Svi varaju u vezama, brakovima?

lucky duki

Primećen član
Poruka
799
Ostajem veran do groba,kako kažu.
Oduvek bio i ostao takav.
Da volim pogledati lepe žene to stoji i to moja žena zna,čak i ona sama mi ponekada kaže ako ja slučajno nešto propustim:per::andjeo:...vidi kako je ona zgodna i sl. i na tome ostaje.Ako bi kojim slučajem "prevario" svoju ženu to bih joj i rekao..e sad' šta se računa pod prevarom je opet neka druga tema.
Toliko od Deda Dukija

Misrule

Početnik
Poruka
11
Ostajem veran do groba,kako kažu.
Oduvek bio i ostao takav.
Da volim pogledati lepe žene to stoji i to moja žena zna,čak i ona sama mi ponekada kaže ako ja slučajno nešto propustim:per::andjeo:...vidi kako je ona zgodna i sl. i na tome ostaje.Ako bi kojim slučajem "prevario" svoju ženu to bih joj i rekao..e sad' šta se računa pod prevarom je opet neka druga tema.
Toliko od Deda Dukija
A da li ti tako velikodusno ukazujes svojoj zeni na dobre muskarce, ako ih vec sama ne odmeri kojim slucajem? 😁

lucky duki

Primećen član
Poruka
799
A da li ti tako velikodusno ukazujes svojoj zeni na dobre muskarce, ako ih vec sama ne odmeri kojim slucajem? 😁
Nisam rekao da ni moja žena "velikodušno" ukazuje na žene,nego jednostavno tako je..ja ne zagledam muškarce tako da ni ne mogu da joj ukazujem,ne znam za tebe😁 a ako odmeri nekoga,pa neka odmeri,ako mogu ja može i ona.Inače predpostavio sam da će se već naći neko sa ovim pitanjem.Jel' ti sada jasnije..?

Misrule

Početnik
Poruka
11
Nisam rekao da ni moja žena "velikodušno" ukazuje na žene,nego jednostavno tako je..ja ne zagledam muškarce tako da ni ne mogu da joj ukazujem,ne znam za tebe😁 a ako odmeri nekoga,pa neka odmeri,ako mogu ja može i ona.Inače predpostavio sam da će se već naći neko sa ovim pitanjem.Jel' ti sada jasnije..?
Jeste, hvala na pojasnjenju.😁
Uvek je lepo iznova uvideti kako ljudi uzivaju iskljucivo u fizickoj vernosti.
Tu i tamo poneki beznacajni pogledi,komentari itd.,(kad su beznacajni zasto i dolazi do njih)ali se ostaje fizicki veran jer to je poenta i lepo je

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
43.822
A recimo ovako...
Dodje ti zenska (za zene je taj pr malo drugaciji) i dovede ti neku do jaja zensku, hot ulala cool zenska, smisao za humor, zezanje, opustena u zivotu i kazu ti:
Hajde. Zenska kaze, da je to njena fantazija. Zeli da to uradis i da ona recimo gleda. Pali je.
Jel bi rekli: a ne ne, draga, prosto ja nisam takav, ja sam veran ko pas, hajde skuvacu vam kafu pa da doticna ide kuci?

lucky duki

Primećen član
Poruka
799
Jeste, hvala na pojasnjenju.😁
Uvek je lepo iznova uvideti kako ljudi uzivaju iskljucivo u fizickoj vernosti.
Tu i tamo poneki beznacajni pogledi,komentari itd.,ali se ostaje fizicki veran jer to je poenta i lepo je
Vidim na šta ciljaš...vidi fizička vernost je na prvom mestu a spontani komentari izmedju dvoje ljudi o nekoj trećoj osobi... ovde mislim npr.na prolaznicu dok recimo sedimo u kafiću se dešavaju i ne vidim tu nešto o čemu bi se trebalo toliko diskutovati....treba čovek mentalno da odraste da zna odrediti tu granicu šta je eventualno flert a šta spontani komentar..bez napadnih pogleda.Čovek ima oči i ne vidim zašto bi morao sklanjati pogled ako prodje zgodna žena(za muškarce sam ti pojasnio)....itd itd.itd.Ovo sve može postati veliki problem ako je neko bolesno ljubomoran...i čiča miča gotova priča

Poruka
6.703
A recimo ovako...
Dodje ti zenska (za zene je taj pr malo drugaciji) i dovede ti neku do jaja zensku, hot ulala cool zenska, smisao za humor, zezanje, opustena u zivotu i kazu ti:
Hajde. Zenska kaze, da je to njena fantazija. Zeli da to uradis i da ona recimo gleda. Pali je.
Jel bi rekli: a ne ne, draga, prosto ja nisam takav, ja sam veran ko pas, hajde skuvacu vam kafu pa da doticna ide kuci?
Али то није превара. Нити је против њене воље, нити је иза њених леђа и без њеног знања, него чак с њеним одобрењем и на њену иницијативу. Ако си јој веран, логика налаже да пристанеш.

lucky duki

Primećen član
Poruka
799
A recimo ovako...
Može i bez kafe da ide kući

lucky duki

Primećen član
Poruka
799
@lucky duki slazem se sa tobom, tako je
Ovo drugo sto si spomenuo je zacarani krug:
Mahom emotivno nezreli ljudi tesko to prihvataju, neki u toj muci pokusaju privuci paznju,posebno zene, izazovnim ponasanjem/izglednom itd.
Prosto dokazivanjem
Treba imati vise razumevanja za zenska medjusobna takmicenja i genetikom usadjene muske posebne potrebe
Baš tako @Misrule ,u jednoj vezi trebaš igrati otvorenim kartama na samom početku a ako ta veza potraje duže vreme onda sledi nagrada,život ti postaje bukvalno raj gde ne moraš kriti svoje poglede,imati neka tajna maštanja itd.itd.itd.Čovek pronadje ili ne svoju srodnu dušu.Ja na svu sreću jesam pronašao svoju i nema te žene zbog koje bih prevario svoju...ovde mislim na fizičku vernost da ne bude zabune... a o onom drugom smo već diskutovali.Pogledam,komentarišem ili ne i to je sve.Vidim da se razumemo.Hvala ti i pozdrav od Dede!

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
43.822
Vidim na šta ciljaš...vidi fizička vernost je na prvom mestu a spontani komentari izmedju dvoje ljudi o nekoj trećoj osobi... ovde mislim npr.na prolaznicu dok recimo sedimo u kafiću se dešavaju i ne vidim tu nešto o čemu bi se trebalo toliko diskutovati....treba čovek mentalno da odraste da zna odrediti tu granicu šta je eventualno flert a šta spontani komentar..bez napadnih pogleda.Čovek ima oči i ne vidim zašto bi morao sklanjati pogled ako prodje zgodna žena(za muškarce sam ti pojasnio)....itd itd.itd.Ovo sve može postati veliki problem ako je neko bolesno ljubomoran...i čiča miča gotova priča

Ako sam dobro razumeo, po tebi je monogamija stvar postavljanja limita kroz kulturu a urodjeno smo poligamni? Jer ako pogledaa dakle sam nagon kaze: p sto da ne. Dok razumski kaze: ima limita?

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
43.822
Али то није превара. Нити је против њене воље, нити је иза њених леђа и без њеног знања, него чак с њеним одобрењем и на њену иницијативу. Ако си јој веран, логика налаже да пристанеш.
Da, ali ja shvatam temu da je stvar "prevare" urodjena, u smislu da smo po prirodi poligamni. I tu prevara samo dolazi do nekvalitetnog uspostavljanja odnosa. Ako dodje do toga..
Dakle, poligaman/na sam, ali mi odgovara i ispunjava u potpunosti partnerka.

lucky duki

Primećen član
Poruka
799
Ako sam dobro razumeo, po tebi je monogamija stvar postavljanja limita kroz kulturu a urodjeno smo poligamni? Jer ako pogledaa dakle sam nagon kaze: p sto da ne. Dok razumski kaze: ima limita?
Nema ovde reči o nagonima @MrNapokon,malo bolje pročitaj,ne želim se ponavljati.Ne bih za ovo vezao reči,monogamija,poligamija,poliandrija i sl. termine,sve sam jasno objasnio a na tebi je dali ćeš razumeti i na koji način.Bez uvrede!

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
43.822
Nema ovde reči o nagonima @MrNapokon,malo bolje pročitaj,ne želim se ponavljati.Ne bih za ovo vezao reči,monogamija,poligamija,poliandrija i sl. termine,sve sam jasno objasnio a na tebi je dali ćeš razumeti i na koji način.Bez uvrede!
Ma nema nikakve uvrede, namerno sam napisao bez citiranja tebe licno, da upravo ne bi nadovezao na tvoj licni primer, vec sam usmerio pitanje na temu. A tema se bavi nagonima poligamijama, poliandrijama, mitohondrijama i td...
Bez uvrede takodje!

marlon\p{Zs}

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.947
Evo pade mi napamet da postavim ovo. Moje mišljenje je da su ljudska bića sklona tom nekom egzibicionizmu i da nisu monogamna kako neki prikaziju 🤔, a šta vi smatrate prevarom? Da li je dovoljno da partner pomisli na drugu/drugog, baci slučajno pogled? Mislim da svako kad bi mu se ukazala prilika (pod uslovom da se ne pročuje u sredini) imao odnos sa nekom osobom koja mu se svidja a da to nije njegov partner, bračni drug. Takodje sam primetio da skoro svi ljudi vole da žive u lažnoj nadi da ih partner/ka ne vara.
ma lazu bre
ne ebu se bre ni u braku
a q ce van njega

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.