Tehnički i registracija

Gravedigger94

Početnik
Poruka
26
Ćao svima.Prvi put registrujem auto pa bi mi neki saveti dobrodošli.Kakva je sad procedura oko svega toga,pošto sam čuo da su pooštrili mere na tehničkom.Ističe mi registracija 24.10.Jel ja prvo zakažem tehnički recimo ranije,prođem npr i dobijem neki papir da sve to valja.I jel posle toga idem u agenciju i oni mi odrade sve ostalo ili moram ja do MUPa da se cimam?
 
Najčešće su agencije pri samim tehničkim pregledima, tako da sve možeš završiti na jednom mestu. Tehnički pregled se zakazuje. Pre toga odvezi da ti pogledaju spolja kako bi mogao da otkloniš nedostatke ako ih uoče.
 
Odakle si?
Polovni krševi se uvek registruju 30 dana unapred. Zašto pa da bi imao vremena sve da popraviš.
Ja imam agenciju na nbgd koja mi sve završava. Odem ostavim auto, posle 2h je registrovan. Sada je bio problem sa led sijalicama pozicije pa je to zamenjeno i auto je prošao tehnički.
Moraju sve sijalice da ti rade. Ne sme da bude većih ulubljenja na autu. Ne sme da bude rupa na podu i limariji, može površinska korozija. Pukotina šoferke se toleriše 10 cm.

Ova moja agencija ima šemu sa majstorima recimo oko 10-15 hiljada din popravka zadnjih kočnica zamena sa sve delovima. Isto samo ostaviš auto i par dana sve gotovo.

Agencije žive od provizije koju dobiju od osiguranja i ttehničkog, ništa nije jeftinije da to sve sam radiš i ideš u policiju samo džabe gubiš vreme.

Dakle dovezeš opran auto i ponesi obd kabl ako je prepravljan džek. Tražiš prvo da pogledaju auto i ako nema nekih nedostataka ideš na tehnički. Kamerom od mobilnog proveri dal imaš neke led sijalice (trepće kada se snima) za to obaraju.
 
Pa mislim da je ovako tehnički ispravan,nema ulubljenja ni ogrebotine,unutra enterijer ocuvan,gume su dobre,nema led.Jedino sto bi mogao da mi predstavlja problem je sto ima koroziju na pragovima i kad je majstor digao na dizalicu odlomio je mali deo sajtne jer je korodirala.Pricao sam sa par ljudi svi su rekli da mogu da prodjem tehnicki i sa time kao da ne radim sad mogu i na prolece da radim sajtne...
 
Pa mislim da je ovako tehnički ispravan,nema ulubljenja ni ogrebotine,unutra enterijer ocuvan,gume su dobre,nema led.Jedino sto bi mogao da mi predstavlja problem je sto ima koroziju na pragovima i kad je majstor digao na dizalicu odlomio je mali deo sajtne jer je korodirala.Pricao sam sa par ljudi svi su rekli da mogu da prodjem tehnicki i sa time kao da ne radim sad mogu i na prolece da radim sajtne...
Tu se pada tehnicki,korozija ne prolazi tek tako ...kocnice tu najvise zezaju .
 
Тешко је погодити на шта су мислили са корозијом... Постоји неко објашњење да површинска није проблем, али ако је део сајтне отпао, онда не бих био сигуран да је то по закону површинска корозија.
Што се мене тиче, гледао бих да то поправим због себе а не због било чега другог. За две недеље је то свакако могуће урадити.

Не знам каква је гужва, али би сада било право време за заказивање, барем због бирања времена које одговара.

Осим свега што може на ауту може да ради или не, постоји још једна ствар - ауто треба да буде чист. Не мора баш право са прања, али сам имао прилику да видим да су вратили један црни ауто на који се пар дана техничког прегледа "потписала" киша са песком, ауто је био сав ишаран.

Као што је Длугомир поменуо, барем неки од техничких прегледа су добро опремљени па нема потребе да ми идемо било где осим тамо.
Не знам како је на осталим местима али овамо где ја идем могу и да платим тако да буквално идем само на једно место.
 
Tu se pada tehnicki,korozija ne prolazi tek tako ...kocnice tu najvise zezaju .
Најавили су лудницу од контроле, па су се предомислили и одложили за две године - за сада смо мирни, али свакако неке ствари треба променити у закону.
Требало је да оставе мерење издувних гасова, а лудницу са кочницама нису ни требали да уводе.
 
Ludnica je svakako.
Kaže onaj na tehničkom, dobre su ti kočnice, ispravne, ali ne koče jednako. Majstor ih kao nešto podesi, naravno da nije prošlo. Prošlo je tek kad sam promenila sve komplet za 21000.
I ako ti radi samo desna maglenka ne prolaziš, ali prolaziš ako ti radi samo leva (što kod mene nije bio slučaj).
I ebeni neispolirani farovi, to se odradi sa pastom za zube, ali su ipak stavili kao primedbu.
 
Al su te opljačkali mene su orobili 21.000 din

Ako nekoga zanima ima na sajtu pa koliko košta za svaki auto, meni piše 17-21 iljade. Donja cifra je bez teh pregleda a gornja sa. Ko menja tablice i saobraćajnu to plaća dodatno.

Ugl ti matirani farovi se sređuju sa malo wd 40 samo se namaže ili malo neke pomade/ulja pred tehnički. Normalno to je samo da se prođe valja ih ispolirati vodenom 1200 šmirglom sa malo vode i polir pastom istrljati budu ko novi neko vreme.

Matiraju jer nas iebu da vozimo sa non stop upaljenim svetlima a to je u faru 100+ stepeni celzijusa.
 
Al su te opljačkali mene su orobili 21.000 din

Ako nekoga zanima ima na sajtu pa koliko košta za svaki auto, meni piše 17-21 iljade. Donja cifra je bez teh pregleda a gornja sa. Ko menja tablice i saobraćajnu to plaća dodatno.

Ugl ti matirani farovi se sređuju sa malo wd 40 samo se namaže ili malo neke pomade/ulja pred tehnički. Normalno to je samo da se prođe valja ih ispolirati vodenom 1200 šmirglom sa malo vode i polir pastom istrljati budu ko novi neko vreme.

Matiraju jer nas iebu da vozimo sa non stop upaljenim svetlima a to je u faru 100+ stepeni celzijusa.
Sredila farove, prvo šmirgla 1000, pa 2000, pa 3000, onda pasta za zube na polirku i isprala, kao novi 😉
Dobila uputstva od muža.
 
Al su te opljačkali mene su orobili 21.000 din

Ako nekoga zanima ima na sajtu pa koliko košta za svaki auto, meni piše 17-21 iljade. Donja cifra je bez teh pregleda a gornja sa. Ko menja tablice i saobraćajnu to plaća dodatno.

Ugl ti matirani farovi se sređuju sa malo wd 40 samo se namaže ili malo neke pomade/ulja pred tehnički. Normalno to je samo da se prođe valja ih ispolirati vodenom 1200 šmirglom sa malo vode i polir pastom istrljati budu ko novi neko vreme.

Matiraju jer nas iebu da vozimo sa non stop upaljenim svetlima a to je u faru 100+ stepeni celzijusa.
Мислиш да се са фаровима ништа не дешава када је ауто паркиран?
Нема свако у Србији гаражу... Па када нас потрефи сунце, а буде 40 у хладовини... Шта је онда са фаровима? Није ти пало на памет?
 
Ludnica je svakako.
Kaže onaj na tehničkom, dobre su ti kočnice, ispravne, ali ne koče jednako. Majstor ih kao nešto podesi, naravno da nije prošlo. Prošlo je tek kad sam promenila sve komplet za 21000.
I ako ti radi samo desna maglenka ne prolaziš, ali prolaziš ako ti radi samo leva (što kod mene nije bio slučaj).
I ebeni neispolirani farovi, to se odradi sa pastom za zube, ali su ipak stavili kao primedbu.
Мени су ставили примедбу на ручну - тек сам узео (полован) ауто па нисам знао шта како... После сам поправио - велика је разлика.

После тога нисам имао примедби са њихове стране.
 
Мислиш да се са фаровима ништа не дешава када је ауто паркиран?
Нема свако у Србији гаражу... Па када нас потрефи сунце, а буде 40 у хладовини... Шта је онда са фаровима? Није ти пало на памет?
Izmeri ic meračem preko 100° uostalom pipni sijalicu (halogenku) rukom pa ako te ne peče ok dobar si. Zašto večito neka kontra samo da je protiv? Forum i služi za razmenu iskustava a ne kontriranje.
 
Al su te opljačkali mene su orobili 21.000 din

Ako nekoga zanima ima na sajtu pa koliko košta za svaki auto, meni piše 17-21 iljade. Donja cifra je bez teh pregleda a gornja sa. Ko menja tablice i saobraćajnu to plaća dodatno.

Ugl ti matirani farovi se sređuju sa malo wd 40 samo se namaže ili malo neke pomade/ulja pred tehnički. Normalno to je samo da se prođe valja ih ispolirati vodenom 1200 šmirglom sa malo vode i polir pastom istrljati budu ko novi neko vreme.

Matiraju jer nas iebu da vozimo sa non stop upaljenim svetlima a to je u faru 100+ stepeni celzijusa.
Matiraju zato sto su od plastike ...
 
Izmeri ic meračem preko 100° uostalom pipni sijalicu (halogenku) rukom pa ako te ne peče ok dobar si. Zašto večito neka kontra samo da je protiv? Forum i služi za razmenu iskustava a ne kontriranje.
Колико дуго возиш? Сат дневно, два?

А колико дуго фарови стоје изложени сунцу? Истина, не буде то 100 степени, али када сунце туче у нешто, онда се на нечему попут фарова својства мењају. Сунце делује двојако, што може бити већи утицај.
 

Back
Top