Taksa potapa beogradske splavove

Pa to ti kazem,samo sto je to tvoj a ne moj problem:(

To je tvoj problem. I tihog.
Sto ste srbi u dushi, oni najgori zbog kojih zemlja nikad nece napred.Ne zbog bote.
Pakost, zluradost, zavist.
;)
Ne fokusirate se na problematiku teme foruma.
Tihi skace od srece sto sam platio 4 piva i limunadu 15 evra a place jer gazda koji je meni to (za ove uslove) skupo naplatio ce da plati veliki porez drzavi.
To je ta psihopatologija koja tinja u pojedinim sa ovog foruma.
Bes, frustracija, zavist.
Ovo i da se nije desilo juce ja bih izmislio da jeste, reako bih da sam platio 3 pica 2000, samo da vas vidim kako kidisete i da se smejem.
:D
***, volim sta cu.
:)
 
I treba da plate, kako su dosli do tih splavova,ko su vlasnici i sta se sve tamo desava i treba. Nece biti steta jer kriminal koji se tamo odvija, normalni ljudi i ne smeju da se setaju, narocito na delu bloka 70 do 45.Posle posete i vidjenja moga zadnjeg u Beogradu, cudovisne muzike, nemogucnost spavanj.
 
To je tvoj problem. I tihog.
Sto ste srbi u dushi, oni najgori zbog kojih zemlja nikad nece napred.Ne zbog bote.
Pakost, zluradost, zavist.
;)
Ne fokusirate se na problematiku teme foruma.
Tihi skace od srece sto sam platio 4 piva i limunadu 15 evra a place jer gazda koji je meni to (za ove uslove) skupo naplatio ce da plati veliki porez drzavi.
To je ta psihopatologija koja tinja u pojedinim sa ovog foruma.
Bes, frustracija, zavist.
Ovo i da se nije desilo juce ja bih izmislio da jeste, reako bih da sam platio 3 pica 2000, samo da vas vidim kako kidisete i da se smejem.
:D
***, volim sta cu.
:)

Nisam ja pricao o 15 evra i razbacvao se po forumu nego ti,vidi se valjda:(
Tako je svi koji ne vole ovaj lopovski rezim su pakosni,zluradi itd,vazi.

Ma zabole me za koktele,splavove u vasoj temi,samo sam dao opasku o celoj temi.

Neki banhsa se seljanise kako je platio neki racun nekih 15 evra,uz propratno u svakom postu:****** imam,imam 15 evra bogat sam itd:hahaha:
Ja sam samo opazio.
Ne kidisem ja,sto bi ja kidisao na tebe?Pa da sedim s' ljudima koji za vece potrose 5 glava (o evrima pricam) na icu picu i kidisem na tebe zbog tvojih 15 evra?
Da li si ti krsten:)

Ali vecina ljudi nema bukvalno leba da jede,a ti se hvalis sa 15 evra koji ti je obezbedila tvoja lopovska vlast,sto je beda za hvaljenje pa i u albaniji,tako da ispadas bas,bas ocajan.

I nema potrebe da se lepis za mene,ja prokomentarisao to sto sam video.
 
I treba da plate, kako su dosli do tih splavova,ko su vlasnici i sta se sve tamo desava i treba. Nece biti steta jer kriminal koji se tamo odvija, normalni ljudi i ne smeju da se setaju, narocito na delu bloka 70 do 45.Posle posete i vidjenja moga zadnjeg u Beogradu, cudovisne muzike, nemogucnost spavanj.

To tixog nije briga.On je patoloski tip.Vise ne zna kako da ne ispadne glup na sopstvenoj temi.
 
Sto ste srbi u dushi, oni najgori zbog kojih zemlja nikad nece napred.

Ne vidim što je problem biti srbin u duši... Bitno je valjda ne biti pičketina u duši. Vidim loše živiš kod tih srba, imaš malu platu i ugrožen si, nemaš mira. Mnogo je ye8eno da živiš među narodom koji mrziš i koji je dokaz poturčenjaštva. Ceniš li da su tvoji sunarodnici pelcovani od loših osobina i navika? Pa što ne emigriraš i živiš u toj "Meki" nego se patiš sa ovim groznim srbima?
 
Nisam ja pricao o 15 evra i razbacvao se po forumu nego ti,vidi se valjda:(
Tako je svi koji ne vole ovaj lopovski rezim su pakosni,zluradi itd,vazi.

Ma zabole me za koktele,splavove u vasoj temi,samo sam dao opasku o celoj temi.

Neki banhsa se seljanise kako je platio neki racun nekih 15 evra,uz propratno u svakom postu:****** imam,imam 15 evra bogat sam itd:hahaha:

Ja sam samo opazio.

Ne kidisem ja,sto bi ja kidisao na tebe?Pa da sedim s' ljudima koji za vece potrose 5 glava (o evrima pricam) na icu picu i kidisem na tebe zbog tvojih 15 evra?
Da li si ti krsten:)

Ali vecina ljudi nema bukvalno leba da jede,a ti se hvalis sa 15 evra sto je beda za hvaljenje pa i u albaniji,tako da ispadas bas,bas ocajan.

I nema potrebe da se lepis za mene,ja prokomentarisao to sto sam video.

Naravno, opet izvrces teze.
Pokazao sam tixom KOLIKO JE SKUPO na splavovima na licnom primeru.Ne volim one radove-'ortak platio, cuosm, video..'
To ja ne radim.
I tixi pacijent se naravno zezne.Prvo pocne da me vredja (zabole me) onda cela ekipa.A pri tom niko da kaze-I TREBA TAJ VLASNIK DA PLATI POREZ KAD TAKO NAPLACUJE.
To je poenta.
A ne 15 evra.
Vi ste kidisanjem pokazali da vam je 15 evra ko kuca za 4 piva i limunadu a niste rekliI TREBA DA PLATI POREZ.
to je poenta.
:)
 
Ne vidim što je problem biti srbin u duši... Bitno je valjda ne biti pičketina u duši. Vidim loše živiš kod tih srba, imaš malu platu i ugrožen si, nemaš mira. Mnogo je ye8eno da živiš među narodom koji mrziš i koji je dokaz poturčenjaštva. Ceniš li da su tvoji sunarodnici pelcovani od loših osobina i navika? Pa što ne emigriraš i živiš u toj "Meki" nego se patiš sa ovim groznim srbima?

Pogresna konstrukcija recenice.Izvinjavam se.
:)
Pokazali ste da spadate u onu NAJGORU SORTU SRBA KOJI SU LOSI U DUSI, a takvih je mnogo.
a objasnjenje ti daje sama tema-zulja vas porez vlasnika splava a nezulja to sto je 4 piva i limunada 15 evra.
I onda ktecete zlo, frustrirano, zlurado..
Citaj temu pazljivo.
I ne brini ti-ja sam srbin, cist, najcistiji.Nick je zezanje.
;)
 
Naravno, opet izvrces teze.
Pokazao sam tixom KOLIKO JE SKUPO na splavovima na licnom primeru.Ne volim one radove-'ortak platio, cuosm, video..'
To ja ne radim.
I tixi pacijent se naravno zezne.Prvo pocne da me vredja (zabole me) onda cela ekipa.A pri tom niko da kaze-I TREBA TAJ VLASNIK DA PLATI POREZ KAD TAKO NAPLACUJE.
To je poenta.
A ne 15 evra.
Vi ste kidisanjem pokazali da vam je 15 evra ko kuca za 4 piva i limunadu a niste rekliI TREBA DA PLATI POREZ.
to je poenta.
:)

Poenta je da sam otovrio temu i video tvojih 20 postova i svi do jednog u fazonu-pa ****** imam 15 evra,sta cu kad zivim ko seik:hahaha:

E sad ako ne kapiras moj post i na sta ti licis,opet tvoj problem.

A ako ovo zoves kidisanjem to je mala stvar za postove tog tvog tipa.
 
@Snošajz:mrgreen:
Ma ja se slažem da treba da ih doooobro oporezuju (i ne samo to već i da ih oderu od kazni za totalnu ekološku katastrofu koji su napravili na obalama), ali takođe stoji i to da je debilno za 4 piva i limunadu calnuti 15€. Moja žena ima istu platu kao ti, ja nešto manju (kad me teraš da se seljačim), pa nisam pogoreo po glavi da me neradnici i lopuže deru za sava-dunav-tisa pivo
 
Poslednja izmena:
Poenta je da sam otovrio temu i video tvojih 20 postova i svi do jednog u fazonu-pa ****** imam 15 evra,sta cu kad zivim ko seik:hahaha:

E sad ako ne kapiras moj post i na sta ti licis,opet tvoj problem.

A ako ovo zoves kidisanjem to je mala stvar za postove tog tvog tipa.

to uopste nije tacno. Vas 6-7 (osim misonija) je krenulo da me proziva kao su me odrali.
ako si glup, nisi nepismen.citaj temu.
tema je trebala da krene ka smeru-stvarno je skupo treba taj da plati porez a ne da ga tixi zali.
al tixi je vas drug a ja nisam
copor, ebeni copor.
:)
 
Ma ja se slažem da treba da ih doooobro oporezuju, ali takođe stoji i to da je debilno za 4 piva i limunadu calnuti 15€. Moja žena ima istu platu kao ti, ja nešto manju, pa nisam pogoreo po glavi da me neradnici i lopuže deru za sava-dunav-tisa pivo

Pa to je naskuplje mesto u gradu.
Mislim jedno od najskupljih,takva mesta imas u svakoj vecoj prestonici.

I to sto treba ili ne treba da ih oporezuju ne menja cinjenicu da su na vlasti lopovi:)
 
Ma ja se slažem da treba da ih doooobro oporezuju, ali takođe stoji i to da je debilno za 4 piva i limunadu calnuti 15€. Moja žena ima istu platu kao ti, ja nešto manju, pa nisam pogoreo po glavi da me neradnici i lopuže deru za sava-dunav-tisa pivo

Opet ti kazem-desi se, na moju platu nije strasno.Obicno ne idem na takva mesta ali sam cene znao i znam ih.Prosto, sticaj okolnsti je bio takav.
 
to uopste nije tacno. Vas 6-7 (osim misonija) je krenulo da me proziva kao su me odrali.
ako si glup, nisi nepismen.citaj temu.
tema je trebala da krene ka smeru-stvarno je skupo treba taj da plati porez a ne da ga tixi zali.
al tixi je vas drug a ja nisam
copor, ebeni copor.
:)

Gde smo to nas 5-6 to radili?
Opet,vlast je lopovska bez toga da li su splav trebali ili ne da oporezuju.

Ovde su da se izrazim mozda uboli sto su oporezovali prave,ali oni bi to uradili u svakom slucaju.
 
Taksa "potapa" beogradske splavove
8. januar 2011. | 00:01 | Izvor: Novosti
Beograd -- Vlasnici restorana na vodi revoltirani zbog visokih nameta države i lokalnih vlasti. Za porez i komunalnu taksu treba platiti oko 3,5 miliona dinara.


Kako kažu, samo porez na držanje dobara, gradska komunalna taksa i namet za zauzeće vodene površine za prosečan splav košta ih oko - 3.500.000 dinara.

Na ime poreza za držanje dobara, vlasnici godišnje moraju da plate oko 1,8 miliona dinara. Ali, veći problem su im računi za gradsku komunalnu taksu, koji su počeli da pristižu pred sam kraj prošle godine.

A sa njima, kako kažu gazde splavova, i namet uvećan od 100 do 600 odsto u odnosu na 2009. godinu. Ova taksa je, kažu, po zakonu mogla da bude povećana samo za oko deset odsto, koliko iznosi rast cena na malo.


Grad Beograd promenio je način obračunavanja komunalne takse za ugostiteljstvo na vodi, koja se ranije određivala po dužnom metru splava, a sada po površini osnovne palube", kažu u Udruženju vlasnika restorana na vodi Reka.

Oni navode da "time sabiraju i prostor koji nikako ne može da se iskoristi. Za splav od oko 450 kvarata, sada treba platiti 1.350.000 dinara. Račune su morali da nam šalju svakog meseca, a poslali su ih zbirno za celu 2010. A grad planira da nas uskoro optereti i turističkom taksom".

Žale se i da bi tako svakog dana morali da pazare oko 100.000 dinara da plate samo ove dažbine. A među 200 članova Reke, to gotovo niko ne može da ostvari. Ovo povećanje ih boli i zbog toga što su ugostiteljima na kopnu smanjene takse za bašte. Obraćali su se nadležnima u gradu, ali bez uspeha.

Zimi uz splavove na Savi i Dunavu nema gotovo nikoga ni da prošeta, tvrde oni i dodaju da promet svake godine opada na Ušću, u novobeogradskim blokovima, pa čak i iza hotela Jugoslavija.

"Ovoliku taksu niko od nas neće imati od čega da plati. Pa, ne možemo čašu piva prodavati za 600 dinara. Čak i kada bi neko platio ovolike dažbine, pitanje je odakle mu novac", navode vlasnici splavova.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=08&nav_id=484355

i sta rade vlasnici i radnici na tim splavovima?

pa nista. cute

e pa sve dok cutite tadic ce da vas pljacka

sve dok ne izadjete na ulice da rusite onoga ko vam otima hleb iz ustava, vama i vasoj deci bice vam tako kako vam je
Tihi, pa zar nije to sve mafija koja drži splavove? :lol:
I zar ne zarađuju desetine hiljada evrića mesečno?
 
Taksa "potapa" beogradske splavove
8. januar 2011. | 00:01 | Izvor: Novosti
Beograd -- Vlasnici restorana na vodi revoltirani zbog visokih nameta države i lokalnih vlasti. Za porez i komunalnu taksu treba platiti oko 3,5 miliona dinara.


Kako kažu, samo porez na držanje dobara, gradska komunalna taksa i namet za zauzeće vodene površine za prosečan splav košta ih oko - 3.500.000 dinara.

Na ime poreza za držanje dobara, vlasnici godišnje moraju da plate oko 1,8 miliona dinara. Ali, veći problem su im računi za gradsku komunalnu taksu, koji su počeli da pristižu pred sam kraj prošle godine.

A sa njima, kako kažu gazde splavova, i namet uvećan od 100 do 600 odsto u odnosu na 2009. godinu. Ova taksa je, kažu, po zakonu mogla da bude povećana samo za oko deset odsto, koliko iznosi rast cena na malo.


Grad Beograd promenio je način obračunavanja komunalne takse za ugostiteljstvo na vodi, koja se ranije određivala po dužnom metru splava, a sada po površini osnovne palube", kažu u Udruženju vlasnika restorana na vodi Reka.

Oni navode da "time sabiraju i prostor koji nikako ne može da se iskoristi. Za splav od oko 450 kvarata, sada treba platiti 1.350.000 dinara. Račune su morali da nam šalju svakog meseca, a poslali su ih zbirno za celu 2010. A grad planira da nas uskoro optereti i turističkom taksom".

Žale se i da bi tako svakog dana morali da pazare oko 100.000 dinara da plate samo ove dažbine. A među 200 članova Reke, to gotovo niko ne može da ostvari. Ovo povećanje ih boli i zbog toga što su ugostiteljima na kopnu smanjene takse za bašte. Obraćali su se nadležnima u gradu, ali bez uspeha.

Zimi uz splavove na Savi i Dunavu nema gotovo nikoga ni da prošeta, tvrde oni i dodaju da promet svake godine opada na Ušću, u novobeogradskim blokovima, pa čak i iza hotela Jugoslavija.

"Ovoliku taksu niko od nas neće imati od čega da plati. Pa, ne možemo čašu piva prodavati za 600 dinara. Čak i kada bi neko platio ovolike dažbine, pitanje je odakle mu novac", navode vlasnici splavova.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=08&nav_id=484355

i sta rade vlasnici i radnici na tim splavovima?

pa nista. cute

e pa sve dok cutite tadic ce da vas pljacka

sve dok ne izadjete na ulice da rusite onoga ko vam otima hleb iz ustava, vama i vasoj deci bice vam tako kako vam je

Овог пута се Тихи не бих сложио са тобом. То што се догађа НА СПЛАВОВИМА И КОЈА ЈЕ БАСНОСЛОВНА ЗАРАДА ОД СВЕГА И СВАЧЕГА А НАРОЧИТО ДРОГЕ И ТРЕБА ДА СЕ НА ОВАЈ НАЧИН ОПОРЕЗУЈЕ.
На сплавовима је прави Тексас, право разбојништво у најгорем смислу те речи.

Мора се наћи неки начин да се ти "речни хајдуци" зауздају...
 
Splavovi su putujuće deponije smeća i prljavštine.Taj porez je za njih mali,sve ih treba skloniti da ne zagađuju reke i to što pre.

Уништили су Аду почевши са сплавовима па наплатама коришћења терена, па комерцијализацијом језера...отерали су оне који су долазили на Аду зато што воле и Аду и Саву.
 
Splavovi

Kulturni fenomen Beograda.

Strancima u Beogradu - glavni razlog dolaska
Povratnicima u Beograd - tiha patnja
Maturantima - obavezna destinacija
Komšijama - nesanica i psovanje u mraku
Vlasnicima - "znaći, SVE"
Osoblju - nužni posao
Menadžeru - odmor od kladionice
Obezbeđenju - dodatni trening
Šmekerima - modna pista
Lovanima - logičan nastavak dana
Grandovcima - daske koje život znače
Sponzorušama - radno mesto
Zemuncima - ponos grada
VanZemuncima - razlog preseljenja u Zemun
Borisu Milivojeviću - Meka i Medina
Aci Lukasu - mesto rođenja

Dunavu i Savi - kožna infekcija


:super:
 
udara tadic usi otpadaju :super:

jos vam je uveo da se u 10 uvece gasi muzika i nema vise alkohola tako da cete vi beogradjani izgleda svi da pijete uskoro pivo ispred prodavnice ili da izlazite u mladenovac ili staru pazovu :)

ko sto rekoh smisao ove teme je da je vlast pred BANKROTOM ali bukvalno

jer samo bankrotirani ocajnici dizu harace za 600%. Bilo kome za bilo sta.

sto se mene tice mene ovo ne dotice skoro uopste . no i pored toga ne mogu da podrzavam ovakve ludacke otimacine.
 
Sustina je u sledecem

Ova drzava guta sve pred sobom tako da ce se na kraju sama urusiti. Nema te privrede koja bi izdrzala ovu alavu zutu birokratiju od drzave preko opstine do raznih inspekcija. Svi bi da zagrabe maksimum sto procene da mogu ali onda niko ko nesto korisno radi u ovoj zemlji nema sanse da opstane. Dok ih nahranis i napojis sve ne samo da ti ne ostane nista nego si u minusu.
 
udara tadic usi otpadaju :super:

jos vam je uveo da se u 10 uvece gasi muzika i nema vise alkohola tako da cete vi beogradjani izgleda svi da pijete uskoro pivo ispred prodavnice ili da izlazite u mladenovac ili staru pazovu :)

ko sto rekoh smisao ove teme je da je vlast pred BANKROTOM ali bukvalno

jer samo bankrotirani ocajnici dizu harace za 600%. Bilo kome za bilo sta.

sto se mene tice mene ovo ne dotice skoro uopste . no i pored toga ne mogu da podrzavam ovakve ludacke otimacine.

To je u svakoj NORMALNOJ drzavi tako!

Sta si zino? :lol:
 
Овог пута се Тихи не бих сложио са тобом. То што се догађа НА СПЛАВОВИМА И КОЈА ЈЕ БАСНОСЛОВНА ЗАРАДА ОД СВЕГА И СВАЧЕГА А НАРОЧИТО ДРОГЕ И ТРЕБА ДА СЕ НА ОВАЈ НАЧИН ОПОРЕЗУЈЕ.
На сплавовима је прави Тексас, право разбојништво у најгорем смислу те речи.

Мора се наћи неки начин да се ти "речни хајдуци" зауздају...

SODOMU I GOMORU pored obala reka torpedovati!

62615_torpedo_kf.jpg
 

Back
Top