Tači i dalje na slobodi ?!

Сталкере, видиш зато ја ценим ЛДП, иако се са њима не слажем.
Они лепо имају јасан став о КиМ и грађани знају на чему су.
Ма колико се не слагао, ценим ту храброст коју имају.
 
Ствар је у томе што Влада Србије не води националну политику већ спроводи налоге из Брисела и Вашингтона чији је став да је Косово независна држава.Све чешће се могу чути изјаве лидера мањих политичких партија које сачињавају Владу у којима износе ставове о такозваној политици прихватања реалности што значи да заступају ставове да је јужна српска покрајина независна држава и то наравно не њиховом кривицом нити кривицом актуелне Владе већ кривицом Слободана Милошевића.Како овако деловање представља директно кршење Устава Републике Србије и како нико за то не сноси консеквенце може се закључити да мање политичке партије свремена на време пуштају пробни балон,под будним оком водећих политичких партија како би заједно саглдали расположење грађана по питању покрајине и ако процене да је потребно појачали психолошки притисак на њих.Карта на коју играју учесници те игре је Слободан Милошевић који представља вечито оправдање за све постигнуте неуспехе и промашаје.Иако дотични више од десет година није на политичкој сцени Србије а известан број година није ни међу онима који се броје у живе,то им не смета да товар кривице пребаце на леђа мртвог човека сматрајући про том да они нису дужни да решавају наслеђене проблеме.Ако је као што кажу Слободан Милошевић изгубио Косово зашто је Борис Тадић у предизборној кампањи обећавао очување територијалног интегритета државе-очување Косова и Метохије ? Зашто одмах није речено да је Косово изгубљено већ је проблем Косова свесно искоришћен зарад постизања личног политичког циља ?
Влада Србије нема политичку вољу да решава проблем јужне српске покрајине.Та њена пасивност по питању покрајине пројектује се и на народ па није ни чудо што оптерећени личним проблемима занемарује државнотериторијалне проблеме.Влада је својим деловањем створила околности у којима обичан грађанин уместо да размишља о проблемима покрајине он размишља где да нађе посао којег је све теже пронаћи а када га пронађе размишља како да преживи од плате која му није довољна ни за десет дана а камо ли за цео месец.Катастрофална социјалнодруштвена ситуација довела је до развијања индивидуализма и миљеа у којем је свако сам себи најбитнији.Оптерећен личним проблемима човек не жели да размишља о стварима на које не може да утиче и на проблеме које не решавају ни они који се плаћени за то.Управо је то оно што одговара овој Влади па се питам да ли је то и намено тако удешено.Општој апатији доприноси и чињеница да и поред многобројних злочина који су се догодили на подручју јужне српсле покрајине од стране припадника албанске националне мањине виновници тих злочина данас у покрајини врше одговорне политичке функције уместо да су на издржавању вишедеценијских затворских казни а све то под покровитељством и будним оком држава које нам се лажно представљају као пријатељске и које нас попут појединих домаћих политичара саветују да прихватимо политику реалности и окренемо се грађењу добросуседских односа.

Све у пар речи.И мртав им је добар.
Зарад заједнићке будућности.Се*ем им се у њу.
 
Сталкере, видиш зато ја ценим ЛДП, иако се са њима не слажем.
Они лепо имају јасан став о КиМ и грађани знају на чему су.
Ма колико се не слагао, ценим ту храброст коју имају.

По мени је Чедомир Јовановић типичан пример политичара заврбованог од стране Албанске обавештајне службе-Сигурими,пошто се одлично уклапа у метод њеног политичког деловања у иностранству а који се састоји у томе да за своје политичке циљеве врбују политичаре нижег ранга који задовољавају два критеријума : Да иако нижег ранга активно учествују у политичком животу државе и да у свом политичком ангажману имају потенцијал за напредовање на политичкој сцени и заузимање повољних политичких позиција.Предност имају они политички представници који за свој политички програм нађу упориште у млађој популацији јер су млади људи подложнији манипулацији,нарочито оној увијеној у плашт модерних и просперитетних идеја.Због свега тога и имамо случај да Чедомир Јовановић када год то нађе за сходно наступи са позиција албанских националиста,заговарајући тезу Косово-Република.Наравно не превише често како не би постигао контраефекат већ плански и смишљено,Довољно је повремено али на правом месту и у право време рећи неколико реченица које ће путем медија допрети до шире јавности како би се временом постигао жељени ефекат.По мени то нема много везе са искреношћу већ је по среди чист финансијски интерес.
 
По мени је Чедомир Јовановић типичан пример политичара заврбованог од стране Албанске обавештајне службе-Сигурими,пошто се одлично уклапа у метод њеног политичког деловања у иностранству а који се састоји у томе да за своје политичке циљеве врбују политичаре нижег ранга који задовољавају два критеријума : Да иако нижег ранга активно учествују у политичком животу државе и да у свом политичком ангажману имају потенцијал за напредовање на политичкој сцени и заузимање повољних политичких позиција.Предност имају они политички представници који за свој политички програм нађу упориште у млађој популацији јер су млади људи подложнији манипулацији,нарочито оној увијеној у плашт модерних и просперитетних идеја.Због свега тога и имамо случај да Чедомир Јовановић када год то нађе за сходно наступи са позиција албанских националиста,заговарајући тезу Косово-Република.Наравно не превише често како не би постигао контраефекат већ плански и смишљено,Довољно је повремено али на правом месту и у право време рећи неколико реченица које ће путем медија допрети до шире јавности како би се временом постигао жељени ефекат.По мени то нема много везе са искреношћу већ је по среди чист финансијски интерес.

Jel svako treba da bude i da razmišlja isto kao i ti?
 
Jel svako treba da bude i da razmišlja isto kao i ti?

Не разумем зашто те моје мишљење толико погодило ? Изнео сам свој лични став о политичару који већ више од једне деценије води оштру антисрпску политику а богатство ко је до сада стекао говори у прилог чињеници да је "своја"политичка убеђења дебело наплатио.
 

Back
Top