Taksativno: svi nasi razlozi za fajt

evo mislim.....
i ne mogu da smislim. valjda im ne dajem takvu moć.

čekaj, jel se računa kad neko neće da ti učini uslugu koja je njemu pola sata posla, a tebi znači neizmerno mnogo? al s druge strane, niko nije dužan da bilo kome čini usluge.. nisam pametna..
 
Pa pođimo od najbanalnije banalnosti. Ti čekaš on(a) ne dođe. I ne ponudi objašnjenje.

Recimo, posao ti zavisi od nekoga, čekaš a ta osoba kasni. Na kraju te ne prime jer je ona stala da čavrlja sa koleginicom..... slične gluposti.....

A baš zabiti nož u leđa..... ne znam, smuva se sa dečkom koga ti šmekaš celo leto i zna to? :)
 
Ja sam opet druga krajnost,..ja sam svima JAKOOO dobar drug,..ali samo kad im nesto treba onda mene zovu,..ja sam svima fina, dobra , pomazem ko konj, cestitam svima NG, rodjendane, kad god treba nekome nesto ja sedam u kola i pichim ostavljam sve bog drugarstav i jbt i onda tako dodje jedna drugarica koja je nezadovoljna sobom i zovotom decka nije imala 5 doina sex nije imala 3 godine, isfrustrirana, ja je izvodim u grad, kafice, vamo, tamo medju ljude ona nezadovoljna i jos ja dobijem zbog toga sto njoj ne poklanjam dovoljnu paznju,...izvlaci svu pozitivnu energiju iz mene, ja kad dodjem kuci isrcpljena kao da sam kopala.
 
evo mislim.....
i ne mogu da smislim. valjda im ne dajem takvu moć.

čekaj, jel se računa kad neko neće da ti učini uslugu koja je njemu pola sata posla, a tebi znači neizmerno mnogo? al s druge strane, niko nije dužan da bilo kome čini usluge.. nisam pametna..

Ja kad nekoga volim ne razmisljam o tome koliku moc dajem,jednostavno vjerujem,i to je to.
Ali super sto nemas takvo iskustvo.Kazem i to sad tesko da bih to dozvolila u toj mjeri.
Znam da sam drugarcina,i imam odlicne diiivne prijatelje,i ne razmisljam o tome sta bi bilo kad bi bilo.Sada ne bih mogla da zamislim da se ne druzimo,ili da nas nesto ili neko udalji.:)
 
Pa yebi ga, nije to baš ni banalno :?

Devojka o kojoj sam pisala ovde mi nije "zabila nož u leđa" (prosto je prejak izraz) ali jeste uradila blažu varijantu toga, tj. dovela me je (više puta) u krajnje nezgodnu situaciju. Nisam prekinula da se družim sa njom zato. Prekinula sam da se družim sa njom jer je, posle svega!? zapravo ona prekinula da se druži sa mnom i glumi neku uvređenost..... (ona priča o ruci koja boli, jel'te, više nego glava koja je udarena.....) Ona je mene neopravdano najcrnje izvređala, "zabijanje noža u leđa" je samo povod tome...

Ja i da hoću ne mogu više ništa da uradim. A neću.
To je proračunata osoba kod koje kada je čist račun duga je ljubav ili - koliko ja tebi toliko ti meni. Samo što je njeno shvatanje "koliko ja tebi" malo poremećeno i tako.....
 
Ja sam opet druga krajnost,..ja sam svima JAKOOO dobar drug,..ali samo kad im nesto treba onda mene zovu,..ja sam svima fina, dobra , pomazem ko konj, cestitam svima NG, rodjendane, kad god treba nekome nesto ja sedam u kola i pichim ostavljam sve bog drugarstav i jbt i onda tako dodje jedna drugarica koja je nezadovoljna sobom i zovotom decka nije imala 5 doina sex nije imala 3 godine, isfrustrirana, ja je izvodim u grad, kafice, vamo, tamo medju ljude ona nezadovoljna i jos ja dobijem zbog toga sto njoj ne poklanjam dovoljnu paznju,...izvlaci svu pozitivnu energiju iz mene, ja kad dodjem kuci isrcpljena kao da sam kopala.

Ja ne pamtim datume rodjendana,ali bitnije mi je da sve drage ljude inace cesto pozovem,i znaju me kakva sam,i ne zamjeraju,valjda.I drugi su u necemu drugom,nemarni,neodgovorni,tako se preklapamo.Ja to stvarno razumijem,neko nepopravljivo kasni,neko stalno zaboravlja dogovor,ali smatram da su to sitnice,i nije mjerilo prijateljstva.Opet kazem,sve zavisi koliko se dajemo inace,tu zakazem,ali popravim kroz nesto drugo.Svi smo razliciti,sta je tu je.:)
 
e ovako...svadjam se,nisam od onih koji dozvole da nesto prosto utihne...kao sto rece lexa u odnosu postoje dve strane,i od obe zavsi da li ce se stvar zavrsiti svadjom,raspravom ili prostim cutanjem...cutanje ne podnosim,mnogo vise volim da raspravim nesto,da cujem nesto sto ce me mizda i zaboleti,samo da nije tisina...ranije sam se ipak mnogo vise svadjala,nisam uspevala da napravim razliku izmedju toga kada je tottalno nepotrebno posvadjati se,kada je to samo da bih se ispraznila a kada ce ta svadja biti konstruktivna...

Nikad ne potvrdis ono sto ja napisem iznad. :x
Treba da kazes: "Sve se slazem sa Danom." :)
 
Jbt ovo zvuči ko radikalska predizborna kampanja. Svi su grešni samo smo mi pošteni. :lol:
Možda ne veruješ, ne znaš, nije ti jasno, ali postoje i oni ljudi koji se maksimalno trude da budu korektni prema svima.

@tema
Ne verujem da je uvek jedna strana kriva za raspad, bilo prijateljstva bilo veze.

bug.gif
Ne mogu se složiti u potpunosti.
Može prijateljstvo da se raspadne i zbog samo jedne osobe, ali i zbog oboje. Sve je individualno. Ljudi su u stanju da žive u braku i da jedna strana drugoj radi o glavi. Meni je sve na ovoj planeti shvatljivo i moguće.
 
Sve se slažem sa Danom.

Tara
mislis radmila :)

e nisam nikad bila nesto preterano konfliktna licnost osim sa osobama koje to konstantno izazivaju....sta vise nekad sam bila i previse tolerantna...i sad sam...svasta mogu potpuno mirno da istrpim..samo problem je sa mnom sto kada se prelije casa nastane pakao i u trenutku se iz fine i mirne osobe pretvorim u zlo.a ja sam bas nezgodna kad se svadjam...nije cak ni da uzimam ljudima za zlo nesto...ustvari vise mi je burna reakcija nego sto ja stvarno nesto mislim ali pretpostavljam da sa strane to izgleda krajnje dramaticno.
ja se ispraznim i posle mi super sve sam zaboravila i gotovo :lol:

uglavnom se nisam svadjala sa prijateljima osim sa jednom drugaricom koja me konstantno nesto ispaljivala i onda smo se bile posvadjale ( a u tom periodu se ona bila posvadjala bukvalno sa svima) i onda se nismo cule ni videle jedno pola godine i posle je opet postala normalna pa se opet lepo druzimo.

inace ne ljutim se za te neke gluposti tipa nije me neko pozvao,cestitao rodjendan,sta ti ja znam,..nije mi to bitno a i imam prilicno niska ocekivanja od ljudi u mom pravcu....tako da mi stvarno ne smeta...i nikad mi nije problem da kazem izvini,da progutam nesto itd jer nemam nesto previse ponosa u tom smislu...mislim jebemise...znam sta su mi prioriteti...radije cu se pomiriti sa nekim nego da ucinim sebi neko zadovoljstvo tog tipa..i tako :)
 
Nikad nije bilo pravog fajta, ja sam od onih koji izbegavaju svadje. Razlog zasto sam prestala da se druzim? Nekada neskladni temperamenti, pa se jednostavno umorim, u jednom slucaju manipulativan karakter moje prijateljice (u praksi je to znacilo ja ti kazem sve, ti me slazes kako zines), sa jednom sam prestala da se druzim jer se udala za kretena od kog se ne razdvaja, pa je i kratko kafenisanje dolazilo u paketu sa njim, a sa jednom jer me je dovela u neverovatno komplikovanu situaciju, sto mi je otvorilo oci da samo iz sasvim drugacije price i da ce , ako natavimo da se druzimo, svako malo nastajati problemi jer smo iz svetova previse razlicitih... i tako.
 
Нисам се никад свађала са другарицама, мислим још негде од 5. основне...

Једна другарица је престала да говори са мном после много година интензивног дружења, али нисмо с епосвађале, само је она заћутала...и никад нисам сазнала зашто. Могла сам само да нагађам...

То је све од мојих ''свађања'' са пријатељима.
 
Možda ne veruješ, ne znaš, nije ti jasno, ali postoje i oni ljudi koji se maksimalno trude da budu korektni prema svima.

Ne mogu se složiti u potpunosti.
Može prijateljstvo da se raspadne i zbog samo jedne osobe, ali i zbog oboje. Sve je individualno. Ljudi su u stanju da žive u braku i da jedna strana drugoj radi o glavi. Meni je sve na ovoj planeti shvatljivo i moguće.
Jedno je truditi se, a drugo je konačni ishod istog.
I dalje stojim iza onoga što sam napisala. Ti možeš samo da budeš ubeđena da je do one druge osobe i da nije do tebe. Svaka priča ima dve strane. Pa čak i ako jedan radi o glavi drugom u vezi/odnosu, taj treba da se zapita zbog čega je do toga došlo.


bug.gif
 
E vidiš tako je bilo i u mom slučaju. Umesto izvini dobila sam "izviniću se kada ti priznaš da... khm..... nisi bila uz mene" :shock: tj. kada se ja njoj izvinim što očekujem izvinjenje za ono što je uradila, umesto da je potapšem po ramenu :shock:
Zapravo se o tome radilo... uh, ustvari o tome se radilo zvanično, a nezvanično se radilo o tome "ja se nikome ne izvinjavam ma koliko da ispadnem *****". A takve ljude ne poštujem, to su obični crvi.

Znam sad da ovo zvuči sad kao da ja ne vidim neke svoje greške, ali veruj mi da nije tako. Jednostavno me je zajebala (ne samo mene), ponela se sebično i samoživo. To je tako jasna slika, jasna stvar, sve ostalo je koprcanje. Kristalno je jasno. Čak i ako postoji neka moja krivica u svemu tome, ne može se porediti sa onim što je ona uradila.

Da, ponekad je jednostavno neko kriv, umesto oboje. Opet se vraćam na http://forum.krstarica.com/threads/114395&highlight=glavni+krivac
 
Dakle, mislim da onaj kome neko radi o glavi ne treba da se zapita šta je dovelo do toga (hej, nešto jeste sigurno) nego da beži glavom bez obzira ili da se brani.

Ako je neko silovao dvanaestogodišnju devojčicu u mini suknjici, 10% njih će da pljuje siledžiju, 40% će da pljuje devojčicu jer je "qrvica", 50% roditelje "što su je pustili napolje takvu"..... takvi smo mi ljudi, bitno je da nekoga tovarimo.
A dosadno je tovariti ovog što je očigledno manijak, budimo "iznad toga" i te fore.....
 
Jedno je truditi se, a drugo je konačni ishod istog.
I dalje stojim iza onoga što sam napisala. Ti možeš samo da budeš ubeđena da je do one druge osobe i da nije do tebe. Svaka priča ima dve strane. Pa čak i ako jedan radi o glavi drugom u vezi/odnosu, taj treba da se zapita zbog čega je do toga došlo.


bug.gif
Glagol ''truditi se'' sam ciljano upotrebila, baš da bih ti stavila do znanja da nisam neko ko ne shvata da svako ima svoje vidjenje tudjeg stava.
Slažem se da svaka priča ime dve strane, ali istina je jedna. S tim u vezi, smatram da je izlišno filozofirati na ovakvim temama.
Konkretan primer: ako se dve žene druže i prva završi u krevetu sa mužem druge, u čemu se ogleda krivica te druge? Ali molim konkretno objašnjenje!, a ne filozofiranje na zadatu temu i relativiziranje.
Jeste , ''kriva'' je jer se udala za ljugavca, takodje ''kriva'' je jer nije umela da proceni drugaricu.Hipotetički, uzmimo da su se posvadjale nakon razotkrivanja. Po mom mišljenju, krivice druge nema.
E sad, aj' prosvetli me!
 
nasla decka (sada muza) sa kojom je usla u simbiotsku vezu, koji je postao jedini predmet njenog interesovanja i koji je u svakoj prilici bio neizostavan, cak i kada sam to nije zeleo. ako nece on, e nece ni ona. a onda, kad se vidimo tako u paketu oni se ili svadjaju, ili u boljem slucaju pricaju samo o sebi - svojim problemima, planovima, kreditima...bilo koja druga tema je samo odraz kurotazije... pored toga, jos par razocaravajucih situacija...
naljutila sam se nakon sto me je par puta ispalila za vidjanje, to je bio povod...ja sam mislila zvace jos sutra, ali nije...pomirile smo se, ali ja sam jednostavno prestala da se trudim...i propatila sto je tako...
sad sam se navikla i ne nedostaje mi mada sam jos u kontaktu, mada daleko od onoga sto je bilo...nemam cak ni zelju da se javim, vidjam kad znam da mi nece biti prijatno...
i uzasno sam bila ljuta, i mislila doci ce maca na vratanca ali mene vise tu biti nece :lol: ali sad vise nisam...na kraju krajeva nadam se da ce jednom biti drugacije i da ce skontati neke stvari...jer mi ipak puno znaci, i mislim da znacim i ja njoj...na kraju krajeva, jedna sam od prvih ljud na planeti koji su saznali za njenu trudnocu ;)

sa druge strane imam jednu drugaricu, bas mi je pravila par puta zijan iza ledja, ni ne zna da znam...ali sam samo iskulirala pozive jedno vreme jer mi je bilo mrsko da je slusam i nastavila normalno da komuniciram...nije mi toliko stalo i ne ocekujem od nje bogzna sta...
 
Glagol ''truditi se'' sam ciljano upotrebila, baš da bih ti stavila do znanja da nisam neko ko ne shvata da svako ima svoje vidjenje tudjeg stava.
Slažem se da svaka priča ime dve strane, ali istina je jedna. S tim u vezi, smatram da je izlišno filozofirati na ovakvim temama.
Konkretan primer: ako se dve žene druže i prva završi u krevetu sa mužem druge, u čemu se ogleda krivica te druge? Ali molim konkretno objašnjenje!, a ne filozofiranje na zadatu temu i relativiziranje.
Jeste , ''kriva'' je jer se udala za ljugavca, takodje ''kriva'' je jer nije umela da proceni drugaricu.Hipotetički, uzmimo da su se posvadjale nakon razotkrivanja. Po mom mišljenju, krivice druge nema.
E sad, aj' prosvetli me!
Pa sama si odgovorila, što hoćeš više?

Muževi ne mogu biti zavedeni, to je njihov izbor, znači da u samom startu vas dvoje više ne funkcionišete. Drugi nivo razrade teme je zašto ne funkcionište? Ja prosto ne verujem u situaciju da je jednoj strani super i da se tako oseća, dok je drugoj odvratno. Postoji razlog zbog čega je drugoj strani odvratno. Možda se ona zapustila, možda su joj bitnija deca, karijera, ručak...možda prosto više nema želju da ga zavodi kao nekad a on ima potrebu za tim. I obrnuto (pričam u ovom konkretnom slučaju).

Kod prijateljice si sama odgovorila. Ako je ona procenila da može tako lako da uleti između tebe i tvog muža, znači da je dovoljno svesna situacije koliko vas dvoje ne štimate. Znači da te ne poštuje. Kako li si stigla dotle da te prijateljica ne opštuje? Mora da je do nje.

Žešća matematika.

bug.gif
 
:)
ajde da i ja kazem koju....
Prvo prekidanje prijateljstva je bilo vrlo mucno, i bilo je razloga, sto kaze muFalo, razliciti temperamenti, e pa ovde su bile sustinski drugacije vrednosti u pitanju - ja sam extrovert i danas sam isto to, ali tada mojoj drugarici to niej valjalo (muvam joj decka :shock: a bile jos u osnovnoj, pri tom se meni vrsnjaci nikad nisu svidjali :lol:). U to se umesalo i gubljenje poverenja iz raznih razloga, pre svega jer je sve sto mi pricamo (u tom dobu to su slatke male nevine tajne :P) prepricavala svojoj mami. Mislim, ja i svojoj ne pricam, i vrlo je ruzno da tudje mame znaju ko se meni svidja (tada je to bilo tako). E onda se tu nesto umesao i njen tata (ovo preskacem jer je ozbiljno), i na kraju je bio 9. mart gde smo se nasle na suptrotnim stranama (deca :) ali smo se zestoko raspravljale nedeljama bwe koji je SM **** da izvodi konjicu na demonstrante i da bije ljude, grrr......:x
Ona je bila na onoj drugoj, tamnoj strani meseca, ispostavilo se - porodicno. :?

Ok, to je s njom bilo. A uvek ranije kad smo se u nizim osnovne pokachile( mnogo sam je btw. volela) imala je obicaj da se "sveti" tipa legne na interfon, ili zvono, oa cak i one fore sa ogledalima ka prozorima....budalastina. Kasnije kad sam je podsetila na to, rasplakala se.

Drugi put, sa drugaricom s kojom se i danas druzim, ordinarna budalastina, prijatelj posredovao (bio shoku, ma daj vas dve ste supeeer...:P )

Treci put, iako sam uvek se sklanjala od prijateljstava "na brzinu" kako to zene rade, odjednom postanu najbolje drugarice pa se popichkaju da celo selo zna, e jbg desilo se i meni. Izlazile zajedno i to, cirkale, zezale se....nije bwe htela da prihvati moj PMS nego moram bas moram u kafanu s njom :)
e tu je bilo nesto slicno kao kod Parke, ako se ne varam, neka paranoja....i tako se nas uzajamni emotivni racun na koji smo slagale sve dobro i sve loshe smanjivao, smanjivao....i nestao onog dana kad je greskom meni umesto nekom drugom poslala sms kako je smaram da izadjemo to vece :lol: A vec nekoliko dana pre toga se nismo cule, mislim da smo 2 izlaska propustile, a taj dan uospte nismo se ni dogovarale! Detinjasto, ali ajde kao izvinjavala se.....a racun se smanjivao....topio...Poslednji eksces je bila nabavka karata za koncert, iako zivi blizu SKC.a insistirala je da JA odem po karte ali odmah hitno pa jesi rekal da ces to (jesam, ali nisam znala da mora da potezem do njenog komshiluka :), i to po nekom shugavom vremenu. To je bio kraj. Nisam joj se javljala na telefon, bilo mi muka od prohteva njenih i objasnjavanja in nepoverenja i svega....

Od tada, sve ok :) Biram prijateljice (one initmne) iz kruga zajednickih prijatelja i vodim racuna o meridijanima :D Blago samo, nisam iskljuciva, ali mentalitetska bliskost mi znaci i uliva nekakvu sigurnost... iskustvo je pokazalo da s tim ljudima imam najtoplija i najtrajnija prijateljstva :)

(preskocila sam sto sam jednu malu skoro ubila od batina, ali ionako nismo NIKAD bile prijateljice :mrgreen: )
 
Original postavila xiaoyu
Muževi ne mogu biti zavedeni, to je njihov izbor, znači da u samom startu vas dvoje više ne funkcionišete. Drugi nivo razrade teme je zašto ne funkcionište? Ja prosto ne verujem u situaciju da je jednoj strani super i da se tako oseća, dok je drugoj odvratno. Postoji razlog zbog čega je drugoj strani odvratno. Možda se ona zapustila, možda su joj bitnija deca, karijera, ručak...možda prosto više nema želju da ga zavodi kao nekad a on ima potrebu za tim. I obrnuto (pričam u ovom konkretnom slučaju).

Kod prijateljice si sama odgovorila. Ako je ona procenila da može tako lako da uleti između tebe i tvog muža, znači da je dovoljno svesna situacije koliko vas dvoje ne štimate. Znači da te ne poštuje. Kako li si stigla dotle da te prijateljica ne opštuje? Mora da je do nje.

Žešća matematika.
Nismo se razumele.
U konkretnom primeru nije bio akcenat na odnosu muž- žena, već žena- prijateljica.
Ali pošto si spomenula, da činjenica je da muž ne može biti zaveden. S kim će u krevet, njegova je lična odluka. Ali, kad su razlozi u pitanju, za ovaj konkretan primer, razlog ne mora postojati.
Vidiš, ja verujem da ljubav i privlačnost mogu sami od sebe da prodju. Radili ili ne radili na njima.Kao što verujem i da postoje bezskrupulozni ljudi, koje nije briga kako se drugi osećaju.

E sad, da se vratim na odnos žena- drugarica.
Drugarica ( osoba 1) je ispala veoma nekorektna prema dotičnoj ženi (osoba 2 ).
Da li ti to aludiraš da je za nekorektan stav osobe 1 prema osobi 2, kriva i soba 2 ?
Da li aludiraš da to tako uvek mora da bude- smatraš da nečija nekorektnost uvek mora biti nečim isprovocirana? Makar i lošom procenom osobe preko puta.
Dakle, da se vratim opet na konkretni slučaj: smatraš li da je osoba 2 kriva što se osoba 1 ( njena prijateljica) valja sa njenim mužem u krevetu, jer ju je loše procenila.
Koja to loša procena tebe kao ličnosti od strane neke hipotetičke prijateljice, može da te natera da zalegneš u krevet s njenim mužem?

I da se vratim na ono što si sama rekla, a u vezi muža, a to važi i za drugaricu- ne može ni ona biti zavedena. Dakle, svesno ulazi u nešto što zna da će nekog povrediti.

E sad, opet, molim za objašnjenje. U čemu se ogleda krivica osobe 2 ( osobe kojoj je nanesen bol) a u vezi postupaka osobe 1 ?
Valjda svako snosi odgovornost za svoje postupke.
 

Back
Top