symphonic metal kutak

nikola_nk

Početnik
Poruka
26
ne nađoh temu na forumu o ovom žanru a koja bi bila od koristi onima koji se interesuju za njega. zato se nađoh vješt da postavim temu nadajući da se još neko osim mene interesuje.

od symphonic metal-a slušam stvari tipa:
After Forever - Silence From Afar; Follow In The Cry
Haggard - Awaking The Centuries; Eppur Si Muove; The Final victory; Per Aspera Ad Astra; The Observer
Therion - O Fortuna; The Rise of Sodom and Gomorrah
Nightwish - Tutankhamen
najmiliji mi je Haggard. njega slušam 48 sati dnevno. :) tako da ako ste čuli neke dobre stvari ovdje to možete podijeliti sa drugima. bio bih vam do neba zahvalan.

evo ja sam za početak našao na wikipedii korisne informacije
http://en.wikipedia.org/wiki/Symphonic_metal
 
spomenu covek O fortuna.. Pa to nije pesma od therion-a... to je klasika.. Nema veze.
A sto se tice metallice sa simfonijskim orkestrom... To se zove muzika!
Imam i koncert... Kako su obradili Call of ktulu, ecstazy of gold... Uh... A tek Master-a...
A nothing... Ma ne znam... kao prava klasika...
 
a ko je stvorio original pesmu O FORTUNA?
meni na disku pise fortuna imperatrix mundi,mada ne znam dal je to ime nekog ili sta...

jer zna neko nesto vise o toj pesmi,
ja imam text,ali koji ne razumem naravno...
zna neko prevod?bas me zanima...
pesma je mnogo dobra i u original i u therionovoj verziji :D

O Fortuna

O Fortuna, velut luna, statu variabilis
Semper crescis aut decrescis; vita detestabilis
nunc, obdurat et tunc curat ludo mentis aciem
egestatem, potestatem dissolvit ut glaciem.
Sors immanis et inanis, rota tu volubilis,
Status malus, vana salus semper dissolubilis
Obumbrata, et velata michi quoque niteris;
Nunc per ludum dorsum nudum fero tui sceleris.
Sors salutis et virtutis michi nunc contraria,
est affectus et defectus semper in angaria.
Hac in hora sine mora corde pulsum tangite;
quod per sortem sternit fortem, mecum omnes plangite!
 
+UNHOLY GATES OF MIDIAN+:
a ko je stvorio original pesmu O FORTUNA?
meni na disku pise fortuna imperatrix mundi,mada ne znam dal je to ime nekog ili sta...

jer zna neko nesto vise o toj pesmi,
ja imam text,ali koji ne razumem naravno...
zna neko prevod?bas me zanima...
pesma je mnogo dobra i u original i u therionovoj verziji!
"O Fortuna" je pochetni i zavrshni dio Orffovog djela "Carmina Burana",chije sam izvodjenje gledala 2 puta u CNP-u...Predivno...Imam i CD. :D
Nashla sam negdje engl. prevod,postovacju... ;)
 
Here it is...
Translation:

O Fortune, like the moon of ever changing state, you are always waxing or waning; hateful life now is brutal, now pampers our feelings with its game; poverty, power, it melts them like ice.

Fate, savage and empty, you are a turning wheel, your position is uncertain, your favour is idle and always likely to disappear; covered in shadows and veiled you bear upon me too; now my back is naked through the sport of your wickedness.

The chance of prosperity and of virtue is not now mine; whether willing or not, a man is always liable for Fortune's service. At this hour without delay touch the strings! Because through luck she lays low the brave, all join with me in lamentation!
 
zoranpetrovic84:
E meni je to lepo :) Jel'ima negde 'Haggard' za download?Jel'neko cuo Metallicu(mog dobar drug) sa simfonijskim okrkestrom ?
na
http://haggard.de/eng/downloads/downloadmp3.html
imaš da skineš oko 30 sekundi po pjesmi, ali izostale su, po meni jake stvari pogotovo čitav poslednji album - Eppur Si Muove, ali možeš skinuti izvrsnu pjesmu The Final Victory (45 s) sa albuma - Awaking The Centuries. Pjesma Awaking The Centuries, takođe odlična, je sačuvana pod In A Fullmoon Procession (45 s).
 

Back
Top