Svi Srbi katolici ili svi Hrvati pravoslavci ?!

Srbija i Srbi katolici ili Hrvatska i Hrvati pravoslavci ?

  • Drzava Srbija - narod Srbi - vera katolicka

  • Drzava Hrvatska - narod Hrvati - vera pravoslavna


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Dakle svjesna si da lažeš...
Podaci pokazuju da su Srbi ni trećina gradskog stanovništva i suočena sa istinom odabireš IZMIŠLJOTINU i to vlastitu da su Hrvati falsificirali popis...

Ali ja ne vidim da netko u Srbiji ima potrebu reći; "Stani malo ženo" !??



.

Sad mi se spava da bih ti objašnjavala o brojevim , ali ubacivanje u popisne listove Hrvata masovno se radilo 1991 ...zato i jeste takav odnos
+ fake popis 2011

Podli nakot su ti hrvat
 
Нажалост, више се гледа религија него нација, то је очигледно јер се "различито вага " Црногорцима јер су православци а много "задају удараца " српским националним интересима (НАТО пакт, СПЦ, о др).

Još jedan po zadatku na ovom đubretu od teme

Alo ustašijo, mrš
 
Još jedan po zadatku na ovom đubretu od teme

Alo ustašijo, mrš

Какве ударце задају Црногорци српским националним интересима, али као правослвци "имају протекцију" а и НАТО пакт је "аргумент одвраћања".
 
Наведени народи никед нису били већина у Србији. У Истри су прије пар вијекова Хрвати били мањина, а данас су већина. Из Истре је 1945 прогнано око 250 000 Талијана и насељено пуно Рвата из Лике, Далмације и БиХ. Стари истарски Рвати чакавци више вуку Италији него Рвацкој, али њих су колонисти прогутали.

Hrvati su bili manjina samo na obalnom području zapadne Istre. Tamo skoro da ih uopće nije ni bilo. Međutim, u unutrašnjosti Istre i na istočnoj obali bili su većina još u srednjem vijeku.
 
Ovde se radi o odnosu Jezuita prema Pravoslavnima.
Koji se nisu hteli pokatoliciti,njih pobiti i raseliti.
Sada uzmi verni popis s pocetka XX veka, popis danas, pa uporedi.
Koliko je ostalo od pobijenih i proteranih, ti su pokatoliceni.

Ispao si iz tračnica. Počeo si pisati o konvertitima, a završio na pravoslavcima koji se nisu htjeli pokatoličiti. Molim te da izabereš temu o kojoj pišeš:
1) pravoslavci
2) "konvertiti"

Hvala.
 
Народ је био исти можда у 7-ом веку, а тад смо отприлике сви били паганске Словенске вере. Раскол Цркве је се десио 1054-е године, и до тад нико није причао ''ја сам католик....ти си православац''. Чак и пар векова касније, све је то била политичка ствар. Ако си наколњен Цариградском Патријарху, онда си политички окренут Византији. Ако си наколњен. Папи, онда си политички окренут Италијанима и Немцима. .
Због тога и имамо случајеве код српских краљева који су час крунисани од Папе, а час од православних високодостојника. Просто речено, све је било из политичких разлога.
Тек касније се јављају све веће и веће разлике између Католика и Православаца.
Може се рећи да су Срби и Хрвати били један народ кад су се доселили на Балкан. Сви смо ми били Словени. А до времена кад су стварно почеле да се осећају поделе у Хришћанству, прошло је доста векова. Једна група Словена је више била под културним утицајем Италијана и Немаца, док је друга група била под утицајем Грка.
И ето, направи се два народа.
To je nebuloza. Srbi se nisu doselili na Balkan nego su tu, kao najstariji narod, oduvek ziveli.
Hrvati do 19 stoljeca nisu ni postojali kao narod. Kasnije su ih izmislili Vatikan i Austrougarska
tako sto su pokatolicene Srbe nazvali Hrvatima kao sto i danas islamizirane Srbe nazivaju Bosnijakima.
 
Народ је био исти можда у 7-ом веку, а тад смо отприлике сви били паганске Словенске вере. Раскол Цркве је се десио 1054-е године, и до тад нико није причао ''ја сам католик....ти си православац''. Чак и пар векова касније, све је то била политичка ствар. Ако си наколњен Цариградском Патријарху, онда си политички окренут Византији. Ако си наколњен. Папи, онда си политички окренут Италијанима и Немцима. .
Због тога и имамо случајеве код српских краљева који су час крунисани од Папе, а час од православних високодостојника. Просто речено, све је било из политичких разлога.
Тек касније се јављају све веће и веће разлике између Католика и Православаца.
Може се рећи да су Срби и Хрвати били један народ кад су се доселили на Балкан. Сви смо ми били Словени. А до времена кад су стварно почеле да се осећају поделе у Хришћанству, прошло је доста векова. Једна група Словена је више била под културним утицајем Италијана и Немаца, док је друга група била под утицајем Грка.
И ето, направи се два народа.
Najgore od svega su Jezuitski zlocini,koji ne prestaju.
 
Е па видиш, ја ово сматрам чистом небулозом.
Али како год, не желим да улазим у те расправе.
Веруј шта год ти хоћеш, ја ћу вероовати шта ја хоћу.
Mozda su jedni dosli na Balkan kod svojih koji su vec bili tu?Nema tragova o velikim ratovima.
 
Ispao si iz tračnica. Počeo si pisati o konvertitima, a završio na pravoslavcima koji se nisu htjeli pokatoličiti. Molim te da izabereš temu o kojoj pišeš:
1) pravoslavci
2) "konvertiti"

Hvala.
Ovde se radi o odnosu Jezuita prema Pravoslavnima.

Koji se nisu hteli pokatoliciti,njih su pobili ili raselili.
Sada uzmi verni popis s pocetka XX veka, popis danas, pa uporedi.
Koliko je ostalo od pobijenih i proteranih, ti su pokatoliceni.


To bi bio prikaz pokatolicavanja samo u XXveku;
Ako uracunamo prethodne vekove,onda mozes uociti da je procenat veoma visok.


Ko nece da vidi, ne vredi mu crtati.
 

Back
Top