Svetsko prvenstvo u košarci - Kina 2019.

Pa donekle su slican tip igraca , Jokic je dosta specifican igrac ali ako ga je moguce porediti sa bilo kim to je onda eventualno Skola.

Nisu, ni blizu, Skola prosto nije kreator igre kao Jokić. Ne samo Skola, evo tek na ovom forumu sam dobio podsećanje na jedinog igrača u istoriji košarke koji je mogao da se na neki način poredi sa njim, a to je Medžik Džonson iz svojih početnih sezona u NBA...
 
Mada opet pitanje je da li bi Jokic bio startni centar pored Divca, znas Divac je ipak Divac..............

Jaooooo kog ti Jokica uporedjujes? Ovog sa svetskog prvenstva ili onog u Denveru? Koju je statistiku Divac u najboljoj sezoni imao a koju ima Jokic? To je kao da uporedjujes zeca i kornjacu po brzini.

KOJA JE RAZLIKA izmedju Jokica u Denveru i jokica u minulom svetskom prvenstvu? Razlika je u tome sto Jokica u Denveru vodi profesionalni trener a na svetskom prvenstvu je vodio amater Djordjevic. Divac je obican statican centar koji primi loptu ispod kosa i pokusa da pogdi. Znaci jedan statican predvidljiv i spor centar. A Jokic je kosarkas koji je genijalac, mozak ekipe, vodja tima, prakticno on je NBA tim. Ostali u Denveru su samo egzekutori koji sprovode Jokiceve zamisli, naravno pod uslovom da je trener pravi strucnjak koji zna sve da osmisli i organizuje na pravi nacin i da izvuce iz igraca maksimum.

Djordjevic je u ekipi imao Jokica ali na zalost nije umeo da to iskoristi. To ti je isto kao da ti da neko supersonican avion recimo f-22 i da ga vozis a ti nikad nisi seo u avion.
 
Francuzi osvojise bronzu na kraju, potpuno zasluzeno, mislim nakon sto su eliminisali Amerikance u 1/4 finalu i ostavili iz bez borbe za medalju mislim da ne bi bilo fer da ostanu bez medalje i da bi bilo posteno makar bronzu da uzmu.

Inace izgleda da "prokletstvo" Australije se nastavlja , igraju odlicno, dodju skoro do samog kraja i onda nikako da preskoce tu prepreku zvanu polufinale i nikako cak ni bronzu da uzmu, ali ipak vidi se da kako se prvenstvo blizilo kraju da su poceli polako da gube snagu i svazinu, ali zaista su odlicna i gotivna ekipa, Peti Mils je bas igracina ipo, strasan igrac, najbolji plej na ovom prvenstvu, takodje nadam se da ce Australija na neka sledeca takmicenja doci u jos jacem sastavu sa Ben Simonson, Dante Eksumom, Rajanom Brokhofom, Dzona Boldenom, Brukom Motumom, Ton Mejkerom i ostalima.

A sad ostalo jos finale da se igra , neko rece eto neocekivane prilike za Lea Mesija da osvoji Svetsko prvenstvo sa Argentinom..........hehe. :)

Iskreno mnogo bi voleo da osvoji Argentina, bilo bi mi drago maltene kao mi da smo osvojili, mada sto se mene tice sta god da se desi u finalu za mene je Argentina svetski prvak i apsolutni pobednik ovog prvenstva.
 
У утакмици за бронзу, превагу често однесе који се тим прије опорави од пораза у полуфиналу.
И који то емотивно прије преброди.
Французима је пораз против Аргентине сигурно тешко пао. Но некако у том мечу нису на вријеме ушли главом у утакмицу, и све је водило поразу.
За Аустралце је пораз против Шпанаца фрустрирајући, баш фрустрирајући, имали су меч у својим рукама, два продужетка, на крају је и криминална одлука судија
директно одлучила меч у регуларном дијелу. Аустралци су оштећени, како им је том одлуком и отето финале, имају право бити гњевни.
На суђење ће увијек бити повика, увијек можете начи подоста ситуација гдје сматрате да сте оштећени, али на овом СП суђење је криминално, и утицале је директно на резултате важних мечева.

Послије Олимпијаде, Аустралци су губитници и на овом свјетском првенству. Штета за њих.
Французи су играма заслужили бронзу. Још нешто, у квалификацијама за СП Французима су наступили сви играчи, и они евролигапки и ен-би-еј, укључујући и Батума, Фурнијеа и Гобера, НБА звијезде. Реално већ након 6 кола имали су 6-0, осигурали натуп на СП, није било ријеке потребе да наступе, али надтупили су, тако граде и један позитиван однос премањиховој националној селекцији. И то им се вратило медаљом.
 
Argentina je vec apsolutni pobednik ovog prvenstva jer niko im nije davao ni promil sansi da dodju do finala, mnogi ih nisu videli ni u 1/4 finalu , govorili kako je njihovo vreme proslo, kako nakon one zlatne generacije nemaju vise igrace, kako je Skola mator , bla bla, a oni dosli do finala bez poraza pobedivsi sve sa po 15-20 poena razlike u proseku.
Tako da definitivno ovo prvenstvo je proteklo u znaku Argentine (kao i ono 2002. u Indijanapolisu) sta god da se desi u finalu , cak i da osvoje Spanci mislim da ce se opet mnogo vise pricati o Argentini.
 
Argentinci definitivno nemaju svoj dan danas, danas ne lice na sebe i nista im ne ide od ruke, deluje kao da su se vec potrosili i fizicki i emotivno, mislim 10-12 razlike nije nenadoknadivo ali prosto njihov govor tela nije obecavajuci, nema one energije, one zustrine, onih kretnji, protoka lopte, one agresivne odbrane kao u prethodnim utakmicama.
 
Па, Аргентинци су дуго одлагали смјену генерација, и на СП 2014-е и на ОИ 2016-е имали су (вјероватно) највремешнију екипу, дуго су држали играче из те изузетне генерације, на ОИ су још играли Ђиновили (тада 39 година), Ночиони (37), Делфино (34), и Херман и Приђони су играли до позних година, сада је стасала једна нова генерација младих спољних играча, сви су формирани у захтјевној АЦБ лиги, и на спољним позицијама имају ширину.
Проблем је у рекету, ту још увијек Скола (39) игра на импресивном нивоу, вјероватно ће играти ОИ, и то би било то. Ту је још овај Делиа користан, од неких млађих аргентинских играча у рекету ни назнака, на СП У-19 имали су неког Ф.Кафара (није овај што је на СП), можда ако оде у АЦБ буде нешто, не обећава. Овдје су компензовали тај хендикеп у рекету, но временом ће то бити теже. Њихов проблем.
Тренутно је 43:31 за Шпанију, како играју сви у АЦБ лиги Шпанци су их добро искаутирали и искористили предност у рекету, видјећемо могу и се вратити у другом полувремену.
 
Fantastican turnir za Argentinu koji ce dugo pamtiti ne samo oni vec svi ljubitelji kosarke , definitivno ekipa koja je obelezila ovaj turnir uprkos losem danu i porazu u finalu.
Ja vidim sad malo tuzna lica na licima igraca Argentine i nekih navijaca, mislim uvek kad se izgubi finale nije prijatno (kao kad se osvoji bronza recimo) ali ja mislim da tek nakon sto prodje neko vreme i tek nakon odredjene vremenske distance postace svesni kako su odigrali ceo turnir i kakav su uspeh i kakav podvig su zapravo napravili.
 
Pa da , ipak imaju vise iskustva u ovakvim utakmicama od ove nove Argentine.

Inace idealna petorka sampionata : Rubio, Bogdanovic, Furnije, Skola i Mark Gasol , po meni Ok, jedino sto po meni Peti Mils je isto morao da se nadje u idealnoj petorci , recimo umesto Furnijea ili Bogdanovica.

Sto se tice ovog prvenstva od igraca na mene su najjaci utisak stavili legendarni Luis Skola Peti Mils, dominacija Gobera u oba reketa protiv Amera, fantasticne igre Bogdanovica i naravno Riki Rubio i Mark Gasol, a svakako su vredni pomena i jos Kampaco, Gabriel Dek, Furnije, De Kolo, Albisi, Ljulj, Dzo Ingles, Eron Bejns, Tomas Satoranski, Voker i Micel.

Generalno kao ljubitelj kosarke ja sam prilicno zadovoljan ovim prvenstvom,mislim da je ovo SP bilo najbolje i najzanimljivije jos od onog u Indijanapolisu, bilo je svega, bilo je dobre kosarke, uzbudljivih utakmica, puno vrhunskih igraca kako nekih legendarnih i onih koji su u zenitu tako i onih koji tek dolaze, bilo je puno i NBA igraca i onih koji igraju sirom sveta, sto je najvaznije bilo je iznenadjenja, bilo je ekipa koje su odusevile kao Argentina, Francuska, Australija, Spanija koja je odigrala najbolje, kad je bilo najpotrebnije, Ceska a bilo je naravno i onih koji su podbacili i razocarali kao recimo SAD, Grcka, Litvanija, Brazil.`

Bilo je zaista nekih antologijskih utakmica koje ce se pamtiti i o kojima cemo pricati i za 10,20 godina koje su bile bas onako maksimalno uzbudljive i emotivne (i zahtevale i po koji bromazepam i caj od kamilice i maticnjaka) recimo 1/4 finale Francuske sa Amerikancima , 1/4 finale nas i Argentine (iako sam ishod nije pozitivan za nas ali je utakmica svakako bilo odlicna i super uzbudljiva), polufinale i dva produzetka Spanije i Australije kao i briljantna igra Argentine protiv Francuske, nasa pobeda nad Amerikancima (iako nije imala preveliki rezultatski znacaj ali je svakako znacajna), pa i neke utakmice iz grupne faze kao recimo ona Brazila i Grcke, Turske i Amerike i Australije i Francuske , Australije i Litvanije ili onu izmedju Portorika i Irana i Poljske i Kine gde smo zaista ali zaista sve videli.

Tako da generalno zaista odlicno prvenstvo je bilo , bas je onako prijatno iznenadilo i mislim da smo dobili mnogo vise nego sto smo se nadali (sad plasman nase reprezentacije nema veze sa ovom pricom to je neka skroz druga i zasebna tema) i ja sam zaista prezadovoljan samim prvenstvom.

A sad eto nakon 15 dana odlicne i zanimljive kosarke i raznih antologijskih meceva sad sledi povratak u surovu i monotonu svakodnevnicu hehe , mada mozda i bolje jer neke utakmice su bile tako uzbudljive i iziskivale toliko emocija i energije da su me bas izmorile, maltene izmorile me vise nego da sam ja igrao.

Recimo utakmica nas i Argentine ili Francuske i Amerike, ili Argentine i Francuske ili Spanije i Australije ili jos u grupnoj fazi recimo one izmedju Brazila i Grcke i Turske i SAD-a su me toliko izmorile , da ja kad odem na basket da igram jedno 2,3 sata i kad se vratim u goloj vodi ni priblizno se ne osecam tako iscrpljeno i istroseno kao posle tih utakmica koje sam gledao....hehe.
 
Што се тиче првенства и резултата, то да судије помажу Шпанцима константа, али се мора признати да је Рубио напокон достигао ниво игара који су му сви предвиђали кад је са 16 година заиграо у Хувентуду. Јесте невероватно иритантан (скоро као Руди) и кад би га човек видео на улици пљунуо би га без размишљања, али је одиграо врхунски. :okok: Наравно и Марк Гасол је покидао.
Други играч који је одиграо сјајан турнир је Скола. Човек игра на врхунском нивоу већ 15 година. Стварно је невероватан. Таман помислиш да су сви Аргентинци из оне генерације помрли колико година имају, кад оно Скола још игра и то игра савршено.
Амери труба, Аустралијанци вечито у проблему кад треба да иду до краја, Французи исти као и увек, увек добри, али никад остварени до краја, Грци разочарали, Литванцима криве судије...
С обзиром да ће ФИБА наставити са системом квалификација репрезентативну кошарку чекају тешка времена. Питање је на шта ће убудуће изгледати СП.
 

Back
Top