Техничка коалиција између СНС и лажне опозиције коју представља Уједињени Ђилас за праву опозицију је шанса која се не пропушта!

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033
Техничка коалиција између СНС и лажне опозиције коју представља Уједињени Ђилас за праву опозицију је ШАНСА КОЈА СЕ НЕ ПРОПУШТА!

1650241724886.png

~АУТОРСКА ТЕМА ~

Тамни облаци на опозиционом небу су се напокон рашчистили. Председник СНС-а и Драган Ђилас направили су техничку коалицију и више нема дилеме око тога да ли је Ђидо лажни опозиционар. За праву опозицију, оличену пре свега у коалицији Moramo, то је велико олакшање. Чак шта више, нека врста поклона, јер већина гласача који су на управо протеклим Београдским изборима своје поверење указали листи Уједињени Ђилас, више неће да гласа за de facto коалиционог партнера СНС. Ти гласови ће сада отићи Не Давимо Београд односно коалицији Moramo. "Паткари" само требају да анимирају гласаче да изађу на биралишта и гласају, а то им неће представљати проблем јер су у налету. Теренски рад Не Давимо Београд je вишегодишњи и свакодневан без обзира да ли је у питању изборна кампања или не, а то прави Београђани знају да цене.

1650241700329.png

Техничка коалиција СНС - Уједињени Ђилас заправо је очајнички потез режима, јер је режим овим уништио један од важнијих стубова на којем почива, а то је лажна опозиција. Raison d'être Уједињеног Ђиласа je управо био да својим лажним представљањем на сваки начин омета праву опозицију. Својим ступањем у отворену техничку коалицију са напредњацима Уједињени Ђилас d.o.o. се сасвим разоткрио, тиме је своју улогу завршио и сада одлази на ђубриште историје.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.799
~АУТОРСКА ТЕМА ~

Комшо, а зашто друг Борко брани друга Ђиду Тајфуна, и зашто је друг Борко део предузећа "Уједињена опозиција" ДОО?

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Комшо, а зашто друг Борко брани друга Ђиду Тајфуна, и зашто је друг Борко део предузећа "Уједињена опозиција" ДОО?

Zato što su na istom kazanu.

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033
1650264989085.png

Aleksandar Jovanović Ćuta: Gazela je jedina institucija

1650265096531.png

Aleksandar Jovanović Ćuta, lider pokreta Ekološki ustanak ocenio je rezultate aprilskih izbora "apsolutnom tragedijom“ danas na N1.

Smatra da su za to odgovorni "i oni koji su se dogovarali sa Vučićem“, i dodaje "kamo lepe sreće“ da su se prethodnih 10 godina koliko kreiraju ovu politiku "viđali svaki da“. Umesto toga, ocenjuje, "sejali su mržnju“ pa su "ljudi na ivici da se poubijaju“ što građani nisu zaslužili.

Jovanović kaže da ne osuđuje Dragana Đilasa predsednika Stranke slobode i pravde što je Aleksandru Vučiću predsedniku Srpske napredne stranke predložio i otišao na dogovor o ponavljanju izbora u Beogradu. "To je njihova stvar“, kaže Ćuta i naglašava da njegov pokret insistira "da se poštuje volja građana“ što Gradska izborna komisija mora da sprovede.

O zakazivanju novih izbora, kaže, ne treba razgovarati s obzirom da ovi nisu završeni, pominje da GIK-u "treba dve nedelje da prebroji glasove“, i predlaže da se "konstituiše gradska vlast pa da vidimo kako će to da funkcioniše“ i ponavlja da Ekološki pokret insistira "da se poštuje zakon, jer ovo je sve samo nije izborna volja građana“.

Inače, "učestvovaće na svim izborima koji budu raspisani po zakonu. Ne znam šta znači to – biće za šest meseci“.

Kaže da jer Ekološki pokret nov na političkoj sceni i da je uspeh što je koalicija Moramo kojoj su se priključilo dobila 100.000 glasova.

1650265152538.png

Ako se ne poštuje zakon "imaćete Gazelu“. Pokazalo se da je "Gazela jedina institucija“ i navodi da su i Gornje Nedeljice i pijačni prodavci uticali da se pokrene njihovih problema kad su izašli na Gazelu.

Potvrđuje da će i Ekološki pokret izaći na ulicu da brani svoja prava, i kaže "a gde drugde“.

O opoziciji kaže da se "desilo cepanje najveće opozicione koalicije, otvorena svađa“, navodi da se desio "otvoren napad na Đilassa od koalicionih partnera“ Vuka Jeremića na Dragana Đilasa, i naglašava da Ekološki ustanak u tome "neće učestvovati“.

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033

1650265692102.png

Jeremić: Đilas za sat vremena ubedio Vučića da ponovi izbore? Ne kopčam se na leđima

Predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić izjavio je bi opozicija, ako budu raspisani novi izbori za Beograd, trebalo da razmisli kako da na njih izađe i da ne ponovi greške.

Jeremić: Đilas za sat vremena ubedio Vučića da ponovi izbore? Ne kopčam se na leđima

18.04.2022.

"Želim da se sačuva jedinstvo i da se nastupi uz mnogo više dogovaranja a manje nametanja i silovanja partnera. Ako su pred nama novi izbori u Beogradu, onda bi trebalo da bude manje loših stvari koje su nas dovele do tačke u kojoj smo danas", rekao je Jeremić sinoć u emisiji "Utisak nedelje" na televiziji Nova S, saopštila je Narodna stranka.

Jeremić je naveo da to što predsednik SNS-a Aleksandar Vučić kaže da će biti izbora "ne mora da znači" da će ih zaista i biti.

Predsednik SNS-a i predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će predložiti glavnom odboru SNS-a nove izbore u Beogradu ako najveća opoziciona lista želi da ide na prevremene gradske izbore.

"Neću da koristim teške reči, bez obzira šta mislim o prebacivanju Vučić-Đilas koje se navodno odvija samo u medijskom prostoru, a da oni u međuvremenu međusobno ne komuniciraju. Imao sam utisak, ne samo ja nego i mnogi drugi, da će Vučić odgovoriti pozitivno na Đilasov apel da izbegne gubitak legitimiteta", rekao je Jeremić.

"Vučić ima većinu u Beogradu i sada neko treba da me ubedi da je Đilas otišao kod njega i ubedio ga za sat vremena da tako nešto ne napravi? Kao što kaže jedan Đilasov bliski saradnik - da li vi mislite da se ja kopčam na leđa", dodao je Jeremić.

On je naveo da se "mnogo govori" o tome da bi ambasador Srbije u SAD Marko Đurić mogao da bude novi ministar spoljnih poslova.

"Imajući u vidu komplikacije koje su pred nama i neophodnost laviranja i finog poznavanja procedura, kao i diplomatskih i političkih odnosa u svetu, mogu da kažem da sam izuzetno zabrinut vešću da bi Đurić mogao da bude šef srpske diplomatije", zaključio je Jeremić, koji je bivši ministar spoljnih poslova Srbije.

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033
Па зато што је Борко Ће радник у предузећу Уједињени Ђилас д.о.о., Закон о раду је такав какав је, а не постоји синдикат који би бранио Ћеова радничка права ...

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033
Са своје стране, лажни опозиционар Ђидо преко својих ботова већ је кренуо да врши притисак на праву опозицију тј. на коалицију Moramo да са њим уђе у "велику коалицију" за поновљене Београдске изборе:

KPCTAHK

Domaćin
Poruka
4.952
Својим ступањем у отворену техничку коалицију са напредњацима Уједињени Ђилас d.o.o. се сасвим разоткрио, тиме је своју улогу завршио и сада одлази на ђубриште историје.
Био сам убеђен да се са тобом једино могу да сложим око тога да се не можемо сложити, но овим си ме демантова. Убеђен сам да АВ управо има намеру да направи коалицију са Ђиласом, мафи-брацом свога љубљеног мафи-братка Андреаја, али само због тога да уведу (издају) санкције Русима, продају Косово, украду све из Србије и преселе се на егзотична острва где ће до краја живота да се башкаре ... Само ћорави и глупи то не виде ... Србине, брате, дигни се на ноге лагане и не дозволи да те опет кретени преваре!

Reefer

Starosedelac
Poruka
156.560
Техничка коалиција између СНС и лажне опозиције коју представља Уједињени Ђилас за праву опозицију је ШАНСА КОЈА СЕ НЕ ПРОПУШТА!

Pogledajte prilog 1138601

~АУТОРСКА ТЕМА ~

Тамни облаци на опозиционом небу су се напокон рашчистили. Председник СНС-а и Драган Ђилас направили су техничку коалицију и више нема дилеме око тога да ли је Ђидо лажни опозиционар. За праву опозицију, оличену пре свега у коалицији Moramo, то је велико олакшање. Чак шта више, нека врста поклона, јер већина гласача који су на управо протеклим Београдским изборима своје поверење указали листи Уједињени Ђилас, више неће да гласа за de facto коалиционог партнера СНС. Ти гласови ће сада отићи Не Давимо Београд односно коалицији Moramo. "Паткари" само требају да анимирају гласаче да изађу на биралишта и гласају, а то им неће представљати проблем јер су у налету. Теренски рад Не Давимо Београд je вишегодишњи и свакодневан без обзира да ли је у питању изборна кампања или не, а то прави Београђани знају да цене.

Pogledajte prilog 1138600

Техничка коалиција СНС - Уједињени Ђилас заправо је очајнички потез режима, јер је режим овим уништио један од важнијих стубова на којем почива, а то је лажна опозиција. Raison d'être Уједињеног Ђиласа je управо био да својим лажним представљањем на сваки начин омета праву опозицију. Својим ступањем у отворену техничку коалицију са напредњацима Уједињени Ђилас d.o.o. се сасвим разоткрио, тиме је своју улогу завршио и сада одлази на ђубриште историје.
Komšiju podržava Milicu Zavetnicu? :eek: :pop:

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033

1650322914129.png

Dobrica Veselinović o ponavljanju izbora: Vučić ponovo zamajava i zbunjuje javnost

Dobrica Veselinović o ponavljanju izbora: Vučić ponovo zamajava i zbunjuje javnost 1

danas 13:07

Dobrica Veselinović, kandidat koalicije Moramo za gradonačelnika Beograda za Danas kaže da Aleksandar Vučić ponovo zamajava i zbunjuje javnost najavama novih izbora u Beogradu.

Komentarišući sinoćnu izjavu predsednika SNS koji obavlja i funkcju predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, da je za ponavljanje izbora u glavnom gradu, Veselinović navodi da se koalicija Moramo ne plaši novih iozbora.

– Aleksandar Vučić u svom maniru ponovo zamajava i zbunjuje javnost najavama novih izbora u Beogradu, kako bi prikrio jako loš rezultat Srpske napredne stranke i njihovog kandidata Aleksandra Šapića – kaže Veselinović iu pokreta Ne davimo Beograd.

Prema njegovim rečima, ono što je važno, je da politiku vratimo u okvire, a to znači da ne može jedan čovek odlučivati o sudbini Beograda, već je nužno da se završi proces odlučivanja o prigovorima, da se izbori ponove na svim mestima na kojima se to očekuje, a onda da se uđe u proces sastavljanja većine u Skupštini grada Beograda.

– Ako to Srpska napredna stranka ne može da učini, onda možemo razgovarati o narednim izborima – navodi on.

Upitan o tome da li koalicija Moramo opstaje i na novom glasanju, naš sagovonik odgovara da jedva čekaju da nastave zajednički rad.

– Što se tiče koalicije „Moramo“, mi jedva čekamo da nastavimo zajednički rad i u institucijama, ali kao i do sada, na terenu svuda gde se krši javni interes. Takođe, izbora se ne plašimo i na svakim sledećim izborima očekujemo sve bolji rezultat zeleno-leve koalicije, kojoj sam siguran da će se još organizacija i pojedinaca tek pridruživati – zaključuje Veselinović.

A Nebojša Zelenović, predsednik Zajedno za Srbiju, članicom koalicije Moramo, navodi da je dobra vest da uprkos mahinacijama i lošim izbornim uslovima, oko 55 odsto građana glasalo protiv režima SNS i SPS-a.

– U 10 beogradskih opština pobedila je opozicija. Intenzivno radim na tome da ovih 100.000 građana koji su glasali za MORAMO na ponovljenim beogradskim izborima bude još više i da damo još veći doprinos u konačnoj pobedi opozicije – kaže Zelenović.

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033
1650494541691.png

Jeremić: Vučić i Đilas odlučili da jedan drugom pomognu u postizbornom mamurluku

Gostujući u Intervjuu na Insajder televiziji, predsednik Narodne stranke, Vuk Jeremić, ocenio je da je postizborni sastanak Aleksandra Vučića i Dragana Đilasa bio unapred dogovoren, i da ga nije inicirao “međunarodni faktor”, kako oba učesnika sastanka to pokušavaju da predstave u javnosti.

Vuk Jeremić

20 april 2022

Na pitanje koliko je iznenađen ponavljanjem beogradskih izbora, Jeremić je rekao da to nije iznenađujuće: „Za mene Vučićevo - ajmo na izbore sad ili ćemo možda za 6 meseci ne predstavlja iznenađenje ali jeste neprijatno iznenađenje to što neki naši dojučerašnji partneri dosta aktivno sarađuju sa Vučićem u tom smislu.” Jasno je bilo da Jeremić misli na sastanak koji su imali predsednik Srbije i SNS, Aleksandar Vučić i lider Koalicije Ujedinjeni za pobedu Srbije, Dragan Đilas, a za koji Jeremić tvrdi da iako je u koaliciji postojao zajednički stav da izbore treba ponoviti u konkretnim slučajevima, nije postojala saglasnosti u vezi sa tim da na taj sastanak treba da se ide:

„Da, imamo javan zajednički stav da je neophodno ponoviti izbore u slučaju da sve zakonske procedure budu iscrpljene na takav način da se ispostavi da u beogradskoj skupštini nema većine koja može da bude formirana, to da, ali da se pre nego što se prebroje glasovi, dok se zapravo i ne zna ko koliko ima odbornika, da se ode i razgovara na način koji je zapravo najplastičniji primer zaobilaženja institucija, onoga protiv čega smo se u kampanji zalagali, da ćemo se boriti protiv takvog načina mišljenja - to je za nas bilo jedno izuzetno neprijatno iznenađenje,pogotovo način na koji je to plasirano”, rekao je Jeremić pa pojasnio da je sastanak, odnosno ideja da Đilas hoće da ide kod Vučića, prvi put spomenut u “nekoj emisiji”, za koju mu je Đilas, prema priznanju Vuka Jeremića, kasnije objasnio kako je do toga došlo:„ Ja kad sam ga pitao posle toga: -Šta ti bi da tako nešto kažeš?, on je odgovorio: „Omaklo mi se". To nije rekao samo meni, to je rekao i Vladeti Jankoviću, to je rekao i javno, na kraju krajeva", istakao je Jeremić.

Teško mi je da poverujem da je do sastanka Đilasa i Vučića došlo “tek tako”

Sam jeremić, međutim nije uveren da je sastanak posledica omaške, već je pri uverenju da je ideja o sastanku postojala i ranije. „Gospodin Đilas nije baš poznat po svojoj nesnalažljivosti u raznim okolnostima, tako da mi je jako teško da poverujem da je do toga došlo tek tako. Mislim da je ono Vučićevo izlaganje u izbornoj noći bilo uvod u tako nešto, kada je pomenuo na jedan drugačiji način nego što ga je pominjao do sada, Vučić gospodina Đilasa u toj izbornoj noći, praktično aludirajući na to da moraju njih dvojica da sednu i da se dogovore kao dva čoveka kojima je konačno došlo na red da jedan drugom pomognu. A i jednom i drugom je dan nakon izbora bila potrebna pomoć", ocenio je Jeremić.

Predsednik Narodne stranke je objasnio detaljnije kako vidi pozadinu susreta Vučić - Đilas: „Ja mislim da su Aleksandar Vučić i Dragan Đilas odlučili jedan drugom da pomognu u postizbornom mamurluku. Očigledno i jedan i drugi nezadovoljni rezultatima koje su postigli. Vučić nije ostvario dominaciju na svim nivoima. Pobedio je za predsednika sa takvim rezultatom sa kojim je pobedio, ali i rezultat republičkih izbora, a pogotovo izbora u Beogradu, nije baš bio onakav kao što je on sam očekivao i kakvi su ga njegovi saradnici najavljivali.

Što se tiče gospodina Đilasa on, nakon što su izbrojani glasovi, nakon što se pokazalo koliko je imala glasova recimo republička lista, i koliko je glasova imao predsednički kandidat - gospodin Đilas teško je mogao nakon tog rezultata da nastavi da tvrdi za sebe da je lider opozicije. Dakle, i Vučić i Đilas nisu bili zadovoljni onim što se desilo i odlučili su da jedan drugom pomognu. Đilas Vučiću tako što je otišao kod njega kontra svih očekivanja, uprkos protivljenju, ne samo koalicionih partnera, već i drugih opozicionih aktera, i time praktično "bacio bombu" na jedinstvo opozicije, "bacio bombu" na poverenje koje je postojalo kakvo - takvo u opozicionom taboru.”

Odlaskom kod Vučića Đilas je potpuno promenio tok razgovora o tome šta i kako sa beograskim rezultatima, na način na koji je to ultimativno odgovarao Vučiću", rekao je Jeremić.

Na pitanje zašto je Vučiću bila potrebna Đilasova pomoć, Jeremić je rekao svoj stav: „ Vučiću je trebala potpuno razbijena opozicija i Đilas je svojim odlaskom kod njega u tom smislu dosta pomogao". Upitan da objasni zašto sad, posle izbora, Jeremić je nastavio: „Trebala mu je razbijena opozicija jer dan nakon izbornih rezultata su se ipak okupile sve opozicione grupacije na jednom mestu, koje niste mogli da zamislite da bi mogle da budu zajedno - od Zavetnika do koalicije „Moramo" i to u sedištu Stranke slobode i pravde. Svi su se okupili zajedno. "

Prihvaćen i ultimatum zarad opstanka koalicije

Kako je i sama Narodna stranka sarađivala sa Đilasom, Vuku Jeremiću je u Intervjuu upućeno i pitanje o sopstvenoj ulozi u stvaranju takve Đilasove slike, uz podsećanje da se Narodnoj stranci prigoravalo da je u toj koaliciji "mlađi brat", metaforično rečeno, da prečesto pristaje na uslovljavanja gospodina Đilasa, što se na kraju i videlo u izboru kandidata - sve ih je on odabrao, to je potpuno jasno.

Jeremić je pristajanje na ultimatum, kako je rekao, obrazložio željom da koalicija opstane: „Nakon što su neka rešenja nametnuta prihvatili smo to zarad opstanka te koalicije. Kada smo dobili taj ultimatum vezan za predsedničkog kandidata, to nije bio samo ultimatum - podržite ga, da li ne, već je to bio ultimatum i mi vodimo kampanju, mi vodimo finansije, mi se bavimo svim i svačim, mi radimo kontrolu izbora, nama ćete dati imena i prezimena svih kontrolora. To je bila jedna vrsta teškog ultimatuma, austrougarskog ultimatuma na koji smo mogli da odgovorimo sa da ili ne, i Narodna stranka je imala jednu tešku sednicu predsedništva.

Mediji su brujali samo o tome da li smo prihvatili ili nismo prihvatili Zdravka Ponoša za predsedničkog kandidata, a zapravo je na stolu bio jedan paket koji smo prihvatili i zbog toga smo odradili ovu kampanju bez da govorio sa strane bilo šta loše, bez da "duvamo", bez da se žalimo. Uradili smo je najbolje što smo mogli, naši su kontrolori bili brojčano dominantni na taj dan izbora, skupili smo najveći broj potpisa, uradili smo sve što smo mogli da uradimo i onda, dan nakon izbora, posle svega toga i jednog izuzetno dubioznog rezultata koji je postignut, a možemo da razgovaramo i zašto je takav postignut rezultat, da se odluči opet tako jednostrano, bahato, da se ide i da se radi nešto potpuno suprotno onome za šta smo se zalagali u kampanji, a to je da se gurne sa strane institucionalni pristup i da se ode kod Vučića, e to je ipak jedna kap koja je prelila čašu. Dosta takvog autoritarnog ponašanja.

Dosta kopiranja Vučića u načinu političkog ophođenja. I tu je Narodna stranka rekla da je zaista dosta", rekao je Jeremić.
Jeremić se nasmejao na ideju da je Đilas "isposlovao nove izbore": „Mislite da je on isposlovao nove izbore? Dakle, on je otišao i za sat vremena ubedio Vučića da ne uradi nešto što je Vučiću u korist? I Vučić je naglo odlučio da počne da ima problema sa tim šta je legitimno, a šta nije legitimno i da izađe Đilasu u susret. "

Jeremić: Posle trećeg aprila Đilas je mogao ili u penziju ili kod Vučića

„Interes Đilasa je bio da ostane da se pretvara da je lider opozicije. To je jedino mogao da mu uradi Vučić. Jedino odlaskom kod Vučića je sebe mogao da nastavi da predstavlja u sevtlu nekog lidera opozicije. Dakle, posle onog izbornog rezultata trećeg aprila uveče Đilas je mogao ili u penziju ili kod Vučića, i odlučio je da ode kod Vučića", rekao je Jeremić.

„I to je sada taj flert koji trenutno traje između Vučića i Đilasa. Kad kažem flert mislim na to što odjednom više nije lopov, već je gospodin Đilas, da se promenio naglo način na koji se režimski mediji prema njemu obraćaju itd, itd, pa i sam Aleksandar Vučić. Dakle, taj flert ne znači da će oni završiti u vezi, po meni, ali da će, nakon što prođe određeno vreme ukoliko Đilas i dalje bude potreban Vučiću - Vučić biti spreman da ga integriše. Da li će mu ili neće biti potreban, pokazaće vreme ali Đilas je jasno stavio do znanja da je spreman da mu se stavi na uslugu. To je ono što nismo imali u kampanji, to je ono oko čega se nismo dogovarali. Mi smo bili kao najveća opoziciona grupacija najžešćii kritičari režima na prethodnim izborima i ne može da se ćurak menja naopako i to na način na kome samo jednom čoveku padne tako nešto napamet, navodno u jednoj televizijskoj emisiji, pa onda ode i totalno kontra svega što smo do sada govorili", istakao je neslaganje sa Đilasovom odlukom da se sretne sa Vučićem.

Međunarodni krugovi nisu inicirali sastanak, smatra gost Intervjua

Upitan da prokomentariše stavove da međunarodni faktor doprineo da do jednog takvog neobičnog sastanka dođe, Jeremić je to jasno negirao, ali da postoji razlog zašto se to tako predstavlja: „Ja ne mislim da je međunarodni faktor inicirao taj sastanak, ali mislim da i Vučić i Đilas naknadno govore svojim saradnicima upravo to da međunarodni faktor, oni čitaju Amerikanci - Amerikanci su nam rekli, namignuli, rekli idite u tom pravcu, to sigurno Đilas priča svojim saradnicima, pošto njegovi saradnici to pričaju dalje, ne bi li ljudi lakše popili i rekli: ćuti, ako su Amerikanci rekli da tako treba, onda će tako i biti. Vučić takođe to svojim saradnicima govori. Javno govori, naravno, nešto drugo. Ja intimno mislim da taj sastanak nisu inicirali ljudi spolja, ali da nešto što je posledica tog sastanka može ići na ruku ex post određenim međunarodnim krugovima, to ne bih isključio.
Ali da su oni inicirali - ne. Moje mišljenje je da nisu. Inicirali su ga Vučić i Đilas da bi jedan drugom pomogli", striktan je Jeremić.

Nakon izbora, koalicija Ujedinjeni za pobedu Srbije i Beograda, kojoj je pripadala i Narodna stranka, praktično više ne postoji onakva kakva je bila, a Jeremić je to ovako obrazložio: „Ja ne mogu da zamislim saradnju u nekim odnosima sa ljudima koji su spremni da odlaze kod Vučića i da se na Andrićevom vencu dogovaraju, a ne sarađuju sa svojim partnerima u okviru institucija".

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033

1651087963777.png

Boris Tadić: Opozicija je na ovim izborima propustila gotovo sve što je mogla

1651087939498.png

Mirjana R. Milenković26.04.2022.

„SNS nosi krivicu zbog krađe glasova, ali opozicija nosi odgovornost što nije učinila sve da tu krađu spreči. I pre izbora sam rekao da kao opozicija moramo učiniti sve što je našoj moći kako bi rezultat što manje zavisio od okolnosti koje nameće režim. Nismo učinili sve. Nije bilo neophodne koordinacije i saradnje opozicije, pre svega u organizovanju kontrole”, kaže u razgovoru za Danas Boris Tadić, lider Socijaldemokratske stranke, odgovarajući na pitanje zašto je opozicija na izborima izgubila bitku za Beograd.

Zašto nije bilo koordinacije u opoziciji?

– Jedan deo opozicije je sve vreme tražio besmislene izgovore da ne dođe do saradnje. Saradnje nije je bilo čak ni u odbrani glasova nakon izbora. Ali ako ništa drugo, nakon ovih izbora je makar konačno jasno zašto je svih prethodnih godina bilo onemogućeno jedinstvo opozicije i bilo kakva zdrava saradnja. Naša koalicija nije htela da bude deo lažnih ad hoc saveza i bili smo spremni da taj principijelan stav platimo i padom ispod cenzusa. Imamo dovoljno saznanja da je naša lista sistematski spuštana ispod cenzusa svim sredstvima, pa i direktnom krađom glasova. To je posebno očigledno u Beogradu. Međutim, u ovakvim okolnostima možda je bolje biti i van parlamenta, nego u njega ulaziti samo zarad mandata, odnosno na krilima lažnog jedinstva koje je napušteno već dan nakon izbora.

Građani su glasali za ono što im je predstavljeno kao jedinstvo, a ne za pojedinačne lidere i stranke. Nakon izbora se ispostavilo da je to jedinstvo bilo zapravo u našoj koaliciji, koja se nije raspala ni nakon pada ispod cenzusa, jer nije bila okupljena oko puke vlasti i mandata, već dosledne politike i vrednosti. Možda se uspeh politike meri procentima, ali ne i njena vrednost. Između to dvoje, na ovim izborima svesno smo birali ovo drugo, zarad budućnosti konačnog povratka politike u politiku u Srbiji.

Vaša stranka najavljuje da se neće predati, šta to konkretno znači protest, pomoć međunarodnih institucija?

– Preuzećemo sve pravne korake koji su nam na raspolaganju. Ukoliko ni to ne bude donelo rezultat, razmislićemo i o drugim načinima borbe.
Vučić je pozitivno odgovorio na zahtev Dragana Đilasa o održavanju novih izbora za Beograd. Da li je Vučić za nove izbore zbog tesne većine koju će imati sa socijalistima u gradu, ili je proradio njegov odnos prema demokratiji, legalitetu i legitimitetu, o kome je Đilas govorio?

– Ukoliko budu raspisani novi izbori to će biti samo zbog toga da bi Vučić pokušao da popravi rezultat koji je njegova stranka postigla na ovim izborima, a ne zbog bilo kakvih razgovora sa bilo kim iz opozicije. Ti razgovori služe samo kao paravan i omogućavanje Vučiću da ukoliko proceni da su mu novi izbori u interesu, to predstavi kao ustupak opoziciji i njegovu dobru volju. Tako da je besmisleno da se izlazak na te izbore uslovljava odnosom prema razgovoru Vučića i Đilasa. A na nama je da to dočekamo spremniji nego do sada. Ovi izbori su mnogo toga ogolili i to može biti zapravo najbolje što se opoziciji dogodilo u poslednjoj deceniji. Zato verujem da će tek sledeći izbori biti stvarni politički izbori, a ne revije strategije i finansijske i medijske moći.

Postoji li mogućnost da na te izbore, ako ih bude izađete u široj koaliciji, pa i sa SSP Dragana Đilasa?

– Razgovaraćemo prvo sa našim koalicionim partnerima, a onda i sa svima iz opozicije koji dele našu politiku i vrednosti. Kao i na ovim izborima, ni na sledećim nećemo ulaziti u koalicije koje se sklapaju zarad prelaska cenzusa. Nakon ovih izbora situacija je dosta jasnija u opoziciji, pa verujem da su i mogućnosti za koaliciju šire nego što su do sada bile. Što se tiče SSP-a skrenuću samo pažnju na činjenicu da tek danas nakon izbora njihovi partneri govore ono na šta smo mi godinama ukazivali i zbog čega smo trpeli sve vreme etiketiranja i optužbe.

Nakon što vaša stranka nije prešla cenzus u Beogradu da li ćete na stranačkim organima raspravljati o odgovornosti onih koji su vodili izbornu kampanju, pa i o vašoj ličnoj odgovrnosti?

– Nekoliko dana nakon izbora naša stranka je već imala sednicu Glavnog odbora na kojoj smo sve to raspravljali. Iako se na ovim izborima nisam kandidovao ni za jednu funkciju, svakako sam kao predsednik stranke i nosilac liste prihvatio odgovornost i podneo izveštaj. Na tajnom glasanju dobio sam podršku samo jednim glasom protiv. Ljudi u SDS-u i u našoj koaliciji vrlo dobro razumeju da je naš rezultat posledica političkih okolnosti i da naša borba tek sada počinje. Čast mi je što u nju ulazim sa takvim saborcima i u stranci i u koaliciji, koji se vode opštim interesom, a ne pukim mandatima i procentima.
Kako komentarišete poruke sa društvenih mreža da vas građani neće i da je vreme da odete iz politike ?

– Ako izuzmete organizovane botove, veći je broj onih građana od kojih svakodnevno dobijam podršku. Nažalost, organizovani napadi botova dolaze velikim delom iz jednog dela opozicije. A ako govorimo o izbornom rezultatu, na njega je uticalo nekoliko faktora. Prvo, ovo su bili prvenstveno predsednički izbori, a mi jedini nismo imali kandidata. Drugo, promovisanjem određenih istraživanja, koja su se ispostavila kao totalno neistinita, građanima se sve vreme slala poruka da samo jedna koalicija ima šanse da pobedi i da je glas za sve druge “bačen”. Pored toga, mi nismo želeli da ulazimo u koalicije iz kojih bismo izašli odmah nakon izbora, samo zarad prelaska cenzusa. Na taj način su mnoge stranke koje imaju manju podršku od naše, ušle u parlament. Nama je cilj na ovim izborima bio pre svega stvaranje osnova za zdravu političku opciju za budućnost, jer smo jasno videli šta će se desiti nakon izbora. Zato sam na završnoj konvenciji i rekao da prava borba počinje tek nakon ovih izbora i mi već polako ulazimo u kampanju za sledeće.

Da li je opozicija propustila da sa nekim jakim zajedničkim predsedničkim kandidatom dođe do drugog izbornog kruga i bar uzdrma Vučića?

– Opozicija je na ovim izborima propustila gotovo sve što je mogla. Ali su bili potrebni i ovakvi izbori da bi se konačno nakon decenije magle, sve u opoziciji jasnije videlo. Što se tiče predsedničkog kandidata, ja sam na ovim izborima odustao od kandidature između ostalog i zbog toga da ne bih bio optužen da sam oduzeo glasove Zdravku Ponošu. Ne zaboravite da su Vladeta Janković i drugi iz te koalicije tokom kampanje govorili da bi moja kandidatura bila direktna pomoć Vučiću. Tek nakon izbora Ponoš je rekao ono što sam ja govorio sve vreme- da je za bolji rezultat bilo potrebno još kandidata. Moja ideja je bila da imamo u opoziciji koordinisane kandidature, kako bismo doveli do drugog kruga. Ali ta koalicija je odbijala svaki razgovor, a kamoli kreiranje zajedničke strategije. Nažalost, tek nakon izbora su izneli svoje pravo mišljenje o mnogim pitanjima, pa i o jedinstvu unutar te koalicije, iako su većinu glasova dobili promovisanjem tog jedinstva. Smatram velikim uspehom to što se naša koalicija nije raspala čak ni nakon pada ispod cenzusa.

Kako komentarišete to što kandidat Ujedinjene opozicije Zdravko Ponoš već najavljuje formiranje stranke ili pokreta. Kao da se istorija Saše Jankovića ponavlja ?

– Najvažniji trenutak te istorije se već ponovio na izborima. U svakom slučaju želim mu sve najbolje u daljem političkom angažovanju.

Verujete li da će Vučić pod pritiskom Zapada pristati da uvede sankcije Rusiji ?

– Kako se produžava i biva sve brutalniji, raste i pritisak Zapada, pa samim tim i verovatnoća da će Srbija uvesti sankcije Rusiji. Ukoliko Srbija i uvede neku vrstu sankcija, verujem da će Vučić to uraditi u uobičajenom maniru u kom svaku iznuđenu odluku predstavlja kao veliku pobedu po principu “5:0 za Srbiju”. Očekujem da će i ovaj put predstavljati kako se tražilo nešto više, ali se, eto, on u “strašnoj borbi” izborio za manje.

Više puta ste tvrdili da je država u kandžama mafije, ali poslednja hapšenja vas demantuju. Ne samo hapšenje Darka Šarića, njegovog advokata, već i priošlogodišnja hapšenja Belivukove grupe?

– Poslednja hapšenja ne da ne demantuju, nego potvrđuju sve što sam govorio prethodnih deset godina. Pa upravo sve vreme sam govorio da je Belivukov klan samo derivat Šarićevog, a da je modifikovana aktivnost Šarićevog klana oživljena nakon 2012. godine i duboko verujem da je oživljena kao deo predizbornog obećanja SNS-a. Ovo hapšenje je posledica međunarodne akcije i njime je samo potvrđeno da je država u kandžama mafije svih prethodnih godina, tako da sam iskreno šokiran Vašim zaključkom koji je najsuprotniji realnosti. Upravo struktura uhapšenih je više nego bilo šta do sada potvrdila vezu između mafije i države.

комшија

Stara legenda
Poruka
77.033

1651529062142.png

Jovanović (Ekološki ustanak): Koalicija Moramo se neće cepati

Aleksandar-Jovanovic-Cuta-foto-Beta.jpg

01. maj 2022.

Lider Ekološkog ustanka, Aleksandar Jovanović – Ćuta, izjavio je da se koalicija „Moramo“ neće cepati i da će prerasti u „sveopštinarodni zeleni pokret“ na čemu se „uveliko radi“.

Jovanović je tako odgovorio večeras na pitanje portala Nova.rs o tome da li će, ukoliko budu ponovljeni izbori u Beogradu, Ekološki ustanak na njih izaći u istoj koalciji kao 3. aprila.

Rekao je i da je njihov posao da okupljaju ljude oko zajedničkih ciljeva i vrednosti: „da ova zemlja bude čista i zdrava i da naša deca ostanu da žive u njoj“.
Naveo je da će jedan od prioriteta parlamentarne borbe u Skupštini Srbije Ekološkog ustanka i koalicije Moramo biti insistiranje na „sprovođenju volje naroda kada je reč trajnoj zabrani eksploatacije litijuma“.

Najavio je i „resetovanje postojećeg Zakona o rudarstvu“ čime bi se, kako je naveo, „jednom za sva vremena zaustavila pljačka prirodnih resursa i masovno trovanje prirode i društva“.

„Insistiraćemo na otvaranju svih građevnskih dozvola koje se odnose na izgrađene male hidrocentrale – ima ih preko 100, i striknom sprovođenju Zakona koji regulišu ovu oblast,“, rekao je on.

Ocenio je i da će to „za posledicu imati njihovo rušenje i vraćanje naših reka u korita“ imajući u vidu da, kako je rekao, „većina izdatih dozvola predstavlja zbirku teških krivičnih dela“.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
32.790

Jovanović (Ekološki ustanak): Koalicija Moramo se neće cepati

Aleksandar-Jovanovic-Cuta-foto-Beta.jpg

01. maj 2022.

Lider Ekološkog ustanka, Aleksandar Jovanović – Ćuta, izjavio je da se koalicija „Moramo“ neće cepati i da će prerasti u „sveopštinarodni zeleni pokret“ na čemu se „uveliko radi“.

Jovanović je tako odgovorio večeras na pitanje portala Nova.rs o tome da li će, ukoliko budu ponovljeni izbori u Beogradu, Ekološki ustanak na njih izaći u istoj koalciji kao 3. aprila.

Rekao je i da je njihov posao da okupljaju ljude oko zajedničkih ciljeva i vrednosti: „da ova zemlja bude čista i zdrava i da naša deca ostanu da žive u njoj“.
Naveo je da će jedan od prioriteta parlamentarne borbe u Skupštini Srbije Ekološkog ustanka i koalicije Moramo biti insistiranje na „sprovođenju volje naroda kada je reč trajnoj zabrani eksploatacije litijuma“.

Najavio je i „resetovanje postojećeg Zakona o rudarstvu“ čime bi se, kako je naveo, „jednom za sva vremena zaustavila pljačka prirodnih resursa i masovno trovanje prirode i društva“.

„Insistiraćemo na otvaranju svih građevnskih dozvola koje se odnose na izgrađene male hidrocentrale – ima ih preko 100, i striknom sprovođenju Zakona koji regulišu ovu oblast,“, rekao je on.

Ocenio je i da će to „za posledicu imati njihovo rušenje i vraćanje naših reka u korita“ imajući u vidu da, kako je rekao, „većina izdatih dozvola predstavlja zbirku teških krivičnih dela“.
Ovaj Cuta je tri puta pametniji of Tadica, predsednika udruzenih kriminalaca,
i ako se odreknu monarhista, mozda postanu prava opozicija....ali ne verujem....
tesko moze da se odbrani od tih krimosa u sistemu....

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.