Сврха факултета и факултетске дипломе

caricevanhouten

Početnik
Poruka
42
Ja nisam odrastao na takvim postulatima ali kapitalizam i ovaj danasnji svet nosi ima neke svoje principe....ako se skole zavrsavaju preko veze i bez muke, sta ce biti sa tim ljudima u kasnijem zivotu? jel ce opet da zavise od necije pomoci i uslugica...

Ne znam...mozda se znanje na zapadu isplati...mi smo jos uvek na nivou plemenske zajednice, sablon tetka ce tebi da sredi posao, ovoga cemo da smaknemo sa mesta, ti gazi ljude okolo ko ih sisa itd...
 
Ja nisam odrastao na takvim postulatima ali kapitalizam i ovaj danasnji svet nosi ima neke svoje principe....ako se skole zavrsavaju preko veze i bez muke, sta ce biti sa tim ljudima u kasnijem zivotu? jel ce opet da zavise od necije pomoci i uslugica...

Ne znam...mozda se znanje na zapadu isplati...mi smo jos uvek na nivou plemenske zajednice, sablon tetka ce tebi da sredi posao, ovoga cemo da smaknemo sa mesta, ti gazi ljude okolo ko ih sisa itd...
Ti probaj da radis van sistema, znaci ako nadjes posao da ne zavisis od tih debila i ako te ne pitaju za fakultetske diplome onda si doktorirao zivot
 
Ja nisam odrastao na takvim postulatima ali kapitalizam i ovaj danasnji svet nosi ima neke svoje principe....ako se skole zavrsavaju preko veze i bez muke, sta ce biti sa tim ljudima u kasnijem zivotu? jel ce opet da zavise od necije pomoci i uslugica...

Ne znam...mozda se znanje na zapadu isplati...mi smo jos uvek na nivou plemenske zajednice, sablon tetka ce tebi da sredi posao, ovoga cemo da smaknemo sa mesta, ti gazi ljude okolo ko ih sisa itd...
Naravno! Pa ko je sve izmislio, projektirao, sklepao i napravio sve ovo oko nas? Polupismene seljačine koje su kupile diplome? Samo razni 'komesari' ne trebaju diplome! A sličnih 'radnih mesta' sigurno imaš i u kapitalizmu! :zcepanje:
 
Naravno! Pa ko je sve izmislio, projektirao, sklepao i napravio sve ovo oko nas? Polupismene seljačine koje su kupile diplome? Samo razni 'komesari' ne trebaju diplome! A sličnih 'radnih mesta' sigurno imaš i u kapitalizmu! :zcepanje:
веруј ми то што је неко завршио факултет не значи да није сељачина а још мање значи да је стручан у нечему
 
веруј ми то што је неко завршио факултет не значи да није сељачина а још мање значи да је стручан у нечему
Zato ti je dobro da nešto i naučiš uz diplomu ako nemaš vezu za posao ili ne misliš da kupiš radno mesto! Postaješ konkurentniji prema takvima!
 
Ja nisam odrastao na takvim postulatima ali kapitalizam i ovaj danasnji svet nosi ima neke svoje principe....ako se skole zavrsavaju preko veze i bez muke, sta ce biti sa tim ljudima u kasnijem zivotu? jel ce opet da zavise od necije pomoci i uslugica...

Ne znam...mozda se znanje na zapadu isplati...mi smo jos uvek na nivou plemenske zajednice, sablon tetka ce tebi da sredi posao, ovoga cemo da smaknemo sa mesta, ti gazi ljude okolo ko ih sisa itd...
Upiši faks sa kojim možeš raditi u inostranstvu.To je savet!Tih "šablona" o kojima ti pišeš ima i na zapadu, ni jedno društvo nije "imuno" na njihovu pojavu.
U inostranstvu su dobro plaćeni stručnjaci, to podrazumeva da imaš kvalitete koji su visokorangirani,tipa lekar specijalista,inžinjeri koji su godinama radili na važnim projektima,menadžeri koji su vodili uspešne kompanije...sve drugo se svodi na "prosek", pa ukoliko nemaš velikih ambicija i očekivanja...možda treba dobro razmisliti, da li i koliko "vredi" dipoma u Srbiji?
Da...na zapadu se ceni stručnost i znanje. Kompanije se same otimaju za dobre stručnjake, nudeći im bolje uslove rada i veće plate. To je u Srbiji "misaona imenica"!
To i jeste svrha fakultetske diplome! To je "ulaznica", za pametne, vredne i ambiciozne ljude. Mogu dobro zaraditi, ali bi biti jako korisni članovi društva, cenjeni i poštovani upravo zbog tih svojih kvaliteta, ne zbog porodičnih i familijarnih veza, niti zbog stranačke opredeljenosti.Za politiku te niko ništa ne pita, niti je koga "čiji" si!
 
Poslednja izmena:
Do ove recenice da je to ulaznica za pametne mi je bilo tuzno to sto pricas, e kad sam to procitao onda si me slatko nasmejala, necu o tome da pricam s nekim ko ima stavove kao ti samo ti zivi kako mislis da treba i uzivaj a ja imam pravo da se smejem ako mi je nesto smesno
Ako ti možeš steći potrebna znanja i bez fakulteta, niko ti ne brani da ne studiraš! :super:
 
Svakako da ako imaš ambicija i mogućnosti treba da studiraš i da završiš fakultet. Bez obzira kako to trenutno izgledalo.
Ali obrazovanje podrazumeva i nešto više od fakulteta. Da radiš na sebi i preko toga. Diploma te ne čini intelektualcem niti obrazovanim čovekom. To je samo početak.
 
Do ove recenice da je to ulaznica za pametne mi je bilo tuzno to sto pricas, e kad sam to procitao onda si me slatko nasmejala, necu o tome da pricam s nekim ko ima stavove kao ti samo ti zivi kako mislis da treba i uzivaj a ja imam pravo da se smejem ako mi je nesto smesno
Ne može ni svaka budala postati inžinjer!
Bu.la je samo ako ostane u Srbiji,ako mene pitaš.Da spadaš u takve ljude, znao bi i sam o čemu pričam.
 

Back
Top