Tajne i zbog čega se nekih tajni stidimo?

Džudi S

Ističe se
Moderator
Poruka
2.952
FORUM 2.jpg
Svako od nas ima neku tajnu i čuva je dugo u sebi.

Nekad poželimo da tajnu otkrijemo nekoj osobi ali se stidimo i ćutimo.

Zašto se stidimo nekih svojih tajni?

Kako tajne psihološki utiču na nas?

Postoje li "dobre" i "loše" tajne?

Mislim da se stide one osobe koje lazu, one osobe koje su vaspitane da pobedjuju kvalitetom i istinom pre svega, one se ne stide...
A tajne imaju uslovno , tj izbegavaju da se namestaju zlobnicima i budalama, pa su diskretni , tj taje, ali je to drugaciji odnos tajni od onih koji bi lizali dupe da se tajne sakriju..

Šta su tajne?
Maštanja, doživljaji iz prošlosti ili nešto sasvim treće?
Nemam tajni.
Moj život je za moju porodicu, prijatelje, okolinu, kao na dlanu.
Svi znaju sve o meni, mnogo više nego što sama znam.
Ne volim kada me ispituju, to baš ne volim, ne volim ni radoznale, ni one što brinu tuđu brigu.

Nemam tajni, ali imam emocije koje me baš tište i koje ne bih delila, moram sama da se izborim.

Da li su osećanja neka tajna?

Ima dva eksperimenta sa tajnama, ali da ne otkrivam koji su , na zalost oba pokazuju da ljudi zele tajne iz najgorih razloga, a ne radi svoje intime...

I tu je ono da se vecina ljudi ne seca svojih tajni , tj potpuno smetne sa uma sve ono sto zeli da bude tajna a kad krene da se otvara , onda krene paniika i vriska i projekcija da je tajna ustvari uvreda...

Mislim da nema potrebe sve svoje deliti sa drugima. Zašto bismo?

Ne volim ljude koji se ogoljavaju pred svakim ili pred ljudima koje slabo poznaju.

Mislim da intima među ljudima ima gradacije. Kako s nekim postajemo bliži - tako možemo više o sebi ispričati. Neke stvari je ipak bolje zadržati za sebe. Nemam utisak da ako čovek sve ispriča o sebi time nešto dobija, tim pre ako to radi pred osobom koja nije u stanju da ga razume. Ne može nas svako shvatiti.

Za sagovornika može biti i opterećenje ako mu neko poveri veliku i važnu tajnu. Sada je i on saučesnik u toj tajni, mora da je čuva i skriva, a ako ne shvati njenu težinu, pa je izda, može napraviti mnogo štete i problema osobi koja mu se poverila.

Kao nevoljni sakupljač tajni, mogu reći da ljudi u tajnosti takve gluposti
drže, da drugi na to ne bi ni trepnuli. Ono, posle pet minuta bi zaboravili
šta im je rečeno.

Znam da čuvam tajne, neke od njih su gluposti, ali neke i nisu. Jedna od tajni koju sam čuvala mogla je da ugrozi mir jedne porodice. Tajna je ipak otkrivena, mir je bio narušen, ali se posle sve sredilo.

Drago mi je što ja nisam otkrila tajnu.

Da li znate da čuvate tajne?

Па вероватно је одговор да,
Људи воле да ми се, из неког разлога, поверавају...
Немам појма зашто.
Можда само због тога што ничије тајне нисам открио никоме.
Додуше, кад сам уморан или нерасположен, удаљим се на време...
тада не желим да слушам о било чијим проблемима.

Znam da čuvam tajne, neke od njih su gluposti, ali neke i nisu. Jedna od tajni koju sam čuvala mogla je da ugrozi mir jedne porodice. Tajna je ipak otkrivena, mir je bio narušen, ali se posle sve sredilo.

Drago mi je što ja nisam otkrila tajnu.

Da li znate da čuvate tajne?
Tuđe čuvam, jer ko sam ja da o tome odlučujem. Kad reši, nek rešava..

Svoje ne znam od koga bih čuvala. Jedino ako sam nešto i od sebe
sakrila..

Naravno da imam tajni većina su tajne drugih i stideo bih se da ih otkrijem, ali pošto su tajne onda nemam razloga da se stidim.
Postoje tajne o kojima se ne priča. Znači ne postoje, osim ako se nešto ne iskomplikuje pa se setiš.
Medjutim, ova tema me jako podseća na ljude kojima su tajne opterećenje koga moraju da se liše, čak i kada znaju da će se stideti, ali moraju da je izrecituju.

Naravno da imam tajni većina su tajne drugih i stideo bih se da ih otkrijem, ali pošto su tajne onda nemam razloga da se stidim.
Postoje tajne o kojima se ne priča. Znači ne postoje, osim ako se nešto ne iskomplikuje pa se setiš.
Medjutim, ova tema me jako podseća na ljude kojima su tajne opterećenje koga moraju da se liše, čak i kada znaju da će se stideti, ali moraju da je izrecituju.

Što se tiče boldovane rečenice, mislim isto kao i ti.

Zašto jednostavno, ti ljudi ne kažu da neće da čuju neke tajne jer ne mogu da ih sačuvaju?

Skoro svi mi imamo neke svoje tajne. Ne bih rekao da ih se stidim, prosto takve su prirode da ih ne želim dijeliti sa drugima.

I meni neki ljudi znaju da povjede neke svoje tajne. Valjda imaju povjerenja da ću znati čuvati njihove tajne.

I ja znam da povjerim nešto jako lično nekim osobama u koje imam povjerenje. Onda to više nije tajna.

Back