Svi varaju u vezama, brakovima?

Iskustvo iz realnog zivota, a i iz komentara na prosloj platformi je da:
  • dosta njih vara
  • mnogi su varali
  • a skoro svi su prevarili
I ja, nesrecnik, koji to vidim, o tome slusam i citam... a nikad nista...

Mirim se sa cinjenicom gde ce me za 10 godina ili kasnije svi cudno gledati kad kazem da sam nevin, isto kao sto gledaju na @Mastrangello,
Niko mene cudno ne gleda, jer ja to ni u ludilu ne bih javno rekao. A i da kazem, niko mi ne bi poverovao i mislio bi da se zezam. Toliko dobro glumim i igram zivotnu ulogu da sam..."normalan"...

Rekoh ti vec, nista gore od toga. Biti nevin je gore nego biti sugav... Tretiraju te kao sto tretiras olinjalo, sugavo, smrdljivo, pokislo kuce, koje ti se nadje na putu, dok hodajuci ispod kisobrana, zuris kuci da se sto pre sklonis sa pljuska... U najboljem slucaju ga samo sutnes nogom u stranu, a uglavnom samo prodjes pored ili zaobidjes...

A nevin a u godinama, tek to... Mislim da sam vec prepricao pricu koju je podelio jedan decko na prosloj platformi. Kaze, isto, presao 30 a nevin, nekako i negde pokupio neku ribu i priveo je kod sebe, sede na krevetu, spremaju se za sex...Mazenje, ljubljenje, skidanje...Vec iz toga i njegove nevestosti ona vidi/shvati da je on bez iskustva i... Ustade se, pokupi i ode... Bez reci! Sta mislis kako se osecao i da li mu je vise ikad palo na pamet da ponovi tu ludost?

Hoces to da cekas?

P.S. @svima Baka Nada vas je sve prekorila pre neki vikend, zato sto sedim sam na klupi pored setalista...
 
Poslednja izmena:
Ovo je primer zasto ne verujem u ljubav. Barem ne onu kakva se promovise u nasem drustvu, kao nekakvo sledovanje gde se dvoje nadju i poklope i bla bla.
S toga ni nesto preterano u monogamiju.
Kao sto ti niko nije duzan da ti pruzi ljubav, vec moze da te zaobidje kao pokislo kuce, zaato bi i vernost bila moralno validna?
 
Mnogo mozgas.
Pravis greske, pokusavas, probas, zivis, kros ta iskustva ucis o sebi i duhovno sazrevas.
Jednog dana da te ne pita starost gde ti bila mladost, probas! Probas nove ljude, nova mesta, nesto novo!
Nigde nije lepse i lakse nego u zoni komfora, ali tamo se ne raste nego tavori. Kao na nekom bednom, sigurnom, slabo placenom poslu, gde se tesis sto ima i gorih poslova.
Volis, zeznes se, sve je to ucenje i zivot!
 
@Mastrangello Eh sad niko ti ne bi poverovao... Ne preuvelicavaj... Postoji i verovatnoca da su ljudi u tvom okruzenju toliko glupi ili da veruju da sve mora nekom da se desi, ili da ce svako da se trudi oko toga... Sve je moguce bajo na ovom svetu... Otkad sam to sebi priznao mnogo mi je lakse i nista me vise i ne cudi pa i da su svi muskarci isti, sve zene kur** itd... A postoji hiljadu razloga zbog cega neko nije imao odnos a ima preko 30 godina, taj ko ne moze to da shvati ima iq ispod 70 sigurno... Ne uklapamo se svi u kalup drustva kako su drugi zamislili (sto ne znaci da nam nesto fali u glavi), cak sta vise ti treba da zalis tog ko te cudno gleda kad kazes tako banalnu stvar, jer mucenik ocigledno nije bio u tudjim cipelama pa zivi u bajci kako je sve zagarantovano, sve na tacni...
 
Prvo i osnovno je iskrenost, varanje pocinje od prvih kontakata. Sto pre se pokazu prava lica manja je steta i lakse je biti iskren. Drugo je problem dvolicnosti pri cemu sebi oprastas, a partneru zameras iste stvari.
Ostalo je samo nastavak.
U svakom slucaju najbolje je birati osobe cija su shvatanja slicna nasim, tako se lakse bude iskren i izbegava dvolicnost, jer je manja verovatnoca da ti prolazi laz.
 
Od slabih ljudi ne mozes da ocekujes vernost, ali mozes da ih kontrolises i to im nece smetati, a tu je i potreba za slobodom u svakom trenutku, pa sa ljudima kojima je sloboda vaznija od svega ne treba ni imati cvrstu vezu jos bolje nikakvu, ako za vezu podrazumevate vernost.
 
Eh sad niko ti ne bi poverovao... Ne preuvelicavaj... Postoji i verovatnoca da su ljudi u tvom okruzenju toliko glupi ili da veruju da sve mora nekom da se desi, ili da ce svako da se trudi oko toga...
Ne bi, verovao ili ne...
Kod uspesnosti glume pomaze ako nemas prijatelje, drustvo, bliske ljude u zivotu, sa kojima radis/bi radio sve ono sto se u mladosti/zivotu radi. Nikog ko bi primetio, posumnjao da ti u zivotu fali nekih stvari. Kada pazis koga i koliko pustas u svoj zivot, svako novo poznanstvo...

U moje vreme, negde 2000 i neke smo skidali nevinost drugarima za 1400 dinara... vis kako se nauci... i onda nema tih problema...
Nije problem da platim... I u pravu ste, slazem se, verovatno bih nesto i naucio o samom cinu sexa...Ali...po milioniti put, ja ne umem da muvam i smuvam... Pa i da platim i nakon toga, opet, ne bih znao da muvam i smuvam... Ne znam kako da od prvog "Cao, ja sam..." predjem put i dodjem do sexa... Opet bih morao da platim za sex... I opet...I opet... A necu ceo zivot da placam...

Kao sto rece, na takve predloge, jedan mudar komentator sa prosle platforme, posle koga sam plakao 3 dana... - "Da, moze da plati, ali, zasto da placa nesto sto bi trebalo da je besplatno?!"

A i kada vidim ko i kakvi sve mogu da "dobiju" besplatno, jos imaju i postavljaju neke uslove i zahteve... Pre bih platio nekom da mi prosvira glavu, nego sex...
 
Poslednja izmena:
Ne bi, verovao ili ne...
Kod uspesnosti glume pomaze ako nemas prijatelje, drustvo, bliske ljude u zivotu, sa kojima radis/bi radio sve ono sto se u mladosti/zivotu radi. Nikog ko bi primetio, posumnjao da ti u zivotu fali nekih stvari. Kada pazis koga i koliko pustas u svoj zivot, svako novo poznanstvo...


Nije problem da platim... I u pravu ste, slazem se, verovatno bih nesto i naucio o samom cinu sexa...Ali...po milioniti put, ja ne umem da muvam i smuvam... Pa i da platim i nakon toga, opet, ne bih znao da muvam i smuvam... Ne znam kako da od prvog "Cao, ja sam..." predjem put i dodjem do sexa... Opet bih morao da platim za sex... I opet...I opet... A necu ceo zivot da placam...

Kao sto rece, na takve predloge, jedan mudar komentator sa prosle platforme, posle koga sam plakao 3 dana... - "Da, moze da plati, ali, zasto da placa nesto sto bi trebalo da je besplatno?!"

A i kada vidim ko i kakvi sve mogu da "dobiju" besplatno, jos imaju i postavljaju neke uslove i zahteve... Pre bih platio nekom da mi prosvira glavu, nego sex...
Znas kako kazu, obicno ono u zivotu sto silno zelis ne dobijes a sve ostalo dobijes 😁, tkd mozda ti se desi da se nekoj svidis i bude zaljubljena u tebe u smislu da te drzi za ruku, setate, cini sve za tebe a da nikad nemas sex... Ma mani se toga, nisi ni prvi ni poslednji koji ce da umre nevin a i verovatno kad bi imao neku bas dobru jeba**** smorio bi se i zazalio bi sto si toliko vremena potrosio na te stvari... Ako ti je za utehu i ja cu da riknem nedoheban 😁
 
Poslednja izmena:
Evo pade mi napamet da postavim ovo. Moje mišljenje je da su ljudska bića sklona tom nekom egzibicionizmu i da nisu monogamna kako neki prikaziju 🤔, a šta vi smatrate prevarom? Da li je dovoljno da partner pomisli na drugu/drugog, baci slučajno pogled? Mislim da svako kad bi mu se ukazala prilika (pod uslovom da se ne pročuje u sredini) imao odnos sa nekom osobom koja mu se svidja a da to nije njegov partner, bračni drug. Takodje sam primetio da skoro svi ljudi vole da žive u lažnoj nadi da ih partner/ka ne vara.
Muskarci nakon godinu dana vise ne mogu torbati svoju zenu, mogu ali jednom mesecno, a torba im se svaki dan.
 
mozda ti se desi da se nekoj svidis i bude zaljubljena u tebe
Takvi slucajevi su se desavali, ali ja na takve slucajeve nisam znao/umeo/hteo/mogao da odreagujem.
verovatno kad bi imao neku bas dobru jeba**** smorio bi se i zazalio bi sto si toliko vremena potrosio na te stvari
Ne lupetaj...
On treba da potpaljuje te koje bi ga cudno gledali jer su zatucani.
Slusaj, tako mozes da pricas kada se i sam ne budes pretvarao i govorio neistinu.
Ne znam da li primecujes, ali i ti se foliras i izbegavas da govoris istinu, a ovde se foliras da se drzis uzvisenije i pretvaras da te misljenje drugih ne zanima...

Dokle god budes govorio - "Ima vremena" umesto "Mene te stvari ne zanimaju", i sam se foliras i pretvaras i izbegavas da govoris istinu.

Nisam odgovarao na to, nego na pricu kao nije iskusan, pa devojka ode zbog toga, sad si uveo novi element
A, OK, pogresno sam shvatio... Onda, kakve to veze ima? I ja, a, verovatno, i on bi smo tako zavrsili s tim da smo znali da cemo ovako proci... Ali... Tada mislis i nadas se da ce se desiti normalno, spontano, prirodno...cekas, cekas...i...zavrsis ovako...
 
Takvi slucajevi su se desavali, ali ja na takve slucajeve nisam znao/umeo/hteo/mogao da odreagujem.

Ne lupetaj...

Slusaj, tako mozes da pricas kada se i sam ne budes pretvarao i govorio neistinu.
Ne znam da li primecujes, ali i ti se foliras i izbegavas da govoris istinu, a ovde se foliras da se drzis uzvisenije i pretvaras da te misljenje drugih ne zanima...

Dokle god budes govorio - "Ima vremena" umesto "Mene te stvari ne zanimaju", i sam se foliras i pretvaras i izbegavas da govoris istinu.


A, OK, pogresno sam shvatio... Onda, kakve to veze ima? I ja, a, verovatno, i on bi smo tako zavrsili s tim da smo znali da cemo ovako proci... Ali... Tada mislis i nadas se da ce se desiti normalno, spontano, prirodno...cekas, cekas...i...zavrsis ovako...

A što tebe to toliko boli i opseda?
Ima pojedinih muškaraca, a i žena, koji misle da je seks čoveku sve i svja. Da li ti želiš sebe da vrednuješ po merilima takvih plitkoumnih debila? Zašto to sebi dozvoljavaš?
Ja sam prvi seks imao prilično kasno, bar po merilima ovih ultra mega giga iebača i iebačica koji misle da je raširiti noge i gurnuti onu stvar u onu drugu vrhunac moći čoveka. I bukvalno ništa se u mom životu nije pronenilo. Ni trun. Ni moj neki osećaj, ni viđenje suprotnog pola niti neko samopouzdanje niti su mi se otvorili novi horizonti. Nisam ni pametniji ni lepši niti išta bolji nego pre.
Seks je ekstremno precenjena stvar i veruj mi, kakvi su danas ljudi (žene), često je lepše odraditi "sam posao" nego se petljati sa njima.
 
Takvi slucajevi su se desavali, ali ja na takve slucajeve nisam znao/umeo/hteo/mogao da odreagujem.

Ne lupetaj...

Slusaj, tako mozes da pricas kada se i sam ne budes pretvarao i govorio neistinu.
Ne znam da li primecujes, ali i ti se foliras i izbegavas da govoris istinu, a ovde se foliras da se drzis uzvisenije i pretvaras da te misljenje drugih ne zanima...

Dokle god budes govorio - "Ima vremena" umesto "Mene te stvari ne zanimaju", i sam se foliras i pretvaras i izbegavas da govoris istinu.


A, OK, pogresno sam shvatio... Onda, kakve to veze ima? I ja, a, verovatno, i on bi smo tako zavrsili s tim da smo znali da cemo ovako proci... Ali... Tada mislis i nadas se da ce se desiti normalno, spontano, prirodno...cekas, cekas...i...zavrsis ovako...
Ma kazem ti, to ,,ima vremena,, obicno kazem da otkacim druge, a i ljudi uglavnom pitaju radi reda, siguran sam da ih boli k sta ti radis sa svojim zivotom. Kad bi rekao ,,mene to ne zanima" ili ,,ne bavim se tim stvarima", svi bi bili u fazonu wow sad je on nesto poseban il je iskompleksiran i uostalom koga boli k za tebe, kazi onako kako ti hoces ko da je bitno nesto...
 
A što tebe to toliko boli i opseda?
Ima pojedinih muškaraca, a i žena, koji misle da je seks čoveku sve i svja. Da li ti želiš sebe da vrednuješ po merilima takvih plitkoumnih debila? Zašto to sebi dozvoljavaš?
Ja sam prvi seks imao prilično kasno, bar po merilima ovih ultra mega giga iebača i iebačica koji misle da je raširiti noge i gurnuti onu stvar u onu drugu vrhunac moći čoveka. I bukvalno ništa se u mom životu nije pronenilo. Ni trun. Ni moj neki osećaj, ni viđenje suprotnog pola niti neko samopouzdanje niti su mi se otvorili novi horizonti. Nisam ni pametniji ni lepši niti išta bolji nego pre.
Seks je ekstremno precenjena stvar i veruj mi, kakvi su danas ljudi (žene), često je lepše odraditi "sam posao" nego se petljati sa njima.
Pa ima istine. Naporan seks bude sa mnogima. Poprimi boze svasta i onda ti se ni ne hebe. I jeste nekad lepse izdrati. I bude i prazan. Pogotovu te situacije poput nevinosti, pa te uhvati neka devojka i manta na fazon seksa. I kad je prcnes, trenutak nakon sto svrsis, u glavi ti bude, e sad mi se gleda neka serija, ups, izvini ti si jos tu? Naravno da to ne kazes, ali osecanja su osecanja, jer s druge strane, sta si i imao kod nje? Osim pozude, potrebe da se ispraznis i ceo neiskren odnos se zapravo na to svede.
A takvi odnosi su, na zalost, standard danas. I za to nisu ni nevini krivi, ni oni koji varaju, ni pera ni djoko, vec...
 
Zamiali da postavis standard? Kazes sebi, e znas kako, necu seks seksa radi, vec zelim da je potpuno, na startu. Dakle i da mi je iskreno zabavno s njom i da se pored njenosetim kao covek, da ne moram da je "muvam", da preskacem njene zamke, testove, pokazivanja, dokazivanja, bla bla bla.
Da.. Tako ljudi nevini. I tako bude sheban, za ceo zivot.
Tako da i nemas puno izbora.
Ili igraj igru, ili je ne igraj i onda si u cor sokaku. Ode zivotno samopuzdanje depresija, razni mentalni problemi. Zdravlje je u pitanju.
 

Back
Top