Tadicevci uspeli da uniste GALENIKU! PROPALA GALENIKA ZAHVALJUJUCI TADICU!

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
Haos u fabrici lekova: Očerupali ‘Galeniku’

Minus... Nesavesno poslovanje aktuelnog menadžmenta dovelo do toga da najveća srpska farmaceutska kompanija, koja je 2008. imala profit 6,5 miliona evra, za dve godine napravi minus od najmanje 20 miliona evra


0107.jpg


Opširnije u štampanom izdanju pressa


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...s+u+fabrici+lekova:+Očerupali+‘Galeniku’.html

Vide se odmah rezultati nove Tadiceve rekonstruisane vlade? :hahaha:

Salu na stranu....

Ljudi gde ovaj tadic udari tu trava vise ne raste!?!?!?

izgleda da ce par hiljada radnika galenike na ulicu!?!?!?!

SPASAVAJ SE KO MOZE
 
Blokada Galenike, za plate "široko"
Izvor: Danas

Beograd -- Zbog 60 miliona dinara račun najveće fabrike lekova u Srbiji Galenike blokiran je poslednjih 11 dana. To, ipak, ne brine generalnog direktora Nenada Ognjenovića


14453347614d7ff31495877340226822_640x360.jpg


Cvetkovic: A MAJSTORE YEBALI SMO JOJ KEVU? OPLJACKALI SMO JE NACISTO SVAKA NAM CAST!

On tvrdi da blokada ne utiče na proizvodnju, ali ni na isplatu zarada radnicima.

"Račun je u blokadi zbog toga što mali kupci nisu izmirili svoje obaveze prema nama, ali to nije uticalo na proizvodnju, nismo bili deficitarni, porezi su plaćeni, a plate su stizale na vreme", kaže Ognjenović, ali nije hteo da otkrije koja firma je blokirala račun.

On je pre dva dana rekao da će u toku narednog dana blokada biti skinuta i da će se sve vratiti u normalu, ali se to nije desilo. I juče je Galenikin račun bio u blokadi u istom iznosu od 59,4 miliona dinara.

Ognjenović je juče rekao da je ta cifra „već smanjena na 15 miliona dinara“. Prema njegovim rečima, Galenika nema problema, a na pitanje ima li istine u spekulacijama da je došlo do zapošljavanja velikog broja ljudi od 2008. naovamo, odgovara da je „dobro da dolaze mladi“.

Međutim, iz finansijsikih izveštaja ovog preduzeća vidi se da je pre dve godine kada je otprilike Ognjenović došao na mesto direktora (novembar 2008.) u Galenici na troškove za zarade zaposlenima otišlo 2,4 milijarde dinara, dok je za dve godine taj trošak uvećan za čak 50 odsto odnosno na gotovo 3,6 milijardi dinara.

"Iako su teški uslovi, a i mi delimično delimo sudbinu zemlje i dobro znamo da nikom ne cvetaju ruže, prošle godine smo podelili maksimalne regrese zaposlenima", kaže Ognjenović.
Od "porodičnog srebra" do blokade

Galenika je za nešto više od godinu dana prešla put od „najvećeg privatizacionog prihoda za državu u 2010“ do blokiranog računa. Naime, krajem 2009. kada je tadašnji ministar ekonomije Mlađan Dinkić najavio privatizaciju ovog preduzeća kao najveći poduhvat, raspisan je i pretkvalifikacioni tender za prodaju Galenike.

Međutim, od velikih svetskih imena proizvođača lekova na tender se početkom prošle godine nije javio niko, pa je ministar Dinkić odlučio da Galeniku bar zasad ostavi u državnom vlasništvu.

Među zainteresovanima, pričalo se, bila je nemačka Štada koja je već vlasnik vršačkog Hemofarma, ali je posle otvaranja koverti bilo jasno da su jedine dve kompanije koje su bile spremne za preuzimanje druge najveće farmaceutske kompanije u Srbiji - Suria Farmasjutikal iz Indije i RPG Partners sa Kipra. Ministarstvo ekonomije je odlučilo da odbije obe ponude jer „nisu iz kruga svetskih renomiranih farmaceutskih kuća“.
 
Mislim da je ta blokada racuna iscenirana narocito ako se uzme u obzir izgradnja novog pogona po svetskom GMP standardu. Sada im je problem da otpuste radnike sa minimalnim otpremninama a to mogu da ucine samo ako proglase gubitak. Tako je i u Actavisu (Zdravlje Leskovac) tamo vec par godina "posluju sa gubitkom" ili na nekoj nuli a menadzeri i direktori primaju plate koje se izrazavaju u hiljadama evra. Fabriku su doveli na oko 400 radnika (i to ce da se smanji) od preko 2000 koliko je bilo pre privatizacije.
Ista sudbina ceka i radnike Galenike. Farmaceutska mafija!
 

Back
Top