Svi danas hoće da su programeri!!!!!

L

Loka

Gost
Nije mi jasno kako to svi vi da ste tako dobr programeri a niko nema ni jedan "program" ra]en u Access-u da pozajmi devojci. Aj da vas vidim: svi koji su ikad napravili bilo šta u Access-u, neka se rregistruju u ovoj temi radi prebrojavanja. Svi ostali koji su posetili temu a nisu se registrovali(ostavili bilo kakvo obeležje da su ovde bili) biće smatrani onima koji nikad nisu uradili ništa u access-u. U nedelju ću prebrojati i reći koliko ima onih koji sebe mogu da nazovu programerom. Šta vredi što znate da programirate u C/C++, HTML... kad ste preskočili ono od čega se počinje, MS Office. A recite da radite u c++ a da nikad niste videli PASCAL, ja mislim da takav ne postoji. Isto kao što se počinje od PASCAL-a tako su i MS Office na početku ozbiljnijeg programiranja. Ako ispunjavate uslov naveden na početku registrujte se na pomenuti način. Da vidimo koliko ima pravih programera.
 
stvarno be covece, kenjas ko bolesna foka. pa sa cega mislis da se prelazi delphi? sa winampa i painta, iil mozda sa counter-a?
sa druge strane, office je za one koji ne znaju da programiraju. ako hoces nesto specijalizovano, sta ce se mlatis sa office kad moz da uradis sopstveni program. ne znam ko te iznervirao, al to sto pricas nema veze sa stvarnoscu :)
pozdrav
 
Aj kad ustaneš sa poda a i vi ostali kad dođete sebi lepo mi recite da li ste ikad išta uradili u Accessu ili u Excelu (Word neću da spominjem to je isto kao i pisanje po svesci, ili još bolje znate li u njemu da radite. Po vašim komentarima zaključujem da će vaš odgovor biti "NE. :oops: :cry: ".
Nisam li upravu? :?: 8) :?
 
Al ajde neka mu bude!
Evo ja sam radio u Accessu, u kom se inace prave BAZE na pravom mestu!
Pa sam radio i u TVOM Excelu i svim ostalim progamima iz Office.
A s'druge strane sam ucio prvo progrmiranje na Pascalu, a sad zavrsavam sa C++ posto sam prethodno ucio C! Pa cemo dalje na JAVU i jos ponesto!
Dakle ubelezi me u tu tvoju svesku zvanu WORD, kao pravog "progamera"!

P.S. inace sam na drugoj god. studija, a sa racunarima se ganjam ozbiljno 8 i neozbiljno 15-16 god :)
 
Kao prvo poznavanje MS office je osnova tako reći kriterijum pismenosti na računaru. Svi se bunite protiv ove moje primedbe sa početka, ali ako bolje pogledate od vas svih, samo jedan "programer" je rekao da zna da radi u MS office i kao što vidim slaže se sa mojim stavom da se počinje od prostijih stvari a zatim prelazi na složeniju. Svaki nagli skok je propuštanje nečega što kad tad mora da nadoknadite (zato se pozabavite ovim problemom). Hajde dosta zezanja odgovorite sa DA ili NE na pitanje:Da li ste ikad uradili nešto u Access-u i Excel-u?
Ili je bilo bolje da li znate da radite u Access-u i Excel-u? ali nema veze odgovorite na prvo, manje će da se osramotite(neki od vas, ne svi, svaka čast izuzecima, kao što je ovaj koji je prvi na listi za ova dva dana).
 
Zaboravi sam da odgovorim na jedno pitanje.
Word nije delo jednog programera već popriličnog broja njih. Taj TVOJ programer svakako da je dobar programer, ali zar misliš da on ne zna da koristi MS office? :?
Svakako da ih koristi jer postoje stvari koje je mnogo lakše uraditi u Office-u nego ih raditi u C++, ili Javi. Nemoj mi reći da sve što treba da otkucaš na računaru radiš preko C++?
 
Ej, pa evo, provalio sam fazon! CTRL+B u Wordu je za Bold slovca! LOL

PS
Ako ti mislish da je teorija baza podataka laka i tema "za pochetak", pitao bih te samo kako mislish da pochetniku objasnish Codd-ova pravila za RDBMS. Ako ih i sam znash.

Valjda su u zemlji Srbiji zato i 99% programa u Access-u obichno djubre.
 
a be ti si se bas uhvatio za office ko pijan za plot. to sto se niko ne javlja ne znaci da ne zna, nego ti je mnogo glup sav taj tvoj manifest protiv programera. sta hoces time da pokazes stvarno ne znam, al ajde.

uzgred, ja sam provalio da je Ctrl + I za ona "nakrivljena" slova, kako se to zvase? spanic? il bese italic :lol:

PS cisto da znas, ja sam radio i u word (par maturskih, seminarskih, diplomskih i slicno), access (nekolko baza podataka), excel (neki grafici, malo), front page (dok nisam shvatio da je DW mnogo bolji) i uopste se ne osecam prosvetljeno povodom svega toga :) a ti ako imas neke visokoumne operacije u office, a ti prijavi, pa me prosvetli.
 
Loka:
Kao prvo poznavanje MS office je osnova tako reći kriterijum pismenosti na računaru. Svi se bunite protiv ove moje primedbe sa početka, ali ako bolje pogledate od vas svih, samo jedan "programer" je rekao da zna da radi u MS office i kao što vidim slaže se sa mojim stavom da se počinje od prostijih stvari a zatim prelazi na složeniju. Svaki nagli skok je propuštanje nečega što kad tad mora da nadoknadite (zato se pozabavite ovim problemom). Hajde dosta zezanja odgovorite sa DA ili NE na pitanje:Da li ste ikad uradili nešto u Access-u i Excel-u?
Ili je bilo bolje da li znate da radite u Access-u i Excel-u? ali nema veze odgovorite na prvo, manje će da se osramotite(neki od vas, ne svi, svaka čast izuzecima, kao što je ovaj koji je prvi na listi za ova dva dana).
Dobro covece, jel' ti to ovde zezas raju, ili si toliki duduk, pa te neko popalio da pricas gluposti?
Kakav Office, sta ima Office skup programa sa programiranjem? Sto rece jedan drugar ovde, da nisi jeo bunike skoro? Ili si na necemu veoma zestokom?

Naravno da svi mi povremeno KORISTIMO Office alate, ali kakve to veze ima sa programiranjem?
Evo reci cu ti, NIKADA nisam uradio nikakav program ili bazu u bilo cemu sto pominjes.
Programiram u C, C++, Pascalu, Visual C, Visual Basic, Clipper, Fivewin, Cobol, Fortran i da ne nabrajam vise, vec sta mi zatreba, ali da to ima neke veze sa Office alatima - nema drugar, neko te je gadno z*bao i ubedio!

NIKOME nikada nijedan Office paket nije bio neophodan da napravi bilo kakav program u bilo kom jeziku! Sta se blesavis vise?
Jel' ti uopste znas razliku izmedju KORISNIKA i PROGRAMERA?
Stvarno si me iznervirao takvim glupostima. Skini se sa onoga na cemu si i uzmi neku knjigu u sake pa nauci neki programski jezik , pa dodji da pricamo...

"da se počinje od prostijih stvari a zatim prelazi na složeniju. Svaki nagli skok je propuštanje nečega što kad tad mora da nadoknadite (zato se pozabavite ovim problemom)" - Pa ti nastavi sa prostim stvarima, pisi u Wordu (cik pogodi kako se pise "italic" slovima), "programiraj" u ACCESSU (pa nauci sta je baza podataka, od normalizacija pa dalje), a u Excely napravi neki tabelarni prikaz, svega sto neznas pa navali na ucenje.
Ali nemoj se brukati vise ovde.
 
Loka:
Zaboravi sam da odgovorim na jedno pitanje.
Word nije delo jednog programera već popriličnog broja njih. Taj TVOJ programer svakako da je dobar programer, ali zar misliš da on ne zna da koristi MS office? :?
Svakako da ih koristi jer postoje stvari koje je mnogo lakše uraditi u Office-u nego ih raditi u C++, ili Javi. Nemoj mi reći da sve što treba da otkucaš na računaru radiš preko C++?
E ovo je stvarno vrhunac, "jer postoje stvari koje je mnogo lakše uraditi u Office-u nego ih raditi u C++, ili Javi" !!!
Pa sta ti to radis, sta ucis i cime se bavis, kada neke stvari uradis u Office nego da se bakces u nekom tamo C++?
Jel' ti uopste znas sta je C++ i kakva je razlika izmedju C++ i Accessa?
Svasta!
Da nisi ti djak onog idiota sto za 7 dana nauci i moju babu sve o svakom racunarskom programu?
E Srbijo, ako ovakvi treba da jednog dana rade u informatici - ispod kog je kamena ovaj izmileo blagi Boze?
 
Izgleda da je bas jedan od Zarkovih (m)ucenika... Samo on moze da ubedi ljude da je programiranje rad u tekst editoru :lol: :lol: :lol:

Inace, verujem da nema osobe koja se nije srela sa MS Office paketom, i koja ne zna bar osnove istog, a da se bavi programiranjem... Doduse, zasto bacati pare na MS Office kad imas OpenOffice.org

Ajd dosta lupaj, molim te, da ne zatvaram ovu inace vrlo hilarcnu temu ;)
 
Loka:
Nije mi jasno kako to svi vi da ste tako dobr programeri a niko nema ni jedan "program" ra]en u Access-u da pozajmi devojci. Aj da vas vidim: svi koji su ikad napravili bilo šta u Access-u, neka se rregistruju u ovoj temi radi prebrojavanja. Svi ostali koji su posetili temu a nisu se registrovali(ostavili bilo kakvo obeležje da su ovde bili) bi?e smatrani onima koji nikad nisu uradili ništa u access-u. U nedelju ?u prebrojati i re?i koliko ima onih koji sebe mogu da nazovu programerom. Šta vredi što znate da programirate u C/C++, HTML... kad ste presko?ili ono od ?ega se po?inje, MS Office. A recite da radite u c++ a da nikad niste videli PASCAL, ja mislim da takav ne postoji. Isto kao što se po?inje od PASCAL-a tako su i MS Office na po?etku ozbiljnijeg programiranja. Ako ispunjavate uslov naveden na po?etku registrujte se na pomenuti na?in. Da vidimo koliko ima pravih programera.

Da seres seres ali resih da te pitam...Sta ti to treba u access-u...izjasni se pa da resimo tvoj problem...radio sam nesto u accessu jedno vreme pa dosta toga znam..
 
Incognito:
Ajd dosta lupaj, molim te, da ne zatvaram ovu inace vrlo hilarcnu temu ;)

Nemoj da zatvaras temu sada kada je najzanimljivije. Svaki put prvo ovu temu pogledam pa onda sve ostalo... Ovo je pravo osvezenje u odnosu na predhodnih pedesetak tema sa pepucavanjem oko toga da li je bolji VB ili C++. Ovo sada je potpuno novi momenat i potpuno nova dilema: da li je bolji Office ili C++ i VB - zajedno? :lol:
 
Me:
Incognito:
Ajd dosta lupaj, molim te, da ne zatvaram ovu inace vrlo hilarcnu temu ;)

Nemoj da zatvaras temu sada kada je najzanimljivije. Svaki put prvo ovu temu pogledam pa onda sve ostalo... Ovo je pravo osvezenje u odnosu na predhodnih pedesetak tema sa pepucavanjem oko toga da li je bolji VB ili C++. Ovo sada je potpuno novi momenat i potpuno nova dilema: da li je bolji Office ili C++ i VB - zajedno? :lol:

Jedine dileme koje ja imam trenutno je, da li je Loka:
1. Normalan, i/ili
2. Zatupljen i/ili
3. Ucenik Radosavljevica i/ili
4. Pokusava da bude duhovit

Javlja mi se da je u pitanju tacka 4, ali svejedno da kazem koju...

Radi informacije za Loku, PRESKOCIO sam "bubanje" MS Office paketa, i nesmotreno uleteo pravo u programiranje na raznim jezicima. Od onda poprilicno lepo zivim od mog rada. Verovatno bih, da sam lepo seo i najpre godinama "programirao" u MS Office, sada zaradjivao barem 10 puta vise?
Od MS Office koristim "samo" Word, Excell, Access kada mi zatreba neko visokosofisticirano resenje, za ostalo (recimo bednu client/server obradu baza podataka), zbrzim nesto na C++ ili Clipperu, cisto da ne trosim vreme...

Ajde mi lepo pokazi jedan "program" u MS Wordu, majke ti? Samo, nemoj lupati sa makroima. Fali tebi nekoliko dasaka, fali brate pa to ti je..
Okani se corava posla.
 
Bavim se programiranje već nekih 13-14 godina, od čega ste vi kako vidim suviše daleko. Da li čujete sami sebe šta lupetate. Pokreno sam ovu temu jer pre nekoliko dana, u firmu u kojoj radim je došao jedan dečko koji je tek završio za programera i tražio posao. Odavno nisam video nekog da tako dobro barata C++ i Javom. Ali nije primljen jer je rekao da nikad nije radio u Access-u, objašnjeno mu je da je vreme novac, i da treba mnogo više vremena da bi se napravila neka baza podataka u C++ ili bilo čemu slično nego u access-u.
I dalje vas je samo jedno na listi.
 
Loka:
Bavim se programiranje već nekih 13-14 godina, od čega ste vi kako vidim suviše daleko. Da li čujete sami sebe šta lupetate. Pokreno sam ovu temu jer pre nekoliko dana, u firmu u kojoj radim je došao jedan dečko koji je tek završio za programera i tražio posao. Odavno nisam video nekog da tako dobro barata C++ i Javom. Ali nije primljen jer je rekao da nikad nije radio u Access-u, objašnjeno mu je da je vreme novac, i da treba mnogo više vremena da bi se napravila neka baza podataka u C++ ili bilo čemu slično nego u access-u.
I dalje vas je samo jedno na listi.

Ja u takvu firmu ne bih ni usao.
Pa TI sebe ne cujes sta lupetas. Rece da decko sjajno barata C++ i Javom, ali ga ne primiste jer nije radio u Accessu!? $%#^#@ Gospode Boze, i takve firme postoje kod nas...
I TI kazes da se bavis programiranjem 13-14 godina. Da mi je da vidim JEDAN kompleksniji program koji si u zivotu uradio... Programiras u Accessu 13 godina? I u WOrdu isto toliko?

E vidis dragi moj prijatelju, zbog TAKVIH firmi i pojedinaca u njima, ja odavno radim samo za inostrane firme. Gde ce ova nasa Srbijica, kada u informatici postoje i individue kao sto si ti?
Stvarno si me iznervirao, mada ne znam sto se posle tolikih godina uopste obazirem na takve ljude, neznalice pre svega i cudno "pelcovane"

Moram ovo ispricati kolegama sa kojima radim napolju, smejacemo se do suza budali, samo sto cu ja verovatno plakati, jer se govori o budali iz moje Srbije. Tuzno je to sto si ti uopste primljen u BILO koju firmu, da radis BILO sta na racunaru. Ti programer, nemoj me vredjati molim te, i ne samo mene, ove momke ovde.

Zacudjujuca je tvoja drskost uopste izaci sa takvim postom. Ti prosto izazivas smeh prijatelju. Ajde, jesi smeasn, moram priznati. Ali zbog takvih seratora, onja mladi covek je za sada bez posla - jer nije radio u Accessu $%#&#@
Pa sto mu nisi dao 3 sata vremena da se upozna, bio bi bolji od tebe za to kratko vreme, uprkos tvojih 13 godina "programiranja"...
Kazi mi molim te, koji programski jezik koristis (osim Accessa, Words i Excella)? Ili su ti ta tri "programska jezika" dovoljna za uspesan i bericetan rad?
Ostajem bez teksta nad tvojom drskoscu i neznanjem.
Kako samo neki ljudi ulaze u diskusije o necemu o cemu blage veze nemaju, bivajuci sigurni u sebe. To je stvarno za posmatranje. Daj skokni do Laze Lazarevica, nacice se jedno mesto i za tebe.
Ti ne da nisi programer, vec si duduk koji prosipa neke ideje, a nema pojma o cemu prica. Zali boze tih 13 godina, koje si ulupao da "usavrsis" Office.
Da nije strahovito tuzno, bilo bi smesno.

Mnogo mi je zao decka, koji je propao na konkursu u "firmi" za koju radis. Bolje da su uzeli njega a tebe postavili da kucas tekstove, tu mora da si dobar, samo kad naucis da korsitis CEO Office. ALi ima vremena, "programiraces" ti jos dugo, dok postoje firme koje te drze.

Zemljo, otvori se....
Kazi druze da se zezas, stvarno ce mi biti lakse, ne mogu da verujem da misklis ozbiljno to sto pises. Ajde priznaj, pa da se nasmejemo losoj sali, ali ipak sali?
 
Loka:
Bavim se programiranje već nekih 13-14 godina, od čega ste vi kako vidim suviše daleko. Da li čujete sami sebe šta lupetate. Pokreno sam ovu temu jer pre nekoliko dana, u firmu u kojoj radim je došao jedan dečko koji je tek završio za programera i tražio posao. Odavno nisam video nekog da tako dobro barata C++ i Javom. Ali nije primljen jer je rekao da nikad nije radio u Access-u, objašnjeno mu je da je vreme novac, i da treba mnogo više vremena da bi se napravila neka baza podataka u C++ ili bilo čemu slično nego u access-u.
I dalje vas je samo jedno na listi.

Da, promace mi jedna "sitnica"
Ti napisa (i ostade ziv):
"da je vreme novac, i da treba mnogo više vremena da bi se napravila neka baza podataka u C++ ili bilo čemu slično nego u access-u."
Pa ti stvarno nisi normalan.
Pazar mislis da je pravljenje baza sve sto programer radi? Znas li ti neznalice "programerska" sta su relacije, sta je normalizacija, sta je optimizacija, sta je UI, sta su izvestaji, sta je rollback, sta je unos podataka, sta je filozofija povezivanja...
E svasta sam u zivotu cuo i video, ali ovo jos nisam.
Cuj, lakse napraviti bazu u Accessu nego u C++
Pa ja cu ti bazu skrckati u bilo cemu hoces, i u mikseru za kafu.
Ali STA ces sa tom bazom raditi, KAKO je koristiti, kako je POVEZIVATI, kako je AZURIRATI i da ne nabrajam...
Ma ne, ti si definitivno blesav.
 

Back
Top