Telefon jede memoriju!

Akademsky

Zainteresovan član
Poruka
114
U prethodnom periodu sam kod prijatelja primetio da im je telefon počeo jesti dosta memorije. Reč je o tome da u memoriji telefona se nalazi jedna dve fotografije a ta telefon obaveštava da je memorija puna. Evo moj prijatelj u memoriji ima samo dve slike i telefon kazuje da je memorija puna.
Drugi prijatelj je kupio telefon uz ugovornu obavezu kod provajdera i kod njega (prijatelja) telefon kazuje da je puna memorija i da je treba isprazniti.
Evo i kod mene je pametni telefon počeo da mi kazuje da mi je puna memorija i da premestim fajlove na SD karticu. Nemam ni kopiranu muziku ni slike (sve mi je na SD kartici)

Kada kliknem opciju za transfer i telefon kazuje koliko čega imam u internoj memoriji:
wZr4Elq.png


Sad on saopštava da uradim transfer a kao što vidite ima samo 420KB

Kako da rešim taj problem kod mene i kod mojih prijatelja?
U čemu je reč? Jel to nešto tamo Gugl majstoriše pa je zbog toga?
 
U prethodnom periodu sam kod prijatelja primetio da im je telefon počeo jesti dosta memorije. Reč je o tome da u memoriji telefona se nalazi jedna dve fotografije a ta telefon obaveštava da je memorija puna. Evo moj prijatelj u memoriji ima samo dve slike i telefon kazuje da je memorija puna.
Drugi prijatelj je kupio telefon uz ugovornu obavezu kod provajdera i kod njega (prijatelja) telefon kazuje da je puna memorija i da je treba isprazniti.
Evo i kod mene je pametni telefon počeo da mi kazuje da mi je puna memorija i da premestim fajlove na SD karticu. Nemam ni kopiranu muziku ni slike (sve mi je na SD kartici)

Kada kliknem opciju za transfer i telefon kazuje koliko čega imam u internoj memoriji:
wZr4Elq.png


Sad on saopštava da uradim transfer a kao što vidite ima samo 420KB

Kako da rešim taj problem kod mene i kod mojih prijatelja?
U čemu je reč? Jel to nešto tamo Gugl majstoriše pa je zbog toga?
Slican problem ima keva sa Huawey Y5 mislim… Ali mislim da je to updatea sistema .Pobrisali sve moguce sa memorije telefona I opet isto.
 
Dobro ja onda izabrah Samsung
Sam se cisti
Mada ja u to I ne verujem bas pa uvece pred spavanje idem na opciju "optimizuj" (sto kao navodno sam telefon radi) I uvek oslobodim proseku 7 do 8 GB
Prosli telefon nije imao takvu mogucnost pa sam isle aplikaciju po aplikaciju I brisala keš (cash)
Mozes da obrises I "podatke" u okviru aplikacije, NPR messanger ali onda Ponovo Mora's da uneseš šifru, its, ako si zaboravio šifru (password) onda nemoj dirati "podatke", samo briši keš
 
Kako je moguce da sistem telefona zauzima 15gb
Ne znam, majke mi.
I meni mnogo toga nije jasno. Neću bezveze da te ispitujem kad priznajem da se ne razumem, samo sam se "čekirala" na temu da vidim šta će ti drugi reći.
Mada nešto kontam da ima telefona koji čim se prvi put upale zauzimaju 25% sistema, to znam pouzdano, e sad koliki prostor (jebbo.te) ti imaš ako ti zauzima 15GB? Reci koliko imaš slobodnog prostora?
 
43%?!
E, vidiš, zbog zauzimanja prostora sam kupila "Samsung galaxy a 10" (Sad je taj već zastareo odavno, kupljen u novembru) koji ima 32GB i RAM od samo 2GB
Najbitnije je da ne paničiš, treba da počneš da paničiš kada pređe 50%.
Možeš, doduše i sad da uradiš svašta da smanjiš tu cifru, ali što trošiti živce kad nije ozbiljno.
To je problem kada kupuješ telefon, svi se zaletimo da kupimo onaj sa što više memorije (obe) a ne gledamo koliko u startu zauzima sâm sistem, pa onda sve drugo.

Ako ti telefon ne "koči", ne pregreva se, itd, nemoj ništa ni da radiš.
Mada ja oslobođam prostor i na 30%, prosto jer sam takva kad je u pitanju telefon ili beše nekad comp.
 
Kako zastareo? Ja sam prosli telefon kupio 2013. sad sm kupio isto ko ti, zastarece kada ode u vecna lovista kao i ovaj prethodni...
Dobro je ako može da "izdrži".
I moj prošli je bio "zastareo", 2 godine i koji mesec
I "crkne" baš ovde na Forumu, u pola rečenice :lol:
Jedva sam kupila drugi, baš mi bilo mučno da tražim. I ja ne kupujem drugi dok ovaj radi.
 
Probaj i neke aplikacije koje ti nisu bas stalno potrebne da im sikljucis apdejte.Hoce da gutamemoriju i ako imas mnogo SMS poruka,Na Viberu,poruka i slika i WatsApp.I kod njih bi starije slike i poruke trebale da se brisu.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Probaj i neke aplikacije koje ti nisu bas stalno potrebne da im sikljucis apdejte.Hoce da gutamemoriju i ako imas mnogo SMS poruka,Na Viberu,poruka i slika i WatsApp.I kod njih bi starije slike i poruke trebale da se brisu.
To je sve tačno, samo primećujem da ne znamo kome pričamo 🤣
Ja sam se totalno pogubila ko je šta uopšte pitao 🤣
Uglavnom, Jolemisa, naši telefoni su ok ;)
 

Back
Top