VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

Da li ste ateiste, agnostik, evolucionista? Ili verujete u xyz (molim Vas odgovorite)?


?

Ateista, verujem u evoluciju

Ili verujete u xyz (molim Vas odgovorite)?

?


Ako postoji STVORITELJ onda je On dovoljno moćan da reši pitanje smrti... zato je pitanje STVORITELJA bitno pitanje!

Da li ste imali prilike da se upoznate sa naučnim dokazima koji ukazuju na STVORITELJA neba i zemlje?

Za postojanje takvog svemogućeg stvoritelja nema nikakvih dokaza, zato i ne verujem u njegovo postojanje .

Nema STVORITELJA (nema Božjeg zakona)
Nema PRAVDE (Hitler, Neron, srednjevekovna inkvizicija, Iluminati, Jeziti i svi ostali poslušnici/zlikovici koji su verno pratili zlo, neće osetiti pravdu za svoja zla dela)
Nema MILOSTI (prema milionima patnika koji nisu videli dobra u ovom životu)

Nažalost, tako je. U životu ima jako mnogo nepravde.

Znači ostaje Vam jedino još nekoliko godina mladosti i onda polako propadanje i smrt (ništavilo).

?

Jeste, ostaje nam ovaj život pa ga valja iskoristiti što bolje znamo i umemo. On je vredan baš zato što je konačan, jer da je beskonačan izgubio bi smisao. Kao zlato i dijamanti, vredni su jer ih je jako malo u prirodi i teško se nalaze. Kad bi bili razbacani svuda, onda bi izgubili vrednost, bili bi kao obično kamenje, bezvredno.


U slučaju da postoji STVORITELJ, zar ne biste hteli da mu zahvalite što je našao način da Vam omogući večni život?

?

Prvo neka se pojavi pa ćemo onda razgovarati.
Još nešto, pod pretpostavkom da večni život stvarno postoji, pitanje je koliko bi to dobra stvar bila....zamisli da moraš da radiš večno, zamisli da prolaziš kroz ljudske probleme iznova i iznova, zamisli da moraš da se srećeš sa pohlepom, patnjom, zavišću, lažima, mržnjom hiljadama i milionima godina. Zar se ne bi taj večni život pretvorio u pakao?
 
I još samo kada bi razumio značenje slobodne volje i njene mogučnosti zloupotrebe...

Da, zaista su ti nedokucivi putevi Gospodnji, to se odmah vidi. I ne poznajes ni Hriscanstvo, ni tajnu coveka, ni jedinog istinitog Boga, ni malo, cim ovako pises. Za pocetak, trebalo bi da znas da je ceo ovaj svet ukljcujuci i coveka bio stvoren potpuno savrsen, toliko savrsen da mi to ne mozemo ni da pojmimo. Ali je sve postalo propadljivo, smrtno i trulezno otkad je covek zgresio i izabrao zlo. Bog coveka usmerava na dobro. Procitaj Njegove zapovesti. Ali covek ima i slobodnu volju da izabere hoce li poslusati ili ne. Na zalost, vecina ljudi bira "siroki put", a to je put zla.

Da si zaista mudri logičar shvatio bi da koristim ozbiljniju logiku od uobičajene i o slobodnoj volji znam malo više od vas koji koristite dedukcije,indukcije i dijalektiku...
A Ceca ponavlja papagajski šta su fariseji pisali da je Bog govorio,uradio i sl. Otkud oni znaju? Nisu znali,već pisali kako je politika nalagala-pragmatično kao i uvek...
Ja da čitam njegove zapovesti? Ravan meni ih je pisao ! ! ! Da li je napisao taj farisej da se ne ubijaju živa bića i da se ljudi hrane manom koju treba da nauče da spravljaju?
Nije??? Čudi me-ja da sam bog-takve bih ljude stvorio koji će to znati da rade,a ne da budu obični predatori poput Raptora ili Ti Rexa,ili vuka...
Okraćalo...
 
zamisli da moraš da radiš večno, zamisli da prolaziš kroz ljudske probleme iznova i iznova, zamisli da moraš da se srećeš sa pohlepom, patnjom, zavišću, lažima, mržnjom hiljadama i milionima godina.
Tu i leži problem... hiljade i milioni godina su beskonačno mala veličina u odnosu na večnost. Ako ponavljamo istu akciju milijardu milijardi milijardi milijardi kvadriliona triliona godina, većnost još nismo ni načeli, čak nismo ni zagrebali kvadrilioniti deo promila večnosti....

Stoga, večnom životu raduju se samo oni koji nemaju osećaja za vreme, dosadu, ljudsku psihu i velike brojeve.
 
Tu i leži problem... hiljade i milioni godina su beskonačno mala veličina u odnosu na večnost. Ako ponavljamo istu akciju milijardu milijardi milijardi milijardi kvadriliona triliona godina, većnost još nismo ni načeli, čak nismo ni zagrebali kvadrilioniti deo promila večnosti....

Stoga, večnom životu raduju se samo oni koji nemaju osećaja za vreme, dosadu, ljudsku psihu i velike brojeve.

A oće to, čoveka lako zbune velike brojke :D
 
Adam i Eva su stvoreni kao savrsena bica… Savrsenstvo podrazumeva savrsenstvo u svakom smislu, duhovnom ,psihickom i telesnom… Ono je znacilo i njihovu mogucnost vecnog zivota… Njihov vecni zivot bi zavisio od njihove poslusnosti Bogu. U 1 Mojsijevoj Bog Jehova kaze… 1 Mojsijeva 2 : 15-17 15 I Jehova Bog uzeo je čovjeka i smjestio ga u vrt edenski da ga obrađuje i da se brine o njemu. 16 Tada je Jehova Bog zapovjedio čovjeku: “Sa svakoga drveta u vrtu slobodno jedi do sita. 17 Ali s drveta spoznaje dobra i zla ne smiješ jesti, jer u onaj dan u koji okusiš s njega, sigurno ćeš umrijeti.” Zapovest je bila jasna I ispit njihove lojalnosti I vernosti Bogu… Takodje Bog kaze “ u onaj dan u koji okusiš s njega, ćeš umrijeti.” Sto znaci da njihov vecni zivot je bio uslovljen poslusnoscu... Da su bili poslusni toj zapovesti ne bi okusili smrt i ziveli bi vecno… To je logicno… Jer ZIVOT je sam po sebi vecan… SMRT je uvedena kao KAZNA za greh. Ako nema greha nema ni SMRTI. U Rimljanima 6:23 pise “ Jer je plata za greh smrt… “ Zgresivsi, ljudi su izgubili pravo na vecni zivot I tu nesavrsenost su preneli na svo potomstvo… Zato danas ljudi oboljevaju I umiru… A sto je zapisano u Rimljanima 5:1212 {b] Zato, kao što po jednom čoveku dođe na svet greh i po grehu smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi zgrešiše... [/b] Medjutim BOG OBECAVA ljudima VECNI ZIVOT… Pitanje je kako I na koji nacin to on moze ostvariti… Biblija daje odgovore na to… Ova tema ce se time baviti… Kako je moguce da ljudi ponovo zive vecno… kada I gde… I na koji nacin je Bog to omogucio ljudima… :hvala:
Ne mogu sad da čitam sve ove postove, ali već u uvodnom postu postoji kontradiktornost.
Po čemu su onda Eva i Adam joj savreni ako su zgrešili?
Šta, kao oni su imali slobodnu volju? Pa ko im je dao tu volju i želju? Hteo da ih iskuša?
Pa iskušao ih je i otkrio da su nesavršeni. A oni su Božje delo. Znači božje delo je nesavršeno. Samim tim je i Bog nesavršen.

Možda neko želi da Bog bude savršen, pa to i tvrdi iz velike želje.
A obećanje - ludom radovanje.
Ja bih rekao da ako Boga i ima, da nas zavitlava. Ili smo mu mi neki eksperiment.
A mi ko budale mislimo da ćemo snishodljivošću da ga privolimo.
Hoće da vidi koliko može čovek da bude podjebavan a da i dalje bezuslovno veruje. Dakle, koliko je čovek glup i nesavršen.
thank_you2.gif
 
Poslednja izmena:
Ne mogu sad da čitam sve ove postove, ali već u uvodnom postu postoji kontradiktornost.
Po čemu su onda Eva i Adam joj savreni ako su zgrešili?
Šta, kao oni su imali slobodnu volju? Pa ko im je dao tu volju i želju? Hteo da ih iskuša?
Pa iskušao ih je i otkrio da su nesavršeni. A oni su Božje delo. Znači božje delo je nesavršeno. Samim tim je i Bog nesavršen.

Možda neko želi da Bog bude savršen, pa to i tvrdi iz velike želje.
A obećanje - ludom radovanje.
Ja bih rekao da ako Boga i ima, da nas zavitlava. Ili smo mu mi neki eksperiment.
A mi ko budale mislimo da ćemo snishodljivošću da ga privolimo.
Hoće da vidi koliko može čovek da bude podjebavan a da i dalje bezuslovno veruje. Dakle, koliko je čovek glup i nesavršen.
thank_you2.gif

slobodna volja http://forum.krstarica.com/showthread.php/238359-SLOBODNA-VOLJA-i-SAVRSENSTVO-ljudi-Boga-andjela

:hvala:
 

Dok sve ostalo ima ogranicenja ali moze biti savrseno u odnosu na svrhu za koju je stvreno.
Pa ako su Eva i Adam zgrešili, oda su i stvoreni za svrhu da zgreše.

Bog je stovrio ljude kao savrsene, ali savrsenstvo coveka je relativno u odnosu na savrsenstvo Boga, ono ne podrazumeva nemogucnost gresenja
Grešenje isključuje savršenstvo. Ako ćemo da se držimo značenja pojmova i logike.
Ne može biti manje i više savršeno. Svako odstupanje od savršenosti čini nesavršenost.
Ali ko ne razume, on ne razume.

Eh, nekad je sve bilo savršenije. A onda se degradiralo.

Ma jesi li ti sigurna da nas Bog ne zajebava?
 
Pokusaj da shvatis Boga i savrsenstvo

ko smo mi da tako nesto kazemo?
Nemoj "mi"-govori u svoje ime...
Pošto je mene,recimo.Bog stvorio po liku svojemu,a i Mužjaka naravno,pa i tebe-što bi se stisli i rekli da ne možemo ZNATI
da je dovoljno VEROVATI...
Ja recimo mogu i da verujem u kreaciju,ali Tvorcu i ne moram verovati u samo sjajne namere! Jer i u mojim mislima
se dešavaju svakakve nakane-bujna mašta mladog Vertera...
I...?
Mužjak kaže da se Tvorac (ako postoji još uvek,ali mnogo je indicija da je odavno drapnuo!) zajebava s nama,a ja
kažem da je Tvorac s nama imao sve samo ne i časne namere! Uostalom-sve koji su se rodili je pogubio i svakog
dana po skoro milion ljudi,a o ostlim živim bićima da ne pričamo...
Pazi-Bog dobar i ljubuje ljude...:mrgreen: ŠTO NAS ONDA UBIJA!?
Izmislili ste Đavola da mu pravite alibi? PROVALJEN JE ALIBI-SVA SU DELA I NEDELA BOŽIJA ! ! !
 
Znači savršeni i predobri Bog je stvorio komarce, salmonelu i varicellu zoster?

Kao što reče Mužjak, neko nas tu izgleda zajebava.

Zbog čega misliš da je sve Božja tvorevina ?

Tko je načinio određenim eksperimentima raznorazne podvrste pasa - od onih malih šminkera za bogate bakice, do onih ciljano napravljenih za borbe - Bog ili ljudi ?

Pošto Biblija napominje da postoje neki koji ne vole Boga, a koji imaju veće mišiće od ljudi, postoji mogučnost manipulacije nad mnogim sistemima.
 
Tko je načinio određenim eksperimentima raznorazne podvrste pasa - od onih malih šminkera za bogate bakice, do onih ciljano napravljenih za borbe - Bog ili ljudi ?
Pa ja sam negde načuo da su komarce izmislili Japanci u drugom svetskom ratu kao oružje specijalne borbe protiv saveznika, i da se to otrglo kontroli prilikom bombardovanja njihovih laboratorija... ako neko ima tu tehnologiju, to su onda oni... međutim, pitanje je da li je to istina. Bilo kako bilo, sumnjam da smo mi napravili baš sve napasti, nekako mi je to previše...

Za komarce i da poverujem nekako... ali sve ?
 
EVO STA BIBLIJA KAZE O SVRSI ZIVOTA


Svrha zivota

Da li je svrha zivota da samo malo zivimo I onda UMREMO….???
Naravno da zvuci besmisleno…

Sve sto postoji postoji sa svrhom… Bog je sve stvorio sa svrhom, kako ziva stovrenja tako i prirodu I sve sto postoji….
ZIVOT je SVET, ima uzviseno poreklo…

Zbog svrhe za koju je dat, covek je stvoren po Bozjoj slici, po Bozjjem oblicju ljubavi, sposoban da odrazava osobine
Tvorca kao sto su ljubav, pravednost, mudrost, dobrotu, milosrdje I ostale bozanske osobine…
Ljudi su stvoreni kao Bozja deca, kao savrsena bica, znali su kome pripadaju…
I to je njihova svrha da budu to za sta su stovreni… na tom nivou svetosti… da odrazavaju bozanska svojstva… I da se ponasaju na taj nacin…

Danas su ljudi sami sebe bogovi I daleko od prave svrhe zivota… Odaljili su se od Boga, svojim nacinom zivota I robovanjem grehu… I time nisu ni srecni…
Jer covek moze biti srecan jedino ako odrazava osobine tvorca… I ako zivi u skladu sa Bogom i njegovim merilima….

Jehova Bog je IZVOR zivota…

Psalam 3:9
6 Pravda je Tvoja kao gore Božije
9 Jer je u Tebe izvor životu, Tvojom svetlošću vidimo svetlost.

Bog daje tu iskru zivota, materija I energija sami po sebi je nemaju…

Bog je savrsenom coveku dao zakon u 1 Mojsijevoj 2 :17”Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.”
I covek je zgresivsi, postao nesavrseno bice i tu nesavrsenost je preneo na svoje potomke genetski …

Ali I kao nesavrsena bica mi smo sposobni da odrazavamo osobine Tvorca i da vrsimo njegovu volju i time mozemo ispuniti svrhu…

Rimljanima5:12” Zato, kao što po jednom čoveku dođe na svet greh i po grehu smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi zgrešiše…”

Ali Zato je Bog dao svog Sina Isusa Hrista, da bi nas otkupio od greha I time otvorio put vecnosti, za sta smo I stvoreni prvobitno… Vera u Hristovu otkupnu zrtvu nam omogucava vecni zivot…
Bog je stvorio ljude prvenstveno kao savrsena bica sa bozanskim svojstvima, da zive vecno na zemlji…
I ta Bozja nemera ce biti ostvarena…


Rimljanima 6
1 Šta ćemo dakle reći? Hoćemo li ostati u grehu, da bi se umnožila milost? Nipošto!
5 Jer ako smo jednaki s njim jednakom smrti, bićemo i jednakim uskrsenjem,
6 znajući da se stari naš čovek razape s njime, da bi se uništilo telo greha, da više ne budemo robovi greha;
7 jer koji umre oprosti se od greha.
8 A ako umresmo s Hristom, verujemo da ćemo i živeti s njim,
9 znajući da Hristos, uskrsnuvši iz mrtvih, već više ne umire, i smrt više nema vlasti nad njim.


1. Timoteju 2
5 Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos
6 koji sebe dade u otkup za sve.
To je svedočanstvo koje je u svoje vreme dato,

Na osnovu te otkupne zrtve Isusa Hrista I VERE u nju, mi imamo oprostenje greha danas i takodje temelj za vecni zivot u buducnosti…
Jovan 3:1616 Jer Bogje toliko veleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.

Takodje Hrist je ostavio primer nama, jer Bog zeli da se ponasamo kao Bozja deca…
Greh je taj koji nas sprecava da ispunimo svrhu, ali mozemo je ostvariti ako se borimo protiv njega..
Ako zelimo da imamo Bozje odobravanje ne mozemo biti robovi greha…

Mozemo se usavrsavati u ljubavi i odbaciti svaki greh...

Dokle god se borimo protiv greha imamo sansu,
takodje dokle god se trudimo da se oblikujemo prema Bojoj licnosti….
A sto je zapisano u Efezanima 4
22 Da odbacite, po prvom življenju, starog čoveka, koji se raspada u željama prevarljivim;
23 I da se obnovite duhom uma svog,
Rim. 8:6, 1. Pet. 1:22
24 I obučete u novog čoveka, koji je sazdan po Bogu u pravdi i u svetinji istine.
Gal. 3:27
25 Zato odbacite laž, i govorite istinu svaki sa svojim bližnjim; jer smo udi jedan drugom.
26 Gnevite se i ne grešite; sunce da ne zađe u gnevu vašem.
27 Niti dajte mesta đavolu.
Dela 5:3, Ef. 6:11, Ef. 6:16, Jak. 4:7
28 Koji je krao više da ne krade, nego još da se trudi, čineći dobro rukama svojim da ima šta davati potrebnome.
29 Nikakva rđava reč da ne izlazi iz usta vaših, nego samo šta je dobro za napredovanje vere, da da blagodat onima koji slušaju.
30 I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja.
Ps. 78:40, Isa. 63:10, Rim. 8:23
31 Svaka gorčina, i gnev, i ljutina, i vika, i hula, da se uzme od vas, sa svakom pakošću.
32 A budite jedan drugom blagi, milostivi, praštajući jedan drugom, kao što je i Bog u Hristu oprostio vama.

Takodje ako se trudimo da razvijamo osobine koj isu plodovi duha, mozemo ispunjavati svrhu…
A sto je zapisano u Galatima 5:22,232 ”A plod duha je ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, dobrota, milost, vera, krotost ili blagost, samosavladavanje…”


Za to je potrebno redovno proucavanje Bozje reci Biblije, kao I primena Bozjeg zakona u svom zivotu…
Jovan 17:33 A život je večni u tome da tebe upoznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.


A Bog zeli da se svi ljudi dobiju spasenje i vecni zivot….

1.Timoteju 2
3 To je dobro i prijatno pred Bogom, Spasiteljem našim,
4 koji hoće da se svi ljudi spasu, i da dođu do poznanja istine.


2.Petrova 3
8 Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubljeni: da je jedan dan pred
Jehovom kao hiljada godina, a hiljada godina kao jedan dan.]
9 Ne kasnii Bog s obećanjem, kao što neki misle da kasnii; nego vas trpi, jer neće da ko pogine, nego se svi da dođu do pokajanja.
 
Takodje je o SVRSI ZIVOTA pisao SOLOMON u svojoj knjizi PROPOVEDNIKA...

SOLOMON iznosi u toj Biblijskoj knjizi puno ISTINA ...

Razmisljajuci o svrsi zivota i nakon sto je okusio sve sto je mogao, Solomon je napisao " Sve je tastina i lovljenje vetra..."
Sam je shvatio da sva zadovoljstva ovoga sveta nemaju nikakvu trajniju vredost... i da su nistavne...

Da pravu vrednost daju samo duhovne stvari...
Govor je zavrsio recima
Propovednik 11 :"13 Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.

14 Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla.


Solomon je i znao i shvatio je da nema nicega trajnog niti vrednog van Bozjeg zakona...
Nakon sto mu je Bog dao tu mogucnost da bude kralj, da zivi u blagostanju i izobilju, najbolje skolovanje na dvoru i da proba sva ovozemaljska zadovoljstva...

Takodje je shvatio da lje bolja mudrost...
Zato je i napisao...
u Propovedniku 2:13 I videh da je bolja mudrost od ludosti, kao što je bolja svetlost od mraka.

17 Zato mi omrze život, jer mi nije milo šta biva pod suncem, jer je sve taština i muka duhu.

26 Jer čoveku koji Mu je po volji daje mudrost i razum i radost,
a grešniku daje muku da sabira i skuplja da da onome koji je po volji Bogu. I to je taština i muka duhu.
.

Takodje Bog je dao Solomonu da zapise jednu izvanrednu istinu koja se tice VECNOSTI

Jer Bog jestvorio ljude tako da u svom SRCU imaju misao o VECNOSTI... to je prirodjeno coveku...

Jer covek je stvorena da zivi vecno,,,


to je zapisano u Propovedniku 3:11 Sve je učinio da je lepo u svoje vreme.On ( Bog )je njima u srce i misao o vecnosti metnuo, jer delima koje Bog tvori,covek ni pocetka ni kraja dokuciti nemoze.

14 Poznao sam da sto god god Bog uradi, to ce doveka trajati....


.Takodje Solomon pise o MUDROSTI i sta ona znaci...

Bog je Solomonu dao MUDROST i razboritost, jer je on ton trazio od Boga, umesto bogtstva ili bilo cega drugog....
Jer je bio poniznog srca, Bog mu je dao i i svo bogatstvo i slavu.... pored mudrosti i razboritosti... ( 2 Dnevnika 1:7-12 ).

Evo sta je mudri Solomon rekao:

" Ne budi suvise pravedan, ni suvise mudar; zasto bi sebe upropastio?

Ne budi suvise zao, ni lud: zasto bi umro pre vremena ? “

(Propovednik 7:16,17)

“ Ne odgovaraj bezumniku po bezumlju njegovom, da ne budes i ti kao on .”
“ Odgovori bezumniku prema bezumlju njegovom, da ne misli da je mudar ”.

(Poslovice 26:4,5)


To su samo neke od mudrosti koje je Solomon dao
 

Back
Top