Tedeschi: Regionu nedostaje najmanje dva miliona ljudi

.
Tedeschi je Hrvat-Venecijanac, većina tih povijesnih Venecijanaca ionako su asimilirani u Hrvate, dok su im podalpski digići, romskog podrijetla, kolonizirali tojest zagadili venetski prostor oko jadrana. Hrvat-Venecijanac mora imat samo jedan nalog u životu, a to je inkorporacija Venecije u hrvatsku državu gdje povijesno i kulturno i pripada...
Podzadatak mu je obnova papinske države, treba papincima skinut okove te umjetne talijanske nacije...


.
Meni lici da je rumunskog porekla po prezimenu! Povjesno ne povjesno vi ste pokupili sve katolike koji govore nas jezik i proslasili ih Hrvatima. Doduse i mi smo isto miks mnogih naroda . Ne svidja mi se sto je vera presudila koje si nacije to nije praksa kod drugih .
 
Ni po cenu rata sa Rusima, slažem se u potpunosti.



Neka dođe, oni seku glave, a mi sečemo sve :whistling:
rusi vise mrze crnogorce nego mi. Ako nam rusi i naprave novu YU , znaju da bi nam najveca kazna bila da smo sa crnogorci u istu drzavu , pa ce nas toga postedeti. Ni najvecem neprijatelju ne bi pozeleli istu drzavu sa crnogorci.
 
Neće je nikad više ni biti. Bang - bang, the witch is gone :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Kad čujem "Hej Sloveni" sve u meni zaigra i probudi se slovenski prkos koji je vekovima odolevao okupatorima. Danas nam je himna moleban koji nas uči da treba čekati Božju pravdu jer nismo sposobni da sami napravimo poluvekovnu državu koja će se raspasti u najgoroj krvi, osnovanu na kultu ličnosti, golom otoku i partiji koja sudi 16ogodišnjim piscima jer su "mnogo mladi, ali i mnogo krivi."
 
Meni lici da je rumunskog porekla po prezimenu! Povjesno ne povjesno vi ste pokupili sve katolike koji govore nas jezik i proslasili ih Hrvatima. Doduse i mi smo isto miks mnogih naroda . Ne svidja mi se sto je vera presudila koje si nacije to nije praksa kod drugih .

Nacija nije isto što i pleme, nacija je geo-politička zajednica...
Da pojednostavimo, nacija je jedna određena banda...


.
 
Vecina muslimana su crnci
Samo u Nigeriji imas oko 120 miliona muslimana

Pa i oni su bolji od tebe :whistling:

Kad čujem "Hej Sloveni" sve u meni zaigra i probudi se slovenski prkos koji je vekovima odolevao okupatorima. Danas nam je himna moleban koji nas uči da treba čekati Božju pravdu jer nismo sposobni da sami napravimo poluvekovnu državu koja će se raspasti u najgoroj krvi, osnovanu na kultu ličnosti, golom otoku i partiji koja sudi 16ogodišnjim piscima jer su "mnogo mladi, ali i mnogo krivi."

Biće da te ovaj genije koji ti je isto dao reputaciju nije baš najbolje razumeo :mrgreen:
 
Americka sto posto banda kakva crna nacija
Америчка црна нација
1655298492392.png

1655298545041.png
 

Regionu nedostaje kvalifikovanog kadra​

June 15, 2022 BIZNIS, CRNA GORA, REGION, SVE VIJESTI Leave a comment




Cijeli region okrenut je ka Evropskoj uniji jer mnogo radnika odlazi u zapadne zemlje u potrazi za boljim platama, što stvara gorući problem, ocijenila je Nikolina Janković, organizacioni psiholog i konsultant kompanije Assert International.
“Srbija u poređenju sa zemljama u regiji ima veliki broj IT stručnjaka. No, ono što vidimo u drugim područjima, recimo novim tehnologijama, one se ovdje nijesu razvijale i imamo mali broj kandidata”, kazala je ona u prezentaciji “Radna snaga – zajednički problem”, prenosi Poslovni dnevnik.
Dodala je da je jako teško pronaći visoko obučenog bravara za kompanije u Srbiji. Proizvodne kompanije se naprosto moraju povezati s institucijama kako bi obrazovale kadar koji ima je potreban.

Prema njenim riječima, u Srbiji uvoz radne snage još nije uzeo maha kao u Hrvatskoj, ali će to uskoro biti potrebno, posebno u području građevine.
Dodatni problem postoji na tržištu mladih. Naime, polovina njih starosti od 15 do 24 godine razmatra odlazak u inostranstvo i to je jako nepovoljno.

“Početničke plate su jako niske, a mladi očekuju prvu platu u iznosu od 700 do 850 eura. Kad to ne dobiju to im je glavni razlog odlaska u inostranstvo”, zaključila je Janković.

https://www.bankar.me/2022/06/15/regionu-nedostaje-kvalifikovanog-kadra/
 
Našem regionu nedostaje minimum dva miliona stanovnika. S jedne strane, fale nam stručnjaci svih mogućih profila i zanimanja – inžinjeri, ljekari, kuhari, konobari, vozači, dostavljači, a sa druge strane – fale nam i potrošači! Ko će kupovati sve te proizvode?
Дакле да резимирамо... Фали нам милион људи да производе и пружају услуге за непостојећих милион потрошача.
 
***** црногорце. Чак сам и изненађен да су многи Срби схватили оно што сам ја схватио. Хтео бих ту земљу, али не бих хтео те црногорце. Врло превртљив и ужасан народ.
ebote bas djindjo bese veliki srbin..i sad odslusas i opet pitanje..ko je ubica djindjica..pa jasno ko je..
 

Back
Top