Tadić: Srbija neće podržati referendum o podjeli BiH

s_O_k_O

Iskusan
Poruka
5.042
Srbija neće podržati referendum u BiH koji bi značio podjelu BiH, dovođenje u pitanje njenog teritorijalnog integriteta i cjelovitosti - izjavio je danas predsjednik Srbije Boris Tadić.
"To je principijelna pozicija Srbije. Očekujem istu takvu principijelnu poziciju svih država u regionu kada je u pitanju integritet Srbije", rekao je predsjednik Srbije u Karađorđevu, gdje je održan trilateralni sastanak šefova država Srbije, Turske i članova Predsjedništva BiH.

link
 
Glavni baja medju ovim patuljcima na Balkanu...

mozda u necijim glavama, ali danas je turska samo senka onog sto je bila 70-ih i 80-ih.
ameri ih zapostavili yebiga pa se lacaju islama. inace su potpuno zavisni od ruskih sirovina, izraelci im ubijaju ljude skoro na plazi i moraju da drze jezik za zubima, sve trazeci saveznike po sirijama.

to sto je nas deo balkana prso pa oni sa svojom kiticom mogu da haraju, ne znaci da mogu tek tako lako da preskoce preko grcke i bugarske i ulete pravo u EU dvoriste
 
Glavni baja medju ovim patuljcima na Balkanu...

Pa Turska sama ima vise stanovnika nego sve zemlje balkana , to je dovoljno .Medjutim u samoj Turskoj se daju lako prouzrokovati nemiri . Kurdi su veliki problem za Turksku , koji se neda resiti . Evropa to koristi kao joker ,jer u slucaju prevelikog jacanja Turske , to ce sigurno biti novo zariste . Srecom Grcka uziva jak uticaj u svetu , tako da oni mogu da na solidan nacin obuzdaju turske planove za Balkan
 
Pa Turska sama ima vise stanovnika nego sve zemlje balkana , to je dovoljno .Medjutim u samoj Turskoj se daju lako prouzrokovati nemiri . Kurdi su veliki problem za Turksku , koji se ne da resiti . Evropa to koristi kao joker ,jer u slucaju prevelikog jacanja Turske , to ce sigurno biti novo zariste . Srecom Grcka uziva jak uticaj u svetu , tako da oni mogu da na solidan nacin obuzdaju turske planove za Balkan

Ma kakvi turski planovi za Balkan, neće oni dalje od Jedrena pljunuti :lol:
 
Pa Turska sama ima vise stanovnika nego sve zemlje balkana , to je dovoljno .Medjutim u samoj Turskoj se daju lako prouzrokovati nemiri . Kurdi su veliki problem za Turksku , koji se ne da resiti . Evropa to koristi kao joker ,jer u slucaju prevelikog jacanja Turske , to ce sigurno biti novo zariste . Srecom Grcka uziva jak uticaj u svetu , tako da oni mogu da na solidan nacin obuzdaju turske planove za Balkan

Veliki broj stanovnika na tako malom terenu je vise teret neko dobrobit, takva zemlja postane zavisna ukoliko ne ostvari znacajnu ekspanziju. vremena ekspanzija za tursku su zavrsena odavno. sve sto mogu je da se stave na chelo islamskih zemalja bliskog istoka i mediterana. ali ako to uradi, ocekuje je slicna dekadencija kao i te arapske zemlje.
ne zaboravi, sve sto je od tehnologije, oruzja i ideja uslo u tursku, uslo je od amera da bi se suzbio SSSR.

turska je izgubila vaznu ulogu odavno i sad se malo rita, izraelci su pokazali kolko su turci nebitini u americkim ocima
 
Back
Top