Tadic i Demokratska Stranka napravili od Srba roblje MMF-a

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
178.059
SRPSKO ROBLJE MMF-A

Meksiko je, sprovodeći Vašingtonski dogovor, sve rasprodao i doveden je u dužničko ropstvo. Kako bi dobio kredite od MMF-a i SAD, bio je prisiljen da američkim kompanijama garantuje izuzetno povoljne uslove investiranja, pa je otvoren lanac američkih preduzeća duž granice sa SAD.

Ta preduzeća su oslobođena plaćanja poreza u meksički budžet, domaći radnici rade u ropskim uslovima za mizerne nadnice, a nije im dozvoljeno nikakvo sindikalno organizovanje.

117705_121912s1_if.jpg


Šteta koju Meksiko ima od "makiladora" procenjuje se na oko 15 milijardi dolara godišnje.



Ekonomista Jovan Dušanić upozorava da Srbija idem meksičkim putem i daje primer pogona "Dajteka" u Nišu gde Srbija investitoru daje 10.000 evra po zaposlenom iz džepova poreskih obveznika, a grad Niš besplatno ustupa 2,5 hektara opremljenog građevinskog zemljišta?!


Smatrate da se privreda Srbije od 2000. godine vodi po diktatu Vašingtonskog sporazuma, koji su razradili MMF i Svetska banka?


Da, taj sporazum se zasniva na stabilizaciji i liberalizaciji. Naši reformatori su stabilizaciju sveli na stabilan kurs dinara, tačnije politiku precenjenog kursa dinara, koja destimuliše izvoz, a podstiče uvoz, što dovodi do rasta spoljnotrgovinskog deficita i gušenja domaće proizvodnje. Radikalna liberalizacija koja je sprovedena odmah na početku DOS-ove vlasti doprinela je propasti domaće proizvodnje pošto je prosečna uvozna carinska stopa smanjena i svedena na jednocifrenu. Osim toga ukinuta su i gotovo sva vancarinska ograničenja (dozvole, kvote, atesti, sertifikati, posebne dažbine i takse) koja su često efikasnija u zaštiti domaćih preduzeća od klasičnih carina.


Na taj način oborena je vrednost naših preduzeća?


- Stabilizacija i liberalizacija doveli su do gušenja domaće proizvodnje i obaranja vrednosti naših firmi, koje u uslovima masovne privatizacije prelaze u ruke novih vlasnika po izuzetno niskim cenama, pa su dobrim delom u pravu oni koji govore o rasprodaji državne imovine. Naši reformatori su se opredelili za model privatizacije prodajom u kome se ostvareni prihodi uglavnom ne koriste za privredni razvoj nego za tekuću budžetsku potrošnju.


Dakle princip je bio brza rasprodaja i još brža potrošnja?


Tačno tako. Država se godinama ponaša kao seoski bećar koji ništa ozbiljno ne radi osim što rasprodaje očevinu i zadužuje se kod komšija i sve to odmah protraći za "bolji život". Bilo je jasno da "bećarska ekonomija" (prodaj, pozajmi i potroši) - kako sam je nazvao još 2003. godine - neće moći dugo da traje.


Koje su posledice takve ekonomske politike?


Kao rezultat dosadašnje ekonomske politike industrijska proizvodnja u Srbiji je u 2009. godini bila za 15,4 odsto manja nego u 1998 - godini kada smo bili već šest godina pod međunarodnim ekonomskim sankcijama, a broj zaposlenih je u 2009. godini bio manji od 1,9 miliona, mada je u 2001. u Srbiji bilo više od 2,1 miliona zaposlenih lica.


Broj zaposlenih je opadao uprkos ogromnom deviznom prilivu od privatizacije?


Iako je Srbija u poslednjih 10 godina ostvarila devizni priliv od oko 35 milijardi dolara samo prihodima od privatizacije i novih zaduženja u inostranstvu (procenjuje sa da je isti toliki devizni priliv ostvaren i od doznaka građana iz inostranstva), malo šta je izgrađeno, a ogromne pare su usmerene u tekuću potrošnju, čime se stvarao privid uspešnosti ekonomskih reformi.


Bliži se kraj rasprodaja u Srbiji?


- Najveći deo imovine smo prodali, ostalo je još malo porodičnog srebra, pre svega EPS i Telekom, što bi svaka ozbiljna država zadržala pod svojom strateškom kontrolom, jer smo već prezaduženi. Spoljnji dug za poslednjih 10 godina je od šest porastao na više od 30 milijardi dolara tako da teško možemo još da se zadužujemo, a to je već dovelo do kolapsa srpske privrede.


Naši političari za kolaps privrede krive globalnu krizu?


Tačno, ali istina je da je svetska ekonomska kriza doprinela da se mi brže suočimo sa neminovnim tužnim krajem bećarskog života, ali se glavni uzroci propasti srpske privrede kriju u pogrešnoj ekonomskoj politici.


Predstoji prodaja Telekoma, preduzeća koje donosi visoke prihode?


Začno, ovde se radi o prodaji prirodnog nacionalnog resursa koji donosi zagarantovane visoke prihode. Telekom je najprofitabilnije srpsko preduzeća, koje je i u javnosti sinonim za uspešno poslovanje, solidnu brigu o zaposlenim, te zavidnu odgovornost za društveni boljitak.


Koji su vaši argumenti protiv ove privatizacije?


Argumente protiv ove privatizacije iznose i stručnjaci iz zemlje i dijaspore. Zainteresovani kupci su uglavnom operateri pod kontrolom vlada drugih zemalja, pa se može očekivati da će Telekom sa srpskih biti preusmeren na dobavljače iz tih zemalja, gde će biti centar za istraživački razvoj, kao i obrazovanje budućih generacija u ovoj oblasti. Na taj način će budućnost elektrotehničkih fakulteta u Srbiji, ali i u Republici Srpskoj, biti dovedena u pitanje. Takođe, ne treba zaboraviti ni bezbednosni aspekt ovoga problema, a to je kontrola podataka i prisluškivanje vojske, MUP-a i tajnih službi obavlja se preko Telekoma.


Kakva su iskustva drugih privreda u tranziciji koji su rasprodali telekomunikacije?


U većini slučajeva su novi vlasnici odmah smanjili broj zaposlenih, povećali cene telekomunikacionih usluga i smanjili ulaganja. To pokazuju primeri i naših suseda

(Hrvatske, Makedonije, Crne Gore i Mađarske) koji su prodali svoje dominantne operatore Dojče telekomu, a on je jedan od naših potencijalnih kupaca. Cene telekomunikacionih usluga zasad su najniže u Srbiji. U Hrvatskoj su dva puta veće, a kod fiksne telefonije cene lokalnih impulsa su četiri do 10 puta skuplje u regionu nego u Srbiji.
Zaposleni u zemljama koje su prodale svoje operatore Dojče telekomu rade duplo više, nego operateri u centrali u Nemačkoj. Tako u Nemačkoj na jednog zaposlenog dođe 289 korisnika, a u Hrvatskoj 463, Makedoniji 800, a Mađarskoj 806!


To znači da je profit rastao na račun otpuštanja?



Tačno, iz ovoga proizilazi da zaposleni u zemljama koje su prodale svoje operatore nisu otpuštani zato što su višak, nego da bi Dojče telekom ostvario što veći profit. Opterećenost u Telekomu Srbije iznosi 372 korisnika po zaposlenom, što je slično sa zemljama u kojima operatori nisu prodati strancima, a to su Švedska - 347, Slovenija - 356, Francuska - 377, Belgija 390 korisnika.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekonomija/104887/Srpsko-roblje-MMFa

-----------------

Sve dok Srbi slede put Amerike, zapada, Evropske Unije - bice nista drugo do bedni zapadni robovi i cigani.

Jedino resenje i spas iz ovog ropstva je ulazak Srbije u Rusku Federaciju.
 
pa srpski narod . zato ce biti bedan taj srpski narod jer ce vecina njegovih prihoda ici na otplatu kredita

a tadiceva vlast ce uzimati dok mi vracamo stare, nove kredite i tako smo mi vecito zarobljeni i porobljeni robovi .

jedino kako mozemo da se oslobodimo jeste da narod to shvati i zbacimo ovaj tadicev kvislinski proamericki antisrpski rezim i dovedemo prorusku vlast i zatrazimo prijem u rusku federaciju po hitnom postupku.
 
Mhmm...nisu još...ali bojim se da su na dobrom putu da nas definitifno stave u šape MMF-a...

Još par milijardi kredita...koji će biti potrošeni u ništa...još malo zamazivanja očiju narodu...i ugasili smo ga...

Za sada još možemo da se izvučemo...samo što to nema ko da uradi...

Svi će svirati u iste diple kada, i ako, dođu na vlast...jedni zato što tako hoće...jedni zato što ne umeju drugačije...
 
pa srpski narod . zato ce biti bedan taj srpski narod jer ce vecina njegovih prihoda ici na otplatu kredita

a tadiceva vlast ce uzimati dok mi vracamo stare, nove kredite i tako smo mi vecito zarobljeni i porobljeni robovi .

jedino kako mozemo da se oslobodimo jeste da narod to shvati i zbacimo ovaj tadicev kvislinski proamericki antisrpski rezim i dovedemo prorusku vlast i zatrazimo prijem u rusku federaciju po hitnom postupku.

Ево, погледај шта ради багра:

Dali bankama umesto sirotinji

S. Bulatović | 18. decembar 2010. 20:56 | Komentara: 0


Budžetski korisnici “aljkavi” u trošenju novca. U rashode za zgrade vodili i kazne, plaćene po odluci suda












LETIMIČAN pogled na stavku Dotacije verskim zajednicima u izveštaju Ministarstva poljoprivrede lako bi prevario posmatrača. U njemu se “krije” i 1,664 miliona dinara koji zaista jesu bili namenjeni manastiru Manasija, ali ne kao dotacija, već za studiju opravdanosti, glavni i idejni projekat vodosnadbevanja ovog manastira. Prava “adresa” sa koje je novac trebalo uzeti su - kapitalne subvencije za vodoprivredu.

Ovo je samo jedan od niza pogrešno vođenih rashoda koje je utvrdila kontrola Državne revizorske institucije kontrolišući sedam ministarstava, Završni račun budžeta 2009, Upravu za trezor i Narodnu banku Srbije.
Umesto u naknade za socijalnu zaštitu, 17,69 miliona dinara je otišlo na troškove bankarskih usluga, preko kojih su te naknade uplaćivane. U troškove kredita studentima i učenicima, takođe, uračunato je i 26,7 miliona dinara bankarskih usluga. U zbiru rashoda za zgrade i građevinske objekte našlo se i 13,75 miliona dinara novčanih kazni i penala po odlukama suda.


PRIJAVE USKORO

PREDSEDNIK Saveta DRI Radoslav Sretenović ocenio je da u izveštajima ima osnova za podnošenje prekršajnih prijava i to će biti učinjeno u “najkraćem roku”. Prvi čovek ove institucije, međutim, još ne može da komentariše hoće li neko od nadležnih odgovarati i - krivično. Stručne službe će narednih dana detaljno analizirati izveštaje i utvrditi ima li osnova i za ovakve postupke.


- Ministarstvo poljoprivrede je prikazalo kapitalne izdatke za održavanje zatvora u iznosu od 8,17 miliona dinara po osnovu rešenja o prinudnoj naplati Trgovinskog suda u Beogradu - piše u Izveštaju DRI. - Posledica je da su izdaci za zgrade i građevinske objekte precenjeni za ovaj iznos, a rashodi za kazne i penale po osnovu sudskih opomena za isti iznos - potcenjene.


Zbirni rezultat je da su kao primanja od prodaje domaćih akcija i kapitala vođene pozajmice iz sredstava privatizacije u iznosu od 1,9 milijardi dinara, a sa stavke subvencije isplaćeno je 11,23 miliona dinara rashoda za zaposlene i specijalizovane usluge. Ministarstvo poljoprivrede je tako sa Poljoprivrednim fakultetom u Novom Sadu dogovorilo izradu studije “Suzbijanje gubara”. Ugovor je sa obračunatim porezom vredan 4,42 miliona dinara. Drugu i treću ratu za ovaj posao, ukupno tri miliona dinara, Ministarstvo je isplatilo sa stavke - subvencije za poljoprivredu. Sa istim fakultetom je sklopljen i ugovor o izradi studije “Suzbijanje korovske vegetacije”, a deo je opet isplaćen iz - subvencija. Sve zajedno - 5,78 miliona dinara.

Državne institucije nisu ažurne ni po pitanju evidencije svoje imovine. Knjigovodstvena vrednost nefinansijske imovine je od stvarne manja za skoro 30 milijardi dinara, a nema ni podataka o stanju objekata u pripremi koji se finansiraju iz sredstava Nacionalnog investicionog plana.


Ministarstvo poljoprivrede tako nije zavelo adaptaciju Uprave za agrarna plaćanja u Šapcu, vrednu 77 miliona dinara. Slično je i sa kontejnerima za fitosanitarnu i veterinarsku inspekciju na graničnom prelazu Sremska Rača. Četiri kontejnera su plaćena 2,1 milion dinara, a upisana su tek tokom revizije.


Ministartsvo poljoprivrede u svojim knjigama nije imalo ni opremu za brzo kontrolisanje kvaliteta mleka, koja je plaćena oko 25 miliona dinara. I ona je uknjižena tokom revizije. Jedan od rezultata sprovedene revizije je prenos neutrošenih sredstava Fonda za podsticaj razvoja poljoprivrednih proizvoda. Na evidenciji računa Ministarstva poljoprivrede se našlo 5,2 milijarde dinara neiskorišćenog novca.



:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
A objasni nam molim te kakvo to blagostanje nas ceka u Ruskoj federaciji.
Samo nemoj da palamudis opet o ruskim turistima u nekim letovalitima paradajz tipa.

pa na primer moci cemo za razliku od sad da vodimo politiku i nteresu gradjana nase zemlje


to sve dok smo u interesnoj sferi amerike i NATO Fasista nije moguce

sada hilari klinton naredi tadicu da uzme neki kredit od par milijardi , naredi mu da ukine carine unisti nase fabrike i on sve to sprovodi

kako vreme prolazi srbi sve bedniji i siromasniji

zapad je srbiji namenio ulogu jednog meksika . da srbi budu u dugovima do guse, porobljeni od strane amerike, i jeftina radna snaga koja se prodaje za par evra
 
pa na primer moci cemo za razliku od sad da vodimo politiku i nteresu gradjana nase zemlje


to sve dok smo u interesnoj sferi amerike i NATO Fasista nije moguce

sada hilari klinton naredi tadicu da uzme neki kredit od par milijardi , naredi mu da ukine carine unisti nase fabrike i on sve to sprovodi

kako vreme prolazi srbi sve bedniji i siromasniji

Mislis da bi kao ruska gubernija mogli da vodimo politiku u nasem interesu?
ne budi smesan. Gubernija je gubernija.
 
Mislis da bi kao ruska gubernija mogli da vodimo politiku u nasem interesu?
ne budi smesan. Gubernija je gubernija.

sad vidim pucamo od napretka.

sadasnja srpska nezavisnost je najobicnija fikcija

MMF i amerika kreiraju politiku ove zemlje. tadic je samo lutka na njihovom koncu.

i nece biti bolje sve dok ovom zemljom vladaju amerikanci i njihove sluge i kvislinzi
 
Srbija sigurno neće vraćati kredite jer ni jedan kredit nije bio u Skupštini Srbije na izglasavanju i usmeravanju sredsrava. Znači ni jedan nije odobren ni za uzimanje ni za trošenje. Samim tim sasvim su nelegalni. Sada se trenutno dopušta da i vođe nacidemokatskih stanaka i sekti uzimaju kredite kao na primer čedo jovanović a da ih vraća Srbija !?

Znači, kredite će vraćati oni koji su ih uzimali i oni koji su ih trošili i svi koji su bilo kada imali člansku knjižicu bilo koje od nacidemokratskih partija ili sekti jer su jedini oni imali još korist od kredita.

Ni jedan kredit nije usmeren u infrastrukturu Srbije ili bilo šta drugo što ima veze sa zajedničkim interesom naroda u Srbiji i samim tim od vraćanja kredita nema ništa. Ovde će poptpuno isto da se dogodi Grčki scenario.
 
Poslednja izmena:
duse izvini, al vracace narod . nijedan narod nije izbegao vracanje kredita koje je uzeo stari rezim


Krediti koji su uzeti u ime Srbije od đinđića do tadića sasvim su nelegalni krediti i van zakona. Ako Srbija bude primorana da vraća tuđe kredite onda će imati i sasvim legitimno pravo da one koji su uzeli kredite u njene ime natera da vrate.

Sve ukupno, kroz vrata pakla u demokratsko-nacističke stranke zakoračilo je milion ljudi koji su se svojevremeno dičili svojom knjižicom. Videćmo da li će se toliko radovati kada im se bude natovarilo na leđa da svako vrati u ovom momentu po 50.000 evra plus kamate i sve ostale troškove koji se samim tim nadovezuju.
Oni će plus morati da plate i svu umištenu infrastrukturu itd ....itd .... itd .....

Za sve to ima na milione dokaza ... samo ih treba upotrebiti kada dođe vreme.
 
ja predlazem da se ti uzeti krediti vrate tako sto ce se uzeti baza clanova demokratske stranke G17+ i svim clanovima tih stranaka oduzeti sva pokretna i nepokretna imovina u cilju vracanja ovih kredita


Tako će biti na kraju.

Ako budem primoran da vraćam ono što su dinkić i tadić uzeli a ja i onako nisam video ni jednu paru od toga, idem pravo kod šefa njihovih nacističkih brloga u mom mestu, jer mi je najbliži da mu tažim pare.....

Biće tu i kumova i članova .....i švalerki ili šta znam ko već .... ali pare će mi oni obezbediti... i tu će biti tačka.... a ako neće milom bogami biće silom.
 
ja predlazem da se ti uzeti krediti vrate tako sto ce se uzeti baza clanova demokratske stranke G17+ i svim clanovima tih stranaka oduzeti sva pokretna i nepokretna imovina u cilju vracanja ovih kredita

Подужи је списак оних који су ИМОВИНУ СТЕКЛИ КРАЂОМ, ПРЕВАРОМ И ПОЛИТИКОМ - ТАКО ДА ЈЕ ТАЈ СПИСАК ОНИХ КОЈИМА ТРЕБА СВЕ КОНФИСКОВАТИ ПОДУГАЧАК......:cool:
 
Tako će biti na kraju.

Ako budem primoran da vraćam ono što su dinkić i tadić uzeli a ja i onako nisam video ni jednu paru od toga, idem pravo kod šefa njihovih nacističkih brloga u mom mestu, jer mi je najbliži da mu tažim pare.....

Biće tu i kumova i članova .....i švalerki ili šta znam ko već .... ali pare će mi oni obezbediti... i tu će biti tačka.... a ako neće milom bogami biće silom.


"spremte se, spremte se" :mrgreen:

:hahaha:

a biće na kraju samo loodo kucanje i od sile biće isto kao i sa onom "vekovnom" "Dogodine u Kninu" :rotf:
 

Back
Top