Tamo gde rastu divlje ruže

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
90.020

1653335061080.png

"Where the Wild Roses Grow"
alternativna je rock pesma australijskog rok benda
Nick Cave And The Bad Seeds sa gostujućim vokalom Kylie Minogue.
. Pesma je objavljena kao prvi singl sa albuma Murder Ballads 1995 godine.

Pesmu je napisao australski pevač i tekstopisac Nick Cave.
Primila je pozitivne kritike muzičkih kritičara. Postala je najuspješnija pesma sastava.

Cave dobio je inspiraciju da napiše "Where the Wild Roses Grow" nakon što je poslušao tradicionalnu pesmu,
"Down in the Willow Garden", priču o čoveku koji se udvara ženi i ubija je dok su zajedno.
Cave je aranžirao ovu priču kao drugu od dve B-strane, "The Ballad of Robert Moore & Betty Coltrane" / "The Willow Garden",
objavljene na CD-maxi verziji singla.

1653334941061.png

Cave opisao je pjesmu:
»Where The Wild Roses Grow napisana je s mnogo Kylie u mislima.
Želio sam napisati pesmu za Kylie mnogo godina. Imalo sam tihu opsesiju s njom oko 6 godine.
Napisao sam nekoliko pesama za nju, ali za nijednu od njih nisam osećao da je pogodna da joj je dam.
Bilo je to samo onda kad sam napisao ovu pesmu, koja je dijalog između ubice i njegove žrtve,
to da sam konačno pomislio da sam napisao pravu pesmu da je Kylie otpeva.
Poslao sam joj pesmu i odgovorila je istog dana.«

Minogue, kao Elisa Day, je voljena, a onda ubijena od strane Caveovog karaktera.
Refren pesme govori da nju zovu "Divlja Ruža" (Wild Rose), a ne Elisa Day,
i to ljudi koji su proglasili njeno ubistvo...
("Zašto tako zovu me, ja ne znam, ali moje ime bilo je Elisa Day").
Caveov karakter je opčinjen Elisinom lepotom i on mrzi ideju o gubljenju i menjanju te lepote
, zato je ubija da mu zauvek ostane u sećanju takva...prelepa...
Prvog dana on je posetio njen dom i postao opsjednut njom.
Kaže da čim ju je vidio znao je da je ona ona prava po načinu na koji je gledala i smešila se.
Usne bile su joj boje ruža,..." koje rastu na reci sve lepe i divlje..."
Ona je zadrhtala u njegovom zagrljaju, znala da je on onaj pravi, te da je on obrisao suze koje su tekle niz njeno lice.
Idući dan, dao joj je crvenu ružu, pitao ju zna li gde rastu divlje ruže (where the wild roses grow)
i hoće li ga pratiti ako joj on pokaže..
.Zadnji dan, poveo ju je na reku , pokazao joj ruže i poljubio je, kako kaže, za oproštaj.
Zadnja stvar koju je čula bila je nejasna reč..On je , u stvari ,rekao-
Sve što je lepo -mora umreti...Ubio ju je kamenom i stavio ružu među njene zube.

Videospot za pesmu snimljen je pod rediteljskom palicom Rockyja Shencka.
Prva scena prikazuje Minogueine noge u reci, zatim pokazuju se scene Minogue kako stoji, odjevena u belu haljinu.,
okružena divljim crvenim ružama i peva.
Tu su scene gde Cave stoji kraj reke , zatim gleda u jednu tačku i prekriva oči..
Kreće se prema Minogue koja leži u reci, u pozi Millaisove Ofelije, i to simbolizuje njenu smrt,

1280px-Millais_-_Ophelia.jpg

Ofelija-John E.Millais

Poruka je automatski spojena:

Pluta na leđima, okružena biljkama, telo joj je ukočeno i prekriveno vodom, samo lice, s otvorenim očima, je iznad vode.
On podiže kamen koji je pored nje i okreće ga.
Onda se pokazuje okoliš u kojem se oni trenutno nalaze, mesto -gde rastu divlje ruže-
a zatim beživotno telo u vodi preko kojeg prelazi veliki piton.
Cave rukom dotiče njeno telo,miluje je dok ona sada leži van vode .
Haljina joj je zgužvana ,desna ruka opružena i na njoj je vidljiva bela rukavica.
On skida crvenu traku sa njene kose , a jedan zečić pretrči preko njene bele haljine.
Zatim joj skida oglicu s krstom,
Zadnja scena: Dok ona leži u vodi Cave joj stavlja ružu među zube i zatvara joj oči.

1653335162090.png

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145

Pogledajte prilog 1158592

"Where the Wild Roses Grow"
alternativna je rock pesma australijskog rok benda
Nick Cave And The Bad Seeds sa gostujućim vokalom Kylie Minogue.
. Pesma je objavljena kao prvi singl sa albuma Murder Ballads 1995 godine.

Pesmu je napisao australski pevač i tekstopisac Nick Cave.
Primila je pozitivne kritike muzičkih kritičara. Postala je najuspješnija pesma sastava.

Cave dobio je inspiraciju da napiše "Where the Wild Roses Grow" nakon što je poslušao tradicionalnu pesmu,
"Down in the Willow Garden", priču o čoveku koji se udvara ženi i ubija je dok su zajedno.
Cave je aranžirao ovu priču kao drugu od dve B-strane, "The Ballad of Robert Moore & Betty Coltrane" / "The Willow Garden",
objavljene na CD-maxi verziji singla.

Pogledajte prilog 1158591
Cave opisao je pjesmu:
»Where The Wild Roses Grow napisana je s mnogo Kylie u mislima.
Želio sam napisati pesmu za Kylie mnogo godina. Imalo sam tihu opsesiju s njom oko 6 godine.
Napisao sam nekoliko pesama za nju, ali za nijednu od njih nisam osećao da je pogodna da joj je dam.
Bilo je to samo onda kad sam napisao ovu pesmu, koja je dijalog između ubice i njegove žrtve,
to da sam konačno pomislio da sam napisao pravu pesmu da je Kylie otpeva.
Poslao sam joj pesmu i odgovorila je istog dana.«

Minogue, kao Elisa Day, je voljena, a onda ubijena od strane Caveovog karaktera.
Refren pesme govori da nju zovu "Divlja Ruža" (Wild Rose), a ne Elisa Day,
i to ljudi koji su proglasili njeno ubistvo...
("Zašto tako zovu me, ja ne znam, ali moje ime bilo je Elisa Day").
Caveov karakter je opčinjen Elisinom lepotom i on mrzi ideju o gubljenju i menjanju te lepote
, zato je ubija da mu zauvek ostane u sećanju takva...prelepa...
Prvog dana on je posetio njen dom i postao opsjednut njom.
Kaže da čim ju je vidio znao je da je ona ona prava po načinu na koji je gledala i smešila se.
Usne bile su joj boje ruža,..." koje rastu na reci sve lepe i divlje..."
Ona je zadrhtala u njegovom zagrljaju, znala da je on onaj pravi, te da je on obrisao suze koje su tekle niz njeno lice.
Idući dan, dao joj je crvenu ružu, pitao ju zna li gde rastu divlje ruže (where the wild roses grow)
i hoće li ga pratiti ako joj on pokaže..
.Zadnji dan, poveo ju je na reku , pokazao joj ruže i poljubio je, kako kaže, za oproštaj.
Zadnja stvar koju je čula bila je nejasna reč..On je , u stvari ,rekao-
Sve što je lepo -mora umreti...Ubio ju je kamenom i stavio ružu među njene zube.

Videospot za pesmu snimljen je pod rediteljskom palicom Rockyja Shencka.
Prva scena prikazuje Minogueine noge u reci, zatim pokazuju se scene Minogue kako stoji, odjevena u belu haljinu.,
okružena divljim crvenim ružama i peva.
Tu su scene gde Cave stoji kraj reke , zatim gleda u jednu tačku i prekriva oči..
Kreće se prema Minogue koja leži u reci, u pozi Millaisove Ofelije, i to simbolizuje njenu smrt,

Pogledajte prilog 1158587
Ofelija-John E.Millais

Poruka je automatski spojena:

Pluta na leđima, okružena biljkama, telo joj je ukočeno i prekriveno vodom, samo lice, s otvorenim očima, je iznad vode.
On podiže kamen koji je pored nje i okreće ga.
Onda se pokazuje okoliš u kojem se oni trenutno nalaze, mesto -gde rastu divlje ruže-
a zatim beživotno telo u vodi preko kojeg prelazi veliki piton.
Cave rukom dotiče njeno telo,miluje je dok ona sada leži van vode .
Haljina joj je zgužvana ,desna ruka opružena i na njoj je vidljiva bela rukavica.
On skida crvenu traku sa njene kose , a jedan zečić pretrči preko njene bele haljine.
Zatim joj skida oglicu s krstom,
Zadnja scena: Dok ona leži u vodi Cave joj stavlja ružu među zube i zatvara joj oči.

Pogledajte prilog 1158593

Savršeno. :heart: Zaslužuje temu.

Nisam znala ove detalje, oko Kajli. Sad sam još više oduševljena poetičnošću i samoga motiva, pored pjesme i spota.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.