Каква глупост...
У чему је онда смисао мањинског власништва, ако немаш никакве вајде од резултата фирме
Пошто имаш очигледне потешкоће у поимању једноставних задатака, објаснићу ти као ђаку прваку:
1. По статуту, већински власник има највећи број гласова акционара (преко 50%) и апсолутну контролу у Скупштини акционара (или уделичара ако је д.о.о. у питању)
2. По статуту, Скупштина бира Управни одбор где већински власник има апсолутну већину.
3. По статуту, Скупштина бира Надзорни одбор где већински власник има апсолутну већину.
4. Управни одбор бира директора који је главни извршилац већинског власника.
5. Директор поставља своје сараднике и апсолутно контролише свакодневну оперативу предузећа.
6. На крају пословне године, директор припрема завршни рачун уз амин већинског власника.
7. Већински власник може да одлучи да иде на две опције:
7а. Да напумпа трошкове, да инвестира у нову опрему или зграде и да прикаже пословање на позитивној нули ( при томе се већи део утрошених пара два-три пута опере и заврши на неком егзотичном острву).
7б. Да прикаже реални профит али да донесе одлуку на управном одбору или скупштини (зависи ко одлучује по статуту о том питању) да сав профит следеће године иде на улагања у разне сврхе (осим инвестиција и на спонзорство) и те паре опране лепо узме себи а мањинским акционарима остане шипак...
Шта сам ти објаснио, објаснио, следећи час ти наплаћујем...
