Quantcast

tehnicki pregled 2021

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.516
Moze se cuti iz medija da se prirema rigorozni tehnicki pregled sa gotovo neprolaznim stavkama tipa "ovalnost diskova" ,nulta korozija"i sl...Sta je vase misljenje kako ce to biti?Hoce li otpasti sada u vecini vidjeni automobili ili ce biti kao i sve do sada "sve moze i sve nemoze" ima li smisla ulagati u vecinu sadasnjih kola ili prodati posto poto i preci na alternativu? podpitanje: koju?

borisbg

Aktivan član
Poruka
1.861
Svi se uhvatili tih diskova, koji i nisu toliko skupi da se promene, mislim nisu ni jeftini al opet moze da se resi brzo.

Vise me brine sto ce tehnicki trajati mnogo duze samim tim ce biti i skuplji.

Sad je 4500 i traje 40 minuta, ako povecaju na 60 minuta ode na 7000.

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.516
Svi se uhvatili tih diskova, koji i nisu toliko skupi da se promene, mislim nisu ni jeftini al opet moze da se resi brzo.

nesumnjivo ce biti skuplji. A "ovalnos"t koliko ja kap[iram se ne otklanja bas lako jer da bi se disk okretao kao zilet mnogo tu delova treba da bude u idelanom stanju .

De_Sisti

Legenda
Moderator
Poruka
51.060

2015. podigli cenu obaveznog osiguranja za 40%.
Niko ni reč.

2018. podigli cenu tehničkog pregleda na 4.500 dinara.
Niko ni reč.

Treba da poskupi na 25.000 da bi se stoka osvestila.

igi192

Elita
Poruka
16.927

Hahah 40min zaboravljam te neke gluoosti a sta ce tek da rade 60min to mi tek nije jasno ..i 15min je dovoljno kad struka vrsi pregled :)

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
134.191
Koliko je meni poznato jedine bitne promene će biti u vezi ispunjavanja standarda vezanih za izduvne gasove. Neće biti tolerisane prepravke u kojima su skidani katalizatori, dpf i tako dalje. Ostalo mislim da neće biti menjano jer je već to urađeno pre 2 godine.

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
134.191

Dule 021

Poznat
Poruka
9.962
Videću šta je :) Možda ne vraća neki klip, mada kad škripucka tačno se čuje na punom krugu kako kači... Kad naslonim kočnicu prestane skroz.
Da ne vraca klip onda bi ti bio vruc tocak a to proveris kad zavrsis voznju.
Plocica ti je takva i naisao je neki deo koji tako struze disk i dok se ne potrosi tako ce biti osim ako ti bas plocica nije potrosena pa da je poceo metal na metal da se naslanja. U svakom slucaju proveri plocice.

igi192

Elita
Poruka
16.927
Videću šta je :) Možda ne vraća neki klip, mada kad škripucka tačno se čuje na punom krugu kako kači... Kad naslonim kočnicu prestane skroz.
Verivatbo smesa plocica ..jeftinije ubacuju metalnu prasinu koja zna sa skripi ..klip ako ne vraca dolazi do grejanja felge kao sto ti jd Dule rekao ..Uzmi Ferodo plocice ili neke iz te vise klase pa nece da škripi i naravno nekog majstora koji radi kako treba :)

milospv

Iskusan
Poruka
5.034
Navod
Verivatbo smesa plocica ..jeftinije ubacuju metalnu prasinu koja zna sa skripi ..klip ako ne vraca dolazi do grejanja felge kao sto ti jd Dule rekao ..Uzmi Ferodo plocice ili neke iz te vise klase pa nece da škripi i naravno nekog majstora koji radi kako treba :)
Hvala na korisnim safetima.
Sve je moguce, pozadi su TRW al uskoro se menjaju bas kvalitetom, a moguce sa su prednje shnj kvalitet (jos kako sam uzeo auto dosle) i kako su dosle do dna :)

Proveravao sam felge, nisam siguran, i greju se sve pomalo...
Ne verujem da je do plocice posto mi se cini da skripuce kad tocak uhvati pun krug (dakle kao da ima jedna tacka na disku koja kad uhvati pun krug skripne - sto brze idem veca je ferkvencija skripanja i sto sporije idem sporije skripi).
Kad pritisnem kocnicu i pustim - prestane 🤬
Radim za 3 sedmice mali servis viDecu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.