Svlačionica

Federer objavio kraj karijere, odigrat će još samo jedan turnir​

Po broju osvojenih Grand Slam turnira treći je tenisač u povijesti, iza Rafaela Nadala (22) i Novaka Đokovića (21).
Index Sport
 
Afrika već odavno ima problem sa identifikacijom godišta igrača, pa su tako mnoge zemlje koristile nepovoljnu bezbedonosnu situaciju kako bi "švercovale" fudbalere u nacionalnim timovima kada su u pitanju takmičenja mlađih kategorija.

Najnoviji slučaj stiže nam sa Prvenstva zapadne Afrike za igrače do 15 godine, tačnije meča između Sijera Leonea i Mauritanije koji je Sijera Leone dobio ubedljivo sa 6:0.

Delegacija Mauritanije je odmah nakon utakmice povukla svoju ekipu sa turnira optužujući protivnika da je prekršio pravilo ograničenja godina, te da je poslao mnogo starije igrače.

U javnosti su izašle i slike koje jasno ukazuju na tako nešto, naročito u direktnom duelu dvojice fudbalera...

 
Pa ti vidi šta ćeš i kako ćeš.. :mrgreen:


01.jpg
 
Serena Vilijams, vlasnica 23 gren slem titule, najavila je povratak u svet tenisa.
Amerikanka je na US openu ove godine posle poraza od Ajle Tomljanović u trećem kolu prema njenim rečima otišla u penziju. Dobila je ovacije, pisalo se o svim nestavrnim rezultatima, koje je ostvarila tokom karijere. Međutim, izgleda da to nije bio kraj za 41- godišnju Serenu.
„Nisam se povukla“ rekla je na konfereciji u San Francisku, tokom promocije svoje kompanije Serena Ventures i dodala
„Šansa za povratak je veoma velika. Možete da dođete kod mene kući, imam teren na kojem sa svaki dan“.
Vilijams je istakla da ona nikada nije ni upotrebila reč „povlačenje“.
„Više sam mislila na tranziciju. Najbolja reč je možda evolucija. Malo sa se udaljila od tenisa da bih se posvetila nekim drugim stvarima koje su mi važne. Međutim, nikada nisam rekla da više neću igrati takmičarski tenis“, zaključila je Serena Vilijams.
 

Jelena Dokić se oglasila posle prebijanja kineske teniserke u Beogradu​

Dokić.jpg
Bivša teniserka Jelena Dokić oglasila se nakon što je videla snimak kako otac, kineski državljanin, brutalno tuče ćerku teniserku na terenima u Beogradu.

- Muka mi je, povratila sam, srce mi je slomljeno. Mislite da je ovo brutalno? Jeste! To je bio normalan dan za nas koji smo bili ili smo zlostavljani kao deca. Udaranje, čupanje ušiju, pljuvanje u lice, bacanje na zemlju, udaranje pesnicama i nogama.. Samo još jedan dan za nas i to uključuje ovu 14-godišnju devojku - napisala je Jelena na Instagramu.

Bivša teniserka je onda isatkla da ne može ni da zamisli šta se tek onda radi između četiri zida.

- Zamislite šta se dešava iza zatvorenih vrata. Još je gore. Zbog toga sam pisala i govorila o ovome. Nisam ni prva ni poslednja koja je prošla kroz ovo, ali je pitanje da li su se stvari promenile u našem sportu i da li se ovim bavi društvo. Drago je da je ovo čudovište uhapšeno, ali ljudi ovo gledaju i ne rade ništa dok je nije počeo šutati po podu. Mediji moraju učiniti više. Razgovarajte o tome više. Naš sport i igrači, posebno oni koji imaju veliku platformu, moraju podići svest o tome. A klubovi, savezi, upravna tela moraju da urade svoj deo posla. Ovde se sada treba pojačati. Pitanje je da li se dovoljno radi i samo na podizanju svesti o tome - zaključila je Jelena Dokić.

Pored Jelene Dokić brojni teniseri i teniserke osudili su scene nasilja iz Beograda

SD
 
Ferarijev bolid u kojem je Nemac Mihael Šumaher 2003. ostvario šest pobeda i osvojio šestu od sedam titula svetskog prvaka u Formuli 1 prodat je Ženevi za 14.630.000 franaka odnosno prema sadašnjem kursu isto toliko evra.
Iz aukcijske kuće Sotebi su objavili da je model F2003-GA Chassis 229 postao rekorder po postignutoj ceni među bolidima Formule 1 iz moderne ere.
Mihael Šumaher
Zahvaljujući Šumaheru i njegovom tadašnjem klupskom kolegi Brazilcu Rubensu Barikelu, Ferari je 2003. osvojio petu uzastopnu titulu svetskog prvaka među konstruktorima.
Legendarni Šumaher je i dalje uz Luisa Hamiltona rekorder po broju individualnih pehara. U karijeri je ostvario 91 pobedu, a čak 155 puta se peo na podijum.
izvor SK
 

Rubljov: Mnogo je vatre u meni, emotivno najbolja pobeda​

1668510117-Andrej-Rubljov-750x500.jpg


Ruski teniser Andrej Rubljov izuzetno je srećan zbog načina na koji je uspeo da pobedi zemljaka i prijatelja Danila Medvedeva u prvom kolu crvene grupe ATP finala u Torinu.

Rubljov je pobedio sa 6:7 (7-9), 6:3, 7:6 (9-7) u dugom i neizvesnom okršaju.

„Ne znam da li mi je ovo najveća pobeda, ali jeste velika – Danil je jedan od najboljih igrača, slem šampion, osvajao je i ovu titulu. Emotivno najbolja pobeda jer je bilo toliko dramatično, a uspeo sam da se oporavim posle načina na koji sam izgubio prvi set“, rekao je Rubljov, koji je propustio sedam set lopti i vođstvo 6-2 u taj brejku u prvom setu.

„Obično posle tako nečeg mislim da ne bih speo da pobedim. Sad ne samo da sam pobedio, nego je to bio i taj brejk trećeg seta, i opet sam ispustio vođstvo. Ovakav scenario, ovakva pobeda je novost za mene“.

Rubljov ističe da radi na tome da bolje kontroliše emocije.

„Ovaj meč pokazuje da ima poboljšanja, ali potrebno je vreme. Imam mnogo vatre unutra, mislim da mi je u tom smislu duplo teže nego ostalima. Svako ima svoju slabost. Nekima je teško da budu agresivni, to moraju da uče, neki moraju da rade na defanzivi, a neki moraju da napreduju na mentalnom planu. Ja sam jedan od tih, ali potrebno je vreme“, objašnjava 25-godišnjak.

U drugom kolu će se Rubljov sastati sa Novakom Đokovićem, u sredu od 14.00, uz direktni prenos na Sport klubu.
 

Alijasim doveo Nadala na ivicu ambisa​

1668524370-GettyImages-1441189861-1-750x500.jpg


Rafaelu Nadalu definitivno ne leži Torino. Španac je doživeo drugi poraz na završnom Mastersu, ovaj put od Feliksa Ože Alijasima 6:3, 6:4. Sada ga samo teorija ostavlja u igri za polufinale.

Nije početak meča nagoveštavao da će Kanađanin lako doći do trijumfa. Imao je Nadal dve brejk lopte u prvom, a onda i još dve u sedmom gemu. Nije iskoristio nijednu i stigla je kazna.

Alijasim u osmom gemu koristi prvu šansu za brejk, posle nekoliko grešaka Španca i dolazi nadomak prvog seta. Lako je iskoristio prednost početnog udarca i stigao do 6:3.

Videlo se da je Nadalu pala energija. Iskoristio je to Kanađanin i u trećem gemu pravi brejk. Sve je mogao da reši da je u petom gemu da je realizovao još jednu šansu da oduzme servis Nadalu.

Španac se tu izvukao, smanjio na 3:2, ali se ispostavilo da je to samo odlaganje neminovnog. Alijasim je lako sačuvao prednost servisa i rutinski priveo posao kraju.

U ovoj grupi se večeras sastaju Rud i Fric i posle tog meča biće sve jasnije. Ipak jasno je da Nadal u igri ostaje samo u slučaju da Fric maksimalnim rezultatom dobije Ruda.

Sve mečeve iz Torina možete u direktnom prenosu da pratite na svim kanalima Sport kluba.
 

Rud u polufinalu, Nadal verovatno nikada neće osvojiti prestižni trofej​

Norvežanin među četiri najbolja u Torinu.
Kasper Rud je savladao Tejlora Frica sa 6:3, 4:6, 7:6 (6) i plasirao se u polufinale Završnog mastersa u Torinu.

Norvežanin je dobio vrlo neizvestan duelu kojem je iskoristio treću meč loptu. Rud je vodio sa 5:1 u taj-brejku odlučujućeg seta, imao je dve vezane meč lopte, ali je Amerikanac izjednačio na 6:6. Ipak, Rud je uspeo da dobije naredna dva poena i izbori plasman u polufinale.


Među četiri najbolja sigurno neće biti Rafael Nadal koji ima dva poraza u dva kola “Zelene grupe”. Legendarni Španac je rušio brojne rekorde tokom bogate karijere, ali, verovali ili ne, nikada nije osvojio poslednji turnir sezone. Neće to 36-godišnji veteran učiniti ni u Torinu, jer je pred treće kolo i matematički ostao bez prilike da se domogne nokaut runde takmičenja.

SD
 

Back
Top