Svi neprijatelji srpskog naroda. Koliko ih ima?

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
U zadnjih dvadeset i kusur godina Srbija je imala mnogo neprijatelja, nekih se secamo, kao sto je na primer Genscher, Del Ponte,
Madlen Olbrajt, neke pamtmo kratko kao sto je slucaj sa Andjom ( Dzoli).Neprijatelj m oze da bude i drzava ( recimo Holandija,USA,Nemacka),
ili neki bogatas kao sto je Sorosh, TV tipa CNN, knjizevnici ili intelektualci koji su zagovarali bombardovanje Srbije (Vaclav Havel).


Ko nam je jos neprijatelj? Ko je neprijatelj za vecna vremena , a ko za jednokratnu upotrebu?

I kada sam vec kod glumaca , rezisera, da li je Rade Serbedzija nas prijatelj ili neprijatelj?

Molila bih da se setite samo ovih "inostranih" za domace svi sve znamo:D
 
U zadnjih dvadeset i kusur godina Srbija je imala mnogo neprijatelja, nekih se secamo, kao sto je na primer Genscher, Del Ponte,
Madlen Olbrajt, neke pamtmo kratko kao sto je slucaj sa Andjom ( Dzoli).Neprijatelj m oze da bude i drzava ( recimo Holandija,USA,Nemacka),
ili neki bogatas kao sto je Sorosh, TV tipa CNN, knjizevnici ili intelektualci koji su zagovarali bombardovanje Srbije (Vaclav Havel).


Ko nam je jos neprijatelj? Ko je neprijatelj za vecna vremena , a ko za jednokratnu upotrebu?

I kada sam vec kod glumaca , rezisera, da li je Rade Serbedzija nas prijatelj ili neprijatelj?

Molila bih da se setite samo ovih "inostranih" za domace svi sve znamo:D

Ja mislim da je najveci neprijatelj srpskog naroda Rusija. Nista obecano nije ispunila. Posto su ljudi ovde opijeni Rusijom, predlazem da pogledaju kako su prosle Libija i Srbija, kako prolazi Sirija i kako ce proci Iran. Obecanja, lazne nade, poziv na slicnosti (kod nas bratstvo) pretnja praznim pistoljem da bi na kraju ispalo nista od toga, Rusija samo prihvati. I ovde ljudi nista ne nauce jos kazu: "Pa, Rusi su pametni, takvu politiku vode. Oni znaju da se izvuku." Nijednog trenutka ne pomisljajuci da ce i nama biti tako.
Skoro sam razmisljala o S 300, koj su obecavali i Siriji, pa, naravno, ne mogu da isporuce. Taj S 300 ne postoji. To je samo prazan pistolj, koji bi trebalo da zaplasi te, kojima nude pomoc, koja nikada ne stize.
Rusija je, po mom misljenju, jedno od tri najveca svetska zla, ali i zla koje se prevlaci preko nasih ledja.
 
Ja mislim da je najveci neprijatelj srpskog naroda Rusija. Nista obecano nije ispunila. Posto su ljudi ovde opijeni Rusijom, predlazem da pogledaju kako su prosle Libija i Srbija, kako prolazi Sirija i kako ce proci Iran. Obecanja, lazne nade, poziv na slicnosti (kod nas bratstvo) pretnja praznim pistoljem da bi na kraju ispalo nista od toga, Rusija samo prihvati. I ovde ljudi nista ne nauce jos kazu: "Pa, Rusi su pametni, takvu politiku vode. Oni znaju da se izvuku." Nijednog trenutka ne pomisljajuci da ce i nama biti tako.
Skoro sam razmisljala o S 300, koj su obecavali i Siriji, pa, naravno, ne mogu da isporuce. Taj S 300 ne postoji. To je samo prazan pistolj, koji bi trebalo da zaplasi te, kojima nude pomoc, koja nikada ne stize.
Rusija je, po mom misljenju, jedno od tri najveca svetska zla, ali i zla koje se prevlaci preko nasih ledja.


Cico vrela mozes i da pogledas kako je Gruzija ;) zgazena za 1 dan a ameri im obecavase pomoc:per:
 
Ja mislim da je najveci neprijatelj srpskog naroda Rusija. Nista obecano nije ispunila. Posto su ljudi ovde opijeni Rusijom, predlazem da pogledaju kako su prosle Libija i Srbija, kako prolazi Sirija i kako ce proci Iran. Obecanja, lazne nade, poziv na slicnosti (kod nas bratstvo) pretnja praznim pistoljem da bi na kraju ispalo nista od toga, Rusija samo prihvati. I ovde ljudi nista ne nauce jos kazu: "Pa, Rusi su pametni, takvu politiku vode. Oni znaju da se izvuku." Nijednog trenutka ne pomisljajuci da ce i nama biti tako.
Skoro sam razmisljala o S 300, koj su obecavali i Siriji, pa, naravno, ne mogu da isporuce. Taj S 300 ne postoji. To je samo prazan pistolj, koji bi trebalo da zaplasi te, kojima nude pomoc, koja nikada ne stize.
Rusija je, po mom misljenju, jedno od tri najveca svetska zla, ali i zla koje se prevlaci preko nasih ledja.

Preduhitrila si me:D Rusija je zaista veliki neprijatelj Srbije jer se svi uzdamo u rusku bracu, a uvek nam ga zavuku da ne mozemo da se opasuljimo.

Za mene je najstrasniji i najveci udarac pa i dokaz da mi Rusiji ne znacimo nista, bio momenat kada pre dvadeset godina nisu stavili veto na sankcije
tadasnjoj Jugoslaviji ( citaj Srbija). A inace koriste to svoje pravo veta i za Kurtu i za Murtu. Kako vidimo i juce kada su se qrchili oko Sirije.

Pojedinacno je (opet za mene licno) najstrasniji lik William Walker koji je po naredjenju inscenirao Racak i tako dozivesmo i bombardovanje.
 
Preduhitrila si me:D Rusija je zaista veliki neprijatelj Srbije jer se svi uzdamo u rusku bracu, a uvek nam ga zavuku da ne mozemo da se opasuljimo.

Za mene je najstrasniji i najveci udarac pa i dokaz da mi Rusiji ne znacimo nista, bio momenat kada pre dvadeset godina nisu stavili veto na sankcije
tadasnjoj Jugoslaviji ( citaj Srbija). A inace koriste to svoje pravo veta i za Kurtu i za Murtu. Kako vidimo i juce kada su se qrchili oko Sirije.

Pojedinacno je (opet za mene licno) najstrasniji lik William Walker koji je po naredjenju inscenirao Racak i tako dozivesmo i bombardovanje.
za Ruse si u pravu...a sto se tice neprijatelja dal ih imamo zavisi samo od nasih poteza....
 
Када су вођени преговори о статусу Косова, Русија је постепено стајала иза Србије и када је видела да има једног врло озбиљног партнера у влади- а то је био Коштуница и његова странка, Русија је била спремна да употреби и вето у Савету безбедности.

То је било у лето 2007.године, када Русија није допустила да се Резолуција 1244 замени са резолуцијом која би садржавала делове Ахтисаријевог плана. Русија је тада била потпуно стала иза Србије, али та је шанса прокоцкана 2008.године, па надаље, зато што се влада под контролом Бориса Тадића, председника републике потпуно окренула Бриселу, а то значи и Вашингтону.

Мислим да Русија има један континуитет односа према косовском питању и она је и током протекле 4 године подржавала српске интересе. Проблем је у томе што влада Србије није била озбиљна у подржавању сопствених интереса. Али, будући, да тај континуитет постоји, ова би садашња влада би морала то да искористи, и можда и у још већој мери него 2008. прихвати ту једну могућност да у међународном окружењу одржи тај некакав статус кво, после чега би се почело решавати и питање статуса.

Овако, под утицајем искључиво западне политике и руска политика ће попуштати према Србији и подршци у вези са Косовом.

Косово ће отићи а, то дакле има последице не само за Србију, него и за регион, па чак и за Европу. Зато би Србија сад морала да искористи ову промену и да своју политику полако окреће према Русији.
 
Nema neprijateljskih naroda. Postoje samo neprijateljske ideologije koje odredjen postotak stanovnistva usmjeravaju na krivi nacin prema drugim narodima.
Što se tice globalnog problema, najveci neprijatelji cjelokupnom svijetu, dakle 6 milijardi ljudi je stotinjak milijardera iz kojekvakvih organizacija, tipa Bilderberg grupe, Trilateralne Komisije i sl.

To su monstrumi koji kreiraju svjetsku politiku, koji proizvode ratove i kojekakve viruse (Sars, Svinjska gripa...), a politicari su samo obicni misevi, njihovi posrednici.
Glavne krivce za cjelokupno stanje u svijetu treba tražiti u tih stotinjak smradova.
 
Ja mislim da je najveci neprijatelj srpskog naroda Rusija. Nista obecano nije ispunila. Posto su ljudi ovde opijeni Rusijom, predlazem da pogledaju kako su prosle Libija i Srbija, kako prolazi Sirija i kako ce proci Iran. Obecanja, lazne nade, poziv na slicnosti (kod nas bratstvo) pretnja praznim pistoljem da bi na kraju ispalo nista od toga, Rusija samo prihvati. I ovde ljudi nista ne nauce jos kazu: "Pa, Rusi su pametni, takvu politiku vode. Oni znaju da se izvuku." Nijednog trenutka ne pomisljajuci da ce i nama biti tako.
Skoro sam razmisljala o S 300, koj su obecavali i Siriji, pa, naravno, ne mogu da isporuce. Taj S 300 ne postoji. To je samo prazan pistolj, koji bi trebalo da zaplasi te, kojima nude pomoc, koja nikada ne stize.
Rusija je, po mom misljenju, jedno od tri najveca svetska zla, ali i zla koje se prevlaci preko nasih ledja.
nekako ti je citav post u konfliktu sa boldovanim:lol:
 
... pa Putin i ljudi oko Putina su veci Srbi od nekih Srba koji nas vodise do skoro:D
Rusima je cak neprijatno sto ponekad ispada tako:D

A od kud ti to? Ja nikada nisam cula Putina, a ni ljude oko njega,da se loze na Srbiju, cak je nikada i ne pominju.

I da li je Putin Rusija? Mislim, Rusija je postojala i pre njega, a postojace i posle.

Rusi i ne znaju ko smo mi pa im ne moze biti ni prijatno , ni neprijatno.
 
Vas dve ste BUKVALNO mentalno retardirane.
Rusija samo sto se nije raspala sa raspadom Sovjetskog Saveza nije mogla sebi da pomogne, a uzimati to za primer kad je u tom istom periodu Jugoslavija uvela sankcije Republici Srpskoj moze samo mentalno bolesna osoba.
Da ne spominjem koliko su puta "prosrbi" kroz istoriju izigrali Rusiju.

Spomeni, mene bas interesuje da vidim ko su ti ``prosrbi`` i kako su izjebali jednu dzin drzavu.

No vec u startu da ti kazem, ako jedan mis izyebe medveda to samo znaci da je medved debil, al`, nebitno.

Cekam :ceka:
 

Back
Top