Tadicev gazda MMF: Plate u Srbiji NE MOGU da rastu ali zato cene mogu nekontrolisano

glupost. ti nemas veze blage sa ekonomijom.

dobijali bi ljudi plate i penzije ali onolike koliko su trenutno realne . i to je to.

dinar bi dosao na svoju realnu vrednost i to bi pokrenulo proizvodnju i izvoz. MMF vise ne bi mogao da se bogati preko grbace gradjana srbije.

ovako uzimanjem kredita od MMF-a plate ne rastu, cene rastu, i na kraju cemo doci do situacije da ce se kada vise ne budemo mogli da se zaduzujemo plata srozati sa 300 evra na 30 evra

deviza ce u srbiji uvek biti jer srbija ima ogromnu dijasporu.

ti ne da nemas veze sa ekonomijom nego nemas totalno nikakve veze sa njom pa ovakve gluposti koje ti lupas ne bi lupala ni ova deca od 12 godina

Tihi, ralne plate su jedno 20% od onoga sto sada dobijaju...

A ko bi sa tim preziveo?

(I nemoj da zaboravis da sam ja bio uspesan privrednik i u socijalizmu i u kapitalizmu)
 
Ti da iole imas mozga i pameti, dobro bi slusao sta je govorim.

Em sam dosta stariji od tebe, em sam mnogo skolovaniji od tebe, em sam prosao sveta koliko ti neces proci u tvoja tri zivota, a o poznavanju ekonomije i svetskih prilika i da ne govorimo.

Znaci, ne preostaje ti nista drugo nego da SLUSAS I UCIS.

Druga krajnost je da vredjas i lupetas (to o Kumrovcu), pa da te moderatori kaznjavaju.

Tebi nedostaje KUCNOG VASPITANJA, kao i mnogim mladima danas u Srbiji.

Razumes?


Izgleda da je tebi i takozvanim "demokratama" ponestalo nekih razumnijih argumenata i dokaza o svojoj ličnoj uzvišenosti do hvalospeva o samim sebe, pričama da ste završili nekakve "visoke" škole i postali ingiliri, puvarnici, gradževinari a to sve uz pomoć malo šuške iz zadžepka i eto ga novi svršeni fakultetlija. Nit si gde mrdno niti si protezao noge a stiglo ti zvanje o tvom "visokom" znanju i pamet koja nema sa čim da se izmeri osim pipometrom.....

Na žalost ja nisam bio te sreće niti sam mogao da položim sa zelenom šuškom i partijskom pripadnošću ni jedan od ona 43 ispita plus diplomski, magistarski ..... itd itd .... tako je vreme nekada bilo.

Doduše to je bilo vreme i kada se u "večernjoj školi" opismenjavala masa nepismenih "kamiondžija" odakle si i ti poneo svoje cenjeno znanje. Jasno mi je da si ti sav taj "ogromni" svet obišao kao šofer i tako si upoznao i celu Jevropu.... od Austrije do Bugarske. I tu je početak i kraj sveta za tebe i sve tvoje istomišljenike.

Ja eto ni u tome nisam bio baš neki srećnik pa sam obišao i radio samo u SAD-u, Farncuskoj, Engleskoj, Nemačkoj, Švajcarskoj i trudio se najpre da odlično upoznam mentalitet tih naroda a zatim koliko znaju i šta hoće. Pa eto baš zato danas živim u Srbiji jer je to moja rodna zemja i jedina zemlja u kojoj se još uvek čuje zdrav smeh iako ih domaći nacisti prisiljavaju da budu deo tih moralno propalih i uništenih "uzvišenih i bogatih" zapadnih civilizacija čija se sva sreća sastoji samo u limenki piva, suboti, supermarketu i želji da normalni dočekaju penziju.
 
Tihi, ralne plate su jedno 20% od onoga sto sada dobijaju...

A ko bi sa tim preziveo?

(I nemoj da zaboravis da sam ja bio uspesan privrednik i u socijalizmu i u kapitalizmu)

pa ziveo bi kako se mora ziveti. sustina zivota je da zivis onako kako je tvoj trenutni realni nivo.

zivot iznad sopstvenih mogucnosti kosta uvek u krajnjem slucaju deleko skuplje nego da zivis u skladu sa svojim mogucnostima.
 


Znači, smanjenje.

I posle se žalite na "najniže plate u Evropi," a vaše rešenje su -- još niže !!

pa to je posledica vase promasene politike ?

sustina je da ce sa sadasnjim MMF dilovima ta plata biti kasnije daleko niza 10 puta niza nego sto bi sada bila jer cemo morati da vratimo i kamate na sav novac koji ste vi pozajmili i potrosili
 
Nego sta bi se desilo?

Pa ti si skoro na nivou Tihog, a pravis se jako pametan....

Ako ti nisam do sada objasnio barem jedno 5 puta na nekoliko tema onda nema svrhe opet da ti objašnjavam. Mrzi me ponovo jer opet nećeš razumeti.

Tihi odlično razume šta se dešava i zašto je ovako kako jeste, suština njegove priče je tačna, to što se neki uvhvate za neku njegovu grešku u računu i spamuju teme do imbecilnosti to ne menja tačnost onoga što Tihi piše
 
Ima jedna doza istine u Blajbingerovom lupetanju, a to je da smo ekstremno zavisni od MMF-a jer nama je kreditni rejting veoma nizak tako da se ne mozemo nigde drugde zaduziti.
Aranzman sa MMF-om samo je dokaz potpunog kolapsa srpske politike, nema tu vodjenja nikakve razvojne politike dok ti MMF visi nad glavom. Nijedna normalna zemlja ne saradjuje sa MMF-om osim naravno njegovih kreditora.
 
Ima jedna doza istine u Blajbingerovom lupetanju, a to je da smo ekstremno zavisni od MMF-a jer nama je kreditni rejting veoma nizak tako da se ne mozemo nigde drugde zaduziti.
Aranzman sa MMF-om samo je dokaz potpunog kolapsa srpske politike, nema tu vodjenja nikakve razvojne politike dok ti MMF visi nad glavom. Nijedna normalna zemlja ne saradjuje sa MMF-om osim naravno njegovih kreditora.

a zasto bi se zaduzivali za odrzavanje kursa dinara ?

navedi mi jednu normalnu drzavu koja se zaduzuje u navedenu svrhu!

kad se engleska nemacka amerika rusija kina japan zaduzila kod bilo koga za odrzavanje domace valute jacom prema drugim nego sto jeste ?
 
:dash:
Najviše volim "pametnjakoviće" tipa "Blajbinger" i "ostale "Demokrate" ,kao MMF i EU nemaju alternativu !!??:dash:
Pa svakome iole pismenom i prosečno inteligentnom je poznato da je MMF privatna (bankarska) korporacija koja UPROPAŠTAVA SVE NAIVNE (priglupe ) Države sa sve svojim "novokomponovanim" EXKSPERTIMA -Demokratama (Veoma KORUMPIRANIM )i dovodi ih do bankrotstva (primeri Argentine ,Indonezije i dosta drugih !!)
Za sve NEINFORMISANE (Demokrate-Izdajnike i lopove) ,pogledajte najnoviji film koji su sami Ameri snimili "ZEITGEIST 3" o "Svetskoj krizi" ,"Monetarnom sistemu" ,"Tržišnoj ekonomiji" i dr. !!
Preporučujem i ""ZEITGEIST 1" i "ZEITGEIST 2" !-naravno i OVO treba uzeti sa izvesnom "REZERVOM" jer "Danajcima (Amerima i Anglosaksonskoj Bandi) NE TREBA (SVE) VEROVATI ni kada "darove " NOSE !!"

Zato su i DOVELI ove kvazi EXKSperte i polupismene-Demokrate da NAS sve lepo UPROPASTE i dovedu u "ekonomsko-robovlasnički" odnos !!??

Nek MI ovi pametnnjakovići kažu koga je MMF spasio i Preporodio do sada ??

I kako to da "SVETSKA EKONOMSKA KRIZA" (koja je upravo i stvorena u "NAJVEĆOJ DEMOKRATIJI"-SAD i ciklično se "proizvodi") NEMA nekog uticaja (primetljivog) na ZDRAVE ekonomije kao što su Brazil ,Kina ,Indija itd. (jer oni nemaju posla sa MMF-om i Svetskom Bankom i ostalim lopovima !!)
Po prošlogodišnjem izveštaju Svetske Banke NAJVEĆI zajmodavac je UPRAVO Kineska državna Banka sa BOLJIM uslovima (manjim Kamatama) od MMF-a i Svetske Banke !!? Upravo SAD i njihov deficit BUdžeta finansiraju Kinezi !! (a ne MMF ??) !!:worth:

Kako to da najbogatije države EU (Norveška,Švajcarska) ni ne pomišljaju da UDJU u EU i "Zavisnički" odnos
kad "EU" -NEMA ALTERNATIVE "??

Uostalom šta i očekivati od iskompleksiranih-polupismenih EUROPEJACA koji su bez imalo iskustva došli (prevarom i DRžavnim udarom) na NAJVIŠA RUKOVODEĆA MESTA u državi i "UČE" se na nama već više od 10 GOD.!!??
Zar nije i sam premijer Cvetković pre neki dan (kada je smenio Dinkića) rekao da "DINKIĆ NIJE nikakav ekspert i stručnjak (nije ni u prvih 20 ekonomista u DRžavi) " ???:dash:
Dobro se setili posle PROPASTI !!???:dash:
 
a zasto bi se zaduzivali za odrzavanje kursa dinara ?

navedi mi jednu normalnu drzavu koja se zaduzuje u navedenu svrhu!

kad se engleska nemacka amerika rusija kina japan zaduzila kod bilo koga za odrzavanje domace valute jacom prema drugim nego sto jeste ?

Zato sto je nasa cela ekonomska politika koncipirana tako da se zasniva na dugu, a ne na stednji i investicijama.
 
Не пристајем НИ НА КАКВЕ ПРОМЕНЕ уколико се у Србији претходно НЕ УВЕДЕ ЗАКОН ДОЖИВОТНЕ РОБИЈЕ СА ТЕШКИМ РАДОМ И ОДУЗИМАЊЕМ СВЕ ИМОВИНЕ ЗА ОНЕ КОЈИ СУ ОРГАНИЗОВАЛИ И СПРОВОДЕ "ТРАНЗИЦИЈУ" и "ПРИВАТИЗАЦИЈУ" - СВЕ ЈЕ БЕСМИСЛЕНО АКО НЕМА ПРАВДЕ ЗА УНИШТАВАЧЕ ПРОИЗВОДЊЕ, ИМОВИНЕ, ЗДРАВСТВА, ПРОСВЕТЕ...... Ж И В О Т А.............
 
Не пристајем НИ НА КАКВЕ ПРОМЕНЕ уколико се у Србији претходно НЕ УВЕДЕ ЗАКОН ДОЖИВОТНЕ РОБИЈЕ СА ТЕШКИМ РАДОМ И ОДУЗИМАЊЕМ СВЕ ИМОВИНЕ ЗА ОНЕ КОЈИ СУ ОРГАНИЗОВАЛИ И СПРОВОДЕ "ТРАНЗИЦИЈУ" и "ПРИВАТИЗАЦИЈУ" - СВЕ ЈЕ БЕСМИСЛЕНО АКО НЕМА ПРАВДЕ ЗА УНИШТАВАЧЕ ПРОИЗВОДЊЕ, ИМОВИНЕ, ЗДРАВСТВА, ПРОСВЕТЕ...... Ж И В О Т А.............


Apsolutno podržavam ovo napisano i pridružujem se svim zahtevima.
 
Не пристајем НИ НА КАКВЕ ПРОМЕНЕ уколико се у Србији претходно НЕ УВЕДЕ ЗАКОН ДОЖИВОТНЕ РОБИЈЕ СА ТЕШКИМ РАДОМ И ОДУЗИМАЊЕМ СВЕ ИМОВИНЕ ЗА ОНЕ КОЈИ СУ ОРГАНИЗОВАЛИ И СПРОВОДЕ "ТРАНЗИЦИЈУ" и "ПРИВАТИЗАЦИЈУ" - СВЕ ЈЕ БЕСМИСЛЕНО АКО НЕМА ПРАВДЕ ЗА УНИШТАВАЧЕ ПРОИЗВОДЊЕ, ИМОВИНЕ, ЗДРАВСТВА, ПРОСВЕТЕ...... Ж И В О Т А.............

delotvornije je vratiti smrtnu kaznu...
 
Ima jedna doza istine u Blajbingerovom lupetanju, a to je da smo ekstremno zavisni od MMF-a jer nama je kreditni rejting veoma nizak tako da se ne mozemo nigde drugde zaduziti.
Aranzman sa MMF-om samo je dokaz potpunog kolapsa srpske politike, nema tu vodjenja nikakve razvojne politike dok ti MMF visi nad glavom. Nijedna normalna zemlja ne saradjuje sa MMF-om osim naravno njegovih kreditora.

Otkad pocinje taj srpski aranzman sa MMF-om?
 

Ma to je najnormalnija stvar na svetu, da se u manje razvijenim sredinama plaća manja nadnica za isti posao.
U Kini i u Indiji manje nego u bogatim državama

Да али није нормално да послодавац који послујући у Србији остварује енорман профит јер су му цене производа и услуга на нивоу развијених западноевропских држава,па чак и веће,радника који му својим радом остварује тај профит плаћа по цени далеко нижој него што то ради у матичној земљи.Ако су турбулентност,nerazvijenost тржишта и лоша економска ситуација оправдање за мале плате,зашто се у складу са тим економским околностима не прилагоде и цене производа и услуга ?
 
vi tražite neki kvazisocijalizam gde će neko štelovati cene tako da se vi osećate lepo... ovo je smešno. od te cene u krug dalje zavisi i Tvoja plata. ne znam šta tu nije jasno. a kapitalista će ti šopiti cenu koliku god si spreman da platiš. uvek imaš izbor da ne kupuješ.
što se MMFa tiče, banka ko banka. radi u svoju korist, a nijedan čovek ne odlazi u banku zato što mu super ide, samo njen gazda. a mi odlazimo u banku jer vi želite plate koje niste zaradili. vi ne razumete da se novac mora stvoriti, roba se mora stvoriti. da bi imao platu ti moras napraviti 50.000 traktora i prodati ih sve. ukoliko to nisi uradio, ti nemaš odakle da dobiješ tu platu. šta je tu nejasno?
nema to ništa veze sa MMFom koji jednostavno neće da daje svoje pare nekim lezilebovićima koji bi ih popili kao država.
sve pozitivne promene u srbiji su posledica ucene od strane eu ili zapada. stavljanje tačke na popuštanja vlade štrajkačima i ucenama, ukidanje blanko ostavki i postavljanje nekih standarda u zemlji generalno. naš narod voli mutnu vodu i njemu red smeta. jer kad je red onda mufljuzi i secikese teže prođu.
duhvs:
pošto si kako kažeš obišao svet, iz ranijih razgovora s tobom biće da si Ti šofer. i velja je magistar... jer napolju u tim zemljama gde vlada neka zla pošast, se zna reda. ulice su čiste, kriminalci se hvataju. ima daleko manje korupcije, i institucije su jake upravo zbog toga što ljudi koji rade u njima drže do sebe i države, i plus boje se posledica. ovde nit drže nit se boje jer nema posledica. a upravo je srpska omladina ta koja dane traći u pivu i alkoholu, jer je to postalo odobreno u srpskom folkloru - biti alkoholičar.
 
Poslednja izmena:
Већ сам рекао све што сам имао на ову тему, али да поновим укратко: уколико овде већина буде подржала било какву политику која значи узимање кредита, СИГУРНО је да ће буџетски корисници остатои без ичега. То више тако неће моћи.

Човек треба да се оспособљава за самосталан(слободан) живот, а не да зависи од мафије и онда прича "а јој како ћу, шта ћу, од чега ћу живети, ЕУ и ММФ немају алтернативу". То је исто као кад наркоман каже "ако се не дрогирам биће ми тешко", не схватајући да конзумацијом дроге сигурно иде у смрт док му је привидно "лепо". Тако је са буџетлијама које већински подржавају ЕУ и задуживање.

Блентавост и паразитизам ће се искоренити, ако не својевољно, онда на један природан начин умирањем паразитског система због којег слободни људи све теже живе. Што пре цркне, то боље.
 
:dash:
Najviše volim "pametnjakoviće" tipa "Blajbinger" i "ostale "Demokrate" ,kao MMF i EU nemaju alternativu !!??:dash:
Pa svakome iole pismenom i prosečno inteligentnom je poznato da je MMF privatna (bankarska) korporacija koja UPROPAŠTAVA SVE NAIVNE (priglupe ) Države sa sve svojim "novokomponovanim" EXKSPERTIMA -Demokratama (Veoma KORUMPIRANIM )i dovodi ih do bankrotstva (primeri Argentine ,Indonezije i dosta drugih !!)
Za sve NEINFORMISANE (Demokrate-Izdajnike i lopove) ,pogledajte najnoviji film koji su sami Ameri snimili "ZEITGEIST 3" o "Svetskoj krizi" ,"Monetarnom sistemu" ,"Tržišnoj ekonomiji" i dr. !!
Preporučujem i ""ZEITGEIST 1" i "ZEITGEIST 2" !-naravno i OVO treba uzeti sa izvesnom "REZERVOM" jer "Danajcima (Amerima i Anglosaksonskoj Bandi) NE TREBA (SVE) VEROVATI ni kada "darove " NOSE !!"

Zato su i DOVELI ove kvazi EXKSperte i polupismene-Demokrate da NAS sve lepo UPROPASTE i dovedu u "ekonomsko-robovlasnički" odnos !!??

Nek MI ovi pametnnjakovići kažu koga je MMF spasio i Preporodio do sada ??

I kako to da "SVETSKA EKONOMSKA KRIZA" (koja je upravo i stvorena u "NAJVEĆOJ DEMOKRATIJI"-SAD i ciklično se "proizvodi") NEMA nekog uticaja (primetljivog) na ZDRAVE ekonomije kao što su Brazil ,Kina ,Indija itd. (jer oni nemaju posla sa MMF-om i Svetskom Bankom i ostalim lopovima !!)
Po prošlogodišnjem izveštaju Svetske Banke NAJVEĆI zajmodavac je UPRAVO Kineska državna Banka sa BOLJIM uslovima (manjim Kamatama) od MMF-a i Svetske Banke !!? Upravo SAD i njihov deficit BUdžeta finansiraju Kinezi !! (a ne MMF ??) !!:worth:

Kako to da najbogatije države EU (Norveška,Švajcarska) ni ne pomišljaju da UDJU u EU i "Zavisnički" odnos
kad "EU" -NEMA ALTERNATIVE "??

Uostalom šta i očekivati od iskompleksiranih-polupismenih EUROPEJACA koji su bez imalo iskustva došli (prevarom i DRžavnim udarom) na NAJVIŠA RUKOVODEĆA MESTA u državi i "UČE" se na nama već više od 10 GOD.!!??
Zar nije i sam premijer Cvetković pre neki dan (kada je smenio Dinkića) rekao da "DINKIĆ NIJE nikakav ekspert i stručnjak (nije ni u prvih 20 ekonomista u DRžavi) " ???:dash:
Dobro se setili posle PROPASTI !!???:dash:

upravo tako . ima u nasoj srbiji jako pametnih ljudi a svi mi smo taoci demokratije tj cinjenice da glas budale i idiota i pametnog coveka na izborima vredi isto

tako onda raznorazni polupismeni i tupi maksimi3, jominijevi, snosaj efendije i njima slicni glasaju u korist nase zajednicke stete dovode raznorazne zapadne marionete na vlast koji posle celoj drzavi i narodu unistavaju i sadasnjost i buducnost i citavu zemlju vode u robovski polozaj
 
vi tražite neki kvazisocijalizam gde će neko štelovati cene tako da se vi osećate lepo... ovo je smešno. od te cene u krug dalje zavisi i Tvoja plata. ne znam šta tu nije jasno. a kapitalista će ti šopiti cenu koliku god si spreman da platiš. uvek imaš izbor da ne kupuješ.
što se MMFa tiče, banka ko banka. radi u svoju korist, a nijedan čovek ne odlazi u banku zato što mu super ide, samo njen gazda. a mi odlazimo u banku jer vi želite plate koje niste zaradili. vi ne razumete da se novac mora stvoriti, roba se mora stvoriti. da bi imao platu ti moras napraviti 50.000 traktora i prodati ih sve. ukoliko to nisi uradio, ti nemaš odakle da dobiješ tu platu. šta je tu nejasno?
nema to ništa veze sa MMFom koji jednostavno neće da daje svoje pare nekim lezilebovićima koji bi ih popili kao država.
sve pozitivne promene u srbiji su posledica ucene od strane eu ili zapada. stavljanje tačke na popuštanja vlade štrajkačima i ucenama, ukidanje blanko ostavki i postavljanje nekih standarda u zemlji generalno. naš narod voli mutnu vodu i njemu red smeta. jer kad je red onda mufljuzi i secikese teže prođu.
duhvs:
pošto si kako kažeš obišao svet, iz ranijih razgovora s tobom biće da si Ti šofer. i velja je magistar... jer napolju u tim zemljama gde vlada neka zla pošast, se zna reda. ulice su čiste, kriminalci se hvataju. ima daleko manje korupcije, i institucije su jake upravo zbog toga što ljudi koji rade u njima drže do sebe i države, i plus boje se posledica. ovde nit drže nit se boje jer nema posledica. a upravo je srpska omladina ta koja dane traći u pivu i alkoholu, jer je to postalo odobreno u srpskom folkloru - biti alkoholičar.

vecina stvari tacno osim jedne greske koju si napravio

MMF UPRAVO daje kredite da bi SPRECIO DA PROIZVODIS

jer ti kredit daje za odrzavanje laznog kursa domace valute sto automatski kaznjava sve izvoznike, plus ti namece takve uslove i diktira ekonomiju privrede da jednostavno nema sanse da ostvaris u tim uslovima rast privrede proizvodnje i izvoza.
 

Back
Top