Tadicevci dizu akcizu ponovo - benzin poskupljuje na 140 dinara za litar?

Тихи

Starosedelac
Poruka
193.782
Prema izmenjenom zakonu o akcizama na naftne derivate, za sve vrste motornih benzina ubuće će važiti jedinstvena akciza od 49,5 dinara za litar, a za dizel goriva 37 dinara za litar.

U praksi to znači da se akcize na sve vrste motornih benzina usklađuju, tako da će biće povećane za 4,5 dinara po litru za motorne benzine, a za dizel goriva dva dinara po litru, objašnjeno je Tanjugu u Vladi.

Evropska komisija saopštila je krajem februara da je izmenama zakona o akcizama, kojim su u Srbiji od početka ove godine uvedene akcize na naftne derivate, koje se razlikuju po kvalitetu derivata, prekršen Prelazni trgovinski sporazum između Evropske unije i Srbije i preporučila da akcize budu usklađene.

Akcize na naftne derivate "evro" standarda u Srbiji se od početka ove godine razlikuju i više su u odnosu na druge vrsta goriva koje nemaju prefiks "evro".

Akciza na bezolovni motorni benzin BMB 95 tada je povećana za 0,3 dinara po litru, a na dizel D2 za 4,53 dinara po litru, dok je akciza na evro premijum BMB 95 povećana za 4,8 dinara, a akciza na evro dizel za 6,53 dinara.

Akciza na bezolovni motorni benzin BMB 95 od početka godine iznosila je 45 dinara po litru, na dizel goriva 35 dinara po litru, na evro premijum BMB 95 - 49,5 dinara po litru, a akciza na evro dizel 37 dinara po litru.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=19&nav_id=513164

pljacka se nastavlja
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ебга, кад смо се бунили због продаје Телекома,
тако нам и треба ....

Неко треба да обезбеди отпремнину пропалим ЕУРОНАТО чимбеницима,
а ко ће други него народ ,
сиротиња раја
која поверова,
понада се
да може бити боље
чак и са ДС-ом на власти ....
 
Sta se bunis? Pa podrzavao si radnike, penzionere i profesore u njihovim zahtevima. E sad ces bato sve to lepo da platis, kao sto i treba. Treba te iscediti skroz.

nema ovo veze sa radnicima i penzionerima. plate radnika i penzionera su prakticno iste tako da poskupljenje nije zbog njihovih plata.

tadic dize cenu gorivu zato sto mora odnekud da vraca kredite koje je uzeo za jacanje kursa dinara od pocetka godine skoro 4 milijarde evra ili 800 miliona evra mesecno pozajmljuje

a potrosene pare treba odnekud vratiti + kamatu
 
nema ovo veze sa radnicima i penzionerima. plate radnika i penzionera su prakticno iste tako da poskupljenje nije zbog njihovih plata.

tadic dize cenu gorivu zato sto mora odnekud da vraca kredite koje je uzeo za jacanje kursa dinara od pocetka godine skoro 4 milijarde evra ili 800 miliona evra mesecno pozajmljuje

a potrosene pare treba odnekud vratiti + kamatu

Ма пусти бу..........чудака.
Раније је био ватрени СПСовац а сада се прикључио љубитељима либералне економије.
 
nema ovo veze sa radnicima i penzionerima. plate radnika i penzionera su prakticno iste tako da poskupljenje nije zbog njihovih plata.

tadic dize cenu gorivu zato sto mora odnekud da vraca kredite koje je uzeo za jacanje kursa dinara od pocetka godine skoro 4 milijarde evra ili 800 miliona evra mesecno pozajmljuje

a potrosene pare treba odnekud vratiti + kamatu

Naravno da ima veze samo sa platama i penzijama, jer je potrebna i dodatna kinta cak i kada bi ostale iste. A nece ostati iste, vec ce ih nesposobni idioti povecati zbog izbora.
 
Pa uporedi davanja za penzionere i profesore sa davanjima za pandure, pa tek onda mozemo da pricamo da li su panduri glavni.

Haha ko je podmirio onih 5000 bilmeza koji su cuvali chmar paradu? A kad su posle zakukali za povecanje plate ekspresno su dobili.
Uostalom ko je vazniji ovom rezimu - covek koji podmece glavu da bi sacuvao tadicevu bulju ili covek koji koristi glavu da bi kriticki gledao na pljacku i unistavanje Srbije?
 
Haha ko je podmirio onih 5000 bilmeza koji su cuvali chmar paradu? A kad su posle zakukali za povecanje plate ekspresno su dobili.
Uostalom ko je vazniji ovom rezimu - covek koji podmece glavu da bi sacuvao tadicevu bulju ili covek koji koristi glavu da bi kriticki gledao na pljacku i unistavanje Srbije?
Pitanje je bilo ko nas košta više. Profesori nas koštaju 300 miliona eura za povišice.

I vi posle nešto pričate o sajtu o 28 hiljada.
 

Back
Top