Maksim 3
Iskusan
- Poruka
- 5.334
I posle se cudimo odkud pare za velelepne kampanje politickih stranaka?
Nema nikakve sumnje da ce iz ovog "biznisa" i politicke stranke imati ogromne koristi,po sistemu mi vama za dzaba,ali nama od celog posla toliko i toliko miliona EUR.
Procitajte imena koja su umesana u sve ovo,ocigledno, da je tajkunska ljubav prema strankama ogromna,a i obrnuto, i stoga ne treba da nas cudi kako npr.URS ima para za ovakvu predizbornu kampanju za decentralizaciju Srbije ili odkud pare SNS za organizovanje mitinga,naravno,da ne ispadne da su samo ove dve stranke one koje finansiraju tajkuni i pravi vlasnici Srbije, i sve druge su takve,tu pogotovu mislim na ove vece,jer se tajkunima ne isplati ulaganje u male stranke,jer nikakve koristi od toga nemaju.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/tajkunima-plac-u-centru-beograda-bez-tendera-87193.php
KURIR OTKRIVA AFERA „TRI KRALJA“
TAJKUNIMA PLAC U CENTRU BEOGRADA BEZ TENDERA!
(31) Utorak, 26. April, 2011.| Autor: Oliver Nikolić
Vlada premijera Koštunice drastično prekršila zakon dodelivši, bez javnog konkursa, lokaciju u centru Beograda Danku Đuniću, Vojinu Lazareviću i Aleksandru Vlahoviću
BEOGRAD - Kako u Srbiji zaraditi 100 miliona evra?
Pitajte Aleksandra Vlahovića, Vojina Lazarevića i Danka Đunića.
Ovaj trojac uspeo je da, bez tendera, dobije lokaciju u centru Beograda i da od 1.700 kvadrata udžerica krene u gradnju čak 28.000 kvadrata ekskluzivnog poslovnog i stambenog centra!
„Tri kralja“ privatizacije, kako ih je srpska javnost krstila, grade monumentalni objekat u najskupljoj građevinskoj zoni Beograda, uz svesrdnu pomoć bivše vlasti. Samo na razlici između prvobitne vrednosti tih 1.700 kvadrata i realne cene kvadrata na ovoj lokaciji (u proseku, oko 3.000 evra), firma KMKM, čiji su vlasnici Vlahović, Đunić i Lazarević, posle prodaje stanova i lokala biće „dobra“ - 100 miliona evra!
Čitav projekat traje još od 2006, kad je osnovan KMKM, koji je počeo s otkupom privatnih objekata na ovoj lokaciji. Potom, odlukom Vlade Srbije od 10. maja 2007. o razmeni nepokretnosti, republička Direkcija za imovinu prenosi pravo vlasništva nad ukupno 1.715 kvadrata na KMKM (zauzvrat će dobiti istu kvadraturu u novim objektima). U julu nastaje glavni projekat, da bi konačna prijava radova stigla u aprilu ove godine?!
Analitičar Mahmut Bušatlija podrobno je upoznat sa ovim projektom.
- Tu, bez sumnje, ima sijaset krivičnih dela, a to što nije bilo tendera sigurno je najupečatljivije! Država nije mogla da im ustupi plac ni na koji način. Početkom 70-ih godina parcela je dodeljena Robnim kućama „Beograd“, a pošto u određenom roku nisu ništa izgradili, trebalo je da im se zemljište oduzme. Nisam našao dokumentaciju da im je oduzeto! Vlada nema niti je ikada imala ikakvo pravo da dodeljuje zemljište, jer je to nadležnost gradske Direkcije za građevinsko zemljište, a to što javni gradski pravobranilac nije reagovao na ovo kršenje zakona, posebna je priča - zaključuje Bušatlija.
Nijedan od trojice „kraljeva“ nije želeo da govori za Kurir, ali u KMKM tvrde:
- Kompletna procedura razmene nepokretnosti urađena je u skladu sa zakonom, uz sve potrebne saglasnosti nadležnih državnih institucija. Bilo kakav uticaj bilo kog pojedinaca je nepotreban i apsolutno isključen.
(nastaviće se)
Aleksandar Vlahović
Pre ministrovanja bio je zaposlen kao partner u tadašnjem „Dilojt i Tušu“. Nakon funkcije ministra za privredu i privatizaciju (2001-2004) postaje partner i suvlasnik kompanije „Eki investment“.
Vojin Lazarević
Pominje se kao moćnik energetskog lobija. Od 1998. do 2000. ministar bez portfelja u Vladi Crne Gore i savetnik za ekonomske odnose predsednika Vlade Crne Gore Filipa Vujanovića.
Danko Đunić
Kotoranin Danko Đunić smatra se kraljem privatizacije u Srbiji. Od 1997. do 1998. bio je potpredsednik savezne vlade i ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom. Prvi je čovek „Dilojt i Tuša“, privatizacionog savetnika u prodaji mnogih domaćih kompanija, suvlasnik „Eki investmentsa“ i suvlasnik TV Avale.
A od kuma lokacija?
Podsećanja radi, 2007. šef kabineta tadašnjeg premijera Koštunice bio je Aleksandar Nikitović, u više navrata apostrofiran kao kum Vojina Lazarevića. Da li je to bio razlog sklapanja ovako dobrog posla po Lazarevića, nismo uspeli da saznamo jer je Nikitović odbio da komentariše naša saznanja. Umesto njega oglasio se portparol DSS Petar Petković:
- U vreme vlade gospodina Koštunice sve je rađeno po zakonu i za sve odluke postoji i adekvatna dokumentacija.
KMKM: I dalje čekamo
U firmi KMKM, čiji su vlasnici Vlahović, Lazarević i Đunić, kao osnovni razlog kašnjenja početka izgradnje navode „sporost u izdavanju dozvola, kao i činjenica da investitor do danas nije u potpunosti ušao u posed lokacije“.
- U septembru 2007. raspolagali smo svim potrebnim dokumentima (akt o urbanističkim uslovima, vlasništvo nad svim objektima koji su bili u privatnoj svojini, ugovor sa Direkcijom za imovinu o razmeni nepokretnosti, glavni arhitektonsko-građevinski projekat, izrađen na osnovu javnog konkursa iz jula 2006). Međutim, dozvola za izgradnju zgrade na uglu ulica Kralja Milana i Kralja Milutina dobijena je tek aprila 2009. Investitor je više od 15 meseci čekao na dozvolu Direkcije za građevinsko zemljište za zakup 34 kvadratna metra, radi ispravljanja linije trotoara. Osim toga, do februara 2010. trajalo je raseljavanje najvećeg broja prethodnih zakupaca. To ni do danas nije završeno, tako da investitor još nije u potpunosti ušao u posed lokacije - navode u KMKM.
Nema nikakve sumnje da ce iz ovog "biznisa" i politicke stranke imati ogromne koristi,po sistemu mi vama za dzaba,ali nama od celog posla toliko i toliko miliona EUR.
Procitajte imena koja su umesana u sve ovo,ocigledno, da je tajkunska ljubav prema strankama ogromna,a i obrnuto, i stoga ne treba da nas cudi kako npr.URS ima para za ovakvu predizbornu kampanju za decentralizaciju Srbije ili odkud pare SNS za organizovanje mitinga,naravno,da ne ispadne da su samo ove dve stranke one koje finansiraju tajkuni i pravi vlasnici Srbije, i sve druge su takve,tu pogotovu mislim na ove vece,jer se tajkunima ne isplati ulaganje u male stranke,jer nikakve koristi od toga nemaju.


http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/tajkunima-plac-u-centru-beograda-bez-tendera-87193.php
KURIR OTKRIVA AFERA „TRI KRALJA“
TAJKUNIMA PLAC U CENTRU BEOGRADA BEZ TENDERA!
(31) Utorak, 26. April, 2011.| Autor: Oliver Nikolić
Vlada premijera Koštunice drastično prekršila zakon dodelivši, bez javnog konkursa, lokaciju u centru Beograda Danku Đuniću, Vojinu Lazareviću i Aleksandru Vlahoviću
BEOGRAD - Kako u Srbiji zaraditi 100 miliona evra?
Pitajte Aleksandra Vlahovića, Vojina Lazarevića i Danka Đunića.
Ovaj trojac uspeo je da, bez tendera, dobije lokaciju u centru Beograda i da od 1.700 kvadrata udžerica krene u gradnju čak 28.000 kvadrata ekskluzivnog poslovnog i stambenog centra!
„Tri kralja“ privatizacije, kako ih je srpska javnost krstila, grade monumentalni objekat u najskupljoj građevinskoj zoni Beograda, uz svesrdnu pomoć bivše vlasti. Samo na razlici između prvobitne vrednosti tih 1.700 kvadrata i realne cene kvadrata na ovoj lokaciji (u proseku, oko 3.000 evra), firma KMKM, čiji su vlasnici Vlahović, Đunić i Lazarević, posle prodaje stanova i lokala biće „dobra“ - 100 miliona evra!
Čitav projekat traje još od 2006, kad je osnovan KMKM, koji je počeo s otkupom privatnih objekata na ovoj lokaciji. Potom, odlukom Vlade Srbije od 10. maja 2007. o razmeni nepokretnosti, republička Direkcija za imovinu prenosi pravo vlasništva nad ukupno 1.715 kvadrata na KMKM (zauzvrat će dobiti istu kvadraturu u novim objektima). U julu nastaje glavni projekat, da bi konačna prijava radova stigla u aprilu ove godine?!
Analitičar Mahmut Bušatlija podrobno je upoznat sa ovim projektom.
- Tu, bez sumnje, ima sijaset krivičnih dela, a to što nije bilo tendera sigurno je najupečatljivije! Država nije mogla da im ustupi plac ni na koji način. Početkom 70-ih godina parcela je dodeljena Robnim kućama „Beograd“, a pošto u određenom roku nisu ništa izgradili, trebalo je da im se zemljište oduzme. Nisam našao dokumentaciju da im je oduzeto! Vlada nema niti je ikada imala ikakvo pravo da dodeljuje zemljište, jer je to nadležnost gradske Direkcije za građevinsko zemljište, a to što javni gradski pravobranilac nije reagovao na ovo kršenje zakona, posebna je priča - zaključuje Bušatlija.
Nijedan od trojice „kraljeva“ nije želeo da govori za Kurir, ali u KMKM tvrde:
- Kompletna procedura razmene nepokretnosti urađena je u skladu sa zakonom, uz sve potrebne saglasnosti nadležnih državnih institucija. Bilo kakav uticaj bilo kog pojedinaca je nepotreban i apsolutno isključen.
(nastaviće se)
Aleksandar Vlahović
Pre ministrovanja bio je zaposlen kao partner u tadašnjem „Dilojt i Tušu“. Nakon funkcije ministra za privredu i privatizaciju (2001-2004) postaje partner i suvlasnik kompanije „Eki investment“.
Vojin Lazarević
Pominje se kao moćnik energetskog lobija. Od 1998. do 2000. ministar bez portfelja u Vladi Crne Gore i savetnik za ekonomske odnose predsednika Vlade Crne Gore Filipa Vujanovića.
Danko Đunić
Kotoranin Danko Đunić smatra se kraljem privatizacije u Srbiji. Od 1997. do 1998. bio je potpredsednik savezne vlade i ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom. Prvi je čovek „Dilojt i Tuša“, privatizacionog savetnika u prodaji mnogih domaćih kompanija, suvlasnik „Eki investmentsa“ i suvlasnik TV Avale.
A od kuma lokacija?
Podsećanja radi, 2007. šef kabineta tadašnjeg premijera Koštunice bio je Aleksandar Nikitović, u više navrata apostrofiran kao kum Vojina Lazarevića. Da li je to bio razlog sklapanja ovako dobrog posla po Lazarevića, nismo uspeli da saznamo jer je Nikitović odbio da komentariše naša saznanja. Umesto njega oglasio se portparol DSS Petar Petković:
- U vreme vlade gospodina Koštunice sve je rađeno po zakonu i za sve odluke postoji i adekvatna dokumentacija.
KMKM: I dalje čekamo
U firmi KMKM, čiji su vlasnici Vlahović, Lazarević i Đunić, kao osnovni razlog kašnjenja početka izgradnje navode „sporost u izdavanju dozvola, kao i činjenica da investitor do danas nije u potpunosti ušao u posed lokacije“.
- U septembru 2007. raspolagali smo svim potrebnim dokumentima (akt o urbanističkim uslovima, vlasništvo nad svim objektima koji su bili u privatnoj svojini, ugovor sa Direkcijom za imovinu o razmeni nepokretnosti, glavni arhitektonsko-građevinski projekat, izrađen na osnovu javnog konkursa iz jula 2006). Međutim, dozvola za izgradnju zgrade na uglu ulica Kralja Milana i Kralja Milutina dobijena je tek aprila 2009. Investitor je više od 15 meseci čekao na dozvolu Direkcije za građevinsko zemljište za zakup 34 kvadratna metra, radi ispravljanja linije trotoara. Osim toga, do februara 2010. trajalo je raseljavanje najvećeg broja prethodnih zakupaca. To ni do danas nije završeno, tako da investitor još nije u potpunosti ušao u posed lokacije - navode u KMKM.
Poslednja izmena:
..maksima na krivicnu odgovornost bez obzira sto nikakve veze nema sa DS-m,a Tixog za ministra ekonomije,da preporodi zemlju 



