Tamo gde je ljubav, uvek su i bogatstvo i sreća -priča

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Veteran
Supermoderator
Poruka
424.936
Žena je izašla iz svoje kuće i ugledala na ulici tri starca sa dugim belim bradama. Nije ih prepoznala i rekla je:
- „Ne poznajem vas, ali verovatno ste gladni. Uđite u moju kuću, nahraniću vas.“
Upitali su:
„Da li vam je muž kod kuće?“
- „Nije“, odgovorila je.
- „Onda ne možemo ući“, rekli su.

Uveče, kada se njen muž vratio kući, žena mu je ispričala sve što se dogodilo.
- „Idi i reci im da sam kod kuće i pozovi ih da dođu“, rekao je muž ženi.

Žena je otišla i pozvala ih.
- „Ne možemo zajedno ući u kuću“, odgovorili su starci.

„A zašto?“, upitala je žena.

Jedan od staraca joj je rekao:
„Zove se Bogatstvo“, pokazujući na jednog, „zove se Sreća, a ja se zovem Ljubav. Idi kući i dogovori se sa svojim mužem koga želiš da vidiš u svom domu.“

Žena je otišla i ispričala mužu sve što joj je starac rekao.
- „Odlično“, rekao je muž, „ako moramo da biramo, hajde da pozovemo Bogatstvo. Neka uđe u naš dom i ispuni ga bogatstvom.“
- „Dragi, zašto ne pozoveš Sreću?“ Njihova ćerka je pažljivo sve to slušala i predložila roditeljima:
„Hajde da pozovemo Ljubav, onda će ljubav zasijati u našem domu.“

Roditelji su se složili sa ćerkom i muž je rekao ženi:
- „Idi i pozovi Ljubav.“

Žena je otišla i pozvala starca po imenu Ljubav da je prati. Međutim, druga dva starca su ga pratila. Žena se iznenadila i upitala:
- „Ja sam zvala samo Ljubav, gde si ti otišao?“
- „Da si pozvao Bogatstvo ili Sreću, druga dvojica bi ostala na ulici, ali kada Ljubav pozove, gde god da ide, mi je uvek pratimo.“

Gde je ljubav, uvek je bogatstvo i sreća.
:heart:
 

Back
Top