Тадић: Вуковар више никад да се не понови

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Председник Србије Борис Тадић изјавио је у интервјуу за хрватски Јутарњи лист да је његов долазак у Вуковар порука свима који живе у југоисточној Европе да догађаји из Вуковара више никада не смеју да се понове.

„Давно сам одлучио да посетим Вуковар, али сам увек сматрао да одлазак тамо не треба везивати уз службену посету. Долазак у Вуковар део је моје људске и политичке филозофије да се треба поклонити невиним жртвама рата који је погодио подручје бивше Југославије, да треба затворити ту тешку страницу наших односа у 20. веку и окренути се 21. веку”, рекао је Тадић.

Он је подсетио да ни своју посету Сребреници није везао уз неки политички догађај и додао да је одлазак у Вуковар „сам по себи довољно значајан да тај дан треба да буде посебан и да ни на који начин не сме бити политички инструментализован”.

„Мој долазак у Вуковар логична је последица извињења које сам већ упутио свим припадницима хрватског народа којима је неко учинио зло у име Србије и српског народа. То није само симболичан гест и порука хрватском народу, него порука свима који живе на простору југоисточне Еуропе да се такав догађај више никада не сме поновити”, рекао је Тадић.

„Налазећи у региону једног државника с којим се добро разумем, државника као што је Иво Јосиповић, мислим да из Вуковара можемо заједно послати и поруку ЕУ, поруку да овај део југоисточне Европе није увек онакав каквим га они виде”, казао је српски председник.
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Tadic-Vukovar-vise-nikad-da-se-ne-ponovi.sr.html

Само да подсетим Тадића и његовог другара Иву на речи заклетве коју ономад положише,
Ja_______________________ SVECANO SE OBAVEZUJEM, DA CU BRANITI NEZAVISTNOT, USTAVNI POREDAK, CELOKUPNOST NASE DOMOVINE, I BITI SPREMAN I DA SE BORIM ZA NJENU SLOBODU I CAS, NEZALECI DA U TOM BORBI, DAJEM I SVOJ ZIVOT.

А сад на слободном и демокрацијском форуму да изразим своје мишљење,
По***** се на слободу,људска права и све остале вредности натурене еуропској србији.
И да се јавно оградим од излагања овог несретника.
Нек прича и ради шта год оће само да се зна да га нисам овластио да то ради у моје име.
 
0.jpg
 
Boris Tadić: Žalim zbog Vukovara. To nije samo gesta. Uvijek sam bio prijatelj Hrvata
62632_boris-tadic-01-foto-reuters_kf.jpg

http://www.jutarnji.hr/boris-tadic-...dogadaj-vise-nikada-ne-smije-ponoviti/899490/

Ne pada mu na pamet da oda poštu poklanim srpskim civilima u Kravicama.
Ne pada mu na pamet da osudi genocid na narodom RSK i osudi proterivanje pola miliona Srba iz Nezavisne.
Jasenovac, Jadovno, Glinu i ostala mnogobrojna stratišta da ne pominjemo.
Ali zato ''zatvara'' knjigu loših odnosa sa hrvatima osuđujući srpski narod za nekoliko desetina pobijenih ustaških koljača i srušenih par kuća u ratnim dejstvima u Vukovaru (kao da Srbi tamo nisu odvođeni iz kuća i zaklani bacani u ''mutno Dunavo'')

Bože sačuvaj!
 
Само да подсетим Тадића и његовог другара Иву на речи заклетве коју ономад положише,


А сад на слободном и демокрацијском форуму да изразим своје мишљење,
По***** се на слободу,људска права и све остале вредности натурене еуропској србији.
И да се јавно оградим од излагања овог несретника.
Нек прича и ради шта год оће само да се зна да га нисам овластио да то ради у моје име.

Не секирај се, на онај начин Вуковар стварно више неће да се понови. :)
Следећи пут неће бити грешке ни издаје. ;)

Можда је тадићи на то мислио?:flert:
 
http://www.jutarnji.hr/boris-tadic-...dogadaj-vise-nikada-ne-smije-ponoviti/899490/

c/p iz članka:

Kao mladić, negdje 1981., Boris Tadić je želio biti svjetioničar na Jadranu. Javio se u Splitu na natječaj, no tamo su mu rekli da bi za taj posao radije uzeli nekoga tko ima veze s mehanikom, nego diplomiranog psihologa.

:hahaha:

Nije smešno.
Nesposobnjaković nije mogao da prođe na konkursu za svetioničara kao jedini kandidat.
Sad vidi ko ti vodi državu.
 
Boris Tadić: Žalim zbog Vukovara. To nije samo gesta. Uvijek sam bio prijatelj Hrvata
62632_boris-tadic-01-foto-reuters_kf.jpg

http://www.jutarnji.hr/boris-tadic-...dogadaj-vise-nikada-ne-smije-ponoviti/899490/

Ne pada mu na pamet da oda poštu poklanim srpskim civilima u Kravicama.
Ne pada mu na pamet da osudi genocid na narodom RSK i osudi proterivanje pola miliona Srba iz Nezavisne.
Jasenovac, Jadovno, Glinu i ostala mnogobrojna stratišta da ne pominjemo.
Ali zato ''zatvara'' knjigu loših odnosa sa hrvatima osuđujući srpski narod za nekoliko desetina pobijenih ustaških koljača i srušenih par kuća u ratnim dejstvima u Vukovaru (kao da Srbi tamo nisu odvođeni iz kuća i zaklani bacani u ''mutno Dunavo'')

Bože sačuvaj!

Koji si ti licemjerni pajac. :roll:
 
„Налазећи у региону једног државника с којим се добро разумем, државника као што је Иво Јосиповић, мислим да из Вуковара можемо заједно послати и поруку ЕУ, поруку да овај део југоисточне Европе није увек онакав каквим га они виде”, казао је српски председник.

donkeys.jpg
 
Šta želiš reći?
Možda da su u Vukovaru stradali samo Hrvati, a ne i Srbi?
Radilo se o legitimnom ratu protiv separatista i paravojski.

U Vukovaru je bilo, da koristim tvoj izraz, "nekoliko desetina" pobijenih ljudi, srpske nacionalnosti.

Jedan dio Srba je obaviješten o predstojećem napadu na Vukovar i dobrim dijelom su oni prije napada napustili taj grad.

Sad se pokušava imputirati da su ih Hrvati protjerali, što je najobičnija laž, što su i ti ljudi u više navrata potvrdili.

Ostali Srbi koji su ostali, a koji se nisu priključili obrani Vukovara, cijelo vrijeme agresije na taj grad bili su u skloništima.

Za nevjerovati je (barem što se tebe i tebi sličnih tiče) da branitelji Vukovara nisu te ljude apsolutno ni pogledali, a kamoli da im učine štogod nažao.

Nakon pada obrane grada, ti Srbi su izašli iz svojih skloništa i prokazivali branitelje, optužujući ih za razne, a najčešće izmišljene, radnje protiv njih.

Čak i nakon tih i takvih podlih postupaka, ti Srbi i dan-danas žive u Vukovaru i nitko ih ne dira.

To sasvim dovoljno govori o ovom gradu-heroju i dužnosti predsjednika Tadića da se pokloni žrtvama koje su pale od ruke zločinaca u redovima JNA, a posebno od ruke onih bitangi koje je JNA vukla sa sobom.
 

Back
Top