Quantcast

Svi koji šalju i primaju novac – biće u Registru

tropicoflame

Domaćin
Poruka
4.537
E pa dobro, kad ti kazes mora da se veruje, to je inace jako bitno za mene i za ovu temu.

Mnogo se vezujes za licnosti, mani se tog beogradskog palanackog tzv. carsijskog mentaliteta i "rekla - kazala" u poverenju, gledaj sire.
normalno da se vezujem za licnost kad znam da su iz radikalskog miljea indoktrinirani od bolesnika koji je osudjeni ratni zlocinac. ako brat predsednika jos uvek ima firme sve na slovo a bas kao sto im se cela porodica imenuje na a, a u medijima kazu da mu neko maznuo lk i da je osnovao firme dizao lovu i ostao duzan drzavi milione neplacenog poreza i puj pike ne vazi...onda takav ne sme da radi sa novcem u mojoj vlasti a kamoli da bude pored guvernerke i ima upliv sa svime sto ima veze sa protokom istog.

https://dnevnizurnal.com/jorgovanka-bila-sam-astrolog-proricala-sam-sudbinu/

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.116
pa kad se ne razumes sto se mesas u temu o kojoj nemas pojma...jel znas koliki se obrt pravi od droge i oruzja? milijarde evra... na godisnjem nivou...i ti mislis da ce to biti u registru?
Pa to nece ni ici ( kao sto i ne ide) redovnim bankarskim tokovima ;)
Kuferce povece i da te vidi Bog.

Inace ce suma biti 10.000 evra, tako je na Zapadu vec decenijama, ali na primer i iz Srbije ne
smes da izneses vise od 10.000 kesha tako da ce i u Srbiji biti ta suma.
Spiskove pravi Narodna banka. A ove se velike valjaju drugacije.

tropicoflame

Domaćin
Poruka
4.537
Pa to nece ni ici ( kao sto i ne ide) redovnim bankarskim tokovima ;)
Kuferce povece i da te vidi Bog.

Inace ce suma biti 10.000 evra, tako je na Zapadu vec decenijama, ali na primer i iz Srbije ne
smes da izneses vise od 10.000 kesha tako da ce i u Srbiji biti ta suma.
Spiskove pravi Narodna banka. A ove se velike valjaju drugacije.
ide kako ne ide, samo se zove drugacije, i mozda postane neki investicioni fond npr. banke u srbiji nisu podruznice stranih osnovnih banaka jer osnivaci ne garantuju za ulog, barem je tako bilo....
i sad je 10.000 tako da cela prica ima veze na nekoliko nivoa...mi smo nase oprali i plasirali namireni smo sad mozemo da odemo al cemo vama da ostavimo zakon da ne mozete da drpate kako vam padne na pamet... ili ono sto rekoh... na nivou bie da se ima kompletan profil o svakome a ne da jure 20 banaka u kojima ima praceni racune... pametni ljudi ovde nemaju ni jedan racun, sve drze ili u srpskoj ili hrvatskoj..... oli u madjarskoj.

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.116
Bagra na vlasti nema vise sta da ocerupa... Pa prelazi na privatne gradjane. Ne bi li dali nalog nekoj mafiji da stupi na scenu kada neko privatno lice dobije doznaku iz inostranstva na 10K jevreja, sto je u Srbiji ogromna para. :namcor:
To bi trebalo da bude ( kao sto je svuda) radi kontrole pranja para, neplacanja poreza, ali sam i ja na
ovo pomislila. Prvo sto mi je palo na pamet.

Jary

Veoma poznat
Poruka
12.039
Opusteno,novac uvek nadje put. Nista se ne menja i dalje ce oni imaju jos lakse imati jos vise i postavljace kontrolore a oni koji i inace nemaju bice najstroze kontorlosani a za iznos od dve crvene stajace pred sudijom za prekrasaje sa kapom u rukama. To me strasno podseca na pripovetku iz 3eg razreda kad je lopov osmislio kako da se obogati kradjom iz tudjih basti a onda ce napraviti svoju bastu ograditi je zicom pustiti pse uokolo tako da nikad niko nece moci da krade iz njegove baste:)

јанпи

Poznat
Poruka
8.441
Kome da prijavim?Kako da prijavim?Zašto da prijavim.I ako prijavim šta tada??
немам појма Брате,само нас плаше , застрашују разним глупостима.
Ја ти само наводим да све преко 10К које уносиш мораш као да:"имам 20К код мене,моја лова" и пролазиш.
Око износа не знам.

Сам си поставио то питање.
Пријавиш првом царинику кога видиш.

nonaligned

Domaćin
Poruka
3.941
Ја ти само наводим да све преко 10К које уносиш мораш као да:"имам 20К код мене,моја лова" и пролазиш.
Око износа не знам.

Sta je sustina prijavljivanja?

Metronomy

Iskusan
Poruka
6.905
Ime svakoga ko šalje novac iz Srbije, bilo da je primalac u zemlji ili inostranstvu i svakoga kome novac stiže, od 1. juna sledeće godine naći će se u Jedinstvenom registru korisnika novčane doznake, pišu danas „Večernje novosti“

Dakle krajnje je vreme da se država probudi,mada za mene je Srbija bila banja što se tiče zarade.Moraćemo nešto drugo smisliti i prilagoditi se
novo-nastaloj situaciji.
Je l to Danas od 2002.. ?
Naime, francuzi su preneli svoja iskustva u srbiju jos 1992. godine, ali su ih uneli u narodnu banku sa Goranom Piticem i takav registar je stvoren " uredjivanjem" bankarskog sistema i podaci za taj "novi" registar su na jednom mestu, pa je bilo tesko napraviti upit " Milojko slanje para" ili Milojko poslao Ziki u Lion"

Rayela

Buduća legenda
Moderator
Poruka
47.116
Око износа не знам.

U Srbiju mozes da uneses i milijardu evra/dolara, ali smes da izneses samo 10.000 jer je tih 10.000 evra
neki pisan zakon u Evropi.