Quantcast

Тадић оставио Србе да их убије Ал Каида

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
44.881
Председник Србије је оставио на милост Ал Каиде 12 Срба у Либији.

Док Руси евакуишу о свом трошку Србе и Црногорце ,Тадић не ради ништа како би спасо Србе у дубокој пустињи Мурзук у Либији.Шта више каже да га не интересују
:(
DRAMA 12 SRBA U LIBIJSKOJ PUSTINJI

DVANAEST SRBA OSTAVLJENO DA UMRE U LIBIJI!

Porodica Gajić iz Vladimiraca strepi za život svog Đorđa, koji je sa još 11 Srba prepušten na milost i nemilost razbojnicima, gladi i žeđi u libijskoj pustinji Murzuk

Pomozite nam da vratimo sina, supruga i oca!
U kući Gajića u Vladimircima kod Pančeva tuga i velika patnja za sinom, ocem i suprugom Đorđem.

On je u libijskoj pustinji Murzuk, od koje do najbližeg grada Saba ima 120 kilometara. Kako Jovan kaže, sin mu je tamo sa još 11 kolega iz Srbije koji su radili na izgradnji puta. Libijski gazda im je odneo pasoše, novac i vozila, i sa njim su izgubili svaki kontakt.

Dok je naša ekipa bila u Jovanovoj kući, Đorđe je zvao telefonom. Od njega smo iz prve ruke saznali šta se dešava.

Đorđeva supruga Gabrijela i njihovo troje dece, jedno drugom do uveta, plaču. Najmlađi Aca ima tri i po godine i sa vrata nas strelja pogledom.

- Da li ćete vi dovesti mog tatu?! On mora da dođe! On će da me vodi na pecanje, a kupio mi je ranac. Treba da mi donese ranac! - objasnio nam je dečak.

Acinu priču prekida njegova mama.

- Najteže mi je da mu objasnim da tata ne može da dođe sada. Kako da mu kažem kada ne znam ni da li ću ga ikad više videti. Gledam one srećne ljude na aerodromu koji su svoje najmilije dočekali. Da li ću i ja tako svog Đoleta? - jeca Gabrijela i vapi da joj pomognemo.

Objasnila nam je da je sve pokušala. Nekoliko puta se obraćala Ministarstvu, ali bezuspešno.

- Rekli su mi poslednji put da moj suprug nije jedini - kaže ona.

Naš razgovor prekida zvono telefona. Zove Đorđe iz Libije. Njegov otac daje mi slušalicu.

- Ovde je strašno. Ponestaje nam hrane i vode. Od nas su svi digli ruke. Prepušteni smo na milost i nemilost pustinjskim bandama koje napadaju i pljačkaju kampove. Dežuramo na smenu 24 sata. Ne daj bože da nas napadnu, nemamo čime da se branimo - priča Đorđe i dodaje da je nekoliko puta zvao našu ambasadu i davao svoje podatke, ali za sedam dana ništa. Njihov najveći problem je prevoz iz pustinje. Ne smeju da angažuju bilo koga jer se plaše da ne budu opljačkani, a zatim i ubijeni.

El Cid Matamoros

Početnik
Poruka
19
Da nisu oni slucajno Gadhafijevi placenici koji ubijaju Libijski narod?!
Мало читај:

sin mu je tamo sa još 11 kolega iz Srbije koji su radili na izgradnji puta.
Значи, хтели су да ту пустињску вукојебину повежу са цивилизованим светом. Ето им хвала...

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
44.881
Dobio šta je tražio!
Tako poslanici Skupštine Srbije tumače uzdrmanu vladavinu pukovnika Moamera el Gadafija i nezapamćeno krvoproliće u Libiji. Najveći broj njih nema dileme da je reč o diktatoru kojem je istekao rok i koji neće još dugo ostati na libijskom tronu. Ipak, ima i onih koji ističu njegove zasluge za razvoj Libije.

Их како ће тек они да прођу

DarkSoul

Ističe se
Poruka
2.953
То су "ненаоружани, беспомоћни демонстранти који траже демократију и слободу"...Какве банде, какве пљачке, све је то Гадафијева пропаганда...:roll:
Hajde nemoj da posmatraš tako prizemno situaciju. I kad su se kod nas okupljali na mitingu podrške za Kosovo, a što je manje osjetljiva situacija od ove u Libiji, bilo je onih koji su pljačkali i rušili. Uvijek se nađe sloj stanovništva koji jedva čeka priliku da može ovako da se ponaša, iako većina nije takva.

DarkSoul

Ističe se
Poruka
2.953
Dobio šta je tražio!
Tako poslanici Skupštine Srbije tumače uzdrmanu vladavinu pukovnika Moamera el Gadafija i nezapamćeno krvoproliće u Libiji. Najveći broj njih nema dileme da je reč o diktatoru kojem je istekao rok i koji neće još dugo ostati na libijskom tronu. Ipak, ima i onih koji ističu njegove zasluge za razvoj Libije.

Их како ће тек они да прођу
Nije on diktator, on voli svoj narod i radi u njegovom interesu... baš kao Staljin... :mrgreen:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.