Talibani napali Kabul ubijeno 9vojnika NATO-a

pa hm oni nikako da pobede nato

Dirljiva je ova odanost evro-slinavaca moci NATO saveza. Sami Britanci, recimo, od generalstaba do ministara, odavno govore da se ovaj rat ne moze dobiti i da je bio prosto neverovatno glup i besmislen u zamisli, planiranju i izvodjenju.

Kada se NATO povuce odande, kao sto ce se povuci, i kada Hamid Karzai bude visio na nekoj banderi kao svojevremeno Nadzibulah, jedini rezultat ce biti... pa, neka to za mene objasni FT.

The tragedy is that the military campaign is futile. Afghanistan is a mountainous country that has seen off British and Russian invaders in the past, and it cannot be conquered militarily and returned to some form of stable government. It is splintered into too many ethnic and religious groups, whose interests are complicated by rival political factions, war lords and endemic corruption, and by the involvement of Pakistan, for such a simple solution. And the more Britain and the US fight the Taliban, the more they encourage young Muslims elsewhere to joint extremists groups and become potential terrorists.

Western politicians are now talking about building links with the “moderate Taliban” and of increasing development aid. That of course is laudable but it will not end this war that should never have started.

Eventually, Britain will have to withdraw, and America too. But not before many more young soldiers lose their lives.
 
Dirljiva je ova odanost evro-slinavaca moci NATO saveza. Sami Britanci, recimo, od generalstaba do ministara, odavno govore da se ovaj rat ne moze dobiti i da je bio prosto neverovatno glup i besmislen u zamisli, planiranju i izvodjenju.

Kada se NATO povuce odande, kao sto ce se povuci, i kada Hamid Karzai bude visio na nekoj banderi kao svojevremeno Nadzibulah, jedini rezultat ce biti... pa, neka to za mene objasni FT.


vidi zabole me i za nato i za ruse ,kineze,koreance siptare i svu ostalu gamad
 
ja se samo nadam da ce amerikanci biti istrajniji ovog puta u zelji da uspostave kontrolu nad tom teritorijom..vishe nego recimo u vijetnamu ili rusi za 8 godina od 80.-88.
krajnji epilog je isti ali ce cena koju ce placenichka(prizeljkujem mnogo mnogo vishe ova nova istochna i centralnoevropska) stoka da plati biti nezimerno veca
 
Ja takodje smatram da bi bilo idealno da citavi bataljoni Holandjana, Hrvata, Turaka i ostalih vernih janic... ovaj, saveznika krvavo izginu u borbi za avganistansko bolje sutra. Budimo realni, Avganistan je toga vise nego vredan.

Ja bih se za avganistansku demokratiju borio do poslednjeg bugarskog, poljskog i hrvatskog vojnika, a nadam se da i americki joint chiefs imaju isti pristup ovom iskusenju nase danasnjice.
 
Ja takodje smatram da bi bilo idealno da citavi bataljoni Holandjana, Hrvata, Turaka i ostalih vernih janic... ovaj, saveznika krvavo izginu u borbi za avganistansko bolje sutra. Budimo realni, Avganistan je toga vise nego vredan.

Ja bih se za avganistansku demokratiju borio do poslednjeg bugarskog, poljskog i hrvatskog vojnika, a nadam se da i americki joint chiefs imaju isti pristup ovom iskusenju nase danasnjice.

ehhhh a da je ON poziveo sad bi i mi mogli da budemo tu...na branik demokratije uz sav ostali civilizovan svet:(
 
Ипак постоји могућност на добровољној бази да се међу тим борцима за права, у дубини душе, демократских авганистанских племена наћу и првоборци из редова друге Србије која је једина упозната са достигућима данашњег времена које у остатку Србадије касни. То би било идеално, да и Србија има своје елитне претставнике у игранци са зољама и динамитима. Ја бих Теофила послао у први ред, пред њим би и штрокави талибани у дроњцима побегли.
 
Ипак постоји могућност на добровољној бази да се међу тим борцима за права, у дубини душе, демократских авганистанских племена наћу и првоборци из редова друге Србије која је једина упозната са достигућима данашњег времена које у остатку Србадије касни. То би било идеално, да и Србија има своје елитне претставнике у игранци са зољама и динамитима. Ја бих Теофила послао у први ред, пред њим би и штрокави талибани у дроњцима побегли.

evo kolega Победоносцев ga nadje u textu-“moderate Taliban”
to ti je mudza koji ima shalvaru na vugla u duginim bojama i vezuje vence cvetja o svoj pushkomitraljez
 
"Moderate Taliban" je isti onaj taliban u salvarama, skrbavih zuba, brade u kojoj mozes da zaturis dva osrednja pileta, sa tri dzeferdara za pojasom i kalasnjikovom u lojavim rukama koji je licno priklao redove Kevina Vilijamsa i Darena Felpsa, kao i porucnika kraljevske artiljerije Dzona Fentona... ali posle osam godina izgubljenog rata.

Cudo je kako se ta perspektiva menja iz casa u cas. Danas si neprihvatljivo varvarsko narkomansko mizoginisticko lice avganistanske proslosti, a sutra vec umereni partner za pregovore koga ostavljamo da rukovodi helmandskom provincijom u skladu sa tradicionalnim plemenskim obicajima nasih avganistanskih prijatelja.

Ali odsecene kite i skalpove engleskih vojnika svejedno nece dobiti nazad. To ne bi bilo u skladu sa vrednostima za koje se nasi novi umereni talibanski prijatelji zalazu.
 
Da to i ilustrujemo, za evro-slinavce... Gore, talibanski ekstremista, 2001. Dole, umereni taliban, 2009.

a-masked-taliban-warrior.jpg
a-masked-taliban-warrior.jpg
 
shto bi reko veran matic:
dogodine u kabulu na gej paradi!

Био би то прелеп призор. Паштуни, Таџики, Туркмени и Хазари једни до других, држе се руке и са америчким маринцима пуштају балоне дугиних боја у вис. Тема за Тома Круза и редитеље из града анђела.
 
Био би то прелеп призор. Паштуни, Таџики, Туркмени и Хазари једни до других, држе се руке и са америчким маринцима пуштају балоне дугиних боја у вис. Тема за Тома Круза и редитеље из града анђела.

You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
I hope some day you'll join us, and the world will live as one.

islamic_rage_boy.jpg
 

Back
Top