• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Svjesnost postojanja/ Cotardov sindrom

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Na temi od našeg Maestra koji postavlja milijun pitanja o tome što je život, kako ga životi i sl, napisao sam da je život jednostavno postojanje ili svjesnost da postojimo. Ako uzmemo ovu tezu kao točnu ili jednu od točnih, što onda s https://ba.n1info.com/nauka/a68359-sta-je-cotardov-sindrom/🤔🤔

Oboljeli su živi( barem tako drugi smatraju) ali oni sami nisu takvog mišljenja. Nemaju svijest o vlastitom postojanju, pa jesu li živi uistinu 🤔🤔

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.671
Na temi od našeg Maestra koji postavlja milijun pitanja o tome što je život, kako ga životi i sl, napisao sam da je život jednostavno postojanje ili svjesnost da postojimo. Ako uzmemo ovu tezu kao točnu ili jednu od točnih, što onda s https://ba.n1info.com/nauka/a68359-sta-je-cotardov-sindrom/🤔🤔

Oboljeli su živi( barem tako drugi smatraju) ali oni sami nisu takvog mišljenja. Nemaju svijest o vlastitom postojanju, pa jesu li živi uistinu 🤔🤔
Po Martinusu Thomsenu, danskom mistiku, sve je zivo, samo sto dozivljava zivot na razlicite nacine. Na primer, ono sto mi nazivamo mrtvom materijom, zivo je, samo sto ima svoj unutrasnji svet memorije kojim se seca na svoj prethodni spiralni ciklus evolucije iz onog sto Martinus naziva carstvom biljaka pa sve opet do carstva minerala (mrtva materija). 6 carstava su: biljke, zivotinje, pravi ljudi, carstvo mudrosti, sveto carstvo, i carstvo minerala, i evolucija se ciklicno smenjuje iz jednog u drugo carstvo po redu, i onda kad se navrsi carstvo minerala, jastvo (ja) prelazi u sledecu skalu kosmosa, dakle sledeci stepen koji je za dosadasnji bio makrokosmos, i tu sa svojim podsvesnim talentima (disanje pluca, pluca predstavljaju mikrokosmos za nas, a termin koji on koristi za jastva iste skale (kao na primer covek naspram coveka) je mezokosmos), kao sto ih i mi imamo za ovo nase telo koje je izgradjeno a ni sami nismo svesni sta ono sve radi, funkcionise u datoj razvijenosti svesti u zavisnosti od koraka na kojem se nalazi od tih 6 carstava. Biljke tek pocinju da se izvlace iz unutrasnjeg sveta memorije (mineralnog carstva) i teze ka spoljasnjoj aktivnosti i interakciji. Kada se to carstvo navrsi, dolazi do najveceg zla evolucije, odnosno zivotinjskog, gde je svako protiv svakog, svi se ubijaju, i tako dalje. A mi smo tek kosmicki skoro navrsili taj period i dosli ovde gde jesmo principom reinkarnacije, i imamo ostatke zivotinjskog carstva u svojoj podsvesti sto se moze ogledati u onome sto se naziva "ima nesto zlo u ljudima sto ni zveri nemaju", a opet imamo grizu savest, koja predstavlja zrake zore nadolazeceg carstva pravih ljudi, kojem mi idemo. Ako te interesuje vise o ovome, mogu ili ovde ili na privatnu poruku da ti posaljem, jer je detaljno

marzivu

Aktivan član
Poruka
1.671
Ja jednostavno primjetim da se neki ljudi- uključujući i sebe .premalo trude. Premalo rade na sebi..vrlo često zbog zasićenosti i prijašnjih nepravdi
znam. Traume, koriscenje sile, uzaludnost kreacije koja ce biti unistena od strane zlih, i moje najdublje razocarenje u boga koji sve to dopusta, niti komunicira, ni "a" da mi uputi, ili bilo kome u potrebi. I kako pored takvih cinjenica, takvog znanja, takve svesti da sam sebi ne olaksam suicidom? Majka i sestra su i dalje za zivot...

Maeeeestro

Zainteresovan član
Poruka
499
znam. Traume, koriscenje sile, uzaludnost kreacije koja ce biti unistena od strane zlih, i moje najdublje razocarenje u boga koji sve to dopusta, niti komunicira, ni "a" da mi uputi, ili bilo kome u potrebi. I kako pored takvih cinjenica, takvog znanja, takve svesti da sam sebi ne olaksam suicidom? Majka i sestra su i dalje za zivot...
E da...a tko će znati....stave je u tome što ponekad ljudi kao ljudi premalo i preslabo zaborave ono što ima smisla..danas u ducanu je jedna žena baš gnjavila s neumjereno puno detaljnih pitanja....ja rekao...ja sam novi i ja sam umoran....i eto..neka vide cijenu...ili donesu artikl na blagajnu pa napravim provjeru.....ja se ne ulizujem kupcima....kulturan sam , al ako su bahati, ja imam pravo reći da sam umoran..jer zaista i jesam

Cro_čvarak

Ističe se
Poruka
2.984
Ti si rekao sestri i majci da se želiš ubiti? Imaš li oca?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.