Quantcast

Tadicev gazda MMF: Plate u Srbiji NE MOGU da rastu ali zato cene mogu nekontrolisano

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
vidi ako češka može sa škodom da toliko popravi svoju ind.proizvodnju i sve, možemo i mi.
jeste, u vojvodini je ako se dobro sećam samo 11% oranica ima navodnjavanje, mada mi i to nešto mnogo. dok je evropski prosek daleeeeeko veći. prinos bi značajno porastao i ne znam zbog čega nijedna vlast u poslednjih 20 godina nema nameru da se bavi tim pitanjem. poljoprivredi treba pomoć, velika.
skoda=wolcvagen...

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
mnogo trčiš pred rudu. nigde ja nisam rekao kako je privatizacija prošla kako treba i da je sve to cveće. i sam vidim u novom sadu kako je prošla - nis, novkabel, jugoalat...zaboravio si "bratstvo". i naravno da postoje oštećeni u celom procesu jer su privatizaciju vršili uglavnom kriminalci iz 90ih godina kako bi oprali ondašnji kapital.
a to što neko radi 20-30 god u jednoj firmi ništa ne znači. dobro je poznato koliko je u socijalizmu bilo ljudi koji nisu ništa radili, nosili kući kafu i wc papir iz firme. u zastavi prijemni kod fijata nije prošlo oko 800 ljudi, i ko je njima kriv za to nego oni sami? nisu sigurno dobili test gde treba da im bude IQ 150 i da reše rubikovu kocku za 12 sekundi. kada neko nije fakultetski obrazovan, u današnje vreme sasvim je normalno da mora više veština savladati kako bi opstao u današnje brže vreme. neće više niko plaćati da zavrćete jedan isti šraf 30 godina. i onaj ko jeste fakultetski obrazovan mora non stop da uči i osvežava znanje - ako mu je uopšte stalo do karijere i napretka u životu.

malo je onih koji opravdano kukaju, njih obično i ne čuješ. čuješ uvek galamdžije. neki komentar videh, čovek koji je nezaposlen se žali što gorivo poskupljuje pa neće moći da vozi kola više toliko. nezaposlen čovek vozi automobil i još se buni. a znam ljude koji su došli posle ratova praznih ruku ovde, pa im je moja porodica pomagala između ostalih. ljudi su vredni, radni i uredni, napravili su kuću, ne žale se već rade kako znaju i umeju. i još dok im kuća i nije bila završena, travnjak je uvek bio pod vinklu i trava ko laserom sečena. sa druge strane imaš ljude poput porodice iz krajine koju smo 1995 pustili na naš salaš. dva sina su im tad imala po 10ak god. došli samo s ćebadima. posle skoro 15 godina su nestali, sinovi su poznati policiji jer se već dugo bave kriminalom, naš salaš na severu bačke je postao ruina i ostao nam pozamašan dug za struju i kazne za ilegalno priključivanje na mrežu. čovek je imao posao, žena isto, sinovi isto, plus plodne zemlje svud oko salaša. sinu se rodi dete, dovede ženu, dete prljavo blatnjavo štrokavo... žena (majka dva sina) umre, njega najure s posla jer krade, sinovi kriminalci, zemlja zaparložena a plodna da baciš kamen izrastu dva. uostalom, tamo živiš koliko vidim, znaš i sam.
valjda treba da kažem molim i drugi put.

no, ovo nije tema o meni. tema je o MMFu. budi siguran da bi bez strane kontrole i nekog pritiska ovde stvari bile mnogo gore, jer naš narod nema poslovnu etiku kao npr švabe i japanci, već bliže turskoj i orijentalnoj, gde je sve na cenjkanje, na kumstvo, na lako ćemo, galantno i široko. a tako se potroši novac, kao što smo i sada svedoci javne potrošnje.

Poslednja izmena:

drazenj

Zainteresovan član
Poruka
192
no, ovo nije tema o meni. tema je o MMFu. budi siguran da bi bez strane kontrole i nekog pritiska ovde stvari bile mnogo gore, jer naš narod nema poslovnu etiku kao npr švabe i japanci, već bliže turskoj i orijentalnoj, gde je sve na cenjkanje, na kumstvo, na lako ćemo, galantno i široko. a tako se potroši novac, kao što smo i sada svedoci javne potrošnje.
:worth: NARAVNO opet si delimično u pravu ,ali da ne gnjavimo VIŠE ,tema je MMF pa izvoli i TI i svi drugi :

http://www.ivantic.net/Dejvid Ajk i zavere/MMF.htm (hrvatski prevod,znači nije Miloševićeva propaganda)

Joseph E. Stiglitz: Tajni planovi MMF-a i Svjetske banke za obnovu i razvoj zabrinjavaju
Joseph E. Stiglitz, autor ovog teksta, je visokopozicionirani njujorški bankar, najcitiraniji ekonomist na svijetu.

Joseph E. Stiglitz

Joseph Stiglitz, profesor ekonomije na američkom sveučilištu Stanford, bivši savjetnik predsjedničkog vijeća Billa Clintona i bivši predsjednik Svjetske banke za obnovu i razvoj odlučio je „progovoriti“ o tome kako moćne zapadne banke i Međunarodni monetarni fond u svojim tajnim dokumentima planiraju i hladnokrvno izazivaju socijalne nemire u mnogim siromašnim i tranzicijskim zemljama diljem svijeta koje „pomažu“. Članak je izvorno objavljen u „The Observeru“, 29 travnja 2001. prije desetak godina. a mi ga prenosimu u prijevodu i obradi dr. Ivana Šimatovića. (Časopis „Svjetlost“)
Original možete pozvati na Googlu: Joseph Stiglitz Observer, četvrti red: IMF's four steps to damnation.

ČETIRI KORAKA DO PROKLETSTVA

Perfidno smišljeni scenarij je slijedeći: Prvo se snimi i detaljno analizira gospodarsko i kadrovsko stanje svake države koja zatraži financijsku pomoć za svoj razvitak ili opstanak. Nakon toga Svjetska banka za obnovu i razvoj vladi dotične zemlje uručuje istovjetan tipizirani program koji sadrži četiri obavezna koraka.

PRVI KORAK – PRIVATIZACIJA

Prvo što vlada zemlje-žrtve treba neodlžno provesti je privatizacija gospodarstva, a posebice velikih javnih i ključnih industrijskih poduzeća koja čine kralježnicu privrede. Umjesto da se argumentirano usprotive zahtjevu za brzopletu prodaju javnih poduzeća mnogi su političari požurili u radosnu (ras)prodaju elektroprivrede, naftne industrije i vodoprivrede kao gospodarski imperativ. Da bi ušutkali trezvene kritičare takvog nepromišljenog postupka s teškim dalekosežnim posljedicama oni se pozivaju na imperativne zahtjeve Svjetske banke za obnovu i razvoj. „Možete vidjeti kako im se rašire oči na mogućnost dobivanja provizije ako se u procjeni vrijednosti imovine velikih javnih poduzeća i ključnih industrijskih poduzeća skine koja milijarda ili barem nekoliko stotina milijuna dolara“ – kaže profesor Stiglitz.

DRUGI KORAK – LIBERALIZACIJA

Nakon kampanjski provedene privatizacije obavezno slijedi donošenje zakonske regulative o liberalizaciji tržišnog kapitala. Taj potez, teorijski gledano, omogučuje investicijskom kapitalu nesmetan ulazak i izlazak iz zemlje. Pri tome, kako pokazuje iskustvo, u zemlju-žrtvu, ulazi relativno malo kapitala, a kudikamo najveći dio raspoloživog kapitala na „zakonit“ način nesmetano izlazi iz zemlje. Taj proces izvlačenja kapitala je u ekonomiji poznat podimenom „krug vručeg novca“. Novac ili, točnije rečeno pljačkaški kapital ulazi u zemlju-žrtvu prvenstveno radi špekulacija nekretninama i valutom, a zatim poput plašljive divljači, bježi glavom bez obzira već na prvi znak nadolazećih nevolja koje bi mogle bilo kako ugroziti njegovu sigurnost. U tom paničnom bijegu kapitala državne pričuve mogu „presušiti“ za samo nekoliko dana. Nakon takvog vješto insceniranog bijega kapitala MMF obavezno traži od vlade zemlje-žrtve da odmah drastično poveća kamatne stope na 30, 50 ili čak 80% kako bi velike svjetske špekulante privukla na povrat isisanog državnog kapitala. „Rezultat takvog poteza vlade, koja najčešće nema drugog izlaza, je predvidljiv“ – kaže profesor Stiglitz. Astronomske kamatne stope, dakako, brzo privuku odbjegli kapital, dok s druge strane one sustavno razaraju industrijsku prizvodnju i definitivno isušuju nacionalnu riznicu zemlje-žrtve.

TREĆI KORAK – TRŽIŠNO ODREĐIVANJE CIJENA

Tada MMF zemlju-žrtvu koja je na izdisaju hladnokrvno uvlači u treči korak – tako zvano „tržišno određivanje cijena“. To je lijep izraz za dramatično dizanje cijena hrane, energenata, vode i ostalih komunalnih usluga. To, dakako, ne vrijedi za cijenu rada (plaće) i mirovine. Time se, u prvom redu, drastično ruši već ionako nizak životni standard stanovništva te osjetno podižu poslovni troškovi u već dobrano posustaloj privredi. Ubrzo nakon toga, prema već dobro uigranom scenariju, slijedi završni četvrti korak.

ČETVRTI KORAK – MMF-ov PROSVJED

Tim prosvjedom je zemlja-žrtva doslovce bačena „na koljena“ i „de facto“ se nalazi pred posvemašnjim gospodarskim uništenjem. U tim dramatičnim okolnostima MMF iz nje zločinačkom hladnokrvnošću izvlači i posljednje kapi krvi. Programirano pojačava „vatru“ i podiže socijalnu temperaturu dok napokon cijeli kotao ne eksplodira. Time je otvoreno samo predvorje pakla. Eklatantan primjer za to je Indonezija 1998. kojoj je MMF bezobzirno ukinuo subvencije za hranu i gorivo za siromašno pučanstvo, nakon čega su posvuda buknuli žestoki prosvjedi i nemiri.
U tom pogledu je također poučan primjer Bolivije u kojoj su prošle godine izbili veliki nemiri zbog drastičnog povečanja cijene vode. Vješto programirani i precizno tempirani MMF-ovi prosvjedi, kao svojevrstan znak uzbune, uzrokuju novi masovni bijeg kapitala iz zemlje-žrtve, a nerijetko dovode i do stečaja vlade. Taj posvemašnji gospodarski palež ima i svoju svijetlu stranu - dakako, samo za bezobzirne strane vlasnike kapitala. U takvoj bezizlaznoj situaciji oni mogu po smiješnim cijenama otkupiti preostalu imovinu zemlje-žrtve u paničnoj rasprodaji. Po tom perfidnom obrascu već je u posljednjim desetlječima u Trećem svijetu stvoreno mnogo zemalja-gubitnica. Pri tome su jedini pobjednici uvijek bile moćne zapadne banke koje u bezdušnom lovu za kapitalom ni pred čim ne prezaju.

Prema profesoru Stiglitzu u planovima MMF-a i Svjetske banke za obnovu i razvoj ponajviše zabrinjavaju dvije bitne stvari:

1. Da se planovi stvaraju u tajnosti i da ih uvijek vodi apsolutistička ideologija kojoj je strana svaka humanost i altruizam. Uz to, oni nikada nisu otvoreni za stručnu raspravu i primjedbe te su tako razrađeni da programirano urušavaju demokraciju u zemlji koja ih nekritički primjenjuje.

2. Da nisu uspješni!

Postoji li zemlja koja je izbjegla ovakvu nesretnu sudbinu? „Da“ – kaže profesor Stiglitz: „Bocvana!“ Njihov trik? „Odlučno su rekli managerima MMF-a i Svjetske banke: Go home!

Kina i Poljska su takođe primeri zemalja sa uspešnim razvojem zato jer su odbile svaku saradnju sa MMF-om.

Sve zemlje koje slepo slušaju MMF propadaju.

Srbija takođe.

Valjda će SADA biti jasno !! :dash:

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
da umemo bolje, ne bi nam trebao mmf. jel nam neko kriv što smo glup, naivan i neobrazovan narod? lako je vikati ne mmfu, ok to je jedno, a šta raditi onda, e to je ono na šta ne postoji odgovor, već kad to pitaš oni sednu na stiropor.
privatizacija, ovakva, se ne odvija zbog zahteva mmfa već pohlepe domaćih predatora na kapital i bogaćenje preko noći. privatizacija sama po sebi ne treba da znači sakaćenje države, niti bi sve trebalo biti podložno istoj, prvenstveno mislim na stvari koje su najrelevantnije za sistem odbrane, a to su energetika i telekomunikacije. pola energetike smo već dali, a za telekomunikacije se spremamo. davanje energetskog sektora rusima nije potez mmf-a već rusofila u Vladi i narodu.

tržišno određivanje cena. to je nešto što mmf ne može nametati, to je stihijska pojava. kako će mmf propisati cenu u trafici na ćošku, pekari i prodavnici? neće, to su naši sugrađani vlasnici istih, koji nam deru takve cene. ako jedna kifla košta 30din, dok je hleb 50 e onda stvarno. ali čim mi to kupujemo, oni će je prodavati za 30. dakle, rešenje je uvek tu. liberalnost je mač sa dve oštrice, samo što je ova druga strana nazvana konkurencija u srbiji večito pod turpijom. mi kupci bi uvek trebali imati mogućnost izbora i jednostavno Ne kupovine, kako bi se izborili za cenu. naše maloprodajne cene su posledica manjka poslovne etike i čistog balkanskog bezobrazluka - previsokih marži koje su duplo manje u EU. pre nekoliko godina sam bio na aeromitingu na aerodromu Čenej. voda na aerodromu je proglašena neadekvatnom za piće, jun mesec sunce prži kao nikad, nigde hlada. organizatori su doneli frižidere i prodavali flašice vode od 0,5 za 100din, dok je u to vreme isti proizvod u prodavnici bio 30ak dinara. e to je taj bezobrazluk o kojem ja pričam.
srbija neće propasti ni zbog mmfa ni vatikana cia ni amerike, već zbog feudalističkog i halavog odnosa naroda prema svojoj zemlji, manjka građanskog vaspitanja. a deci je ponuđen izbor između veronauke i građanskog vaspitanja, što je totalni idiotluk jer se opet stvorila podela na građansko društvo i one na veronauci. oni na veronauci pričaju sve najgore o onim bogohulnicima i nevernicima sa građanskog. veronauka treba da bude stvar izbora, a građansko vaspitanje treba biti obaveza, isto kao i petica iz vladanja.

drazenj

Zainteresovan član
Poruka
192
da umemo bolje, ne bi nam trebao mmf. jel nam neko kriv što smo glup, naivan i neobrazovan narod? lako je vikati ne mmfu, ok to je jedno, a šta raditi onda, e to je ono na šta ne postoji odgovor, već kad to pitaš oni sednu na stiropor.
privatizacija, ovakva, se ne odvija zbog zahteva mmfa već pohlepe domaćih predatora na kapital i bogaćenje preko noći. privatizacija sama po sebi ne treba da znači sakaćenje države, niti bi sve trebalo biti podložno istoj, prvenstveno mislim na stvari koje su najrelevantnije za sistem odbrane, a to su energetika i telekomunikacije. pola energetike smo već dali, a za telekomunikacije se spremamo. davanje energetskog sektora rusima nije potez mmf-a već rusofila u Vladi i narodu.

tržišno određivanje cena. to je nešto što mmf ne može nametati, to je stihijska pojava. kako će mmf propisati cenu u trafici na ćošku, pekari i prodavnici? neće, to su naši sugrađani vlasnici istih, koji nam deru takve cene. ako jedna kifla košta 30din, dok je hleb 50 e onda stvarno. ali čim mi to kupujemo, oni će je prodavati za 30. dakle, rešenje je uvek tu. liberalnost je mač sa dve oštrice, samo što je ova druga strana nazvana konkurencija u srbiji večito pod turpijom. mi kupci bi uvek trebali imati mogućnost izbora i jednostavno Ne kupovine, kako bi se izborili za cenu. naše maloprodajne cene su posledica manjka poslovne etike i čistog balkanskog bezobrazluka - previsokih marži koje su duplo manje u EU. pre nekoliko godina sam bio na aeromitingu na aerodromu Čenej. voda na aerodromu je proglašena neadekvatnom za piće, jun mesec sunce prži kao nikad, nigde hlada. organizatori su doneli frižidere i prodavali flašice vode od 0,5 za 100din, dok je u to vreme isti proizvod u prodavnici bio 30ak dinara. e to je taj bezobrazluk o kojem ja pričam.
srbija neće propasti ni zbog mmfa ni vatikana cia ni amerike, već zbog feudalističkog i halavog odnosa naroda prema svojoj zemlji, manjka građanskog vaspitanja. a deci je ponuđen izbor između veronauke i građanskog vaspitanja, što je totalni idiotluk jer se opet stvorila podela na građansko društvo i one na veronauci. oni na veronauci pričaju sve najgore o onim bogohulnicima i nevernicima sa građanskog. veronauka treba da bude stvar izbora, a građansko vaspitanje treba biti obaveza, isto kao i petica iz vladanja.
:hahaha:Sad već OZBILJNO sumnjam u Tvojih 2% !!?? Pao si u Totalnu HISTERIJU i stalno Vrtiš ISTU ploču !!??
Tako da sada već i Ja ne znam ko je izvršio "pljačkašku" privatizaciju "glupavi" narod ili ONI "nesretnici" na Vlasti ,a kako vidim (iz Tvog teksta) i "deal" sa MMF-om ja napravio taj isti "gl... narod" ,a ovi "humanisti"- "exksperti" ,"demokrate" (izmanipulisane budale sa Ulice iz 2000.g) ONI su to prosto "MORALI" da urade "zbog" gl...,lenjog naroda i NARAVNO ne treba da sidju sa vlasti do smrti (jer oni su NAJPAMETNIJI ,NAJHUMANIJI,NAJPOŠTENIJI ....),a kamoli da stanu PRED LICE ZAKONA i da se vidi KO je za šta KRIV (pojedinačno) i ODGOVORAN !!??
Ono O KIOSKU i PEKARI je veoma stupidno !!?? ,naravno da MMF neće direktno odredjivati te cene ,ali evo već za par dana će NAM poskupeti struja ,Bracika , pa ću te onda pitati za Lebac i ostalo !!??
Budi sretan što je bar NIS prodat (samo 51 % ) Rusima ,oni su bar "prva" ruka -direktni dobavljači energenata ,da smo slušali Dinkića i ostale "demokrate " i TO bi otišlo "NATO" zločincima (pardon "prijateljima") po "skupljoj" ceni naravno po nas !!!

Ali ako Ti je uteha ,neće samo SRbija propasti zbog "glupavog i lenjog" naroda i "kvazi" (ugradjene demokratije),mada TI braca imaš lep izbor ako si stvarno "naučni fizičar" ,takve za jeftine pare uvoze sve "prave" demokratije Nemačka ,Britanija, SAD, (nažalost u Japan i Kinu nemoj da probaš!) ,nego će za par godina (što ćeš se i sam uveriti) propasti mnogo "pametniji i vredniji" narodi" i države zbog takodje "uvežene" demokratije i "kapitalističkog" (Američkog) monetarnog sistema !!

Ajd u zdravlje i "dupe" uza zid da te ne uvate za "gay" paradu !:super:

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
:hahaha:Sad već OZBILJNO sumnjam u Tvojih 2% !!?? Pao si u Totalnu HISTERIJU i stalno Vrtiš ISTU ploču !!??
Tako da sada već i Ja ne znam ko je izvršio "pljačkašku" privatizaciju "glupavi" narod ili ONI "nesretnici" na Vlasti ,a kako vidim (iz Tvog teksta) i "deal" sa MMF-om ja napravio taj isti "gl... narod" ,a ovi "humanisti"- "exksperti" ,"demokrate" (izmanipulisane budale sa Ulice iz 2000.g) ONI su to prosto "MORALI" da urade "zbog" gl...,lenjog naroda i NARAVNO ne treba da sidju sa vlasti do smrti (jer oni su NAJPAMETNIJI ,NAJHUMANIJI,NAJPOŠTENIJI ....),a kamoli da stanu PRED LICE ZAKONA i da se vidi KO je za šta KRIV (pojedinačno) i ODGOVORAN !!??
Ono O KIOSKU i PEKARI je veoma stupidno !!?? ,naravno da MMF neće direktno odredjivati te cene ,ali evo već za par dana će NAM poskupeti struja ,Bracika , pa ću te onda pitati za Lebac i ostalo !!??
Budi sretan što je bar NIS prodat (samo 51 % ) Rusima ,oni su bar "prva" ruka -direktni dobavljači energenata ,da smo slušali Dinkića i ostale "demokrate " i TO bi otišlo "NATO" zločincima (pardon "prijateljima") po "skupljoj" ceni naravno po nas !!!
Ali ako Ti je uteha ,neće samo SRbija propasti zbog "glupavog i lenjog" naroda i "kvazi" (ugradjene demokratije),mada TI braca imaš lep izbor ako si stvarno "naučni fizičar" ,takve za jeftine pare uvoze sve "prave" demokratije Nemačka ,Britanija, SAD, (nažalost u Japan i Kinu nemoj da probaš!) ,nego će za par godina (što ćeš se i sam uveriti) propasti mnogo "pametniji i vredniji" narodi" i države zbog takodje "uvežene" demokratije i "kapitalističkog" (Američkog) monetarnog sistema !!Ajd u zdravlje i "dupe" uza zid da te ne uvate za "gay" paradu !:super:
kolega jedine znake histerije ovde po već koji put pokazuješ upravo ti. i u tim svojim histeričnim napadima pitaš i sam sebi daješ odgovore u moje ime, što ti nigde nisam dozvolio da radiš pa lepo prestani. ja nigde ne pišem da je vlast odlična i da su cveće, napisao sam sve gore već 2 puta, a ti drugi put ili pročitaj ili mi nemoj odgovarati, dogovoreno?
Samo su idioti srećni što je nis prodat rusima, i što je uopšte prodat. takve stvari se ne prodaju nikome, a pogotovu ne kao danak rusima da bi nam šatro čuvali kosovo. ti isti rusi su nas izigrali 150 puta u prošlosti samo ovaj Glup narod to nikada neće shvatiti jer ga non stop trujete pričama o pravoslavlju i bratstvu sa majkom rusijom. ta ista majka rusija je dozvolila da se jugoslavija raspadne, dozvolila da nas nato bombarduje, ušla prva na kosovo i čim je prodala svoju poziciju na istom pokupila se i otišla. stanje sa kosovom se nije promenilo ni malo, ruski uticaj na terenu nula. toliko o tome kako smo pametni što ga plaćamo NISom. ta priča o "direkt" nafti ne može biti debilnija. rusi nas isključivo gledaju kroz novac kao i svakog drugog, isto kao što to radi i nato i truli zapad koji toliko ne voliš. što pre vam to dopre iz dupeta u glavu to bolje. Bio sam prisutan prilikom posete Medvedeva Srbiji u oktobru 2009. , veruj mi nema tu nikakvog spektakla o bratstvu i slične koještarije. nit je bio oduševljen nama nit se osećao kao da smo braća. najnormalnija hladnokrvna diplomatija.

drazenj

Zainteresovan član
Poruka
192
kolega jedine znake histerije ovde po već koji put pokazuješ upravo ti. i u tim svojim histeričnim napadima pitaš i sam sebi daješ odgovore u moje ime, što ti nigde nisam dozvolio da radiš pa lepo prestani. ja nigde ne pišem da je vlast odlična i da su cveće, napisao sam sve gore već 2 puta, a ti drugi put ili pročitaj ili mi nemoj odgovarati, dogovoreno?
Samo su idioti srećni što je nis prodat rusima, i što je uopšte prodat. takve stvari se ne prodaju nikome, a pogotovu ne kao danak rusima da bi nam šatro čuvali kosovo. ti isti rusi su nas izigrali 150 puta u prošlosti samo ovaj Glup narod to nikada neće shvatiti jer ga non stop trujete pričama o pravoslavlju i bratstvu sa majkom rusijom. ta ista majka rusija je dozvolila da se jugoslavija raspadne, dozvolila da nas nato bombarduje, ušla prva na kosovo i čim je prodala svoju poziciju na istom pokupila se i otišla. stanje sa kosovom se nije promenilo ni malo, ruski uticaj na terenu nula. toliko o tome kako smo pametni što ga plaćamo NISom. ta priča o "direkt" nafti ne može biti debilnija. rusi nas isključivo gledaju kroz novac kao i svakog drugog, isto kao što to radi i nato i truli zapad koji toliko ne voliš. što pre vam to dopre iz dupeta u glavu to bolje. Bio sam prisutan prilikom posete Medvedeva Srbiji u oktobru 2009. , veruj mi nema tu nikakvog spektakla o bratstvu i slične koještarije. nit je bio oduševljen nama nit se osećao kao da smo braća. najnormalnija hladnokrvna diplomatija.
:dash:Braca ,OPet si u HISTERIJI !!
Da TI pojasnim PONOVO jer slabo "čitaš" a brzo zaboravljaš !!
1. U SVIM tvojim prethodnim postovima "blatiš" NAROD i (in)direktno PRAVDAŠ ove jadnike na Vlasti !?? (pročitaj još jedared??)
2. OVI su nameračili da PRODAJU SVE ŽIVO ,i to i rade od 2001.g ,pa bi tako SVAKAKO prodali i NIS ,kao što će prodati i TELEKOM (ako stignu)?!
Naravno da je bolje prodati DIREKTNOM dobavljaču (kad Već MORA) ,jer bi SVAKAKO od RUsa i kupili -direktno ili posredno (gde to ima u Austriji ili Madjarskoj i od koga ONI kupuju!!??)
3. Što se tiče RUSA koji su nas Izigrali "150" puta i koji imaju samo interes ,tu se SLAŽEM sa tobom u potpunosti!! ,ali ,Braca ,nekako su mi ipak MILIJI nego ONI koji su nas i Izigrali ,a još 1000 puta gore i BOMBARDOVALI više puti samo u prošlom stoleću !! (obnovi malo historiju !!) i dan danas nas UCENJUJU (Kosovo-Hag ...) .,ili si ti možda u fazonu ,kao Jožef Kasa / N.Čanak -"Što gore (za narod) To bolje (za mene) " ??
4. Nigde nisam ODGOVARAO u TVoje ime samo sam se pitao i čudio Tvojim "floskulama" o Narodu i Vlasti i već pokušaj da izadješ iz Svog ličnog "mikro"kosmosa sa tvojim nebitnim (pojedinačnim) primerima (Salaš, Aerodrom i dr. nebuloze ) ,a pogotovo TI nisam nadevao nikakve prideve "IDIOTI" i dr. ,u "Klinačkom" fazonu ,vidim mnogo ti smeta "Tvojih 2%" ,pa odrasti već jednom !!

(Slobodno možeš da se ljutiš ,ali što se mene tiče ja sam ZAVRŠIO sa tobom "genijalcem" !!)

Želim Ti sve najbolje u daljem radu i životu ,Braca :super:

gost 8170

Veoma poznat
Poruka
10.960
histerišeš ti sa svojim velikim slovima. a vlast ne pravdam. a to što te rusi nisu bombardovali je posledica toga da još nemaju takvih interesa ovde. kao što vidiš tamo gde su imali interesa su ušli tenkovima i odradili posao.
i ti primeri uopšte nisu nebitni, pojedinac ti jedino pojedinačne primere i može navesti. ne živim ja život 100 ljudi već jednog čoveka.
idi popij bensedin, ako je moguće ruski.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.