TADIĆ: SLUČAJ VUČUREVIĆ - PRIMER FUNKCIONISANJA PRAVNE DRŽAVE

Watchman

Buduća legenda
Poruka
42.875
54700.jpg


BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da je hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića na granici između BiH i Srbije "čist primer funkcionisanja pravne države".

"Funkcionisanje pravne države nam je, izgleda, neobično i kao da nas uvek iznova iznenadi. A ono podrazumeva da se procesuiraju svi slučajevi za koje postoji osnov, a ne procesuiraju oni za koji nema dokaza ili postoji greška u optužnici ili proceduri. Mi smo zemlja koja poštuje međunarodni pravni poredak. Gospodin Vučurević je strani državljanin, uhapšen na granici po poternici, i to je čist primer funkcionisanja pravne države", rekao je Tadić u intervjuu za sutrašnje izdanje Novosti.

Na konstataciju da javnost prilično loše reaguje na činjenicu da se ljudi sa poternica koje mi potražujemo olako puštaju na slobodu (od Ganića, Purde, do Divjaka), dok Srbe izručuju i sudi im se u drugim državama, Tadić je rekao da je u svim tim slučajevima funkcionisala pravna država.
"Tako je bilo i u svim slučajevima koje ste pomenuli. Za sve moraju postojati dokazi kako bi sud doneo valjanu presudu. U suprotnom imali bismo diskreciono pravo da se svima sudi bez dokaza, po sistemu "ko jači taj tlači"", dodao je

http://www.kurir-info.rs/vesti/poli...primer-funkcionisanja-pravne-drzave-84070.php


Dodao bih da još ima primera ''funkcionisanja'' pravne države: Purda, Ganić, onaj Divljak, da se ne vraćam na još puno primera iz bliske prošlosti.

Samo jedan je BoraT,
 
54700.jpg


BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da je hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića na granici između BiH i Srbije "čist primer funkcionisanja pravne države".

"Funkcionisanje pravne države nam je, izgleda, neobično i kao da nas uvek iznova iznenadi. A ono podrazumeva da se procesuiraju svi slučajevi za koje postoji osnov, a ne procesuiraju oni za koji nema dokaza ili postoji greška u optužnici ili proceduri. Mi smo zemlja koja poštuje međunarodni pravni poredak. Gospodin Vučurević je strani državljanin, uhapšen na granici po poternici, i to je čist primer funkcionisanja pravne države", rekao je Tadić u intervjuu za sutrašnje izdanje Novosti.

Na konstataciju da javnost prilično loše reaguje na činjenicu da se ljudi sa poternica koje mi potražujemo olako puštaju na slobodu (od Ganića, Purde, do Divjaka), dok Srbe izručuju i sudi im se u drugim državama, Tadić je rekao da je u svim tim slučajevima funkcionisala pravna država.
"Tako je bilo i u svim slučajevima koje ste pomenuli. Za sve moraju postojati dokazi kako bi sud doneo valjanu presudu. U suprotnom imali bismo diskreciono pravo da se svima sudi bez dokaza, po sistemu "ko jači taj tlači"", dodao je

http://www.kurir-info.rs/vesti/poli...primer-funkcionisanja-pravne-drzave-84070.php


Dodao bih da još ima primera ''funkcionisanja'' pravne države: Purda, Ganić, onaj Divljak, da se ne vraćam na još puno primera iz bliske prošlosti.

Samo jedan je BoraT,

A kakva drzava funkcionise u slucaju Ivice Vuletica?
 
Није крив Пурда, који је убијао везане људе?

Нису криви Дивљак и Ганић за Добровољачку?

Али, крив је Вучуревић, који је био градоначелник?

Ма јесте крив ... усташама. Зато што је СРБИН, зато што их је спречио да поново напуне херцеговачке јаме Србима. Е у том случају МОРА да функционише наша ''правна држава''

Срамота !

Тадићу, ДОСТА ВИШЕ са понижавањима. Остави политику, човече !
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa čim se zove Ivica i pomisliosam da ima neke veze sa Hrvatskom , mada ne vidim kakve veze ima sa našim sudom .

Ивица је негде од Панчева а бранијо је југославију.
Но сусједи га ухитили нешто кашње, спиремили пресуду и лијепо спаковали.Труно је до скоро а онда га пребацили вамо у фијоку.
А просрбија ослобађа, па знаш кога......
 
NOGO O VUČUREVIĆU

Nedavno je prof. dr Milo Lompar ubedljivo pisao da je kulturna politika u Srbiji – hrvatska politika. U kulturi se prvo razigrava ono što će se operacionalizovati u politici. Danas već možemo reći da ukupna politika u Srbiji nije srpska, već hrvatska.
Aktuelna politika u Srbiji zaboravila je rane radove zločinaca u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. Zaboravila je čija je paravojska masovno ubijala u Sijekovcu i Bosanskom Brodu, čije su mladiće spržili u Sarajevu i Tuzli. Pravosuđe Srbije ubrzano revidira poternice vojnih sudova, kao da su to sudovi neprijateljske vojske. Pravosuđe Srbije pušta već presuđenog Iliju Jurišića, i on se kao heroj dočekuje u Tuzli. Pravosuđe nema entuzijazma u Ganićevom slučaju, a sasvim je ponizno i u slučaju Purda.
Koliko će još zlikovaca biti pomilovano radi dobrosusedskih odnosa? Koliko, da bi onaj koji sebe oslovljava „Ja kao predsednik Srbije“ bio lider u regionu? A koliko će čestitih ljudi kao što je Božidar Vučurević, kojega su i haški istražitelji oslobodili svake odgovornosti, biti isporučeno Hrvatskoj? Ima li kraja ovim poniženjima?
Oni koji vole da citiraju jednu preventivnu rečenicu Božidara Vučurevića – da će, ako krenu, a već su bili uveliko krenuli, na Hercegovinu i Trebinje, eventualno srušiti zengama i oružjem napunjen Dubrovnik, i izgraditi lješpi i stariji – mogli bi biti oprezniji sa hercegovačkim paradoksima. U trenu dok je izgovarana, ova se rečenica samosvesno parodirala: nema grada koji je skuplji i važniji od ljudskih života. Samo uništeni ljudski životi ne mogu biti ni lepši ni stariji.
To u kolektivnom pamćenju imaju braća i rođaci mučenika iz hercegovačkih jama, Prebilovaca i Jasenovca, u onom ratu, ali i brojnim a prećutanim nepočinstvima, ojađene porodice iz ovih ratova.

Rajko Petrov Nogo
 
Ивица је негде од Панчева а бранијо је југославију.
Но сусједи га ухитили нешто кашње, спиремили пресуду и лијепо спаковали.Труно је до скоро а онда га пребацили вамо у фијоку.
А просрбија ослобађа, па знаш кога......

Интересантно је како ови душебрижници за правну државу нису упознати са случајем Ивице Вулетића.

Па Ивица је суђен за убиство неколико група по 250 до 300 Хрвата у Вуковару, убиства у болници у Вуковару, увијања у логорима у Србији...

Прво....број и убиства по оптужници Хрвтске у случају Вулетић - су демантована у Хашком трибуналу. Тамо је било 200 погубљених на Овчари.

Друго. То је и демантовано на суђењу за Овчару у Београду...Оптужени извршиоци кривичног дјела уопште не познају Вулетића. Нити он њих познаје.

Био је припадник регуларне ЈНА у Вуковару али је демобилизиран у октобру, и по његовој изјави није ни одлазио из Панчева за вријеме догађаја који га терете по оптужници, а изјаву је потписао на бијелом папиру..на темељу чега га је осудио суд у Хрватској на 20 година и након 10 пребачен је у затвор у Србију. Случај далеко једноставнији за ослобађање од Пурде....Јер, наравно у правној држави, особа се не може судити само по свом признању....А код Вулетића нема ни признања ни елементарних доказа.
 
Poslednja izmena:
Па где су протести у Шапцу? Где су Срби да устану, да се окупе испред суда? Нема их, Срби ћуте ! Брука и срамота !
Издавањем саопштења за јавност, потписивањем петиција ... ништа се не постиже.

Браћо из Републике Српске ИЗВИНИТЕ. Извините што имамо овакву антисрпску власт и оваквог председника послушника који нам непрестано ударају шамаре.Као Србин, толико сам понижен хапшењем гос.Вучуревића а дотучен овом изјавом нашег вољеног о примеру функционисања правне државе, да ми дође да затражим азил код вас
 
K160.jpg


Hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića pokazuje da je i dalje na snazi pokušaj Hrvatske i nekih zemalja međunarodne zajednice da se sve srpsko ratno rukovodstvo, vojno i civilno, prikaže kao zločinačko i agresorsko

Vlast u Srbiji nastavlja da ispunjava sramne naloge spolja. Ovog puta nisu u pitanju nalozi dobijeni iz zapadnih zemalja, to jest iz državnih administracija SAD, Velike Britanije, Nemačke, Francuske i drugih članica NATO-a, već je reč o slepom slušanju susedne Hrvatske od strane Srbije.
Najsvežiji primer bezpogovornog slušanja naloga iz Zagreba je poslednje hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića

BEOGRAD SLUŽI HRVATSKOJ
Ovaj slučaj može da se posmatra sa najmanje tri aspekta. Prvi je politički, podrazumeva slepo izvršavanje naloga iz Zagreba zarad nazovi dobrih regionalnih odnosa. Drugi je da se Hrvatskoj dokaže kako je Srbija spremna da se okrene protiv svih svojih heroja, a treći da se da značajan doprinos hrvatsko-vatikanskom planu stavljanja Istočne srpske Hercegovine pod kontrolu Hrvatske, kroz nastavak kosovizacije Hercegovine (o čemu je „Pečat“ detaljno pisao početkom ove godine).
Svetozar Vujačić, advokat Božidara Vučurevića, objašnjava za „Pečat“ da je hapšenje njegovog klijenta po poternici Hrvatske politički proces i izrazio je uverenje da će Vučurević biti pušten iz ekstradicionog pritvora, kako zbog činjenice da nije državljanin Hrvatske, tako i zbog nedostatka dokaza.
„Potpuno je sigurno da on ni u jednoj alternativi ne može biti izručen Hrvatskoj ni po našem krivičnom zakonu, ni po našem zakonu o krivičnom postupku, a ni po međunarodnim konvencijama zato što on nije državljanin Hrvatske. On bi mogao biti isporučen Hrvatskoj jedino u slučaju da je državljanin Hrvatske. Vučurević je državljanin BiH, s tim što je 2008. godine podneo zahtev Konzulatu Srbije u Banjaluci za dobijanje državljanstva Srbije, a još nam nije poznato da li je po tom zahtevu donesena odluka“, kaže Vujačić.
Inače, Viši sud u Šapcu čeka zvanični zahtev Hrvatske, kako bi mogao da odluči da li će Božidar Vučurević biti izručen toj zemlji, što je potvrdio portparol suda Slobodan Velisavljević, a uporno na tome insistiraju režimi u Zagrebu i Beogradu. Čak su se pojedini državni funkcioneri „pametno“ sklonili u daleke zemlje za vreme hapšenja i svih ovih dešavanja, dok se rešava da li će se srpska glava dati hrvatskim dželatima.
A ministarka pravde Snežana Malović, poznata po dobroj saradnji sa kolegama iz Hrvatske, što potvrđuju i brojni sporazumi koje je s ponosom potpisala, je objasnila da će predmet posle dobijanja hrvatskog zahteva biti dostavljen sudu na izjašnjenje, koji treba da kaže da li postoje zakonski uslovi za izručenje, na šta takođe postoji mogućnost žalbe, a da će potom predmet biti upućen Apelacionom sudu. Konačnu odluku donosi ministar pravde, to jest Snežana Malović.
Pri tom sva ova dešavanja potvrđuju šta su se zaista dogovorili čelni ljudi Srbije i Hrvatske u Smederevu. Boris Tadić i Jadranka Kosor u gradu na Dunavu napravili su dogovor kako da strada čelni čovek grada na Trebišnjici, u najtežim trenucima u novijoj istoriji za opštinu na jugoistočnom delu Republike Srpske. Nastavljena je akcija revizije Dejtonskog mirovnog sporazuma iz 1995. godine i stvaranje temelja za Dejton 2, po kojem bi Hrvati i Bošnjaci dobili sve što žele, a Srbi po novijem običaju ništa, već bi morali da budu srećni i što su živi, pa makar se njihove vođe nalazile po kazamatima, kako haškim, tako i hrvatsko-bošnjačkim.
Najbolje možemo definisati sramne postupke vladajućeg režima u Beogradu kroz izjave velikog dela najumnijih srpskih glava (pogledajte peticiju za puštanje Božidara Vučurevića u ovom broju i na sajtu www.pecat.co.rs), kao i kroz reagovanje političkih stranaka i lidera svih onih koji drugačije misle od zvaničnog Beograda.

Uglješa Mrdić
 
K160.jpg


Hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića pokazuje da je i dalje na snazi pokušaj Hrvatske i nekih zemalja međunarodne zajednice da se sve srpsko ratno rukovodstvo, vojno i civilno, prikaže kao zločinačko i agresorsko

Vlast u Srbiji nastavlja da ispunjava sramne naloge spolja. Ovog puta nisu u pitanju nalozi dobijeni iz zapadnih zemalja, to jest iz državnih administracija SAD, Velike Britanije, Nemačke, Francuske i drugih članica NATO-a, već je reč o slepom slušanju susedne Hrvatske od strane Srbije.
Najsvežiji primer bezpogovornog slušanja naloga iz Zagreba je poslednje hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića

BEOGRAD SLUŽI HRVATSKOJ
Ovaj slučaj može da se posmatra sa najmanje tri aspekta. Prvi je politički, podrazumeva slepo izvršavanje naloga iz Zagreba zarad nazovi dobrih regionalnih odnosa. Drugi je da se Hrvatskoj dokaže kako je Srbija spremna da se okrene protiv svih svojih heroja, a treći da se da značajan doprinos hrvatsko-vatikanskom planu stavljanja Istočne srpske Hercegovine pod kontrolu Hrvatske, kroz nastavak kosovizacije Hercegovine (o čemu je „Pečat“ detaljno pisao početkom ove godine).
Svetozar Vujačić, advokat Božidara Vučurevića, objašnjava za „Pečat“ da je hapšenje njegovog klijenta po poternici Hrvatske politički proces i izrazio je uverenje da će Vučurević biti pušten iz ekstradicionog pritvora, kako zbog činjenice da nije državljanin Hrvatske, tako i zbog nedostatka dokaza.
„Potpuno je sigurno da on ni u jednoj alternativi ne može biti izručen Hrvatskoj ni po našem krivičnom zakonu, ni po našem zakonu o krivičnom postupku, a ni po međunarodnim konvencijama zato što on nije državljanin Hrvatske. On bi mogao biti isporučen Hrvatskoj jedino u slučaju da je državljanin Hrvatske. Vučurević je državljanin BiH, s tim što je 2008. godine podneo zahtev Konzulatu Srbije u Banjaluci za dobijanje državljanstva Srbije, a još nam nije poznato da li je po tom zahtevu donesena odluka“, kaže Vujačić.
Inače, Viši sud u Šapcu čeka zvanični zahtev Hrvatske, kako bi mogao da odluči da li će Božidar Vučurević biti izručen toj zemlji, što je potvrdio portparol suda Slobodan Velisavljević, a uporno na tome insistiraju režimi u Zagrebu i Beogradu. Čak su se pojedini državni funkcioneri „pametno“ sklonili u daleke zemlje za vreme hapšenja i svih ovih dešavanja, dok se rešava da li će se srpska glava dati hrvatskim dželatima.
A ministarka pravde Snežana Malović, poznata po dobroj saradnji sa kolegama iz Hrvatske, što potvrđuju i brojni sporazumi koje je s ponosom potpisala, je objasnila da će predmet posle dobijanja hrvatskog zahteva biti dostavljen sudu na izjašnjenje, koji treba da kaže da li postoje zakonski uslovi za izručenje, na šta takođe postoji mogućnost žalbe, a da će potom predmet biti upućen Apelacionom sudu. Konačnu odluku donosi ministar pravde, to jest Snežana Malović.
Pri tom sva ova dešavanja potvrđuju šta su se zaista dogovorili čelni ljudi Srbije i Hrvatske u Smederevu. Boris Tadić i Jadranka Kosor u gradu na Dunavu napravili su dogovor kako da strada čelni čovek grada na Trebišnjici, u najtežim trenucima u novijoj istoriji za opštinu na jugoistočnom delu Republike Srpske. Nastavljena je akcija revizije Dejtonskog mirovnog sporazuma iz 1995. godine i stvaranje temelja za Dejton 2, po kojem bi Hrvati i Bošnjaci dobili sve što žele, a Srbi po novijem običaju ništa, već bi morali da budu srećni i što su živi, pa makar se njihove vođe nalazile po kazamatima, kako haškim, tako i hrvatsko-bošnjačkim.
Najbolje možemo definisati sramne postupke vladajućeg režima u Beogradu kroz izjave velikog dela najumnijih srpskih glava (pogledajte peticiju za puštanje Božidara Vučurevića u ovom broju i na sajtu www.pecat.co.rs), kao i kroz reagovanje političkih stranaka i lidera svih onih koji drugačije misle od zvaničnog Beograda.

Uglješa Mrdić
Ugljesa Mrdic :worth:
 
dva hrvata na vlasti jedan u hrvatskoj drugi u srbiji

TADIC: JA U SVOJOJ PORODICI IMAM HRVATSKU KULTURU


VIDI SE PO SVEMU ANTISRPSKOM :evil:

Зашто онда хоће да буде предсједник Срба.

Ако се не варам он је у Смиљану изјавио да је предсједник свих Срба - сад ође каже да му ни фамилија није србска...Па што се на кандидује за предсједника у Хрватској....Овај ми његов одговор више одговара питању: Зашто сте предсједник Хрватске?

И један страшан бисер: "Ја у својој породици имам и хрватску културу".

Култура је укупно стваралаштво једног народа, дијели се на материјални и духовни дио; У материјални спадају начин привређивања, начин градње, архитектура, сликарство...На прелазу из материјалног у духовни дио налази се писмо, у духовни, морал, религија, истинаљубивост, правда, право, политика.

Није ни чудо за једног средњошколског наставника: који у ниједној другој земљи на овоме свијету не би задовољио критеријум да буде неки предратдник. У ниједној војсци свијета не би могао бити ни десетар...то не задовољава ни у Војсци Србије - али је могао бити министар одбране.
 
Poslednja izmena:
Па где су протести у Шапцу? Где су Срби да устану, да се окупе испред суда? Нема их, Срби ћуте ! Брука и срамота !
Издавањем саопштења за јавност, потписивањем петиција ... ништа се не постиже.

Браћо из Републике Српске ИЗВИНИТЕ. Извините што имамо овакву антисрпску власт и оваквог председника послушника који нам непрестано ударају шамаре.Као Србин, толико сам понижен хапшењем гос.Вучуревића а дотучен овом изјавом нашег вољеног о примеру функционисања правне државе, да ми дође да затражим азил код вас
Aha... Sramota te je što imaš ovakvu vlast, a nije te sramota naroda koga si opljuvao u prvom pasusu? :lol:

dva hrvata na vlasti jedan u hrvatskoj drugi u srbiji

TADIC: JA U SVOJOJ PORODICI IMAM HRVATSKU KULTURU


VIDI SE PO SVEMU ANTISRPSKOM :evil:
Tihi, ti bi hteo kao Hitler, čistu srpsku krv, a?

Зашто онда хоће да буде предсједник Срба.
Predsednik u Srbiji nije predsednik Srba, već predsednik države Srbije.
 
BEOGRAD - Predsednik Srbije Boris Tadić ocenio je da je hapšenje ratnog gradonačelnika Trebinja Božidara Vučurevića na granici između BiH i Srbije "čist primer funkcionisanja pravne države".

Ono jest da je navedeni presao tu granicu jedno tisucu puta do sada i da se rat zavrsio prije vise od 15 godina, ali ti samo lupaj svoje, ne obaziri se.
 

Back
Top