Tadic: Srbija osudjena da uzima kredite

Тихи

Starosedelac
Poruka
193.832
Tadić: Srbija "osuđena“ na kredite
14. decembar 2010. | 15:56 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da nema razvoja infrastrukture bez novog zaduživanja, ali i istakao da država mora da vodi računa kako troši.


Tadić je rekao da u najskorijem periodu moraju da se završe infrastrukturni projekti i dodao da je Srbija izgubila šansu da dobije bespovratna sredstva Evropske unije za razvoj infrastrukture i da sada mora da uzima kredite od evropskih banaka.

"Ti krediti su isplativi i moralno opravdani", podvukao je Tadić i dodao da nema razvoja infrastrukture bez novog zaduživanja.

Tadić je kazao da Srbija mora da završi projekat izgradnje autoputa i revitalizaciju železnice od Beograda do Bara, ocenivši da je to "istorijski projekat".


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=14&nav_id=479230

Drzava je banrkotirala,to je u prevodu rekao Tadic. Zato se moraju uzimati krediti dok god ima koga da hoce da ih daje . Jer alternativa je bankrot drzave.

A u to kolo su nas uveli Boris Tadic i njegova stranka.
 
Uvukli su nas u aranzmane sa MMFom ... i to tako da ce nam uzeti i crno ispod noktiju .
|A zamalo da ta organziacija prestaane sa radom . 2008 , samo je turska imala aranzmane se MMFom i niko vis . Putin je zapoceo rekonstrukciju rusije , tako sto je isplatio MMF odjednom i dao im 48 sati da napujsta Rusiju . . \


da .... da ne zaboravim . Kostunica je , dok je delio vlast , uspeo da spreci zaduizivanje kod MM|F uprkos navaljivanjima koalicionih partnera .
 
I jos hoce Tadic da uzima kredite da gradi prugu u Crnoj Gori. Koji ce nama djavo pruga ka Crnoj Gori uopste ?

Ko se u Srbiji danas uopste i vozi vozom ? skoro niko

industriju i privredu nemamo da nesto izvozimo preko te luke tako da nam ne treba ta pruga ni za sta.

I sad Tadic hoce da zaduzuje nas gradjane Srbije da gradi prugu svojim perjanicima u Crnoj Gori.
 
Tadić: Srbija "osuđena“ na kredite
14. decembar 2010. | 15:56 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da nema razvoja infrastrukture bez novog zaduživanja, ali i istakao da država mora da vodi računa kako troši.


Tadić je rekao da u najskorijem periodu moraju da se završe infrastrukturni projekti i dodao da je Srbija izgubila šansu da dobije bespovratna sredstva Evropske unije za razvoj infrastrukture i da sada mora da uzima kredite od evropskih banaka.

"Ti krediti su isplativi i moralno opravdani", podvukao je Tadić i dodao da nema razvoja infrastrukture bez novog zaduživanja.

Tadić je kazao da Srbija mora da završi projekat izgradnje autoputa i revitalizaciju železnice od Beograda do Bara, ocenivši da je to "istorijski projekat".


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=14&nav_id=479230

Drzava je banrkotirala,to je u prevodu rekao Tadic. Zato se moraju uzimati krediti dok god ima koga da hoce da ih daje . Jer alternativa je bankrot drzave.

A u to kolo su nas uveli Boris Tadic i njegova stranka.

Dzaba ti sve sto pises,bolje kreni da napadas njegov spoljni izgled,posto mu on uvek osigura pobedu...moz' i da propadnemo al' dok nas po svetu predstavlja lep predsednik on ce pobedjivati na izborima,'bes ga,taki smo narod...:mrgreen:
 
I jos hoce Tadic da uzima kredite da gradi prugu u Crnoj Gori. Koji ce nama djavo pruga ka Crnoj Gori uopste ?

Ko se u Srbiji danas uopste i vozi vozom ? skoro niko

industriju i privredu nemamo da nesto izvozimo preko te luke tako da nam ne treba ta pruga ni za sta.

I sad Tadic hoce da zaduzuje nas gradjane Srbije da gradi prugu svojim perjanicima u Crnoj Gori.

Šta baljezgaš ti?
Ko se u Srbiji vozi vozom?
Evo objasniću ti na primeru.
Cena karte za određenu relaciju autobusom je 450 dinara, za istu relaciju šinobus košta 240 dinara.
Šinobusi, iliti motorne mašine su na "zavidnom nivou", staju na svakoj stanici zbog kvarova, ali ipak bude KRCAT, jer ljudima znači 210 dinara.
Ne treba možda nama, ali treba onima koji će da izvoze u Crnu Goru preko Srbije.
I treba ulagati u infrastrukturu, to što ti nećeš tamo da ideš na more, to je tvoja stvar.
 
Nece se narod uopste zaduzivati iduce godine. Ali ce zato provreda da posisa sav kapital koji moze. No potrosnja nece biti dovoljna da se krediti uspesno vrate. Usledice nove blokade i stecaji, propadanja. Sve ce to naravno da osete gradjani. Statisticki prosek sve vise nestaje i ostaje samo na papiru. Raslojenost ce se povecati.
 
Šta baljezgaš ti?
Ko se u Srbiji vozi vozom?
Evo objasniću ti na primeru.
Cena karte za određenu relaciju autobusom je 450 dinara, za istu relaciju šinobus košta 240 dinara.
Šinobusi, iliti motorne mašine su na "zavidnom nivou", staju na svakoj stanici zbog kvarova, ali ipak bude KRCAT, jer ljudima znači 210 dinara.
Ne treba možda nama, ali treba onima koji će da izvoze u Crnu Goru preko Srbije.
I treba ulagati u infrastrukturu, to što ti nećeš tamo da ideš na more, to je tvoja stvar.

kakav bre sinobus sta baljezgas ti tadicevko plava ? tim se voze samo cigani i dokon svet . jer taj tvoj shinobus ide sporije nego sto su vozovi isli pocetkom 19 veka.
 
Šta baljezgaš ti?
Ko se u Srbiji vozi vozom?
Evo objasniću ti na primeru.
Cena karte za određenu relaciju autobusom je 450 dinara, za istu relaciju šinobus košta 240 dinara.
Šinobusi, iliti motorne mašine su na "zavidnom nivou", staju na svakoj stanici zbog kvarova, ali ipak bude KRCAT, jer ljudima znači 210 dinara.
Ne treba možda nama, ali treba onima koji će da izvoze u Crnu Goru preko Srbije.
I treba ulagati u infrastrukturu, to što ti nećeš tamo da ideš na more, to je tvoja stvar.

Tihi je domaci tajkun i svercer, ne zna taj kako zivi obican narod.:mrgreen:

I umesto na letovanje kod brkate babe u CG, ide kod brkatog Egipcanina, posto doticna brkata baba ne moze dovoljno da ga zadovolji:hahaha::rotf::rotf::rotf:
 
Poslednja izmena:
Aj molim te nemoj da stavljaš svoje zaključke na kraju uvoda, upropastiš temu.

pa nije nesto mnogo pogresio.
mislim da i ti znas da se krediti uzimaju da bi se podmirio budzet, znachi platile penzije, zdravstvo, skolstvo, policija i drzavna uprava.
naravno tadic kaze da je to zbog puteva i infarstrukture a onda odradi salto mortale pa zakljuchi da smo osudjeni na kredite.
drzava u krizi nije osudjena na kapitalne investicije nikad i ni pod razno.

da prevedem tadiceve rechi: srbija je osudjena da se zajmi da ne bi bankrotirala
 
Tadić: Srbija "osuđena“ na kredite
14. decembar 2010. | 15:56 | Izvor: FoNet, Beta, Tanjug
Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da nema razvoja infrastrukture bez novog zaduživanja, ali i istakao da država mora da vodi računa kako troši.


Tadić je rekao da u najskorijem periodu moraju da se završe infrastrukturni projekti i dodao da je Srbija izgubila šansu da dobije bespovratna sredstva Evropske unije za razvoj infrastrukture i da sada mora da uzima kredite od evropskih banaka.

"Ti krediti su isplativi i moralno opravdani", podvukao je Tadić i dodao da nema razvoja infrastrukture bez novog zaduživanja.

Tadić je kazao da Srbija mora da završi projekat izgradnje autoputa i revitalizaciju železnice od Beograda do Bara, ocenivši da je to "istorijski projekat".


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=14&nav_id=479230

Drzava je banrkotirala,to je u prevodu rekao Tadic. Zato se moraju uzimati krediti dok god ima koga da hoce da ih daje . Jer alternativa je bankrot drzave.

A u to kolo su nas uveli Boris Tadic i njegova stranka.


I ja ne razumem sta ce nam pruga od Beograda do Bara. Nismo vise ista zemlja, a sve su uradili da uniste izvoz.

Niko cak vise ni ne ide na more tamo. Bezveze...
 
kakav bre sinobus sta baljezgas ti tadicevko plava ? tim se voze samo cigani i dokon svet . jer taj tvoj shinobus ide sporije nego sto su vozovi isli pocetkom 19 veka.

Dokon? Nisam znala da su studenti dokoni.
Ja se ne vozim šinobusom, ne brini se ti za mene, ali malo potkrepljuj praksom ono što govoriš.
Ah da, nisam takođe znala da sve bogatuni žive u Srbiji, moš' misliti, gospoda neće da se voze ni bilo kakvim autobusom, samo onim što ima klimu i što ne smrdi. Ja ne znam gde ti živiš.
 
pa nije nesto mnogo pogresio.
mislim da i ti znas da se krediti uzimaju da bi se podmirio budzet, znachi platile penzije, zdravstvo, skolstvo, policija i drzavna uprava.
naravno tadic kaze da je to zbog puteva i infarstrukture a onda odradi salto mortale pa zakljuchi da smo osudjeni na kredite.
drzava u krizi nije osudjena na kapitalne investicije nikad i ni pod razno.

da prevedem tadiceve rechi: srbija je osudjena da se zajmi da ne bi bankrotirala

A u to kolo su nas uveli Boris Tadic i njegova stranka.

Ja sam na ovo mislila.
 
Tihi je domaci tajkun i svercer, ne zna taj kako zivi obican narod.:mrgreen:

I umesto na letovanje kod brkate babe u CG, ide kod brkatog Egipcanina, posto doticna brkata baba ne moze dovoljno da ga zadovolji:hahaha::rotf::rotf::rotf:

Ma vidi ovo... kad sve skupiš (troškove tamo, troškove za put) jeftinije izađe Egipat, možda ipak nije do brkatog Egipćanina. Ih, ali Tihi ni pod razno neće priznati da nema pare za Montenegro, mislim da mu ipak paše ovaj tvoj izgovor. :D
 

Back
Top