Svi varaju u vezama, brakovima?

Pa nije prevara najgora stvar koja nam se moze desiti.
Ajd sad...
Nije samo to, mnogo su gori ljudski pogledi na neke stvari... Mirim se sa cinjenicom gde ce me za 10 godina ili kasnije svi cudno gledati kad kazem da sam nevin, isto kao sto gledaju na @Mastrangello, onaj ko ima luksuz da je** ima luksuz i da se izmislja dal da mu partner ostane veran ili ne
 
Evo pade mi napamet da postavim ovo. Moje mišljenje je da su ljudska bića sklona tom nekom egzibicionizmu i da nisu monogamna kako neki prikaziju 🤔, a šta vi smatrate prevarom? Da li je dovoljno da partner pomisli na drugu/drugog, baci slučajno pogled? Mislim da svako kad bi mu se ukazala prilika (pod uslovom da se ne pročuje u sredini) imao odnos sa nekom osobom koja mu se svidja a da to nije njegov partner, bračni drug. Takodje sam primetio da skoro svi ljudi vole da žive u lažnoj nadi da ih partner/ka ne vara.
... Не би требало генерализовати такве ствари, има људи који то раде а има људи који то не раде...
...то ствар укуса...
 
Evo pade mi napamet da postavim ovo. Moje mišljenje je da su ljudska bića sklona tom nekom egzibicionizmu i da nisu monogamna kako neki prikaziju 🤔, a šta vi smatrate prevarom? Da li je dovoljno da partner pomisli na drugu/drugog, baci slučajno pogled? Mislim da svako kad bi mu se ukazala prilika (pod uslovom da se ne pročuje u sredini) imao odnos sa nekom osobom koja mu se svidja a da to nije njegov partner, bračni drug. Takodje sam primetio da skoro svi ljudi vole da žive u lažnoj nadi da ih partner/ka ne vara.
kod svinger-parova taj problem ne postoji. Oni imaju uredjen zivot. Par puta mesecno druze se sa drugima i stime zadovolje svoje potrebe tako da van tih svingerskih aktivnosti niko od njih i ne pomislja na prevare , svaleracije, afere...........jednostavno, svo slobodno vreme zive opusteno, neoptereceni "pokvarenim" razmisljanjima i idejama i imaju dovoljno vremena za miran i harmonican zivot u porodici.
Koliko god izgledalo nemoralno , svingerski zivot pruza najbolji konfor, mir i bezbrizan zivot bez opasnosti od raznih afera, podlih prevara i na kraju rastanka i razvoda cije su zrtve ne samo partneri vec i njihova deca. I sto je najvaznije, parovi imaju realan medjusobni odnos bez podvala i "osveta", stime nema ni tenzija medju njima sto je odlicna podloga za cvsrtu vezu i razumevanje.
Proci ce jos dosta vode Moravom dok svet ovo shvati.
 
Testosteron muti veze, feromon podstiče...

Bik je jedno, vo je drugo...
IMG_20221114_142913.jpg
 
Evo pade mi napamet da postavim ovo. Moje mišljenje je da su ljudska bića sklona tom nekom egzibicionizmu i da nisu monogamna kako neki prikaziju 🤔, a šta vi smatrate prevarom? Da li je dovoljno da partner pomisli na drugu/drugog, baci slučajno pogled? Mislim da svako kad bi mu se ukazala prilika (pod uslovom da se ne pročuje u sredini) imao odnos sa nekom osobom koja mu se svidja a da to nije njegov partner, bračni drug. Takodje sam primetio da skoro svi ljudi vole da žive u lažnoj nadi da ih partner/ka ne vara.
Ne varaju svi.Isto kao i sto razne druge stvari ne rade svi.I nema toga sto svi rade.
 
Eto, varam muža i šta ćemo sad ? Jesam li zbog toga loša osoba, prijateljica, majka, radnik ? Lična stvar pojednica kako će shvatiti brak i vezu.Neki umeju da budu verni, neki ne umeju , stvar prirodnih zakona, kod nekoga proradi nagon,kod nekoga mozak...ne osuđujem , uvek kažem: nikad ne reci nikad. Sada će neki reći da se veza zasniva na poverenju, ali ima toliko faktora na kojima neka veza opstaje da je izlišno reći da su sve prevare iste i iz istog razloga.
 
Eto, varam muža i šta ćemo sad ? Jesam li zbog toga loša osoba, prijateljica, majka, radnik ? Lična stvar pojednica kako će shvatiti brak i vezu.Neki umeju da budu verni, neki ne umeju , stvar prirodnih zakona, kod nekoga proradi nagon,kod nekoga mozak...ne osuđujem , uvek kažem: nikad ne reci nikad. Sada će neki reći da se veza zasniva na poverenju, ali ima toliko faktora na kojima neka veza opstaje da je izlišno reći da su sve prevare iste i iz istog razloga.
Ne mora da znaci da si losa osoba, postoje ljudi koje bas pali da ih partnerka vara, valjda se zovu cuckold ili rogonje bem li ga, ljudi imaju razna interesovanja...
 
Toliko je individualno i mnoge nenormalne stvari su postale normalne i suprotno.
Pitanje je sta vi smatrate prevarom:
Mnogi su ovde vec spomenuli ,ali sve sto neko radi uz trud da njihov partner to ne sazna moze se nazvari prevarom(zavisno od oblika).
Ako je neko dobro delo - zasto bi krili to od partnera prosto

Nema vise normativa, recimo da je veza/brak cisto ortacko drustvo.
 
Eto, varam muža i šta ćemo sad ? Jesam li zbog toga loša osoba, prijateljica, majka, radnik ? Lična stvar pojednica kako će shvatiti brak i vezu.Neki umeju da budu verni, neki ne umeju , stvar prirodnih zakona, kod nekoga proradi nagon,kod nekoga mozak...ne osuđujem , uvek kažem: nikad ne reci nikad. Sada će neki reći da se veza zasniva na poverenju, ali ima toliko faktora na kojima neka veza opstaje da je izlišno reći da su sve prevare iste i iz istog razloga.
Kazes umece je biti veran i licna stvar kako ce neko shvariti vezu.
Pri tome verovarno zelis reci da je tvoj muz svestan onoga sto radis?
 

Back
Top