Yettel - Pitanja i odgovori

Hvala na odgovoru.Moja poruka bi bila da ste samo trebali da date sansu za tu akciju i ljudima koji bi da zadrze svoj broj.Ja recimo imam broj 14godina i nemam nameru da ga menjam,pogotovo sto bi za isti br i to ako ga ima u Telenoru morao da doplatim (posto mi je broj sa pet 1-dinica i dve 4-ke).Bas danas je jedan momak imao slican problem u vasoj ekspozituri na BB kao i ja.Ako imate nekog uticaja,bar prenesite ovaj problemchic vasim nadredjenima.Toliko.Poz!
 
Poslednja izmena:
@Kali Padina: Hvala na sugestiji. Pozdrav.

Telenor roaming tarifa: TravelSure


Ostvarite velike uštede na pozive u romingu uz novu roming tarifu - TravelSure!


Od 1. januara 2012. godine, za sve korisnike na postpaid i hibridnim tarifnim paketima dostupna je nova roming tarifa TravelSure. Roming tarifa TravelSure je prevashodno namenjena korisnicima koji su često u romingu i imaju potrebu za dužim razgovorima, jer omogućava znatne uštede već nakon prvog minuta razgovora (vidite tabele u odeljku “Poređenje sa standardnom roming tarifom”).

Takođe, sistem zona je dodatno pojednostavljen u odnosu na standarnu roming tarifu, jer u roming tarifi TravelSure postoje samo dve zone – Evropa (osim Rusije) i ostatak sveta.

Opširnije: http://i.evocentar.net/vjOFrM
 
Telenor povećao broj korisnika na 3.1 milion

Generalni direktor Telenora u Srbiji Kjel-Morten Jonsen izjavio je da će ta kompanija imati dvocifreni rast prihoda u 2011. godini i da će se približiti prvoj poziciji među srpskim mobilnim operatorima.

- Na kraju trećeg tromesečja 2011. zabeležen je dvocifreni rast prihoda i imaćemo dvocifreni rast na nivou cele ove godine. To znači da se po ukupnim prihodima približavamo Mobilnoj telefoniji Srbije - kazao je prvi čovek norveškog Telenora u Srbiji u intervjuu agenciji Beta.

On, međutim, nije mogao da iznese podatke o prihodima na srpskom tržištu u 2011. zbog pravila za kompanije na berzi kojima podleže norveška telekomunikaciona grupa Telenor, u okviru koje posluje kompanija u Srbiji.

Prema ranije objavljenim podacima za devet meseci 2011, Telenor je u Srbiji imao prihod od 28,4 milijarde dinara i beležio je rast prihoda po kvartalima od 18,2 odsto, 17,6 i 11 odsto.

Opširnije: http://i.evocentar.net/yaVbsY
 
Prenesi i Surfuj 1000 cena 1.790,00 minuta 300 poruka 1.000 minuta u telenor mreži 1.000 internet neograničen
Mix Net L cena 1.947,00 minuta 600 poruka 1.500 internet 1.500 mb

Ajde Evolution reci mi oće nešto da se menja u telenoru uskoro na MTS paket sa minutima ili ne.
Ja bih ako već treba da menjam paket i da plaćam 80% više da nemam manje minuta nego što imam sada.
 

Konkurs za saradnike za test uređaja


Telenor Srbija pokreće konkurs za nove saradnike koji će ubuduće raditi video testove usluga i uređaja koje ima u ponudi. Cilj je da se u tri kruga selekcije dođe do pet saradnika koji će potpisati honorarni ugovor o saradnji sa kompanijom Telenor, a uz to i dobiti telefon Telenor One Touch na poklon.

Kako biste konkurisali potrebno je da do 9. februara pošaljete svoje podatke i neki video snimak o nekom mobilnom telefonu ili tabletu koji ste do sada napravili, ili ćete napraviti do tog datuma (možete poslati i samo ideju, iako je poželjno da ste već napravili neki video prikaz mobilnog uređaja).

Opširnije
: http://i.evocentar.net/A56B1b
 
Ova funkcionalnost je implementirana u smart telephone i omogucava telefonu da iz aktivnog predje u neko od pasivnih stanja brze nego bez nje. Telefon obavestava mrezu da neka od aplikacija nece biti aktivna i mreza prebacuje telefon u stanje manje aktivnosti. Na taj nacin se smanjuje potrosnja baterije (teoretski).
Telenor jos nema implementiranu ovu funkcionalnost. Nove funkcionalnosti se prvo testiraju pa ako se ispostavi da zaista imaju efekta onda se uvode u mrezu.

Preliminarna informacija je da se ne ocekuje da ce Fast Dormancy dati neki veliki rezultat.

Pozdrav
 
Ukoliko imate problema sa registracijom putem WAP portala, možete registrovati svoj broj i putem portala Moj Telenor: http://www.telenor.rs/portal

Prijava na portal "Moj Telenor" se vrši slanjem SMS poruke na broj 9848 u formatu:


REG razmak lozinka


Na primer, ako ukucate poruku: "REG telenor" prijavili ste se za korišćenje portala "Moj Telenor" i odredili svoju lozinku ("telenor").
Lozinka mora biti dužine između 5 i 8 znakova, pri čemu su dozvoljena sva slova engleske abecede (A - Z) i brojevi (0 - 9). Naša specijalna slova (š, č, ć, đ, ž) i znaci interpunkcije nisu dozvoljeni. U okviru lozinke se ne pravi razlika između malih i velikih slova.

Vaše korisničko ime je broj Vašeg mobilnog telefona, sa prefiksom, bez vodeće nule (npr: 63123456 ili 62123456).
Poslate poruke ka broju 9848 se ne naplaćuju, osim kada je korisnik u roamingu (tada se naplaćuju u zavisnosti od roaming zone).

Pozdrav
 
Koristan link: http://www.telenor.rs/sr/Privatni-k...nje-telefonskih-aparata-kupljenih-u-Telenoru/

Telenor: Besplatan pristup Wikipediji

28. februar 2012
- Telenor grupa i Fondacija Vikimedija danas su objavile novo partnerstvo u okviru kojeg će Telenorovim korisnicima u Aziji i jugoistočnoj Evropi biti omogućen besplatan pristup Vikipediji preko mobilnog telefona. Ponudom Vikipedije za 135 miliona mobilnih korisnika, Telenor grupa i Fondacija Vikimedija potvrđuju svoju posvećenost da omoguće što većem broju ljudi pristup besplatnom i otvorenom znanju koje nudi Vikipedija.

Ova inicijativa je deo mobilne strategije Fondacije Vikimedia, čiji je cilj da dopre do milijardi ljudi širom sveta koji internetu pristupaju prvenstveno preko mobilnog telefona. U partnerstvo je za sada ušlo sedam zemalja u kojima Telenor posluje: Tajland, Malezija, Pakistan, Bangladeš, Indija, Crna Gora i Srbija, a očekuje se da će do kraja godine biti još potpisnica. Ovaj sporazum će početi da se sprovodi u drugom kvartalu 2012.

Opširnije: http://i.evocentar.net/AiYoa9
 
Jedno ruzno iskustvo sa Telenorom.
Odjavio sam postpejd broj pre devet dana i jos niko me ne kontaktira niti mi ga iskljucuju. Malopre sam zvao kos servis za koji su mi naplatili 10 din i pitao o cemu se radi i rekose da imaju zakonski rok od 15 dana da me iskljuce a za sve ovo vreme ce mi naplatiti kao da koristim broj.Kod druga dva operatora te iskljucuju isti dan. Kad treba da te ukljuce onda te ukljuce odmah sto znaci SVE MOZE AKO SE HOCE.

NIKAD VISE U TELENOR
 
@Kali Padina: Hvala na sugestiji. Pozdrav.

Telenor roaming tarifa: TravelSure


Ostvarite velike uštede na pozive u romingu uz novu roming tarifu - TravelSure!


Od 1. januara 2012. godine, za sve korisnike na postpaid i hibridnim tarifnim paketima dostupna je nova roming tarifa TravelSure. Roming tarifa TravelSure je prevashodno namenjena korisnicima koji su često u romingu i imaju potrebu za dužim razgovorima, jer omogućava znatne uštede već nakon prvog minuta razgovora (vidite tabele u odeljku “Poređenje sa standardnom roming tarifom”).

Takođe, sistem zona je dodatno pojednostavljen u odnosu na standarnu roming tarifu, jer u roming tarifi TravelSure postoje samo dve zone – Evropa (osim Rusije) i ostatak sveta.

Opširnije: http://i.evocentar.net/vjOFrM

istina je to za Telenor, al PRISPAJANJE VEZE za Pasivni Poziv kosta 49rsd pa stim kad pogledas da 5 pasivnih poziva dnevno moze kostati samo u prisapjanju veze skoro 245 dinara (eksl.minuta razgovora)..mislim da je to i previse na osnovi Zarada kod nas! A za Prispajanje u Aktivnom Pozivu od 99rsd, znaci, 5 poziva ce vas kostati 500rsd (ekskl.minuta razgovora) sto znaci, plus minute koje ce te ispricati izadje vas skoro 1000rsd dnevno maksimum!
 
Poslednja izmena:
Pljacka brate, ubedljivo su najgori po usluzi.

Tek danas me iskljucise, cekali su predzadnji dan.

Naravno da ce mi naplatiti pola meseca, u tome je poenta da mi otmu pare.

Sigurno im je alibi da je takva procedura i da ne moze drugacije iz tehnickih razloga.

A ukljucenje moze odmah, mars bre lopurde.......
 
Pljacka brate, ubedljivo su najgori po usluzi.

Tek danas me iskljucise, cekali su predzadnji dan.

Naravno da ce mi naplatiti pola meseca, u tome je poenta da mi otmu pare.

Sigurno im je alibi da je takva procedura i da ne moze drugacije iz tehnickih razloga.

A ukljucenje moze odmah, mars bre lopurde.......



Hehe, ispada da je tako al prijatelju, kad podpisujes ugovor sa bilo kojom GSM kompanijom O POST-PEIJDU, povedi racuna da procitas ceo ugovor i sve sto oni nude u njemu, u stvari, "uslovljavaju", jer u tom "uslovljavanju" je citava poenta....na primer:

podpisanim ugovorom im dajes za pravo da te ne obaveste o promeni tarife, pa na primer, da ti uracinavaju i zaokruzuju minuti razgovora i ako si razgovarao 20sekundi, pa na primer koristenje GPRS i interneta, da placas svaki put pri ulazu i ako nisi koristio ga u opste i ako je mobilni samo na "tren" usao pa izasao itd itd a opet skoro svaki mobilni, pogotovu ovi Androidi i iPhone itd, to su mobilni konstruisani tako da "sam" ulazi na net pa makar to bilo minimalno kao na primer beznacajnih 20kilobajta a kompanija ti zaokruzi 500kilobajta itd........krs stvari je objasnjeno pre nego potpises, pa odatle je moj savet...PRE PAID kartica je mila majka, jer imas kontrolu i nemas glavobolje na kraju meseca ;), ili, podpisi al povedi racuna da iskljucis funkcije na mobilnom, da ga podesis tako da bude SVE MANUELNO (po potrebi), pogotovu MOBIL-INTERNET, jer samo tako cete stati na put troskovima zbog nicega!


Gore sam naveo primer samo za ROAMING, a mnogi ne gledaju na prispajanje veze, nego, bitno je da je 9 dinara Pasivni poziv a to sto ce jos dodatno da uracunaju 49 dinara to je manje bitno, a tako i pri Aktivnom pozivu tokom boravka van Srbije!


Sve i jednu kompaniju u opste nije briga sta cete vi da uradite kad ugovor podpisete, al obavezaliste se svojim imenom da cete postovati sve sto su vas "uslovili" :) pa zato im i nemozete nista.....ali mozete tako sto cete biti pri svesti i korigovati neke funkcije u mobilnom, AMIN



PROCITAJTE PRE NEGO STO POTPISETE! I to je spas pa i Jedini spas ;)


Da dodam, najbolji Tarifni Obracun u EU je 1:10 sekundi, a za njom 1:30sekundi, sto u prevodu znaci...obracunava se 1 minuta u taktu od po 10 sekundi, ili, 1 minuta u taktu od po 30 sekundi...u slucaju da vam pise 1:1, znajte da se obracun pravi prema celoj minuti bez obzira na trajanje razgovora, sto u prevodu znaci, pricaliste 1,02sekund, oni vam obracunaju 2 minute....tako je i sa MOBIL INTERNETOM, pogledajte kako obracunavaju a ne koliko kosta minuta, jer uvek je skuplje po minuti obracun pre nego po taktu od p10 sekundi ili 30 sekundi, jer tako stedite novac i ne samo to, nego, za 4 minute mozete da obavite 6 kracih razgovora u smislu da je hitno itd...a i kad se na duze razgovara!


Znam da ce mnogi pomisliti...ah 0.30 sekundi...al meni je stednja bas tu, jer u pola minute mogu reci mojoj dragoj na primer..."ok dolazim"...., pa opet zovnem i pitam...."gde si sad, a tu si" ......eto, sve su to reci kojima ne treba minuta da se izgovore...itd ;)! Pa umesto 2 minute potrosene ja imam samo 1 minutu ;), ili, umesto 10dinara potrosenih ja imam 5 dinara itd...
 
Poslednja izmena:

Back
Top