Svi njihovi plagijati (diplome, doktorati)

Zatvoriti megatrend i ponistiti sve NS i BG diplome

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Nemoj neko da kaze Mirijevcu da mu je i partijski drug-gradonacelnik Leskovca boravio u Engleskoj radi skolovanja. Nemojte ljudi, covek ima da se baci s mosta :lol:

Kakav gradonacelnik Leskovca? :think:

Bio bre Vucic u Brajtonu u Engleskoj 1991-1992. 1993. postao clan SRS i 1995 postao gensek (sa 25 godina)... Valjda su ga Englezi naucili sta i kako... sumnjam da je posle 2 godine u stranci iskustvom postao broj 3.
 
Dana brani struku i svoju doktorsku disertaciju, mislim da je dobro što se umešala. Mada, s druge strane, možda i nije trebalo da se meša zato što gangulama i slinama nije ni važno mišljenje profesora Ekonomskog fakulteta, neće valjda da idu u inostranstvo da rade kao stručnjaci. Oni su svoje doktorate i stekli da bi bili politički funkcioneri u žabokrečkini zvanoj Srbija.

Sve si ti u pravu ali ovakvu apsolutističku diktaturu još nismo imali, ne znam koliko je pametno da bilo ko iskače s rogatima ako nema podebelu ličnu zaštitu u vidu paljevine napolje.

Inače sam u životu skoro uvek bila brza na jeziku i baš me bilo briga za posledice al' sad i ovde...i ja pomalo uvlačim rogove, nije se zezati tek tako, a znaš s kim imaš posla.
 
Meni bi bilo drago da ministar prosvete ima casti i da podnese ostavku jer bi time pokazao i dokazao da Srbija ipak nije dno dna, da ima i stvarnih,
pravih i genijalnih ljudi sa ozbiljnim doktoratima. Uostalom, da sam na njegovom mestu bilo bi me sramota da sam u istoj garnituri na vlasti sa lazovima,
mufljuzima i plagijatorima. I on je sam doktor, ali je kod njega put do doktorata bio mnogo sporiji, iako je covek iz Petnice.

Doktorat ( pisanje, konsultacije) mora da traje 6 semestra, ali to kod naprednog Stefanovica nije bilo potrebno.



Verbić i Petnica druže se skoro 30 godina. Novi ministar rođen je 27. maja 1970. godine, a prvi put se sreće sa Petnicom na početku srednje škole. Da Verbić nije bio običan srednjoškolac pokazao je 1986. kada je kao učenik drugog razreda srednje škole dobio Oktobarsku nagradu Beograda za najbolji srednjoškolski istraživački rad iz astronomije. Po završetku srednje škole upisao je fiziku i tokom studija bio je redovni posetilac Petnice.

Neobični ministar Srđan Verbić

Sa minđušom u uhu, nakon diplomiranja teorijske fizike 1993. počeo je da radio kao rukovodilac programa fizike Istraživačke stanice Petnica.



Postidiplomske studije na kojima je izučavao veštačku inteligenciju upisao je 1996. godine, a magistrirao je 2001. na temi „Veza minimizacije slobodne energije, skrivenih Markovljevih lanaca i dekodovanja linearnih blok kodova“.



Rukovodilac je Centra za ispite u Zavodu za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja od marta 2013. Za one koji ne znaju, to je tim koji, između ostalog, sastavlja pitanja za malu maturu. U januaru ove godine postao je doktor nauka. Stručna javnost mnogo očekuje od Verbića, čak ga vide i kao “poslednju nadu za posrnuli sistem obrazovanja i nauke”. Direktor Petnice Vigor Majić novog ministra opisuje kao “protivnika burazerskih dogovora”.



Ako ministar prosvete izjavi "da pitanje jednog doktorata nije najvaznije pitanje"... a sta jeste? Pa nisam ja falsifikovao, anoniman u javnosti, nego jedan iz top10 SNSa.

Verbic, ma kakao bio simpatican na pocetku, silovito ostaje bez ugleda sto se mene tice.
 
Kakav gradonacelnik Leskovca? :think:

Bio bre Vucic u Brajtonu u Engleskoj 1991-1992. 1993. postao clan SRS i 1995 postao gensek (sa 25 godina)... Valjda su ga Englezi naucili sta i kako... sumnjam da je posle 2 godine u stranci iskustvom postao broj 3.

Ah da, ja i zaboravio na onog ko je prvi isao u London. Nekako, kad god se pomenu Englezi, ja pomislim na onog paprikara koji je zavrsio Kenterberi :lol:
 
Poslednja izmena:
Sve si ti u pravu ali ovakvu apsolutističku diktaturu još nismo imali, ne znam koliko je pametno da bilo ko iskače s rogatima ako nema podebelu ličnu zaštitu u vidu paljevine napolje.

Inače sam u životu skoro uvek bila brza na jeziku i baš me bilo briga za posledice al' sad i ovde...i ja pomalo uvlačim rogove, nije se zezati tek tako, a znaš s kim imaš posla.

Da hapse Danu? Pa neka, baš da vidimo kako će se taj slučaj okončati.

A nas? Pa dobro, ako im baš toliko smetamo,.....
 
Meni je zanimljiva cinjenica da niko ne propituje radove Nikolica, Ilica, Pajtica i drugih politicara koji poseduju podjednako sumnjive magistarske i doktorske radove, a bili su ili jesu deo vlasti. Zasto je neko uzeo i propitivao rad za samo jednog politicara? Zasto bas za njega? Ostali nisu sumnjivi?
 
Ako ministar prosvete izjavi "da pitanje jednog doktorata nije najvaznije pitanje"... a sta jeste? Pa nisam ja falsifikovao, anoniman u javnosti, nego jedan iz top10 SNSa.

Verbic, ma kakao bio simpatican na pocetku, silovito ostaje bez ugleda sto se mene tice.

Не знам зашто и н'умем да објасним али "јавља ми се" да ће Неша-слина ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКУ...:p
 
Meni je zanimljiva cinjenica da niko ne propituje radove Nikolica, Ilica, Pajtica i drugih politicara koji poseduju podjednako sumnjive magistarske i doktorske radove, a bili su ili jesu deo vlasti. Zasto je neko uzeo i propitivao rad za samo jednog politicara? Zasto bas za njega? Ostali nisu sumnjivi?
Nikolic nema doktorat, koliko znam ni Velja Ilic, a Pajtic je bio asistent na Pravnom fakultetu u Novom Sadu, njegov kasniji doktorat
meni nije sumnjiv.

Medjutim, u pravu si da su diplome Ilica i Nikolicaa jako sumnjive pa treba celu stvar ispitati.
 
cestitam.jpg


:whistling:

_nobody_
 
Не знам зашто и н'умем да објасним али "јавља ми се" да ће Неша-слина ДА ПОДНЕСЕ ОСТАВКУ...:p

Pa ne znam sta bih rekao... Sam nece, to smo sigurni... ali ako vodja kaze... :think: Pitanje je da li hoce. Za sada izgleda da nece. Moguce je da sve bude reseno kod prve rekonstrukcije :aha2: To bi bio pravi trenutak.
 
Meni je zanimljiva cinjenica da niko ne propituje radove Nikolica, Ilica, Pajtica i drugih politicara koji poseduju podjednako sumnjive magistarske i doktorske radove, a bili su ili jesu deo vlasti. Zasto je neko uzeo i propitivao rad za samo jednog politicara? Zasto bas za njega? Ostali nisu sumnjivi?

kod ds aktivista, i ldpu, ima dosta toga `zanimljivog`. ha, ha, ha
 
Pa ne znam sta bih rekao... Sam nece, to smo sigurni... ali ako vodja kaze... :think: Pitanje je da li hoce. Za sada izgleda da nece. Moguce je da sve bude reseno kod prve rekonstrukcije :aha2: To bi bio pravi trenutak.

Pravi je trenutak i prave reci propustio nas premijer nabedjujuci ove profesore iz Londona da su budale.

sreda 4.06.2014 | 11:07
Plagijatori i oni koji to nisu

Na meti optužbi za plagijat, praćenih uvek sumnjama birača u moral ljudi u politici, bili su, više puta, i nemački visoki političari, među njima i sadašnji šef nemačke diplomatije, socijaldemokrata Frank-Valter Štajnmajer, koji je odbranio i čast i doktorat.

Za doktorat sedokosog Štajnmajera, u septembru prošle godine, profesor Uve Kamenc iz Minstera tvrdio je da ima ''obimne indicije na plagijat'', a autor je to odbacivao kao ''apsurdnu optužbu'', sve dok se u aferu nije umešao Univerzitet u Gisenu, na kojem je ministar Štajnmajer doktorirao, i dva meseca kasnije dao poslednju reč.

Taj univerzitet je u novembru prošle godine, naime, posle provere rada, doneo odluku da Štajnmajer nije ''prepisivač'' i da sme da zadrži svoju doktorsku titulu i tako odbacio sumnju u plagijat njegovog dotorata, odbranjenog 1991. godine, na temu ''Gradjani bez krova nad glavom-izmedju obaveze na prenoćište i prava na stan-tradicija i perspektiva državne intervencije za sprečavanje beskućništva''.

Za razliku od Štajnmajera, dvoje ministara iz vlade kancelara Angele Merkel moralo je da se povuče iz politike, jer je dokazano da su ''prepisivači''.

Bivši nemački ministar odbrazovanja Anete Šavan je u februaru 2013. podnela ostavku zbog plagijata svog doktorata i tako nemačkog kancelara Angelu Merkel prepustila neprijatnim promenama u vladi u godini saveznih izbora i dodatnim napadima opozcije.

Šavan je u prisustvu same Merkelove, obrazložila svoju ostavku, a Merkelova, koja je to dočekala ''na nogama'', odmah predložila novog ministra obrazovanja.

"'Zahvljaljujem ti se, draga Angela, za tvoje reči danas i za tvoje prijateljstvo...'', rekla je sada već bivša ministarka obrazovanja Šavan, a mediji su tvrdili da je to, što je Merkelovu tada javno nazvala imenom, vrhunski znak bliskosti.

''Služba i funkcija ne smeju da trpe štetu. Političke funkcije su privremene. Ja sam se na lojalnost svojih saradnika mogla osloniti.To su bile dobre godine...'', rekla je Šavan i onako kako je, sudeći prema anketama želela i većina Nemca, napustila svoju funkciju.

Šavan je, medjutim, dve godine pre svoje ostavke bila ta, koja je prva ''bacila kamen'' na mladog barona, ministra vojnog Karla-Teodora cu Gutenberga.

Mladi baron je dugo vremena bio najpopularniji nemački političar i sa svega 40 godina je posle afere s plagijatom doktorata morao da podnese ostavku na funkciju ministra odbrane.

Posle teških diskusija i orgomnog pritiska javnosti, medija i nauke, cu Gutenberg, koji je prvo negirao optužbe, zatim rekao da se privremeno odriče doktorsketule, a onda se trajno odrekao doktorata, otišao je iz politike.

On se povukao uz puno buke, ali i bruke, a analitičari kažu ''ne zauvek, jer je previše i mlad i ambiciozan''.

Baron, za koga su ženski listovi pisali da su on i njegova supruga, takodje, aristokratkog porekla, najlepši par nemačke političke scene i da su u Nemački doneli ''duh Obame'', a opozicija tražila njegovu ostavku, tvrdeći da je on ''politički hohštapler'', odselio se, kažu, u Ameriku, ali i dalje, ponekad, komentariše ozbiljne političke teme, medjunarodne i unutrašnje.

Šavan i cu Gutenberg su napustili scenu, a Merkelova tada uspela da iz cele halabuke - praćene napadima opozicije željne vlasti, preciznim izveštajima moćnih medija o prepisivačima i ozbiljnim sumnjama milionskog biračkog tela u moralnu stranu ljudi u vladi - izadje bez posledica.

Merkelova se tada , ponašala kao i uvek pri rešavanju ozbiljnih problema - racionalno i pragmatično.

U aferama o prepisanim doktoratima nemačka štampa je komentarisala da je tu jasno potvrdjeno da niko ne želi da izgubi dobrog saradnika, da promene u vladajućoj koaliciji, naročito, u godini izbora nisu poželjne i da su optuženi za plagijat ipak odlazili kada su postali opterećenje za vladu i Merkelovu.




 
Pa ne znam sta bih rekao... Sam nece, to smo sigurni... ali ako vodja kaze... :think: Pitanje je da li hoce. Za sada izgleda da nece. Moguce je da sve bude reseno kod prve rekonstrukcije :aha2: To bi bio pravi trenutak.

Aaaaaaaaa:hahaha: aау сунце ти пољубим жарко - па сада сам чуо на РТС1 у емисији код ове Ковачевић један са Мегатренда рече ДА ТАЈ РАД СТЕФАНОВИЋА КОЈИ ЈЕ ЈАВНО ОБЈАВЉЕН И КОЈИ ЈЕ НОВИНАРКА ДОБИЛА ИЗ БИБЛИОТЕКЕ ФАКУЛТЕТА ГДЕ ЈЕ ПОХРАЊЕН У СТВАРИ НИЈЕ ДЕФИНИТИВНА ВЕРЗИЈА И ДА ДЕФИНИТИВНА ВЕРЗИЈА ИМА ЈОШ 40 СТРАНА ВИШЕ.......:rotf::rotf::rotf: .... значи, како ја тумачим, ОВИХ НЕКОЛИКО ДАНА ЕКИПА ПРОФЕСОРА ДОРАДИЛА ЈЕ ЛОПУЖИ ДОКТОРАТ
:hahaha::hahaha::hahaha: ..... тако да може бити да си ти у праву и да ЗА САДА НЕЋЕ ДАТИ ОСТАВКУ...
 
FOTO: Protesti zbog doktorata Nebojše Stefanovića

Na Trgu Republike u Beogradu održan je protest na kojem je zatražena smena ministra policije Nebojše Stefanovića zbog slučaja njegovog doktorata.

slina_9.jpg


Na skupu su govorili sociolog Jovo Bakić, kolumnista dnevnog lista "Danas" Draža Petrović i voditelj "Mentalnog razgibavanja" Darko Mitrović. Jovo Bakić je zatražio da se preispitaju svi doktorski radovi sa "Megatrenda".

slina_1.jpg


slina_2.jpg


Skup je organizovan preko društvenih mreža, a prisustvovalo mu je više stotina ljudi. Skup je obezbeđivala i policija.

slina_3.jpg




U isto vreme na Trgu Republike okupio nekoliko ljudisa transparentima koji su podržali Nebojšu Stefanovića, a njih je policija okružila i držala podalje od protestanata.

slina_4.jpg


slina_5.jpg


slina_8.jpg



Profesorka Ekonomskog fakulteta u Beogradu Dana Popović ocenila je za današnje izdanje "Politike" da su tačne tvrdnje tri naučnika sa univerziteta u Velikoj Britaniji da je doktorski rad ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića plagijat.

Nebojša Stefanović je juna 2013. godine odbranio doktorat na Megatrend univerzitetu u Beogradu na temu "Nova uloga strategijskog menadžmenta u upravljanju lokalnom samoupravom (primer grada Beograda)".
http://www.021.rs/Info/Srbija/Protesti-zbog-doktorata-Nebojse-Stefanovica.html


Operil-prsilo.jpg
 
Nikolic nema doktorat, koliko znam ni Velja Ilic, a Pajtic je bio asistent na Pravnom fakultetu u Novom Sadu, njegov kasniji doktorat
meni nije sumnjiv.

Medjutim, u pravu si da su diplome Ilica i Nikolicaa jako sumnjive pa treba celu stvar ispitati.

Nikolic je preko vikenda postao diplomirani ekonomista, a Ilic je magistrirao pred partijskim drugovima (koliko se secam svi u komisiji su bili clanovi NS, a sam Ilic je to sa odusevljem naglasavao) za Pajtica je takodje zanimljivo jer je slucaj slican kao i kod Stefanovica. Kako neko ko visi non-stop u skupstini i obavlja jednu vaznu (vodecu) funkciju u pokrajini uspeva da se paralelno bavi ozbiljnim naucno-istrazivackim radom. Naravno tu je i Krstic koji vec tri godine ne moze da pruzi validan dokaz da je zaista zavrsio studije na Yale-u i koji lupeta gluposti koje ne odvaljuje ni neko ko je zavrsio srednju ekonomsku skolu, a ne studije na prestiznom univerzitetu.
 
Poslednja izmena:

Back
Top