Tadićeva vlada planira da potroši najmanje 500 miliona dolara za kupovinu 5 aviona!

a zasto ne moze?

pa JAT ne moze da ima liniju za ameriku upravo zato sto nema avione koji bi mogli da lete i zadovolje tehnicke standarde . Ti Boeing 787 ih upravo zadovoljavaju.

Jat ne moze da leti za Ameriku zato sto vec 6-7 godina ne moze da dobije dozvolu americkih vlasti za sletanje na njihove aerodrome. Da je tu problem avion,jat bi lako uzeo u zakup neki koji ispunjava americke standarde....

Ovde je u pitanju politika,tako da jat tu dozvolu nece dobiti pa makar imao 10 komata 787......

Jat ne moze da leti za Ameriku zato sto vec 6-7 godina ne moze da dobije dozvolu americkih vlasti za sletanje na njihove aerodrome. Da je tu problem avion,jat bi lako uzeo u zakup neki koji ispunjava americke standarde....

Ovde je u pitanju politika,tako da jat tu dozvolu nece dobiti pa makar imao 10 komata 787......

pa ne mogu da je dobiju upravo zato sto nemaju avion za prekookeanske letove. da imaju ne bi bilo smetnje za tako nesto. Evo recimo madjarski MALEV bez problema leti za Ameriku i Kanadu.

JAT je jednovreme najavljivao isto uz pomoc neke kazahstanske kompanije al to je sve propalo ....

pa ne mogu da je dobiju upravo zato sto nemaju avion za prekookeanske letove. da imaju ne bi bilo smetnje za tako nesto. Evo recimo madjarski MALEV bez problema leti za Ameriku i Kanadu.

JAT je jednovreme najavljivao isto uz pomoc neke kazahstanske kompanije al to je sve propalo ....

Ja ti lepo kazem i da kupe 5kom. 787 dozvolu nece dobiti.....
I lepo ti kazem da je u pitanju politika....jos jedan vid pritiska na Srbiju.....

Bio je pre par godina obnovljen JATov let za Kanadu (Toronto), ali je kratko trajalo. Ne znam zašto.

pa to je bio taj let sa tom uzbekistanskom kompanijom ili kazahstanskom znam da je ex SSSR

i od toga nije bilo nista. za ameriku i australiju se vozi spojenim letovima. recimo za australiju je sad od druga sestra skoro putovala connected flightom preko pariza.... to je malo bezeveze da odes prvo do pariza pa nazad za australiju zar ne?

Ja ti lepo kazem i da kupe 5kom. 787 dozvolu nece dobiti.....
I lepo ti kazem da je u pitanju politika....jos jedan vid pritiska na Srbiju.....

a sto ne bi dobili dozvolu kad tadic i sutanovac lizu bulju amerima na svakom koraku? drugo i da ne dobiju za ameriku mogli b da lete za kanadu i australiju i tu su dobre pare.

drugo akjo bi kupili 787 siguran sam da bi im Boing izlobirao za te dozvole dok si reko keks. Taj Boingov lobi je izuzeto jak u USA zato americki politicari svugde lobiraju za njega a protiv air busa. Jer u Americi korporacije kontrolisu politicare a ne politicari korporacije

trece zar se ne slazes da srbija ima danas daleko tezih i bitnijih stvari i problema od kupovine novih aviona za JAT?

ajde da je budzet u suficitu pa da kazes al mi imamo zestok deficit od 2 milijarde i neko pored toga hoce da ubije jos jedno pola miliona u kupovinu aviona za JAT

Poslednja izmena:
za germanvings je istina, bgd-stutgart za sica lovu, karta se kupuje preko interneta

2. koje su to domace linije?

3. koja partija je `drzala` jat od 5/10? nisu se zalili na vioke plate

3. sta je sa imovinom jata, od doba sm?

4. sta je sa pilotioma, skupo odskolovanim?

5. jel znate koliko je bgd-podgorica-bgd, cena karte, a koliko aerodromska taksa?

a i carter jata, ubi boze. pre par godina letovao sam, na dalekom grckom ostrvu. vece pred povratak je objavljeno da avion za bgd polazi u 6 ujutu. 6 ujutru, znaci ustajanje po mraku, i u 8 vec u bgu. valjda zbog njihovog tesnog rasporeda letenja

previsoki porezi i nameti, arčenje para na budalaštine i populizam, ogromna i nepotrebna administracija, budžetski deficiti koji prebacuju teret korumpiranih političara i parazita iz njihovog biračkog tela na buduće generacije, itd, itd... to ce doci glave srbiji, imamo sve vise penzionera, sve manje dece se radja, plasim se da ova zemlja ide u ambis.....

a i carter jata, ubi boze. pre par godina letovao sam, na dalekom grckom ostrvu. vece pred povratak je objavljeno da avion za bgd polazi u 6 ujutu. 6 ujutru, znaci ustajanje po mraku, i u 8 vec u bgu. valjda zbog njihovog tesnog rasporeda letenja
Ovo je tačno.JAT pljačka srpske turiste i maltretira ih kako hoće a nema nikog da nas zaštiti.To nije jedini slučaj.Pokvareni lopovi iz JAT-a sve čartere podešavaju da lete u noćnim ili ranim jutarnjim časovima a pogotovo ove godine pošto ima znatno manje turista koji letuju u inostranstvu pa krpe 50 grupica po 2-3 čoveka da bi popunili broj.S druge strane redovni letovi imaju 30-40% popunjenosti ali to nema veze pošto smo mi boranija koju smeju i mogu da maltretiraju.

previsoki porezi i nameti, arčenje para na budalaštine i populizam, ogromna i nepotrebna administracija, budžetski deficiti koji prebacuju teret korumpiranih političara i parazita iz njihovog biračkog tela na buduće generacije, itd, itd... to ce doci glave srbiji, imamo sve vise penzionera, sve manje dece se radja, plasim se da ova zemlja ide u ambis.....

siguran sam da si 100% u pravu

jedini spas je u totalnoj promeni rezima i nacina ponasanja u suprotnom gotovi smo./

Ovo je tačno.JAT pljačka srpske turiste i maltretira ih kako hoće a nema nikog da nas zaštiti.To nije jedini slučaj.Pokvareni lopovi iz JAT-a sve čartere podešavaju da lete u noćnim ili ranim jutarnjim časovima a pogotovo ove godine pošto ima znatno manje turista koji letuju u inostranstvu pa krpe 50 grupica po 2-3 čoveka da bi popunili broj.S druge strane redovni letovi imaju 30-40% popunjenosti ali to nema veze pošto smo mi boranija koju smeju i mogu da maltretiraju.

evo ja uskoro idem za egipat do tamo je JAT-om povratna karta 250 evra + aerodromske takse , dok bi egipcani leteli za 2-3 put manje pare.

pa do majorke od budimpeste je karta ko sto rece don quihote 40 evra sve

evo ja uskoro idem za egipat do tamo je JAT-om povratna karta 250 evra + aerodromske takse , dok bi egipcani leteli za 2-3 put manje pare.

pa do majorke od budimpeste je karta ko sto rece don quihote 40 evra sve

kako ides jatom kad jat vec godinu dana ne leti za cairo,kupuju boingove avione zato sto su tehnicari jat tehnike obuceni i licencirani za popravku boingovih,a ne airbus-ovih aviona,jat ne leti za ameriku ne zbog aviona vec zbog toga sto se kao zemlja nalazimo u 2 kategoriji i dok ne predjemo u 1.kategoriju nema letova za usa,i ako kupe kupice na lizing neki stariji model,a ako cuje tadic da ga plujes ovde mozda iz inata kupi dreamliner:eek:

cena nije veca nego niza i propasce 25 miliona dolara depozita zbog toga

PRESTANI DA LAZES

Cena Boieng 787 Dreamliner je najnize 150 miliona dolara
Cena Airbus A318 56 miliona dolara
Cena Sukhoi Superjet 100 je samo 27 miliona dolara

najjeftinije avione pravi Sukhoi a najskuplje Boing pa Airbus

Uostalom sta ce nama uopste bilo kakvi avioni?

Nama u Srbiji trebaju novi autoputevi, mostovi, obilaznice, modernizacija zeleznice a ne nekakvi Boinzi i Airbusevi!

Nama u Srbiji treba otvaranje novih fabrika i radnih mesta a ne dotiranje propale kompanije JAT!

LOPOVI

:rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

O kakvom ti dreamlineru pricas..... domacine pa ne da si pukao nego ti nije dobro.... uopste se nije pregovaralo o dreamlineru vec o 737 samo malo novijim modelima... i to iz razloga sto su vasi mehanicari upoznati sa modelom, pa ne bi moralo da se vrsi preobuka.... inace posao sa airbusom bi kostao sada oko 800 miliona evra... jer kada je ugovaran, ugovaran je u dolarima... prestani sverceru da lupetas vise.... ne znam na koji si ti skraceni kurs ekonomije isao vlasnice tri firme u delaveru, sverceru nafte i prasica...

Back