce cemo kasnije XD

da se ne ponavljam, II deo

a koncept trenutnog putovanja bilo gde, crtanjem mesta a i mesta b na papiru, i jednostavnim presavijanjem papira nema distance izmedju njih

nema dekompozicije i kompozicije, ali da ne duzim. od mene dosta

(nauka je dokazala zakrivnjenje prostora - danas je to tako prosto)

Koliko vidim, forsiras koncept Ansibla?

Opisam u Kardovim delima, a koliko me secanje sluzi, ostali sf pisci ga prihvatise?
Doduse, Ansibl nikad ni u jednom delu nije definisan principima rada, ali je tu... :)

Hahaha ne moram da obijam muzej,svi ljudi koji me znaju zovu me Tesla tako da mozete i vi,razlog zasto nije bitan ;)

razlog je vrlo jasan sto se vidi iz prilozenog. ti si reinkarnacija nikole tesle i hoces da dovrsis svoju misiju, ali si zaboravio kako ide pa te sad zanima da te neko malo podseti.

nem sta da trazis ovde.moras pod hitno u muzej i tamo trazi one tvoje spise.bro ajde polazi pa se cujemo da vidimo sta si napravio.

kad malo bolje razmislim bolje nemoj da ides.ko zna sta tamo ima.mozda ces planetu unistiti.mozda svi postanemo robovi ili mozda svi postanemo zombiji..:eek:

Haha ovo ti je dobro "reinkarnacija" nisam ti ja ni "T" od Tesle,samo volim da znam sve sto je moguce da se nauci,a idem u elektrotehnicku skolu tako da se bavim i strujom(Plus cale mi elektricar)
XD hahaha
Yel ima neko ko zna nesto vise o teleportu tj bas ono da ga zanima ili sam ja jedini bolid ovde?

Back