Svrsishodnost desnice?

Meliot

Elita
Poruka
15.458
Koja je uopšte uloga desnice na političkoj sceni? Da li će sam nacionalizam doneti bolje ljudim i bolje im organizovati život? Nikada mi nisu bili jasni političari koji propagiraju prevashodno nacionalističke i desne ideje.

Koja je uopšte uloga desnice na političkoj sceni? Da li će sam nacionalizam doneti bolje ljudim i bolje im organizovati život? Nikada mi nisu bili jasni političari koji propagiraju prevashodno nacionalističke i desne ideje.

Ти си о десници учио из марксиситчких књига.

Десница се залаже за индивидуална права појединца,

док се левица залаже за колективизам и колективна права.

U našem slučaju služe da vlast ispadne umerena i racionalna. Milošević i DOS su imali radikale kao babarogu a Tadić je imao i Koštunicu kasnije. Kod Vučića imaju ulogu i u rasipanju glasova jer se ne ujedinjuju. Meni sve to govori da nemaju neke ambicije da dodju na vlast jer desničari koji žele da dodju na vlast postanu nešto poput DSS do 2008 i naprednjaci posle 2008.

bila je prica da neki od pokreta treba da se ubace u skupstinu.
najrazumniji su bili obraz na celu sa mladenom
pa posle se "SNP nasi" sa jednom od frakcija
i na kraju dveri. ostala papazanija je bila minorno smesna

mladen je odbio pare da postane skupstinska stranka umesto pokreta.
posle godinu i po dana dveri su usli u skupstinu

prica iz huda, nije sa interneta
ko je dao pare, i sta je hteo zauzvrat, ostaje da mastamoali na kraju gde je obraz a gde su dveri danas?

oprosticete na nekoriscenju navodnika :cool:

Ти си о десници учио из марксиситчких књига.

Desnica se zalaže pre svega za nacionalističke ideje. Zato sam napisao ,,prevashodno". Ima tu svakakvih ideja, ali primarno su joj ideje nacionalističke.

Ovo što ti spominješ je samo jedan od segmenata (kolektivizam), a odnosi se uglavnom na ekonomske odnose u određenom društvu, tj. komunizam i objektivizam kao dvije krajnosti.
Ja sam što se tiče toga negdje u centru, s tim da u tom segmentu čak naginjem blago desno, a sebe ne smatram za nikakvog desničara i nacionalistu, tek sam protivnik miješanja rasa i kultura, jednostavno ne želim da cijeli svijet bude isti.

Pa nije populizam, populizam su neke druge stvari, neke mere i ideje koje imaju veliku podršku u biračkim telu. Nacionalistučke ideje su nešto drugo.

Populizam je kad širiš stavove koje je narodu lepo čuti umesto onoga što je realna politika koja ponekad nije prijatna. Na primer Kosovo. I onda građanima prodaješ priču kako nepotpisivanje FN plana znači naš povratak Kosova iako nemaš rešenje kako to da uradiš. To je populizam, bavljenje imaginarnom umesto realnom politikom.

Desnica se zalaže pre svega za nacionalističke ideje. Zato sam napisao ,,prevashodno". Ima tu svakakvih ideja, ali primarno su joj ideje nacionalističke.
I to je opet naglasak na kolektivnom a ne individualnom. Ako ćemo individualno onda je desnica samo donji desni ugao ili Danijela švercerka.

20180804_025853.jpg

Populizam je kad širiš stavove koje je narodu lepo čuti umesto onoga što je realna politika koja ponekad nije prijatna. Na primer Kosovo. I onda građanima prodaješ priču kako nepotpisivanje FN plana znači naš povratak Kosova iako nemaš rešenje kako to da uradiš. To je populizam, bavljenje imaginarnom umesto realnom politikom.
FN plan je faktičko priznanje Kosova kao nezavisne države. Ne znam šta tu nije jasno?

FN plan je faktičko priznanje Kosova kao nezavisne države. Ne znam šta tu nije jasno?

Pa šta predlažeš, da se pravimo ludi i mutavi da je naše? Pa jel tebi deluje kao da je naše? Ne znam kako ne razlikuješ fikciju (populizam) i realno stanje? Pitao si šta znaši populizam, e pa to znači. Kad vodiš politiku koja nije zasnovana na realnosti.

Pa šta predlažeš, da se pravimo ludi i mutavi da je naše? Pa jel tebi deluje kao da je naše? Ne znam kako ne razlikuješ fikciju (populizam) i realno stanje? Pitao si šta znaši populizam, e pa to znači. Kad vodiš politiku koja nije zasnovana na realnosti.
Pa ja sam ovde 2 rešenja izbacio na primer, zvanično deo Srbije a defakto nezavisno. Kada bi Srbija priznala Kosovo kao nezavisnu državu priznala da je zločin i zulum pobedio nad pravdom. Kada ne žele kompromis (Albanci sa KiM) neka budu onda crna rupa u Evropi ako im tako više odgovara.

Pa ja sam ovde 2 rešenja izbacio na primer, zvanično deo Srbije a defakto nezavisno. Kada bi Srbija priznala Kosovo kao nezavisnu državu priznala da je zločin i zulum pobedio nad pravdom. Kada ne žele kompromis (Albanci sa KiM) neka budu onda crna rupa u Evropi ako im tako više odgovara.

Izbegavaš da odgovoriš na pitanje, to ti je isto odlika populizma ;)

Ajde sad konkretno: koje je po tebi rešenje da se Kosovo vrati pod suverenitet Srbije?

Ne pitam te dal bi nešto potpisao ili ne, već kako si mislio da se zaista vrati. Da tamo imamo našu vojsku, policiju, institucije i slično...

Izbegavaš da odgovoriš na pitanje, to ti je isto odlika populizma ;)

Ajde sad konkretno: koje je po tebi rešenje da se Kosovo vrati pod suverenitet Srbije?

Ne pitam te dal bi nešto potpisao ili ne, već kako si mislio da se zaista vrati. Da tamo imamo našu vojsku, policiju, institucije i slično...
Pa ne bi imali svoju vojsku i policiju nego bi samo koliko god bude bilo potrebno policajaca i vojnika kao deo mirovnih snaga UN-a čuvalo granicu prema Albaniji i Severnoj Makedoniji. Albanci bi sami upravljali KiM uz ZSO koja bi bila formirana.

A što bi neko skupljao potpise za nekog ko konstantno pljuje onog ko skuplja te potpise? Meni ima logike Šešelju da se skupljaju potpisi, on je konstruktivna opozicija, ali nema logike da se skupljaju za nekog ko konstantno kritikuje Vučića i SNS, a to su Zavetnici i Dveri.
Vučiću odgovara što više lista na izborima. Pomagao je većinu lista potpisima na ovim izborima.

Back