Svi koji šalju i primaju novac – biće u Registru

SNS BAGRA već otvara pisma koja stižu u Srbiju iz drugih zemalja, pa čak tu „uslugu“ zavirivanja u tudje gaće, NAPLAĆUJE 100 dinara!
Pa šta misliš, da taj službenik tamo u pošti na carinskom ne mora leba da jede... naravno da mora, i da se mora pošteno platiti za zavirivanje u koverte, jer ko zna šta tamo ima, možda neko šalje u pismu drogu i oružje, a to se mora proveriti.
 
Што се мене тиче, ускоро прелазим на биткоин, не знам да ли ће тома успети да похватају све што добијам из иностранства.
Pa nije ti bitkoin najbolji što se tiče anonimnosti... a imaš i problem kad recimo hoćeš da kupiš stan za bitkoin. (osim, naravno, ukoliko se ti i vlasnik ne dogovorite da trgujete kriptovalutom)
 
Pa nije ti bitkoin najbolji što se tiče anonimnosti... a imaš i problem kad recimo hoćeš da kupiš stan za bitkoin. (osim, naravno, ukoliko se ti i vlasnik ne dogovorite da trgujete kriptovalutom)
Па није, али бар нећу бити у регистру. А ако хоћу да купим стан, лако је прећи у фијат валуту.
 
Pa šta misliš, da taj službenik tamo u pošti na carinskom ne mora leba da jede... naravno da mora, i da se mora pošteno platiti za zavirivanje u koverte, jer ko zna šta tamo ima, možda neko šalje u pismu drogu i oružje, a to se mora proveriti.
Aj' ne prdi, ili su pošiljaoci već smislili foru da u kovertu pakuju bestrzajne topove i snajperske puške? ;)
Ne zaebavaj!
 
Шта сте се усрали?
Онај ко шаље(прима) тих 10К ,само преда надлежном испод стола 500 јеврова и наставиш да шљакаш.

Само неко мора се жтрвује зарад Добробити Свих..да испадне да и надлежни нешто раде,
крваво зараде свој лични доходак.

Предлажем да жртвујемо Франка..да им га испоручимо на тацни и онда смо мирни :)
 
A kome bi ti smetalo? Postoji neka uobicajena kontrola, pa tako sada i sa (vecim) transakcijama.
Verovatno si dobronamerna, ali opako naivna! Nedvosmisleno je da ne poznaješ sistem(e) transakcija. PRIVILEGOVANI državni KRIMINALCI, nikada ne šalju ništa u koverti, to je za njih ponižavajuće.... Ako slučano neko nešto sitno i pošalje u koverti, to je sirotinjska priča.... a zavirivanje u koverte, je TERORIZAM!
 
Шта сте се усрали?
Онај ко шаље(прима) тих 10К ,само преда надлежном испод стола 500 јеврова и наставиш да шљакаш.

Само неко мора се жтрвује зарад Добробити Свих..да испадне да и надлежни нешто раде,
крваво зараде свој лични доходак.

Предлажем да жртвујемо Франка..да им га испоручимо на тацни и онда смо мирни :)

Ja predlažem da ofiraš koliko plaćaš bolesničku kasu( kranken kasu) Postavljao sam ti pitanje ali bežiš da pomogneš ljudima.
 
Сви ће завршити у Кркићевој торби...

1573212377798.jpeg
 
Verovatno si dobronamerna, ali opako naivna! Nedvosmisleno je da ne poznaješ sistem(e) transakcija. PRIVILEGOVANI državni KRIMINALCI, nikada ne šalju ništa u koverti, to je za njih ponižavajuće.... Ako slučano neko nešto sitno i pošalje u koverti, to je sirotinjska priča.... a zavirivanje u koverte, je TERORIZAM!

Ne znam sto si se uhvatio koverti, to je samo primer kako ce sada transakcije biti kontolisane (verovatno on e vece, moja pretpostavka..).

A evo sta pise u linku izmedju ostalog, postavljac to nije ni naveo:

Uvođenje Registra predviđeno je izmenama Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma, koji je u skupštinskoj proceduri.
Doznake se u javnosti uglavnom vezuju za prilive iz dijaspore i to najčešće iz Nemačke i drugih evropskih država gde radi najviše ljudi iz srbiije, koji novac šalju rođacima u zemlji.
„Novosti“ navode da će biti „popisani“ i građani koji su u prvih osam meseci ove godine iz inostranstva primili ukupno 2,29 milijardi evra na ime penzija, socijalnih primanja, radničkih doznaka, kao i pomoći i poklona iz inostranstva.
Registar će voditi Narodna banka Srbije, a podaci iz njega neće biti javno dostupni.

Novčana doznaka, objašnjava list, nije samo ona koja „legne“ na račun u banci, već se odnosi i na usluge koje pružaju platne institucije, putem kojih novac može da se prima i šalje bez otvaranja računa.
Ovu uslugu u međunarodnom platnom prometu pružaju banke, platne institucije i JP „Pošta Srbije“, Vestern junion, Manigram i RIA Money transfer.

Znaci radi se o finansijskim transakcijama a ne o kovertama i klasicnoj posti (za koje postoji poseban zakon koliko znam jer ne moze bas svasta da se salje).
 
zakon je glup jer svaka banka moze dati podatke nadleznom organu koji te podatke zatrazi...plus sto nijednu transakciju preko 10.000 ne mozes obaviti bez propratnog materijala...ovako taj registar moze koristiti svako kako mu se nadigne, od lopine koja je u uniformi i prodaje info nekom krimosu, do nekoga ko na amaterskom nivou proverava komsije.
Pise da taj registar treba da vodi NBS, prema tome nece pristup imati svako.

Registar će voditi Narodna banka Srbije, a podaci iz njega neće biti javno dostupni.
 
Jorgovanka je sad guverner ali nece biti zauvek, daj uozbilji se. Uostalom i za to postoji postupak i procedura.
nemas ti pojma sa relanoscu...ni afere ti nisu dovoljne, ovo je patologija i sizofrenija radi mas kontrole svakog pojedinca bas kao i desetine hiljada kamera koje su kupljene novcem poreskih obveznika upravo zbog manije gonjenja koju poseduju.
postoji i postupak i procedura i za njenu cerku koja o trosku drzave studira u italiji i svaki dan je vozi drzavni sofer u drzavnoj mecki na i sa faksa.
 
nemas ti pojma sa relanoscu...ni afere ti nisu dovoljne, ovo je patologija i sizofrenija radi mas kontrole svakog pojedinca bas kao i desetine hiljada kamera koje su kupljene novcem poreskih obveznika upravo zbog manije gonjenja koju poseduju.
postoji i postupak i procedura i za njenu cerku koja o trosku drzave studira u italiji i svaki dan je vozi drzavni sofer u drzavnoj mecki na i sa faksa.
Vidi ja ne mogu da svodim temu na personalni nivo niti me to zanima.
Poenta je da ce se time spreciti pranje novca kao i u svakoj "pismenoj" zemlji, a ti mantraj o mas kontroli i cemu sve jos, cega odavno vec ima u razvijenijim zemljama, a ti jedino nasu posmatras kao cudnu.
Ako ej intencija da se spreci mafijaski novac, novac od droge, oruzje i slicno, podzravam i nije me briga ko je na vlasti.

Кад се тамо неко удоми,тај остаје заувек да нам сиса крв :D
Pa nije bas, eno Soskic ne verujem ni da je saznao gde je WC tamo, a vec otisao.
 
Vidi ja ne mogu da svodim temu na personalni nivo niti me to zanima.
Poenta je da ce se time spreciti pranje novca kao i u svakoj "pismenoj" zemlji, a ti mantraj o mas kontroli i cemu sve jos, cega odavno vec ima u razvijenijim zemljama, a ti jedino nasu posmatras kao cudnu.
Ako ej intencija da se spreci mafijaski novac, novac od droge, oruzje i slicno, podzravam i nije me briga ko je na vlasti.
znas li ti kako se pere novac od droge i oruzja :lol:
za to ne treba registar, registar je da vlast vidi ko sve dobija i koliko para sa zapada od familije i ko radi preko neta za strane korporacije prodajuci znanje ....to je primarno.

u registru nece biti niko ko ima transakcije reda milion dolara ili evra. tacka, jer je to bankarska tajna u svim bankama pa i banana drzavama kao sto je srbija.
 

Back
Top