Tači: Kosovo spremno da doprinese postizanju normalizacije odnosa sa Srbijom

Ima je sada, ali opet, do sada je uz pomoć svojih medija mogao i da prodaje svoju priču zaluđenicima. Jer znaš, sve to što si ti pomenuo svesni ljudi jako dobro kapiraju, ali Vučićeve pristalice misle da on niže pobedu za pobedom na KiM, jer ovakve interpretacije do njih ne dopiru. Ali, ako bi povukao i taj poslednji potez, nikako to ne bi mogao da predstavi kao povoljnu stvar po sebe, i on to jako dobro zna.

Centri moci su mu dali rok najkasnije do kraja ove godine. Cenzus od 3 posto mu je potreban, kako bi stvorio dvotrecinsku vecinu u Skupstini za brisanje preambule oko Kosova bez referenduma.
 
Centri moci su mu dali rok najkasnije do kraja ove godine. Cenzus od 3 posto mu je potreban, kako bi stvorio dvotrecinsku vecinu u Skupstini za brisanje preambule oko Kosova bez referenduma.

U redu je rok, samo on i dalje treba to da ispuni. A u tom cilju mu je jedino bitno da pri tome prođe neokrnjen. Što se neće desiti ni nakon eventualne promene Ustava, niti ako u Skupštini ima 99 posto.
 
Kako to da niste krenuli sa litijama na KiM. To je sveta srspka zemlja zar ne? Tamo je još gore stanje nego u CG.
Оооо, још један којем у растројству од несанице проузроковане
забринутошћу да ће Срби одбранити светиње излети сад већ
чувено ВИ!
И Савановић се ноћас излануо! Ко смо то ми а ко ви?
 
Оооо, још један којем у растројству од несанице проузроковане
забринутошћу да ће Срби одбранити светиње излети сад већ
чувено ВИ!
И Савановић се ноћас излануо! Ко смо то ми а ко ви?

Mi smo normalni ljudi kojima je zlo od ove crkvene manipulacije, dok ste vi zatucane budale.
 
Mi smo normalni ljudi kojima je zlo od ove crkvene manipulacije, dok ste vi zatucane budale.
Слушај несоју, ти да си Србин бранио би све што је Српско, име, земљу, традицију,
културу, писмо, претке. Црква је наша народна и кад би ишли у ситнице ви атеисти
(под условом да сте Срби) прво би државу морали да вратите цркви јер да није
било ње не би било ни Срба, претопили би се у један од послушничких ентитета
створених политичким инжењерингом. Новац, оружје, дипломатија, свест, програм,
храброст, све је то обезбедила црква да би се остварила народна слобода.
Свештеници СПЦ- вековима су доживљавали исту судбину сопственог народа,
вешани, кувани, живи гуљени, набијани на кочеве, клани и сакаћени од усташа,
Бугара, балија, балиста, твојих атеиста титоваца.
Тако да џаба пениш и вређаш, онај ко ово зна не може бити будала!
Будала је само онај ко не зна а злочинац ко ово скрива и покушава
унизити и Српску борбу и Српско страдање и Српску цркву.
 
Слушај несоју, ти да си Србин бранио би све што је Српско, име, земљу, традицију,
културу, писмо, претке. Црква је наша народна и кад би ишли у ситнице ви атеисти
(под условом да сте Срби) прво би државу морали да вратите цркви јер да није
било ње не би било ни Срба, претопили би се у један од послушничких ентитета
створених политичким инжењерингом. Новац, оружје, дипломатија, свест, програм,
храброст, све је то обезбедила црква да би се остварила народна слобода.
Свештеници СПЦ- вековима су доживљавали исту судбину сопственог народа,
вешани, кувани, живи гуљени, набијани на кочеве, клани и сакаћени од усташа,
Бугара, балија, балиста, твојих атеиста титоваца.
Тако да џаба пениш и вређаш, онај ко ово зна не може бити будала!
Будала је само онај ко не зна а злочинац ко ово скрива и покушава
унизити и Српску борбу и Српско страдање и Српску цркву.

Ja sam Srbin ateista i futurista. Ako tovj zakržljali um to ne može da prihvati to je tvoj problem.
Ta Crkva nas samo vara dok tajno radi na našem uništenju. Pod geslom svi su ljudi braća u Hristu, planira da nas uništi kroz rasno mešanje.
 
Ja sam Srbin ateista i futurista. Ako tovj zakržljali um to ne može da prihvati to je tvoj problem.
Ta Crkva nas samo vara dok tajno radi na našem uništenju. Pod geslom svi su ljudi braća u Hristu, planira da nas uništi kroz rasno mešanje.
Изволи изнеси доказе својих оптужби ако си уопште
у стању да срочиш ишта сувисло и да то поткрепиш
доказима. Ти чак и не знаш шта је то бити Србин,
што се мене лично тиче, доживљавам те као
неСрбина ма за шта ти себе сматрао.
 
Изволи изнеси доказе својих оптужби ако си уопште
у стању да срочиш ишта сувисло и да то поткрепиш
доказима. Ти чак и не знаш шта је то бити Србин,
што се мене лично тиче, доживљавам те као
неСрбина ма за шта ти себе сматрао.

Hoćeš dokaz. Evo ti jedan od mnogih.


I mene boli uvo za šta ti mene smatraš. Ja znam ko sam i šta sam.
 
Česi ne odustaju: Novi protest zbog "krađe Kosova od Srbije"
Prag -- Organizacija Prijatelji Srba na Kosovu organizovala je u centru Praga miran protest sa kojeg je poručeno da je Kosovo sastavni deo Srbije.
Izvor: Tanjug utorak, 18.02.2020. | 22:28


Ilustracija: EPA/Filip Singer



Ilustracija: EPA/Filip Singer

Učesnici skupa, koji je održan juče, na godišnjicu jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, naveli su da protestuju zbog "krađe Kosova od Srbije" i ukazali da je prema Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN južna srpska pokrajina sastavni deo Srbije.

Demonstranti, koji su držali srpsku zastavu sa natpisom "Kosovo je Srbija" su podsetili da su Česi 1999. godine protestovali protiv NATO agresije na Srbiju i izrazili neslaganje sa tom akcijom, koja je izvedena, kako su naveli, uz sramnu podršku tadašnjeg češkog predsednika Vaclava Havela.


"Kada su Albanci, zahvaljujući međunarodnom pritisku zauzeli srce Srbije, Kosovo, a Česi su ponovo pokazali podršku srpskoj braći i sestrama. Moto Kosovo je Srbija poznat je svim fudbalskim navijačima u Češkoj. Da, Kosovo je Srbija", poručeno je s ovog skupa.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Jaroslav Foldyna @FoldynaJaroslav


Protest v centru Prahy, proti porušení mezinárodního práva jednostranným vyhlášením tzv. Republiky Kosovo.
KSOVO je
❤️
SRBSKA.
🇷🇸
🇨🇿


1582065728530.jpeg

******************************************************************
 
Lažima udaraju na granice: Vljosi Osmani se priviđa “etničko čišćenje” u Bujanovcu i Preševu
D. R. Đorđević |13. maj 2020.
Šefica prištinskog parlamenta optužila Beograd za "etničko čišćenje" na jugu centralne Srbije. Zoran Stanković: Imaju nastavu na albanskom, nema međuetničkih sukoba

PODACI koje je iznela Vljosa Osmani, a koji se tiču broja Albanaca u Medveđi lažni su, što se može videti iz izveštaja Zavoda za statistiku, objavljenog 2012. godine. Po njemu je u Medveđi živelo 7.438 stanovnika, od čega je Srba bilo 6.429, a Albanaca 527. Zatim, predstavnici Albanaca su bili i u vladajućoj koaliciji sa srpskim strankama do pre godinu i po, nastava se u školama odvija na albanskom, tako da ne vidim osnove za iznete tvrdnje, osim što se može zaključiti da su izrečene u dnevnopolitičke svrhe.

Ovako Zoran Stanković, predsednik Vladinog Koordinacionog tela za opštine Preševo, Bujanovac i Medveđa, komentariše optužbe predsednice Skupštine u Prištini Vljose Osmani, da "Srbija sprovodi sistematsko etničko čišćenje Albanaca u opštinama Medveđa, Bujanovac i Preševo i da je 2011. u Medveđi živelo 7.438 Albanaca, a da se sada pretpostavlja da ih ima samo 600".
Osmanijeva je navela i da su "Albanci usled uskraćivanja osnovnih ljudskih prava na jezik, obrazovanje i rad i stalnog pritiska srpskog režima, bili prinuđeni da traže bolje uslove za život svojih porodica".
Stanković, međutim, navodi da je predstavnik Albanaca sve vreme na funkciji potpredsednika Opštine, a da je, na primer, Ljema Đema prva saradnica predsednika Opštine Medveđa za pitanja ekonomskog razvoja.
Što se tiče prava na obrazovanje Albanaca u ove tri opštine, Stanković kaže da deca imaju nastavu na albanskom i da im časove drže albanski nastavnici.

- Koriste i udžbenike na albanskom. Dobar deo njih nije bio na ovom jeziku, ali se na tome radi. Prema zakonu, Nacionalni savet Albanaca treba da daje predloge u vezi sa udžbenicima, ali to od njih nije došlo iako je bilo dogovoreno. U Medveđi je otvoreno ekonomsko i pravno odeljenje fakulteta iz Niša i 20 odsto udžbenika je prevedeno na albanski. U ovoj opštini nema međuetničkih sukoba između Albanaca i Srba - kaže nam Stanković.
03-lazima%20%281%29.jpg

Interesantno je da je Osmanijeva svoju "brigu" za opštine sa na jugu centralne Srbije iskazala samo dan pošto je predsednik Albanskog nacionalnog saveta u Preševu Ragmi Mustafa saopštio da smatra da u sklopu eventualnog sporazuma u dijalogu između Beograda i Prištine treba razgovarati i o opštinama Preševo, Medveđa i Bujanovac i da tema tog dijaloga treba da budu i "granice Srbije".

SARADNjA SA TIRANOM
MEDVEĐA je 2017. ugostila predsednika Albanije Iljira Metu, koji je obišao školu u selu Tupalu i video da se nastava odvija na albanskom jeziku. Takođe, prošle godine su se u Bujanovcu sreli naš ministar obrazovanja i ministarka tog resora iz Tirane i razgovarali su o udžbenicima za albansku zajednicu, tako da saradnja po pitanju obrazovanja postoji i na ovom nivou - napominje Stanković.
 

Back
Top