Svi mi psihički bolesnici, koji uživamo u corona periodu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
d18L5x7.jpg
 
pa stisni ko ti branim
To sam starog citirao.
Pocetak devedesetih neki talkshow na njemackojteleviziji, Ljubitelji pasa VS. Mrzitelji paza, 80% gostiju u pro-dog raspolozenju i odjednom se pojaviti neki tihi brko u kasnim pedesetima obucen u musko odijelo kakvo se inace na modnim pistama nosi pa kaze - ne volim pse, smrde i seru po ulici svuda oko sebe.
Na tu scenu moj stari je rekao - prijatelju, zelio bi ti ruku stisnuti.
 
To sam starog citirao.
Pocetak devedesetih neki talkshow na njemackojteleviziji, Ljubitelji pasa VS. Mrzitelji paza, 80% gostiju u pro-dog raspolozenju i odjednom se pojaviti neki tihi brko u kasnim pedesetima obucen u musko odijelo kakvo se inace na modnim pistama nosi pa kaze - ne volim pse, smrde i seru po ulici svuda oko sebe.
Na tu scenu moj stari je rekao - prijatelju, zelio bi ti ruku stisnuti.
stisni ćaći ruku u mojo ime, i ja mrzim smrdljive ogavne kerove
 
Прекривање лица маском исто има својих чари. Не морам да се јављам онима који ми иду на живце, правим се да их не препознајем.
Tako i ja prije nekih sedam, osam godina, dok sam se jos druzio s ljudima, kad me netko davi u kaficu, potajno isprogramiram alarm na mobitelu, kao javljam se na poziv i odjednom hitno moram ici.
 
Batice, dobio bi otkaz.
Ne mogu.

Nego, milijun puta sam vec rekao da dobijem na lotu prvo sto bi napravio je da bi zafijutio mobitel u kanalizaciju.
Tko me treba, nek pise mail.

:mrgreen:

Ne znam gdje bi poceo.
Pragmatican sam, imam mail adresu napravljenu iskljucivo za racne.
Recimo plinarsko drustvo koje mi svaki mjesec salje racune obicnom postom, prije je racune mailom slalo iskljucivo pravnim osobama.
Otkako je corona nastupila, odjednom moze i meni.
Eto, ono najbezveznije, najosnovnije.
Vau revolucionar.

Ne gledam rts zadnjih 25 godina, da se sutra zarati, saznala bih ako bi mi osvanuli tenkovi pod prozorom.
I obezglavljena rulja. Ili kako god, NE preko tv-a i ostalih "medija".

Račune plaćam samo preko neta godinama.

U ovoj državi imam prijavljenu samo zvaničnu adresu, a ni ona nije u skladu s faktom gde zapravo živim.

Nisam prijavljena na biro. Nisam sigurna da mi onomad izdana zdravstvena uopšte važi. I zabole me neka stvar.

Od ove sam države dobila taman ono što joj dajem: ništa. Ni porodiljsko, ni dečiji dodatak, ni pomoć ko samohranoj majci onomad bez posla i vlasništva na svoje ime. Zabole me neka stvar za ovu državu (NE zemlju, to su različite stvari) jer ne pijem ono što je Kenedi rekao ne pitaj šta država može učinit za tebe, već pitaj šta ti možeš učinit za državu. Jeste, kad bi to bila država od respekta.

Ovako, nit gledam državnu propagandu, nit se sIkiram oko državnih (?) problema, nit me, uopšte, briga. Ovo je mnogo dublja tema nego da se postavljala s Tompsonom. Ali, nekima je možda delegovano da ih (teme) obesmišljavaju, a gde ćeš veće sprdnje od Tompsona. Svakom na obraz.

Svi mi psihički bolesnici u doba korone.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top