тава, тигањ, лонац... емајл, тефлон, алуминијум, гус-гвожђе..

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.698
Поздрав :D
отварам ову озбиљну тему да поразговарамо који материјал је најбољи и где евентуално има да се купи квалитетно посуђе. Видим по трговинама махом тефлон производи, али колико сам упућен тефлон је канцероген и то је наводно врста пластике. Даље о алуминијуму знамо да није здрав за здравље. Рецимо српска чувена фирма за производњу посуђа продаје три тигња од алуминијума за 1.500 динара (фотка)
591.jpg


Емајл и гус су наводно најквалитетније по здравље??? С обзиром да нас трују ГМО храном бар можемо да нас не трују материјали посуђа. :(

Који материјали су најквалитетнији, које фирме и где имају да се купе производи. :super:
 
Prednosti i nedostatci kuhinjskog posuđa:
Posuđe od stakla - lako se lomi, loša rasprostranjenost toplote,
Posuđe od pečene gline - lako se skida gleđ,
Posuđe od emajliranog čelika - lepo za oko, loša rasprostranjenost toplote,velika osetljivost emajla,
Aluminijumsko posuđe - dobar provodnik toplote ali podložan oksidiranju koje je štetno za zdravlje,
aluminijum obložen teflonom - lako se brazda i potencijalno je otrovan.

Jedini materijal kod koga su dobrim delom otklonjeni ovi nedostaci jeste plemeniti, nerđajući čelik(Cr-Ni 18/10). Ja ga imam i prezadovoljna sam !!!:rostilj::kolac::zaljubljena:
 
Видим помодарство је да сви купују тефал тигањ. Није тефал опасан као што се прича?

Opasno je, kažu, kad se teflon skine, mada mislim da niko nije lud da koristi metal opasan po zdravlje, jer pre ili kasnije, teflon se guli i skida.

vd:
tefal = robna marka
teflon (PTFE) = vrsta plastike

Ja sam najzadovoljnija teflonskim tiganjima marke Tefal. :lol:

P.S. Šerpe volim od inoxa.
 
sve moje serpe su on inoxa, neke su cepter, neke obican inox, ploca je staklokeramicka tako da je kuvanje ok
imam i neke zemljane posude tz grne i u njima u rerni ponekad spremam
tepsije su mi od inoxa i ne koristim ih, tj koristim samo teflonske, nekako navikla sam na njih.
imam i par silikonskih, ali ni njih nesto ne volim, sve mi se cini hrana mi je drugacja...
 
..koristim cepter sherpe i jedan tiganj i josh jedan Cr-Ni komplet, vec skoro 15 godina i zadovoljna sam..
..teflonske tiganje menjam jako chesto, chim pod suncem u junsko podne pomislim da sam videla
neke promene na teflonskom sloju, u proseku dvaput godishnje..
..tepsije - samo emajlirane, najlakshe su mi za rukovanje i odrzavanje.. :)
 
Ja sam do sada koristila teflonske tiganje, s tim što pazim da ih ne oštetim, a kada se malo oderu odmah bacim. Meni je najveći problem što je ispod teflona tanki aluminijum pa se dno tiganja brzo deformiše i zato ga oštetim dok prevrćem klopu. Pre dva dana sam kupila tiganj sa keramikom iznutra, deluje malo teži i stabilniji. Baš sada imaju akciju u Idei pa vel. 23 cm košta oko 900 dinara. Ima više veličina, pa ko želi da proba sad mu je prilika da se ponovi!
 
Pa uopsteno retko ko odrzava ista pravilno..ono zilion x matorcima treba napomenuti da ne koriste ostru stranu sundjera i da ne dozvole da im nesto zagori pri dinstanju...kao i da ostave da se ohladi tiganj pre pranja..kao i da ga lepo operu pri nedostupnijim delovima da ne bi isla skoretina jedna preko druge..kao i da ne koriste vim..kao i da ne koriste viljuske nego drvene na pr itd i sl
 

Back
Top