Quantcast

Svrha Zivota?

DavidB92/BackUp

Primećen član
Banovan
Poruka
607
Od toga "jednog dana" nema nista.
Veruj mi kao sto verujes da ce doci taj "jedan dan" :per:
To je tvoje misljenje,postujem tvoje misljenje. Meni je drago sto se mi ne svadjamo,ako ima nesto sto nas razlikuje mozemo napraviti debatu,ali se moramo postovati ...
Kao pogledamo sve oko nas,sve je napravljeno po merama. Mi imamo dokaz da je sve oko nas radjeno po zlatnom preseku.U matematici dve veličine su u zlatnom odnosu, ako je odnos između dve veličine jednak odnosu sume te dve vrednosti naspram veće vrednosti. Uvek ispada broj 1.618033... ,sve je pravljeno po zlatnom preseku gde ispada isti rezultat.
A sad sa druge strane je l' postoji osecanje 'nepostojanje'? Tesko...

Poruka
21.052
To je tvoje misljenje,postujem tvoje misljenje. Meni je drago sto se mi ne svadjamo,ako ima nesto sto nas razlikuje mozemo napraviti debatu,ali se moramo postovati ...
Kao pogledamo sve oko nas,sve je napravljeno po merama. Mi imamo dokaz da je sve oko nas radjeno po zlatnom preseku.U matematici dve veličine su u zlatnom odnosu, ako je odnos između dve veličine jednak odnosu sume te dve vrednosti naspram veće vrednosti. Uvek ispada broj 1.618033... ,sve je pravljeno po zlatnom preseku gde ispada isti rezultat.
A sad sa druge strane je l' postoji osecanje 'nepostojanje'? Tesko...
Postovanje uvek i zauvek a to sto kazes da je dokaz nije dokaz nego samo hipoteza
Pa i meni je to cudno sto radis :)
A meni je eto cudno sta ti radis i kako razmisljas

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655
Gledaj ovako.Postoje moralni ateisti,koji veoma normalno razmisljaju,ali imaju po meni jednu manu,a to je sto ne veruju u Boga.Sam Bog nece kaznjavati moralne ateiste,jer ce oni takodje jednog dana imati dokaz za postojanje Boga.Znaci Bog nas deli na ljude koji cinimo dobra dela i ljude koji cine losa dela,kod Boga ne prolaze ljudi koji su vise verovali u Boga,nego ljudi koji su se moralnije ponasali.
Nasi preci su malo znali o samom pravoslavlju,ali su bili moralni nego danas.Verovatno zbog njihovog patriotizma,vremena,tadasnjeg drustva...
Upravo tako gospodjo svako ima pravo da bira svoj put zivota,ako zeli da bude narkoman,sta mi imamo protiv toga? Nista,ima svoju glavu i moze da misli.Mi trebamo da ignorisemo ljude koji se nama ne svidjaju iz nekog razloga sve dok nas ne diraju. Ako nas narkoman muci,onda moramo uzeti pravdu u svoje ruke.Ako nas niko ne dira,zasto bi trazili mane kod ljudi. Mi trazenjem mana kod ljudi samo karakterisemo sebe kao losu osobu.
Postoje moralni ateisi tacno kao i vernici koji nisu moralni, po meni to je nepotrebno i naglasavati.
Ko je kakav zavisi od samog coveka a ne od toga da li je vernik ili ateista.
Ateistima moram priznati ne svima jer i nisu takvi ali nekima ja jedino zameram sto imaju potrebu nazivati vernike glupacima, naivcima, smatraju ih nepismenima a u bas tom svom izlaganju pokazu sami koliko su bas oni nepismeni. Takve stvari meni znaju na tren da budu iritantne a to sto ne veruju u Boga?
Pa da veruju bili bi vernici a ne ateisti, misli malo ti je recenica kofuzna. I
- Ima moralnih ateista ali im zameram sto ne veruju u Boga
Mislim koji to ateista veruje u Boga nikad cula?
Slazem se sa tobom da jednog dana Bog nece suditi po tome ko je u njega koliko verovao vec po delima samog coveka.
Tacno je i da svako sam bira svoj put ali ima i jedna zackoljica.
Kazes sta ima nama da smeta ako neko zeli da bude narkoman.
Zamisli dete ti doje i kaze
- Tata ja sam resio od sutra da se drogiram
Ti ces mu reci ako sine, sam biras svoj zivotni put. Nemoj samo mene time da smaras i ugrozavas jer su u protivnom da te stavim na ignor.
Ma daj molim te .....

Mr.Infinity

Domaćin
Poruka
3.771
Postoje moralni ateisi tacno kao i vernici koji nisu moralni, po meni to je nepotrebno i naglasavati.
Ko je kakav zavisi od samog coveka a ne od toga da li je vernik ili ateista.
Ateistima moram priznati ne svima jer i nisu takvi ali nekima ja jedino zameram sto imaju potrebu nazivati vernike glupacima, naivcima, smatraju ih nepismenima a u bas tom svom izlaganju pokazu sami koliko su bas oni nepismeni. Takve stvari meni znaju na tren da budu iritantne a to sto ne veruju u Boga?
Pa da veruju bili bi vernici a ne ateisti, misli malo ti je recenica kofuzna. I
- Ima moralnih ateista ali im zameram sto ne veruju u Boga
Mislim koji to ateista veruje u Boga nikad cula?
Slazem se sa tobom da jednog dana Bog nece suditi po tome ko je u njega koliko verovao vec po delima samog coveka.
Tacno je i da svako sam bira svoj put ali ima i jedna zackoljica.
Kazes sta ima nama da smeta ako neko zeli da bude narkoman.
Zamisli dete ti doje i kaze
- Tata ja sam resio od sutra da se drogiram
Ti ces mu reci ako sine, sam biras svoj zivotni put. Nemoj samo mene time da smaras i ugrozavas jer su u protivnom da te stavim na ignor.
Ma daj molim te .....
Kao što si ti radila nekima na ovom forumu dok si bila moderatorka.

Nego zanima me zašto više nisi moderatorka?

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.655
Ajd sad lepo obrisi ovaj post jer si na ivici da krenem da ti uzvracam istom merom, mozda i gore a veruj mi nece ti biti dobro posle od toga.
Ajd ako sam ja jos uvek fina pokusaj biti i ti da ne izadje na veliko.
Kod tebe znamo kako se obicno zavrsi :)

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
48.101
A ti svaki dan dolazis ovde da sebe ubedjujes u to jer ti je krivo da dobijemo vecni zivot koji ti neces :rotf:
da budem iskren, citajuci te, nekad sticem utisak da ti sve sta radis, radis ne iz iskrenih pobuda i vere, onako iz srca vec od straha i zelje za tim vecnim zivotom..mozda su ti motivi pogresni..ne zaboravi da ako dodje do toga, Bog i to kalkulise.

ja iskreno nemam izrazeno misljenje o vecnom zivotu..zivim ovaj zivot onako kako mislim da treba..ponasam se onako kako me razum i srce vode, uopste ne razmisljam sta ce biti posle..ne opterecujem se time....a sta ce biti posle..videcu kad taj dan dodje...

Koslav75

Primećen član
Poruka
655
Gledaj ovako.Postoje moralni ateisti,koji veoma normalno razmisljaju,ali imaju po meni jednu manu,a to je sto ne veruju u Boga.Sam Bog nece kaznjavati moralne ateiste,jer ce oni takodje jednog dana imati dokaz za postojanje Boga.Znaci Bog nas deli na ljude koji cinimo dobra dela i ljude koji cine losa dela,kod Boga ne prolaze ljudi koji su vise verovali u Boga,nego ljudi koji su se moralnije ponasali.
Nasi preci su malo znali o samom pravoslavlju,ali su bili moralni nego danas.Verovatno zbog njihovog patriotizma,vremena,tadasnjeg drustva...
Upravo tako gospodjo svako ima pravo da bira svoj put zivota,ako zeli da bude narkoman,sta mi imamo protiv toga? Nista,ima svoju glavu i moze da misli.Mi trebamo da ignorisemo ljude koji se nama ne svidjaju iz nekog razloga sve dok nas ne diraju. Ako nas narkoman muci,onda moramo uzeti pravdu u svoje ruke.Ako nas niko ne dira,zasto bi trazili mane kod ljudi. Mi trazenjem mana kod ljudi samo karakterisemo sebe kao losu osobu.
Теоретски ти си у праву, међутим живот по моралним нормама не ослобађа од одговорности за служење идолима, сад да ли је то због узрочно-посљедичне везе, односно да се нешто чини из љубави или из практичних разлога.