Тејлс и Тор за анонимност

Znači batalimo sad priču o Java Scriptu (koji je ocenjen od svetskih mozgova kao potencijalno nepoželjna stvar koja se koristi baš ako mora)
mi imamo problem sa PRAKTIČNIM JAJARENJEM UZ VESLANJE ODGOVORNOSTI - narodna trdicionalna disciplina

Neznalica može smo štetu da napravi.
Znači imamo slučaj osobe koja nikad nije radila niti je imala nameru da radi standardne poslove
Sem toga taj lenjivac nije iz Beograda ali je rado dotrčao i to mu je bio jedini umor u životu.

Ta neznalica je preko stranke dobila priliku da radi za GSP Beograd
Pošto nikad nije radio a ni živeo on ne zna da FULL PRICE karta važi 24h zbog ljudi koji rade III smenu
A kako on to može da zna? Što mu niko nije reko?

E takvih imaš ovde koliko hoćeš u svim institucijama
Ovo je ozbiljna materija u koju Amerika ulaže milijarde godišnje i naravno da Amerika očekuje rezultate od uloženog.
 
Sta sve covek nece procitati na ovim "pijaca" forumima.Nisam ni znao da postoje svetski mozgovi koji ocenjuju programske jezike.

seljčake poštapalice neće pomoći tvojoj sujeti krajnjeg konzumenta

svetski mozak je svako ko je projetovao nešto što ti nabadaš prstima u mraku

nije sramota ne znati, ni pogrešiti al priznati bez daljih teoretisanja
sramota je pisati u CV-ju da si radio ovo i ono samo ne napišeš kako pa sad tražiš nov posao za nabadanje :bye:

LINUS TORVALDSA NIJE SRAMOTA DA KAŽE DA NEMA POJMA KAKO SE INSTALIRAJU POJEDINE LINUX DISTRIBUCIJE
iako je on glavni projektant kernela... nije on ko onaj naš Gospodin Pajton iz videa :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Tor je napravila CIA da se njihovi agenti mogu javljati iz Kine i zemalja koje imaju nacionalni firewall. No svako moze koristiti TOR sto je super. Stos je sto je to mreza kompjutera koji igraju ping pong sa paketima pa se onda ne moze utvrditi dolazna IP adresa. Naravno ako hocete da vas ne identifikuju
ne ostavljajte svoje podatke po sajtvoima jer TOR stiti samo dolaznu IP adresu. A o bezbednosti podataka se brine SSL nevezano za TOR. E sad google-u se nimalo ne svidja kad pristupite sa TOR-a pa vam odma javlja da vam je neko sumnjiv usao u account i mislim da zalokuju cak posle nekog vremena.
Isto i u bivsoj firmi sam imao problema kad god sam pristupio preko TOR-a posto se ne zna ko je pristupio. I tako to.
 
03ecde99f61e97d75489b15cfb4a1d32--piss-off-the-signs.jpg
 
:lol:

Meni je ova priča oko TOR-a jako interesantna jer isplivava licemerje podjednako kod "dobre" i kod "loše" strane
Jedino što je sigurno glasi: sve što ima IP nije sigurno

Pošto se ovde priča o enkriptovanoj komunikaciji da bi se pristupilo neindeksiranom delu interneta pravi malu zabunicu
Kada napravimo sajt, mi možemo da izaberemo da ne bude indeksiran.
Tada naš sajtić automatski odlazi u taj "deep web" a pristup sajtu imaju samo oni koji znaju da postoji
Pošto smo odlučili da ga ne indeksiramo neće biti moguće da ga nadjemo u listingu Google-ta ili drugih web pretraživača što je logično.
Sasvim druga priča je postupak kako neko treći nalazi taj sajtić ne ulazimo da li su razlozi dobri ili loši.

Medjutim pre nego bilo šta instaliramo na računar moramo da budemo sigurni da je to ono što smo želeli.
Znači da ne bi bili potencijalne žrtve takozvanog MIME napada (man in the middle) i za rezultat dobijemo smeće
uradićemo sigurnosne provere sebe radi.
Nije strašno ako je to bila neka video igrica pa "uleteo paketić" jer se ona neće instalirati, a mi ćemo ponoviti postupak preuzimanja
Može biti problem ako preuzimamo kompletan operativni sistem
U slučaju da je neko presreo download a mi nismo proverili integritet već krenuli junački u instalaciju možemo dobiti neželjene rezultate
koji zahtevaju administratorske operacije nad particijama što sve nosi gubljenje vremena čak i da se ne nerviramo.
Takodje, ako smo preuzeli neki legitiman fajl preko torenta a što se čini da bi rasteretili server proizvodjača tek onda moramo
da uradimo proveru fajla da li je to ono što smo trebali da preuzmemo.

shacheck2.png

SLIKA1:
sajt Ubuntu MATE distribucije
pored opcija za preuzimanje proizvodjač dostavlja HASH256 ključ


shacheck.png

SLIKA2:
jednim od desetine programa za proveru konzistentnosti fajla uporedjujemo rezultate
ovde imamo čistu situaciju i smemo da počnemo proces instalacije sistema sa ovim fajlom
što inače može biti pipavo ako želimo na istom računaru da imamo nekolio OS-ova

TOR postoji u dve varijante: bundle (prekonfigurisan za većinu korisnika dovoljan) i čist (zgodan za hakere bez ulaženja u namere)
Medjutim isto se primenjuju mere bezbednosti pre startovanja, pored ostalih i provera PGP ključeva
Jer ako nešto treba da bude fol anonimno onda ne želimo da budemo ni ovce koje su obradili hakeri za svoje namere.
 
Poslednja izmena:
Tor je napravila CIA da se njihovi agenti mogu javljati iz Kine i zemalja koje imaju nacionalni firewall. No svako moze koristiti TOR sto je super. Stos je sto je to mreza kompjutera koji igraju ping pong sa paketima pa se onda ne moze utvrditi dolazna IP adresa. Naravno ako hocete da vas ne identifikuju
ne ostavljajte svoje podatke po sajtvoima jer TOR stiti samo dolaznu IP adresu. A o bezbednosti podataka se brine SSL nevezano za TOR. E sad google-u se nimalo ne svidja kad pristupite sa TOR-a pa vam odma javlja da vam je neko sumnjiv usao u account i mislim da zalokuju cak posle nekog vremena.
Isto i u bivsoj firmi sam imao problema kad god sam pristupio preko TOR-a posto se ne zna ko je pristupio. I tako to.

Ja bih verovao da je US NAVY dala svoj digitalni sistem komunikacije tek tako u ime "ljuCkih prava"
samo da su danas na RTS DNEVNIKU 2 javili da se vojska amerike izvinila svima i kreće u poljoprivredne radove

Znači Amerika plaća 2 puta za ovo:
prvo plaćanje ide preko mornarice za "ljucka prava" čitaj kupovinu servera koje postavljaju po svojim bazama i ambasadama,
drugo plaćanje iz budžeta je da NSA, FBI i CIA stopiraju one koji bi da se ogrebu za svoj groš i eventualno navataju neku naivnu osobu koja istražuje šta ne odgovara državi pa ostavlja na njihovu mrežu.

Nikad nije jasno ko obara servere sa strane.
 
Možda u normalnijim zemljama puno ljudi nasedne na pažljivo sročenu žvaku, koja se ponavlja nebrojano puta
medjutim u poslednjih 30 godina mi smo preživeli "svu dobrotu Zapada" zahvaljujući domaćim sociopatama koje su se otimale za vlast
a Amerika im omogućavala pa kad završe prljav posao onda ih zamene na ovaj ili onaj način a pare im povuku sa računa.

Tako da Srbin ne veruje ni svojima u kući a kamoli rodjenoj familiji a ne tamo nekom digitalnom prijatelju preko okeana
Ima glupog naroda šta ću mu ja al ima ovih lenjih al alavih sociopata koji vide rešenje svog života u ulozi Vodje Navijača koji će pandurima da valja robu do momenta kad sa istorijom delovanja postane nezgodan svedok.

jer sve taj TOR lepo radi ali beš posao kad na sajtovima za proveru piše ta neka izlazna IP adresa koja nema veze sa tvojom
jedino što je uvek i isključivo stavka ISP fiksno Authorities of United States
umesto ma kog provajdera iz te nasumično odabrane države.
A to na onim predavanjima o anonimnosti ne kažu

Testirajte recimo VPN i videćete ko je ISP tada...
Ok VPN je jedna filozofija a TOR, FREENET i I2P je druga

Vredi probati, pogledati i zaboraviti
Oni su svoje nameračili i sprovode odlično jer nema tamo zapošljavanje po babine linije nego ko je posvećen zadatku
E jedino onaj čip za uglavu treba da izbegnemo... A i Putin rek'o da nije dobro...
Za nas ne brinem - naći će set budala da propagiraju ČETVRTU INDUSTRIJSKU REVOLUCIJU

Pa pogledajte samo sa kojim žarom nam sprovode TREĆU:
- odbegli od rada na selu mnogi po Beogradu izigravaju egipatske robovlasnike...
oni lenji znaju kako se radi a sve im mama u tanjir sipala da se ne zamaraju
dobro je pa nas Faraoni De Selo ne ubijaju...
 
Poslednja izmena:
Privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije od odredjenih ljudi...Obicni smrtnici su ne zanimljivi za bilo kakvu vrstu pracenja osim skupljanja podatka za plasiranje oglasa ili sadrzaja.

Apsolutno ti treba JS da bi stranica funckcionisala,za sada se uglavnom radi na kompatibilnosti pa ce stranica i bez JS-a da funkcionise,no sa sitnima bagovima i izbacenim funkcijama.Medjutim iz godine u godinu JS framework-i dobijaju na popluarnosti i nece proci jos dugo kada ce se JS koristiti i za backend a ne samo za efekte i animacije.
O, заблуде! Још пре 20 година сам нашао податак да се, осим оних "обележених" у УСА прати 3 милиона људи наусмице одабраних. А сви разгвоори се снимају и чувају 7 година, после се аутоматски бришу
 
https://www.torproject.org/
Тор је веб броувсер који се користи за анонимно коришћење интернета тако што користи своје нодове и релеје који маскирају конекцију и тако што искључује употребу јаваскрипте са којом су у великој већини написане скрипте за праћење и шпијунирање, као и остале методе.
Тејлс је лајв це-де или лајв у-ес-бе оперативни систем на основу Линукс Дебијана који све конекције усмерава на Тор и тиме је заштита података, конекција, идентитет, поприлично заштићена до врхунца јер је свака друга конекција ван Тора забрањена осим ако корисник то искључиво сам омогући што значи да је хард диск потпуно недоступан чак и за корисника. Тејлс је чувен и по енкрипцији и тзв. амнезији што значи да сва дата током коришћења буде обрисана ресетовањем или искључивањем компјутера уколико није убачена у посебно одређен фолдер зван персистент.
https://tails.boum.org/

Мишљења сам да су ова два изузетно корисна средства данас од виталне важности у заштити људских права и слобода као што су приватност и безбедност корисника те да је потребно да људи испробају, тестирају и кажу своје утиске. Каква су ваша мишљења, крсти?:)
Do jaja
 
Privatne podatke sakupljaju vlade i kompanije od odredjenih ljudi...Obicni smrtnici su ne zanimljivi za bilo kakvu vrstu pracenja osim skupljanja podatka za plasiranje oglasa ili sadrzaja.

Apsolutno ti treba JS da bi stranica funckcionisala,za sada se uglavnom radi na kompatibilnosti pa ce stranica i bez JS-a da funkcionise,no sa sitnima bagovima i izbacenim funkcijama.Medjutim iz godine u godinu JS framework-i dobijaju na popluarnosti i nece proci jos dugo kada ce se JS koristiti i za backend a ne samo za efekte i animacije.
Mislim da ljudima koji ne shvataju koliko je upotrebljivo skupljanje podataka od obicnih tupavih smrtnika , ne u smislu reklame, nego u smislu zloupotrebe, ne treba to ni objasnjavati....
Ti ljudi su tralalalala i tako ce uvek biti....Nikad nista drugo nece biti.

Isto kao sto kad ljudima das da upravljaju kriznim stabom u covidu, oni ne mogu ni iz desetog pokusaja da smisle nacin organizovanja koji bi obuhvatio sve ili skoro sve varijante koje mogu da se dese sa ljudima....Takvi su, imaju samo jedno , svoje misljenje i to je to..
Tralalala pokrivaju time sto znaju neku svoju oblast rada i misle da je to isto sto i inteligencija a nije, u najboljem to je pamet za njih....a to ne pokriva nista osim njih.

NET je postao bezobrazno zloupotrebljen ne samo po pitanju privatnosti nego i zloupotrebe klijenta.
Upotrebite jednom kretitnu karticu na netu , pa cete videti kako ce masa sajtova kasnije da vam automatski skida novac sa vase bankarske kartice bez vase dozvole. Banke to dozvoljavaju.
A posebna stvar je sto se ganja intelektualna svojina prisluskivanjem i pregledom diska...
 
Pa to ako das broj i ostale podatke nekom fishing sajtu :P
Inace, zato postoje internet kartice...
Ne, to ljudi misle , bas kao i ti...
Legitiman sajt sa loose pravilima a takvi su svi merchandise sajtovi, i banka se tu nece mesati ma sta pisalo u ugovoru koji imate sa bankom...
Bar srpske banke nece, a to obuhvata sve visa i master kartice.
Tu je ustvari najvazniji merchadise gate sajt a on je taj koji to i zahteva i banka dozvoljava..
Sam sajt je tu sitna riba.

Ja sam samo malo preuvelicao slobodu, naravno nece masa sajtova, nego oni na kojima kupujete, i gde ste ostavili podatke, ali jednom obavljena kupovina ne znaci dozvolu za svaku kupovinu, a dati podaci se mogu koristiti prilicno slobodnoumno od strane kombinacije gejt i prodavnica...
 
Ne, to ljudi misle , bas kao i ti...
Legitiman sajt sa loose pravilima a takvi su svi merchandise sajtovi, i banka se tu nece mesati ma sta pisalo u ugovoru koji imate sa bankom...
Bar srpske banke nece, a to obuhvata sve visa i master kartice.
Tu je ustvari najvazniji merchadise gate sajt a on je taj koji to i zahteva i banka dozvoljava..
Sam sajt je tu sitna riba.
Pazi posle bombardovanja i jos nekoliko godina posle, uzmes jedan pravi broj kreditne, imas program koji kreira 1000 brojeva oko te kreditne
i svaki 10i validan. Kupujes ko nezdrav. Provalili nasi na carini da je roba sa kradenih kartica pa poceli i oni da kradu ;)
 
U vezi internet kartice, ja imam internet karticu koja je uvek zakljucana, bar tako zvanicno stoji...
Sluzi da se da validna visa kartica kad treba da se nesto rezervise a da se ne proverava i ne skida novac....da ne dajem broj svojih visa kartica, a na toj kartici je do 20e.
Tako taj broj postaje vidljiv a ostale visa kartice ne.
Medjutim, posto imam svog bankara, on meni lepo dojavi sta se sve desava a ne samo ono sto ulazi u vidljive transfere, pa je ispalo da je gate pipnuo karticu i skinuo par evra pa vratio par evra iako je zakljucana...
Isto to uradi kad sajt trazi da na racunu bude pun iznos, npr 500e, skine 500e pa vrati 500e, ali vrati posle izvesnog vremena.

Nisam imao stetu, sve je bilo kao sto je i u pravilima i dogovoreno , cak iako su nastale sumnje zbog ovog pipkanja..
Ali je zanimljivo na onim besplatno prvi mesec, drugi mesec cena ta i ta, sajtovima, gde takodje zakljucana internet kartica itekako biva olaksana za iznos....
Tako da zakljucavanje je prica za malu decu...
Tu pravilo sajta nije prekrseno jer stvarno je poceo drugi mesec, stvarno bi trebala naplata, ali je stvarno zakljucana kartica...
 
Pazi posle bombardovanja i jos nekoliko godina posle, uzmes jedan pravi broj kreditne, imas program koji kreira 1000 brojeva oko te kreditne
i svaki 10i validan. Kupujes ko nezdrav. Provalili nasi na carini da je roba sa kradenih kartica pa poceli i oni da kradu ;)
PayPal već ima zaštitne mehanizme za 'robotska' plaćanja. Neki dan sam zaboravio kompletirati narudžbu, a Ebay mi sledeće dve narudžbe nije ni registrovao, a za naknadno plaćanje one prve sam morao 'dokazati' da nisam robot!
 

Back
Top