Quantcast

Svrha Zivota?

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
nisaam citala tvoju poruku
a ja radim za sebe :)
ne verujem ti ni 1 ni 2
tako je i eva mislila da radi za sebe, ali mene su zivotinje u raju slusale zbog mog autoriteta [nisu pricale da im uzimam misli], a ona [kasnije mati-hraniteljka] ih je namamljiva hranom, sve osim zmije, jer jedino zmija nije htela da jede iz njene ruke kao sve ostale

Bogomolj@c

Početnik
Poruka
16
Pozdrav Ljudi forumaši.
Pomaže Bog!
Hristos Vaskrse.
*
Pitanje svrhe ili smisla života je krucijalno.

Samo ako čovek ide svrhovitim, smislenim putem, dobro čini. U suprotnom - greši. Gubi vreme. Promašuje. Ne odaziva se dobro na Božji poziv da svoj život učini svrhovitim i smislenim. (Ivo Andrić je lepo rekao: ''Није главно питање да ли човек брзо иде, него куд иде и по каквом послу: брзина према томе, не значи увек и преимућство.'')

A svrha / smisao života je eshatološki.

Znači usmeren k večnosti, k večnom životu, k budućem životu.

Ovaj život je samo prolazni. U njemu smo na obuci, na regrutaciji za večni život. Priprema za to večno življenje sastoji se u ubeljivanju naše duše. Jer, duša je prevashodna. Od ljudske duše nema vrednije pojave u ovom svetu i u svim svetovima. (Nije, nadam se da ovo svi znamo, najvažniji život, niti telo, niti zdravlje, ni sreća, ni zadovoljstvo, niti išta drugo u poređenju sa našom dušom.)

Tako da, svrha je ubeljivanje naše duše. Ako nekom baš nije jasno šta se smatra ubeljivanjem duše: obogaćivanje svim lepim osobinama: Bogoljubljem, Bratoljubljem, dobrotom, milosrđem, samilošću, plemenitošću, čestitošću, čašću, pravdoljubivošću, istinoljubivošću... i tome slično.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Pozdrav Ljudi forumaši.
Pomaže Bog!
Hristos Vaskrse.
*
Pitanje svrhe ili smisla života je krucijalno.

Samo ako čovek ide svrhovitim, smislenim putem, dobro čini. U suprotnom - greši. Gubi vreme. Promašuje. Ne odaziva se dobro na Božji poziv da svoj život učini svrhovitim i smislenim. (Ivo Andrić je lepo rekao: ''Није главно питање да ли човек брзо иде, него куд иде и по каквом послу: брзина према томе, не значи увек и преимућство.'')

A svrha / smisao života je eshatološki.

Znači usmeren k večnosti, k večnom životu, k budućem životu.

Ovaj život je samo prolazni. U njemu smo na obuci, na regrutaciji za večni život. Priprema za to večno življenje sastoji se u ubeljivanju naše duše. Jer, duša je prevashodna. Od ljudske duše nema vrednije pojave u ovom svetu i u svim svetovima. (Nije, nadam se da ovo svi znamo, najvažniji život, niti telo, niti zdravlje, ni sreća, ni zadovoljstvo, niti išta drugo u poređenju sa našom dušom.)

Tako da, svrha je ubeljivanje naše duše. Ako nekom baš nije jasno šta se smatra ubeljivanjem duše: obogaćivanje svim lepim osobinama: Bogoljubljem, Bratoljubljem, dobrotom, milosrđem, samilošću, plemenitošću, čestitošću, čašću, pravdoljubivošću, istinoljubivošću... i tome slično.
Hvala na tvom postu :)

Da, vecni zivot je prava svrha coveka.

Bozja namera je bila da stvori savrsene ljude da zive vecno na Zemlji,
i ta namera ce i biti ostvarena

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Nije tema o tebi nego te pitam o svrsi zivota.
Sta je u tvom zivotu ono sto volis da radis, sto tvom zivotu daje svrhu.
Da ti i ja živimo u večnoj ljubavi:D

Moja svrha je izvršena, što se kaže sve što sam poželeo imao sam i dalje imam, srećom pa nisam alav.
Svrha života nije religijsko pitanje već psihološko. Sve zavisi od osobe šta želi od života, ako sebi postavi nerealne ciljeve biće nesrećan.

Arianna

Buduća legenda
Poruka
46.019
Da ti i ja živimo u večnoj ljubavi:D

Moja svrha je izvršena, što se kaže sve što sam poželeo imao sam i dalje imam, srećom pa nisam alav.
Svrha života nije religijsko pitanje već psihološko. Sve zavisi od osobe šta želi od života, ako sebi postavi nerealne ciljeve biće nesrećan.
Jeste psiholosko pitanje ali nas
Biblija uci o svrsi zivota.
Takodje i kako da budemo srecni.
Bog nas uci da je sreca u davanju.
U Bezuslovnoj ljubavi prema ljudima.
Takodje je srecan onaj ko je svestan svojih duhovnih potreba
i radi na svojoj duhovnosti.
Razvija te Bozanske osobine koje su vrline: ljubav, dobrotu, itd..
Sve je to povezano sa svrhom sa kojom je Bog stvorio coveka
da zivi kao savrseno bice vecno
I da uziva u zivotu koji mu je Bog dao.
Bog kao nas tvorac je najbolji psiholog, zna nas najbolje
i u Bibliji daje smernice koje nam mogu pomoci da
budemo mudri i srecni i da ispunimo svoju svrhu.

Сале!

Buduća legenda
Poruka
33.438
Jeste psiholosko pitanje ali nas
Biblija uci o svrsi zivota.
Takodje i kako da budemo srecni.
Bog nas uci da je sreca u davanju.
U Bezuslovnoj ljubavi prema ljudima.
Takodje je srecan onaj ko je svestan svojih duhovnih potreba
i radi na svojoj duhovnosti.
Razvija te Bozanske osobine koje su vrline: ljubav, dobrotu, itd..
Sve je to povezano sa svrhom sa kojom je Bog stvorio coveka
da zivi kao savrseno bice vecno
I da uziva u zivotu koji mu je Bog dao.
Bog kao nas tvorac je najbolji psiholog, zna nas najbolje
i u Bibliji daje smernice koje nam mogu pomoci da
budemo mudri i srecni i da ispunimo svoju svrhu.
Kao I mnoge druge knjige.
Mene je definisao život a ne neka knjiga. Čovek i bez da je čuo za Bibliju može biti bolji od nas svih zajedno i u božijim očima pretežniji nego neko ko deklamuje Bibliju napamet.

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Da.

Jovan 17:3
3 A da bi dobili večni život, treba da dobro upoznaju* tebe, jedinog istinitog Boga,
i onoga koga si poslao, Isusa Hrista.
samo djavo posle toga moze da izmisli da Hristos salje nekog andjela UMESTO SVETOG DUHA UTESITELJA, i da se na to nadovezu nebrojene denominacije, nebrojeni POSLATI ANDJELI SA NEBULOZNIM PORUKAMA DJAVOLSKIM

vcbccbc vcbcvb

Aktivan član
Poruka
1.639
Ispravka (JA KOJI JESAM):

A da bi shvatili da i šta ima vječni Život, treba dobro da upoznaju SEBE, jedinog istinskog Boga.
Gdje ti vidiš da ja govorim o tebi?
Ja rekoh:
"Đavo je razum svakoga onog koji sudi."
kad kliknes na moju repliku onda govoris meni, a O MENI ako hoces da govoris, onda ne moras da kliknes na moj nik. Razumes? Razumes ti jedino svoju uobrazilju, pricas sam sa sobom, klikces nasumice zamisljajuci da si bog, a meni pricas o djavolu kao razumnom sudiji. A kako bi bilo da djavo tebi sudi jer si umisljeni bog, mozda bi ti to i hteo? Sta hoces ti u stvari od mene, da potvrdim tvoju uobrazilju da si bog? Nemoj da sanjas. Nisam te stavio na ignore, ni sam ne znam zasto, ali to sta ti radis, za to jos uvek trazim pravu rec... Ova ariana bar ponekad citira jevandjelje, ko zna, mozda ima nade, a ti, sta ti radis osim sto izopacujes i uobrazavas?

Poslednja izmena:

JA KOJI JESAM

Iskusan
Poruka
6.439
kad kliknes na moju repliku onda govoris meni, a O MENI ako hoces da govoris, onda ne moras da kliknes na moj nik. Razumes? Razumes ti jedino svoju uobrazilju, pricas sam sa sobom, klikces nasumice zamisljajuci da si bog, a meni pricas o djavolu kao razumnom sudiji. A kako bi bilo da djavo tebi sudi jer si umisljeni bog, mozda bi ti to i hteo? Sta hoces ti u stvari od mene, da potvrdim tvoju uobrazilju da si bog? Nemoj da sanjas. Nisam te stavio na ignore, ni sam ne znam zasto, ali to sta ti radis, za to jos uvek trazim pravu rec... Ova ariana bar ponekad citira jevandjelje, ko zna, mozda ima nade, a ti, sta ti radis osim sto izopacujes i uobrazavas?

Na javnom si forumu i ja koristim tvoj komentar kad mi je volja ukoliko na to imam nešto da kažem... a imam.

Kad citiram tvoj komentar to ne znači da govorim tebi već govorim svima koji čitaju upućujući na ono na što želim da uputim, uvijek na ISTINU.

Opet ti o đavolu i sudu a nisi shvatio poruku;
“Đavo je razum svakoga onog koji sudi.”

To znači ako ti sudiš poistovijećen si s razumom (pod uticajem si “đavola”) i odatle percipiraš stvarnost.

...
Stavi me na ignore, to me neće zaustaviti da bez tvog odobrenja na ono što pročitam, a vidim da predstavlja iskrivljenje istine, dam alternativni odgovor.