Tajvan, da li je slijedeće ratište?

Tajvan, da li je slijedeće ratište?

  • Da.

    glasova: 7 46,7%
  • Ne.

    glasova: 8 53,3%

  • Ukupno glasova
    15
Pa dovoljan je samo izraz-pronacisticki rezim, nista drugo i ne teba da kazes. Cim rat smatras denacifikacijom celog naroda, u kojem je bilo realno oko 1000 pripadnika neonacistickih hordi, sta da se prica dalje sa tobom. Sam si se otkrio.

PS a to ko je ispao glup... jbg, pokazace vreme. Ili ne, neces ti svejedno shvatiti.
nisi u pravu, ne zato sto cenim diskuta Khal Drogo...
da pokusam da ti objasnim:
u momentu pada komunizma, kada je bilo jasno da je rusija na kolenima i da ce ekonomski kolabirati, nema druge, ti zapocinjes njeno okruzivanje primanjem mase zemalja u nato, pod parolom imaju pravo, brane se od irana [sistemi u rumuniji] i slicne gluposti... znaci ti ne planiras samo da rusiju bacis na kolena ekonomski i stavis je u vecito podredjen polozaj, nego planiras da eliminises ruse kao naci nemacka sto je htela, smatrajuci ih nizom rasom, a zapravo anglo-cionisti jos od 1. svetskog rata [nato sluzi za ratovanje, a ne za ekonomiju]

pronacizam i sl. je samo izgovor, ako odbijamo da sagledamo stvari u siroj perspektivi, a to je da smo odbili novu bezbedonosnu strukturu posthladnoratovsku u koju bi i rysija bila ukljucena,a ne na njenu stetu - mi smo mogli da nastavimo ekonomski da je ostecujemo do njenog kolapsa, ali bezbedonosno nismo trebali, i oni su shvatili da ima da ih nema bukvalno,a ne samo da budu potcinjeni [benzinska pumpa, kako rece hilari bese]

rusija je treba da pocne tek da placa padom komunizma, ali oni su shvatili da zapad ide na odstrel, zemlja po zemlja
 
Poslednja izmena:
i komunizam i nacizam su samo izgovori, i to ne samo za pomenuto ''suzbijanje'', nego apsolutnu eliminaciju suparnika
neces da ga podjarmis, nego da ga eliminises, a to vec svet - MIR ne moze sebi da priusti

ne mozes ti nato satelitima okupirati nuklearnu silu, i vaditi se sutra da ti je pobegao kovid agens ili uranijum iz laba, pa je slucajno puklo
ne mozes traziti da se putin likvidira, a koliko juce si **** da se rusi mesaju u tvoje izbore
ne mozes poraziti nuklearnu silu najjacu na svetu
itd
itd
mi smo u poslednoj fazi mentalne bolesti, na zapadu zahvaljuci msm laznim vestima koje su vecini oprale pamet, dok se manjina nafatirala $$$ buduci da su akcije vojnoindustrijskog kompleksa najvise rasle decenijama, poredeci ih sa akcijama svih ostalih kompanija
 
Poslednja izmena:
Pa dovoljan je samo izraz-pronacisticki rezim, nista drugo i ne teba da kazes. Cim rat smatras denacifikacijom celog naroda, u kojem je bilo realno oko 1000 pripadnika neonacistickih hordi, sta da se prica dalje sa tobom. Sam si se otkrio.

PS a to ko je ispao glup... jbg, pokazace vreme. Ili ne, neces ti svejedno shvatiti.
Reci da se šališ?
Do sada ima više od hiljadu tih istetoviranih idiota u zarobljeništvu, koji nisu nacisti, samo vole kukasti krst, Hitlera i SS. Koliko ih je poginulo do sad i ti jednostavno napišeš da ih je realno bilo 1000!
Koji je povod da napiše tu cifru? Možda ih podržavaju kada bez stida kačiš tu nebulozu?
 
Koji je povod da napiše tu cifru? Možda ih podržavaju kada bez stida kačiš tu nebulozu?
Slobodno tumacenje, kao i svi vasi ratnohuskacki postovi, nisam ni obracao paznju koliko ima pripadnika Azov, ne interesuju me ekstremi ni u kom obliku. 'Neka ih je i 10k. I 20. To daje potpuno opravdanje za napad na ostalih 44 miliona ljudi? Jeste li vi svesni uopste sta govorite?
 
Slobodno tumacenje, kao i svi vasi ratnohuskacki postovi, nisam ni obracao paznju koliko ima pripadnika Azov, ne interesuju me ekstremi ni u kom obliku. 'Neka ih je i 10k. I 20. To daje potpuno opravdanje za napad na ostalih 44 miliona ljudi? Jeste li vi svesni uopste sta govorite?
Slobodno tumačenje? To je obično trolovanje a ti si moderator i trebalo bi da ti je na prvom mestu kvalitet rasprave a ne suprotno.
Po pitanju ostatka naroda, navedi kako su ih Rusi napali ako se maksimalno trude da izbegavaju civile? Žrtava ima. Zapad ne može da prikrije istinu da azovci maksimalno koriste civile kao štit.
Vodi se operacija više od 5 meseci a tamo narod ima i struju, vodu, gas, internet?! Zašto im to Rusi nisu isključili ako su ih napali?
Možda je opet tvoje slobodno tumačenje?
Za mene, uhvaćen si u laži koja ima težinu jer si moderator! Znači, tvoje postove ne uzimati za relevantne jer si sklon manipulaciji (lažima).
 
Za mene, uhvaćen si u laži koja ima težinu jer si moderator!
Nikakve veze nema ta cinjenica da li sam mod ili ne, svi smo ravnopravni u razgovoru, ne treba naglasavati nesto sto nema veze sa temom.
Znam mnogo vise nego vecina koji se informisu preko srbininfa ili kurira... Iz prve ruke, od ljudi koji zive u Ukrajini.
Vodi se operacija više od 5 meseci
RAT! Nije operacija nego klasican, pravi RAT!
A meni kazes da sam pristrasan. Ne smete da stvari nazovete svojim imenom.
 
Nikakve veze nema ta cinjenica da li sam mod ili ne, svi smo ravnopravni u razgovoru, ne treba naglasavati nesto sto nema veze sa temom.
Znam mnogo vise nego vecina koji se informisu preko srbininfa ili kurira... Iz prve ruke, od ljudi koji zive u Ukrajini.

RAT! Nije operacija nego klasican, pravi RAT!
A meni kazes da sam pristrasan. Ne smete da stvari nazovete svojim imenom.
Kako ti možeš reći znaš više...? Sediš pored mene i imaš uvid u u to što čitam ili se jeftino vadiš?
Ne znam da li si čuo, puna je EU Ukrajinaca kao i Balkan. Imao sam i ja prilike da ih čujem a imam prilike i da vidim na netu mnogo toga. Nikada ne uzimam zdravo za gotovo informacije. Upoređuje izvore iz Rusije, Ukrajine i sa zapada i onda na osnovu svih informacija izvlačimo zaključak.
Tako sam video gomile tih istetoviranih divljaka kao i izveštaje o tome da Ukrajinci koriste civile kao štit. Koriste vozila hitne pomoći za prebacivanje trupa. Serviraju lažne informacije, poput one o silovanju pa su na kraju morali da smene tu ženu, beše neki ministar ili neko na višem položaju. Kada uhvatiš nekoga da laže, kao što si i ti uradio, onda svaku njegovu izjavu proveravam jer znam da je sklon laganiju.
Možda ti imaš bolje izvore informacija od mene ali ja ti ne verujem jer si sklon laganju.
Jednom lažov, uvek lažov! Tako kaže stara poslovica.
 
Kakve netočnosti🤪🤪🥴🥴 Tajvan/ Formoza je barem od mlađeg kamenog doba naseljen australinezijskim urođeničkim stanovništvom koje nije poznavalo pisma, gradskih naselja i sl. Kinezi se počinju naseljavati u 19- om stoljeću ali većina Kineza doseljava tek 1949 i 1950- e. Danas urođeničko stanovništvo čini jedva 1% stanovništva

Tacno tako. Tamo je zivelo neko negroidno stanovnistvo dok tamo nisu stigli Chiangkaishekovci koji su se odmah dali u vrsenje genocida nad tim nesrecnim insulanerima. Kako vidimo, veoma uspesno.
 
Nikakve veze nema ta cinjenica da li sam mod ili ne, svi smo ravnopravni u razgovoru, ne treba naglasavati nesto sto nema veze sa temom.
Znam mnogo vise nego vecina koji se informisu preko srbininfa ili kurira... Iz prve ruke, od ljudi koji zive u Ukrajini.

RAT! Nije operacija nego klasican, pravi RAT!
A meni kazes da sam pristrasan. Ne smete da stvari nazovete svojim imenom.
A ko s kim ratuje? To je specijalna vojna operacija. Rusija nije u ratu s Ukrajinom.
 
Kina izvodi agresivne vojne vježbe u blizini Tajvana i prelazi "linije razdvajanja" u cilju ispitivanja spremnosti Tajvana i Amerike da ih odvrate od toga. Za sada je sve na diplomatskim protestima samo dokle? Dok se Kina ne usudi da krene vojno na Tajvan ili dok Amerika i Tajvan ne odgovore rušenjem kineskih aviona i potapanjem brodova?

Кина има своје интересе и могу да кажем да доста блефира за разлику од Русије , Кина ипак више блефира .

Једино Рсуија шири своје границе и ради у интересу свог народа .
 
A ko s kim ratuje? To je specijalna vojna operacija. Rusija nije u ratu s Ukrajinom.
EB700F97-BA96-46C4-ACAA-8A6A84063DAC.jpeg
 
Kina izvodi agresivne vojne vježbe u blizini Tajvana i prelazi "linije razdvajanja" u cilju ispitivanja spremnosti Tajvana i Amerike da ih odvrate od toga. Za sada je sve na diplomatskim protestima samo dokle? Dok se Kina ne usudi da krene vojno na Tajvan ili dok Amerika i Tajvan ne odgovore rušenjem kineskih aviona i potapanjem brodova?
Kina će napasti Taivan samo u slučaju da ekonomija strada ili narod se pobuni
 
Po nazivu teme- ne verujem.
...............................................
Laički ako gledamo situacija u svetu pogoduje Kini.
Svi zapadni resursi su zaokupljeni Rusijom i Bliskim Istokom.
Po predpostavci da Kina ,čak samo ograničenim ciljem -intervencijom , promeni vojnu upravu na Tajvanu , a da zadrži delom političko-ekoniomski sistem Tajvana - hipotetičke mogućnosti postoje , ali možda samo sledeće godine , jer se Amerika snažno modernizuje i to će kasnije biti nemoguće.
 

Back
Top